Ostatní

Test 7 nejlepších nákupních tašek na kolečkách: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší nákupní tašky na kolečkách

Chcete si usnadnit tahání těžkých nákupů a hledáte co nejlepší tašku na kolečkách? V dnešním článku se jim podíváme na zoubek a poskytneme vám informace, které vám pomohou ke snadnějšímu rozhodování a dobré koupi. Tašky na kolečkách mohou do jisté míry evokovat tak trochu „babičkovský“ styl. Jde ale o trend, který se vrací, a získává na oblibě i mezi mladými generacemi. Moderní tašky na kolečkách nabídnou propracovaný design i ergonomii a vysokou praktickou využitelnost. Dá se tedy říct, že jsou nejenom užitečné a pohodlné, ale taky velice IN.

Taška na kolečkách vám ušetří spoustu námahy a vaše záda i ruce budou za tuto pomůcku jistě vděčná. Kvalitní tašky na kolečkách si přitom dobře poradí i s běžnými městskými překážkami, jako jsou chodníky ve špatném stavu, obrubníky, ba i schody. Můžete díky nim odnést více nákupu s menším úsilím.

Výběr tašek na kolečkách je velmi pestrý a tento typ zavazadel vyrábí celá řada značek. V našem článku vám poradíme, jak se v různých typech tašek snadno vyznat a na co se zaměřit při výběru konkrétního modelu. Samozřejmě nebude chybět ani žebříček tašek. Zajímavé poznatky a tipy ohledně různých modelů pak najdete i v uživatelských recenzích nákupních tašek na internetu anebo v různých testech.

Jaké jsou tedy nejlepší nákupní tašky na kolečkách dle testů a recenzí?

 1. Gimi Twin – náš vítěz, nejlepší volba pro většinu lidí
 2. GIMI Argo, 45 l – levný tip, nejlepší v poměru cena / výkon
 3. Rolser I-Max Marina – s vysokou nosností
 4. GIMI Tris Floral – s velkým objemem, vhodná i do schodů
 5. Reisenthel Trolley M Mixed dots – s teleskopickou rukojetí
 6. Aldo Viena – jedna z nejprodávanějších na trhu
 7. Reisenthel Foldabletrolley Floral – moderní nákupní taška

Nejlepší nákupní tašky na kolečkách na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Gimi Twin
Nosnost: 30 kg
Objem: 56 l
Hmotnost: 2,8 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1199 Kč Číst recenze
#2GIMI Argo 45l
Nosnost: 30 kg
Objem: 45 l
Hmotnost: 1,8 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]599 Kč Číst recenze
#3Rolser I-Max Marina
Nosnost: 40 kg
Objem: 43 l
Hmotnost: 2,82
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1790 Kč Číst recenze
#4GIMI Tris Floral
Nosnost: 30 kg
Objem: 52 l
Hmotnost: 2,82 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1800 Kč Číst recenze
#5Reisenthel Trolley M Mixed dots
Nosnost: 10 kg
Objem: 43 l
Hmotnost: -
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1795 Kč Číst recenze
#6Aldo Viena
Nosnost: 30 kg
Objem: 40 l
Hmotnost: 2 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]950 Kč Číst recenze
#7Reisenthel Foldabletrolley Floral
Nosnost: 10 kg
Objem: 30 l
Hmotnost: -
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]780 Kč Číst recenze

Jak vybrat tašku na kolečkách

Moderní tašky na kolečkách mohou stát i mnoho stovek korun. Designové a značkové modely se pak pohybují ještě výš. Nejde tedy o zcela zanedbatelnou investici, jako když si koupíte papírovou nebo igelitovou tašku za pár korun v supermarketu.

Výběr je tedy rozumné trochu zvážit. Jistě se budete orientovat vlastním vkusem – v tomhle ohledu vám příliš nepomůžeme – poradíme vám ale, na které další vlastnosti a parametry se zaměřit. V našem průvodci najdete i přehled některých významných výrobců těchto pomůcek anebo stručný přehled cenových hladin.

jak vybrat nákupní tašku na kolečkách

Tašky na kolečkách podle způsobu použití

Tašky a zavazadla na kolečkách nejsou nic nového ani neobvyklého. Pro přehlednost se podíváme na specifika různých variant podle účelu.

