Sport / outdoor

Test 6 nejlepších nafukovacích postelí a matrací: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší nafukovací matrace a postele Pohodlí vlastní postele nic nenahradí. Čas od času je ale třeba složit hlavu i na jiném místě. Například v kempu ve stanu nebo na návštěvě. V takových situacích může být nafukovací matrace nebo postel k nezaplacení.

Tato pomůcka vám poskytne dostatečný komfort během příležitostného přespávání na různých místech. A doma ji můžete mít připravenou například pro nečekané hosty, na které už nezbydou „pevná“ lůžka. Jestliže rádi cestujete, ale přírodní nebo hrubé podestýlce příliš neholdujete, jistě nafukovací lůžko využijete mnohokrát. Ve složeném stavu navíc zabere jenom minimum místa a je tedy skladné i snadno přenosné. Protože má toto ložní vybavení každopádně něco do sebe, připravili jsme pro vás výběr šesti nejlepších nafukovacích matrací a postelí ze současné nabídky.

Sortiment je poměrně široký a vybírat si můžete z různých variant rozměrů, nosností, ale i tvarů a samozřejmě cenových kategorií. Nafukovací postele mohou sloužit jako provizorní řešení v domácnosti i na cestách a pořídit je přitom můžete už od pár stovek korun. Tyto matrace navíc bývají voděodolné a lze je tedy použít třeba i jako lehátka u bazénu. Do naší recenze nafukovacích postelí jsme zahrnuli různé varianty, ale hledali jsme výhradně mezi nejkvalitnějšími kousky. Proto věříme, že svého favorita najdete. Pokud si s výběrem nebudete vědět rady, pomoc a radu najdete v průvodci nákupem na konci testu.

Nejlepší nafukovací postele a matrace podle oblíbenosti

ProduktRozměrHodnoceníCena (od)
#1Coleman DURAREST SINGLE
198x82x22 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]1664 KčČíst recenze
#2Intex Dura-Beam Comfort Queen 67770
203x152x33 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]1699 KčČíst recenze
#3Intex nafukovací postel King
203x183 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]599 KčČíst recenze
#4Campingaz Quickbed double NP
188x74x19 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]809 KčČíst recenze
#5Nafukovací postel Intex Twin
191x99x22 cm[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]359 KčČíst recenze
#6INTEX Junior Twin Downy Bed
191x76x22 cm[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]288 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 nafukovacích postelí a matrací

#1 Coleman DURAREST SINGLE 198 x 82 x 22 cm (od 1664 Kč)

 Recenze Coleman DURAREST SINGLE 198 x 82 x 22 cm  První místo testu nafukovacích matrací obsadil špičkový model známé americké značky Coleman, která se zabývá výrobou kvalitních stanů a dalších turistických a kempovacích potřeb. Lehátko Durarest Single je určeno pro velmi náročné uživatele, kteří si chtějí dopřát maximální komfort nejen při samotném ležení, ale i při přenášení.

Z toho důvodu je matrace opatřena speciálním, integrovaným obalem Wrap´n´roll a celkově má velmi nízkou hmotnost. A to pouze 1,3 kg – což je opravdu pozoruhodné. Samotná nosnost je přitom až 148 kg.

Toto lůžko o rozměrech 198 x 82 x 22 cm je určeno pro jednu osobu a je opatřeno ventilem Double Lock, který umožní velmi rychlé a snadné nafouknutí a vyfouknutí a přitom je dokonale těsný. Nemusíte se tedy obávat, že by se pod vámi matrace postupně upouštěla. Hlavní předností této matrace jsou nicméně perfektní materiály. Povrch je ze speciálního polyesteru (materiál PES) a vnitřek je vyztužen laminací. Očekávat tedy můžete skutečně velmi dlouhou životnost i při častém používání a zatěžování.

Nafukovací matrace Durarest Single splňuje takřka všechny požadavky na luxusní řešení, které vás rozhodně nezklame. Jedinou slabinou je snad jen absence samo-nafukovacího systému. Ale ačkoli je pořizovací cena tohoto produktu vyšší, investice se vám vrátí díky praktičnosti, pohodlí a především dlouhé trvanlivosti.