Cestovní tašky a kufry na kolečkách

Tento typ pojízdných zavazadel je dlouhodobě nesmírně populární. Na dovolené i pracovní cesty lidé často berou velký „náklad“ a kolečka usnadní pohyb po letišti nebo přesun do hotelu. Oproti nákupním taškám jsou cestovní verze většinou objemnější a především odolnější, z pevných materiálů. Důraz je kladen i na velmi bezpečné zapínání. Tašky a kufry mohou být textilní, ale i skořepinové.

Každá možnost má svá pro a proti. Textilní provedení má menší hmotnost a bývá levnější, skořepinové kufry a tašky dobře ochrání i křehký náklad před deformací. Podvozek zavazadla může být vyřešen dvěma způsoby.

 • Upright – Jde o typ zavazadel se dvěma kolečky. Jejich výhodou je podstatně snadnější pohyb přes překážky, jako jsou schody nebo různé obrubníky apod. Na druhou stranu jsou méně stabilní, rychlé a hůře manévrovatelné na rovných plochách. V takovém případě se lépe uplatní typ…
 • Spinner – Zavazadla „spinner“ mají čtyři kolečka, která jsou navíc otočná v rozsahu 360°. Můžete se s nimi hravě proplétat davem v různých nádražních nebo letištních halách. Vynášení do schodů je ale obtížnější.

Součástí těchto tašek bývá i ramenní popruh, samozřejmě teleskopické madlo a obvykle značné množství kapes a více přepážek.

Školní tašky na kolečkách

Na žáky a studenty jsou kladeny stále větší nároky a někdy je zarážející, jaké objemy školních pomůcek s sebou musejí každý den vláčet. Jednou z možností jak ulevit mladým zádům je pořízení školní tašky s kolečky.

Jde značně objemné „aktovky“, které jsou ale vybaveny přídavnými kolečky. Ty mohou být dvě nebo čtyři. Velikosti se liší podle výrobce, ale kolečka obvykle nejsou příliš velká a podvozek je nenápadný, splývá s tělem aktovky. Kola je možné obvykle zasunout nebo skrýt, aby nepřekážela při běžném nošení. Součástí je i v tomto případě nezbytné výsuvné madlo.

Tyto tašky jsou k dostání v rozmanitých velikostech a designech. Vyberou si mezi nimi stejně tak malí žáci prvního nebo druhého stupně, jako studenti středních i vysokých škol.

Nákupní tašky na kolečkách

A konečně k pojízdným taškám určeným především k běžnému použití při nakupování. Jde o velmi komfortní osobní zavazadlo, které poskytne dostatek prostoru pro velký nákup a poslouží obdobně jako značně objemný batoh a kabelka dohromady.

Nákupní tašky s kolečky obvykle nedisponují tak složitým členěním jako tašky cestovní. Mají jeden velký základní prostor, případně mohou být opatřeny menší vnější přihrádkou a kapsičkami. Tašky se vyrábějí z lehčích textilních materiálů, jejich vlastní hmotnost je tedy poměrně nízká. Uzavírání je obvykle řešeno pomocí přehazovacího víka s přezkou, podobně jako u klasických aktovek.

Pokud jde o podvozek, běžně se setkáte se dvěma celkem rozměrnými zadními koly a stojánkem vepředu. Zajímavou možností jsou ale speciální nákupní tašky na kolečkách do schodů. Disponují sofistikovaným systémem tří spojených zadních kol na každé straně tašky. Tento systém umožňuje velmi hladké stoupání do schodů, přičemž většina hmotnosti zůstává na podvozku. Velmi pohodlně a snadno tak vynesete i těžký nákup.

U moderních tašek na kolečkách hraje velmi důležitou roli taky designové zpracování. Jde nejen o praktický, ale i módní a stylový doplněk. Výběr je natolik široký, že jistě najdete něco, co vám padne do oka a bude sedět vašemu vkusu.

jak vybrat tašku na kolečkách

Důležité součásti a parametry

Na jaké parametry a vlastnosti se při výběru tašky na kolečkách zaměřit? Zde jsou ty nejdůležitější.

Objem

Objem nákupních pojízdných tašek je poměrně značný, nejmenší (skládací a kompaktní) modely se pohybují na kapacitách okolo 30 l. Běžnější jsou ale objemnější varianty, které poskytnou prostor pro 40-60 litrů nákupu. U cestovních tašek může být objem ještě vyšší, naopak u školních spíše menší.

Nosnost

Nosnost nákupních tašek závisí na použitých materiálech, robustnosti a kvalitě zpracování. Většinou se ale pohybuje okolo velice solidních 30 kg, což by mělo být zcela dostačující i pro poměrně obsáhlý nákup.

Kolečka a podvozek

Kolečka a podvozek jsou pochopitelně prvky, které vás budou na tomto typu tašky zajímat nejvíc. Důležité je materiálové zpracování a taky rozměr koleček. Podvozek a kolečka mohou být výhradně z plastu. Toto řešení je cenově dostupnější a výhodou je i nízká hmotnost.

Další možností je podvozek a základní osa z kovu – ideálně z hliníku, který poskytne optimální poměr odolnosti a hmotnosti. Kolečka však bývají i v tomto případě vesměs plastová a pogumovaná. S nafukovacími kolečky se příliš nesetkáte.

Důležitým faktorem je velikost koleček. U nákupních tašek bývají kolečka výrazná a rozměrná, mívají běžně 20 a více cm v průměru. Větší kolečka jsou praktická především při delších trasách a v případě horšího terénu s vyšším množstvím nerovností a překážek. O specialitě v podobě kolečkového ústrojí upraveného pro přesun do schodů jsme se zmínili výše.

Pokud chcete vysokou kvalitu a dlouhou životnost, sáhněte po tašce, která je opatřena kolečky s vlastními ložisky.

Rukojeť

Madlo je další zásadní součástí tašky na kolečkách. Standardně je samozřejmě vysouvací. Může jít o obloukové madlo (dvě souběžné nahoře spojené teleskopické tyčky), anebo madlo jednoduché, tzv. „tyčové“ (jedna teleskopická tyč s rukojetí). Volba závisí především na osobních preferencích, častěji se u nákupních tašek setkáte s obloukovým typem.

Video

Ceny nákupních tašek

Za kolik lze pořídit kvalitní nákupní tašku s kolečky? Máme pro vás tři hlavní cenové kategorie.

Tašky do 500 Kč

Nejlevnější modely lze pořídit za pár set korun. Taková taška bude mít nejspíš plastový podvozek a menší nosnost a celkovou životnost. Taky nelze čekat žádné designové zázraky. Pro nenáročné použití však může být toto řešení dostatečné.

Tašky do 1000 Kč

Zde najdete kvalitní a pěkné tašky od dobrých výrobců. Setkat se občas lze i s kovovým podvozkem, vysokým objemem a nosností.

Tašky nad 1000 Kč

V této ceně už najdete značkové, luxusní a designové kousky od špičkových výrobců. Tašky jsou koncipovány jako originální a stylové doplňky, ne pouze jako praktické zavazadla. Vyberou si zde i nároční zájemci.

Nejlepší značky tašek na kolečkách

Znáte nějaké výrobce tašek na kolečkách? Ne? Tak taky je několik zajímavých značek.

 • Gimi – Tento výrobce patří k nejoblíbenějším a nabízí několik nejprodávanějších tašek na kolečkách u nás. Výběr je slušný, zahrnuje především tašky o objemu 45 a více l v různých cenových hladinách.
 • Rolser – Původně španělská značka Rolser sází na skvělý a přitom jednoduchý design. Nabízí velmi stylové, krásné tašky. Cena je ale většinou 1500 Kč nebo víc.
 • Andersen – Tato značka nabízí doslova gigantický výběr. Opět zde najdete převážně dražší modely, často i za několik tisíc korun. Jde o špičkové produkty s precizním zpracováním.
 • Reisenthel – Další známá a kvalitní značka, která nabízí velký výběr zajímavých modelů různého zpracování. Ceny jsou opět převážně vyšší.

Video

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Gimi Twin
Nosnost: 30 kg
Objem: 56 l
Hmotnost: 2,8 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1199 Kč Číst recenze
#2GIMI Argo 45l
Nosnost: 30 kg
Objem: 45 l
Hmotnost: 1,8 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]599 Kč Číst recenze
#3Rolser I-Max Marina
Nosnost: 40 kg
Objem: 43 l
Hmotnost: 2,82
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1790 Kč Číst recenze
#4GIMI Tris Floral
Nosnost: 30 kg
Objem: 52 l
Hmotnost: 2,82 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1800 Kč Číst recenze
#5Reisenthel Trolley M Mixed dots
Nosnost: 10 kg
Objem: 43 l
Hmotnost: -
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1795 Kč Číst recenze
#6Aldo Viena
Nosnost: 30 kg
Objem: 40 l
Hmotnost: 2 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]950 Kč Číst recenze
#7Reisenthel Foldabletrolley Floral
Nosnost: 10 kg
Objem: 30 l
Hmotnost: -
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]780 Kč Číst recenze
0 Sdílení