Co potěší

 • Špičkové materiály, vnitřní laminace
 • Dvojitý ventil zabraňuje ucházení vzduchu
 • Velmi nízká hmotnost a vysoká nosnost
 • Integrovaný obal
 • Jedna z nejkvalitnějších nafukovacích matrací

Co zamrzí

 • Chybí nafukovací systém
 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1664 Kč

Koupit v obchodě

#2 Intex Dura-Beam Comfort Queen 67770 – 203 x 152 x 33 cm (od 1699 Kč)

 Recenze Intex Dura-Beam Comfort Queen 67770 – 203 x 152 x 33 cm  Další postel pochází z dílny značky Intex. Tento výrobce je vpravdě specialista na vše, co se nafukuje. Například nafukovací bazény Intex patří dlouhodobě k nejoblíbenějším. A stejně tak i tato matrace se nadmíru povedla a řadí se mezi nejprodávanější nafukovací postele u nás. Jde o lůžko pro dvě osoby s vysokou nosností 273 kg. Celková hmotnost matrace je přitom 8 kg.

Použité materiály jsou vysoce kvalitní a můžete se těšit na dokonalé pohodlí. Lůžko se přizpůsobí tělu, ale zároveň vytváří dostatečnou oporu zádům pro zdravý spánek. Boční a horní část je vodotěsná a spodní strana vinylová. Matrace je určena především pro vnitřní použití, ale úroveň zpracování ji předurčuje k vysoké odolnosti a velmi dlouhé životnosti. Zásadní výhodu pak představuje přítomnost nafukovacího systému. Integrovaná elektrická pumpa o výkonu 90 W dokáže takto objemné lehátko nafouknout za pouhé 3 minuty.

Postel Intex Dura-Beam Comfort Queen 67770 s rozměry 203 x 152 x 33 cm je ideální pro domácí použití, např. jako provizorní matrace nebo lůžko pro návštěvy. Kvalita spánku je srovnatelná s pevnou matrací.

Co potěší

 • Kvalitní postel pro dvě osoby
 • Vinylové dno a vodotěsné boky a vrch
 • Integrovaná pumpa
 • Rychlé nafukování

Co zamrzí

 • Větší hmotnost
 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1699 Kč

Koupit v obchodě

#3 Intex nafukovací postel King 203x183cm 68755 (od 599 Kč)

 Recenze Intex nafukovací postel King 203x183cm 68755  Máme tady další matraci značky Intex a v testu ještě nebude poslední. Model King je opět určen pro dvě osoby a vzhledem k poměru ceny a výkonu je pochopitelné, že jde o nejoblíbenější nafukovací postel u nás.

Lehátko se vyznačuje vysokou nosností až 273 kg a značnou odolností. Horní část matrace je opatřena hebkým semišovým povrchem, spodní část je voděodolná – to z ní dělá lůžko vhodné nejen k bytovému použití, ale také např. na zahradu, k bazénu, pod stan, na turistiku apod.

Použitým materiálem je vinylová folie s vnitřními výztuhami, které zajistí nejen větší odolnost, ale především výraznější oporu při ležení. Matrace Intex King je opatřena velmi kvalitním ventilem. Nevýhodou je, že nedisponuje integrovanou pumpou a nafukování trvá déle. Toto lůžko je určeno především k příležitostnému použití, ale v rámci cenové kategorie jednoznačně obstojí na výbornou.

Co potěší

 • Cenově dostupné a kvalitní řešení
 • Vysoká nosnost a pevnost
 • Voděodolná spodní část
 • Pro interiérové i exteriérové použití

Co zamrzí

 • Delší doba nafukování

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 599 Kč

Koupit v obchodě

#4 Campingaz Quickbed double NP (od 809 Kč)

 Recenze Campingaz Quickbed double NP  Pro čtvrté místo naší recenze nafukovacích postelí jsme vybrali matraci známé značky Campingaz, která přichází s poměrně zajímavým řešením. To spočívá v oddělení lůžek. Matrace je tedy pro dva, ale lze z ní vytvořit buď dvě samostatné lehátka, jednu velkou postel, případně i jednu vysokou a velmi pohodlnou matraci. Nosnost lůžek je přitom velmi solidních 155 kg.

Co se týče rozměrů, každé lehátko má 188 cm na délku, 74 cm na šířku a 19 cm na výšku. Na první pohled je výška spíše menší, což trochu ukrajuje z komfortu – nicméně vzhledem k turistickému určení této matrace, je to zcela odpustitelné. O to víc vás potěší velmi příjemná hmotnost pouze 3,3 kg.

Matrace je vyrobena z PVC o tloušťce 33 mm. Lůžka jsou spojena pásy a lze je více „zcelit“ i zipem. Použití je možné v interiéru, ale i v exteriéru – odolnost je dostatečná a v balení se nachází i opravná sada, kdyby přece jen došlo k poškození. Model sice není opatřen nafukovacím systémem, ale ventil je kvalitní a umožnuje poměrně rychle nafouknutí. Celkově jde vzhledem k rozumné ceně o solidní výrobek se zajímavým řešením.

Co potěší

 • Více způsobů použití
 • Dobrá cena
 • Nízká hmotnost

Co zamrzí

 • Spíše pro občasné použití
 • Trochu uchází
 • Méně odolné zpracování
 • Úzké provedení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 809 Kč

Koupit v obchodě

#5 Nafukovací postel Intex Twin 99 x 191 cm (od 359 Kč)

 Recenze Nafukovací postel Intex Twin 99 x 191 cm  S pátým místem se vracíme ke značce Intex, u které už zůstaneme. V tomto případě jde o postel pro jednoho s rozměry 191 x 99 x 22 cm. Model nese označení Twin a jde o cenově dostupnou variantu, která ale potěší i kvalitou a komfortní šířkou.

Nosnost této matrace činí 136 kg a její váha je pouze 3 kg. K výrobě byl použit vinylový materiál o tloušťce 0,38 cm. Lůžková (vrchní) část je opatřena příjemnou semišovou úpravou, spodní část je voděodolná. Celková odolnost matrace je pro příležitostné použití dostačující.

Zatímco šířkou je tento model velmi štědrý, na délku je to o poznání horší. 191 cm ponechává vyšším osobám jen velmi malou rezervu a může docházet ke sklouzávání polštáře a podobně. Postel je tedy vhodná spíše pro osoby menšího vzrůstu nebo pro děti. S tím koresponduje i o něco menší nosnost. Matrace je vhodná pro domácí, ale i cestovní použití (kempování, turistika apod.). Při dané ceně zklamání určitě nehrozí, ale je třeba počítat s tím, že úroveň zpracování odpovídá pořizovacím nákladům.

Co potěší

 • Cenově velmi výhodná matrace
 • Široké provedení
 • Rychlé nafukování a vypouštění
 • Vhodná i do exteriéru

Co zamrzí

 • Menší délka
 • Levnější provedení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 359 Kč

Koupit v obchodě

#6 INTEX Junior Twin Downy Bed 66950 (od 288 Kč)

 Recenze INTEX Junior Twin Downy Bed 66950  Poslední místo bude patřit nafukovací matraci Intex Junior Twin Downy Bed o rozměrech 191 x 76 x 22 cm. Toto lůžko určitě zaujme nízkou cenou.

Vzhledem k rozměrům ale uspokojí spíš mladší nocležníky. Výška 191 cm je komfortní pro menší až střední postavy a taky šíře 76 cm nepočítá s robustnějšími uživateli. Stejně tak nosnost se pohybuje kolem 136 kg. To se zdá být hodně, ale u nafukovacích matrací je to spíše podprůměr a je třeba počítat s dostatečnou rezervou. Při velkém zatížení dochází i k výraznému snížení životnosti a většímu ucházení.

Povrch lůžkové části je opět semišový. Toto řešení je velmi příjemné na dotek, ale není příliš praktické, co se týče znečišťování a následné údržby. Spodní část je voděodolná. Matraci upotřebíte jak při příležitostném domácím použití (např. pro návštěvy), tak třeba i u bazénu nebo na výletech.

Co potěší

 • Ideální pro děti a mladší uživatele
 • Velmi výhodná cena
 • Pro vnitřní i vnější použití

Co zamrzí

 • Levnější zpracování

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 288 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat nafukovací matraci?

Už víte, jakou nafukovací matraci si pořídit? Jestli ne, možná vás nasměruje průvodce výběrem a nákupem, který jsme pro vás sepsali.

Proč si pořídit (nepořídit) nafukovací postel?

Nafukovací postele jsou príma. S takovou odpovědí se ale nejspíš nespokojíte. Pojďme si to tedy trochu rozebrat. Nafukovací lůžka mají několik jasných výhod, patří mezi ně skladnost, okamžitá připravenost k použití a často možnost různých způsobů využití (pro domácí i cestovní účely, nebo i k vodě). Pokud zvolíte kvalitní produkt, můžete se těšit na dlouhou životnost a taky solidní komfort. Nafukovací postele navíc obvykle nevyžadují zvláštní údržbu a představují skvělé a cenově dostupné provizorní lůžko.

Nafukovací matrace mají ale pochopitelně i své nevýhody – ty se pojí zejména s méně kvalitními modely. Počítejte s tím, že jsou tyto pomůcky obecně určeny spíše k příležitostnému použití. Kvalita spánku není obvykle srovnatelná s pevnou matrací a stálé použití může vést k nepříjemným obtížím zejména se zády. Levnější matrace pak mohou často ucházet a je třeba je dofukovat. Problémem bývá rovněž tepelná izolace. Jednoduše řečeno, na nafukovacích postelích bývá chladno „od země“. To lze ale vyřešit vhodným, teplým přehozem.

Rozměry

Jak velká by měla matrace být? Zde musíte vycházet z potřeb konkrétního uživatele nebo uživatelů. Jednolůžkové matrace mívají délku cca 180-200 cm. Na jednu noc ve stísněných prostorách (např. ve stanu) jistě vystačíte i s matrací, která vám bude tak akorát. Pro častější použití a větší pohodlí ale počítejte s rezervou.

Šířka matrací bývá od cca 74 do 99 cm. Horní hranice už nabízí velmi solidní komfort i pro rozměrnější osoby. Úzké varianty volte opět spíše pro „nouzové“ použití. Plně dostačující ale mohou být například pro děti.

Důležitou roli hraje taky výška. A opět platí to samé. Nižší postele pod 20 cm se uplatní jako cestovní matrace do stanu apod. Pro domácí použití jsou vhodné vyšší varianty od alespoň 22 cm. Umožňují pohodlnější ležení (větší opora) i vstávání.

Hmotnost

Pokud chcete používat nafukovací matraci i na cestách, jistě vás bude zajímat hmotnost a rozměry při složení. Nejskladnější varianty mohou mít ve složeném stavu rozměry od cca 20 x 11 cm (ale často i dvakrát nebo třikrát více). Hmotnost jednolůžek se pak pohybuje minimálně od 1 kg.

Zaměřte se na kvalitu

Kvalita provedení je u nafukovacích matrací zásadní. Ovlivňuje komfort, odolnost i životnost. Na co se při výběru zaměřit?

 • Použité materiály (obvykle různé varianty PVC opatřené ještě povrchovou vrstvou)
 • Tloušťka materiálu (záleží na konkrétním materiálu, minimálně cca 0,3 cm)
 • Kvalita povrchu, nároky na údržbu (povrch by měl být nejen příjemný na dotek, ale i snadno čistitelný)
 • Kvalita zpracování švů a spojů

Voděodolnost a použití

Nafukovací matrace mohou být určeny vysloveně pro domácí použití. Pak by měla být voděodolná spíše horní (lůžková) část – kvůli ochraně při případném rozlití vody nebo jiné tekutiny. Postele pro exteriérové použití musejí mít voděodolné boky a spodní část. Takovou matraci můžete využít třeba v zahradě, u bazénu, vířivky nebo v jiných venkovních i vlhkých podmínkách.

Nosnost

Minimální nosnost nafukovacích matrací bývá 136 kg. Musíte však počítat s poměrně značnou rezervou. Vysoké zatěžování vede k většímu namáhání materiálu, výraznějšímu ucházení vzduchu apod. Nosnost pevnějších postelí může být od 150 kg až do dvou, nebo dokonce tří set kilogramů.

Příslušenství

Nafukovací postele obvykle nemívají bůhvíjak bohaté příslušenství. Pár prvků je ale velice praktických a je rozhodně výhodné, pokud jsou součástí balení nebo v některých případech přímo součástí matrace.

 • Pumpa, nafukovací systém – pokud matrace disponuje integrovaným nafukovacím systémem, je to velké plus. Nafouknutí je pak jednoduché a rychlé. Někdy může být součástí balení alespoň např. nožní pumpa. I to velmi potěší, pokud podobné zařízení nemáte a museli byste jej dokupovat zvlášť.
 • Obal – součástí matrace by měl rozhodně být i vhodný obal na přenášení a skladování.
 • Souprava na opravu – i kvalitní matrace může doznat újmu. Pak je dobré mít po ruce speciální lepení, kterým poškození zacelíte.
0 Sdílení