Dílna

Nejlepší kufry na nářadí: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

Nejlepší kufry na nářadíSprávný řemeslník či kutil se o své nářadí dobře stará, protože každý nástroj je něco jako jeho prodloužená ruka. Pokud potřebujeme nářadí šikovně uskladnit nebo přepravit, je jasné, že správnou volbou není naházet je do igelitky nebo kopnout pod postel. Vyplatí se investovat do „zavazadla“ či pořadače, ve kterém budeme mít nářadí vždy po ruce, bude zde uskladněno a roztříděno a případně připraveno k přenesení či převezení na jakékoli místo výkonu činnosti. V dnešním článku se proto budeme věnovat tomu, jak vybrat nejlepší kufr na nářadí. Možností a variací je opravdu velké množství a každá má nějaké přednosti a specifika. Proto se zaměříme na typy kufrů, ale zajímat nás bude i materiálové zpracování, vybavení a další faktory, které stojí za to při výběru kufru zvážit.

Kvalitní kufr na nářadí sice není zrovna korunová položka, ale jeho služby zajisté oceníte a budete je využívat velmi dlouho. I vyšší investice se tudíž v tomto případě vyplatí, zvlášť máte-li vyšší nároky, živíte se řemeslem apod. V našem článku kromě průvodce výběrem najdete i žebříček nejlepších modelů kufrů. Můžete se inspirovat a podívat se, které kufry na nářadí jsou nejoblíbenější a nejlépe hodnocené. Dost možná si mezi nimi rovnou i vyberete. Se správnou volbou vám však mohou pomoci i nejrůznější uživatelské recenze kufrů na nářadí anebo i odbornější a detailnější testy, které odhalí lecjakou skrytou mouchu či nedostatek – anebo naopak i nečekané kvality.

Nejlepší kufry na nářadí na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Makita 821551-8
Produkt roku, nejlepší kufr na nářadí dle nás
✔️ Profesionální kufr pro uskladnění i přepravu elektronářadí a příslušenství
✔️ Jednoduchý skládací mechanismus = snadné stohování
✔️ Voděodolný i nárazuvzdorný
✔️ Výborné recenze
📌 do 650 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Stanley TSTAK FatMax FMST1-71981
Nejlepší velký kufr na nářadí
✔️ Pro bezpečné a zajištěné uložení malých částí, příslušenství, ručního a elektrického nářadí
✔️ Odolná konstrukce má kovové západky a pevné rukojeti
✔️ Snadno použitelný propojovací systém
✔️ Objem kufru 21,5 litrů
📌 do 2300 Kč
⭐ 97 % Číst recenze
#3Stanley FatMax 1-95-611
Nejlepší brašna na nářadí
✔️ Velmi praktický a odolný pořadač na nářadí
✔️ Látkový batoh se zpevněným dnem má až 50 kapes
✔️ Konstrukce batohu je zpevněná
✔️ Objem 28 litrů
📌 do 1200 Kč
⭐ 95 %
Číst recenze
#4Stanley 1-79-206
Nejlepší úložný systém na nářadí na kolečkách
✔️ Samostatně přenositelný box i zásuvky
✔️ Odolná hliníková teleskopická rukojeť
✔️ Velmi odolná 7"kolečka
✔️ Precizní zpracování
📌 do 3700 Kč
⭐ 93 %
Číst recenze
#5PROTECO 43.KN-500-K kufr na nářadí s kolečky
Kvalitní kufr na nářadí na kolečkách
✔️ 2 kolečka pro snazší manipulaci
✔️ Teleskopické madlo, zesílené dno
✔️ Nosnost až 30 kg
✔️ Taška obsahuje vnitřní a vnější kapsy
📌 do 1500 Kč
⭐ 90 %
Číst recenze
#6BOSCH L-BOXX 238 1.600.A01.2G2
✔️ Vylepšené úložné a přepravní řešení
✔️ Snadné otevření stohovaných boxů
✔️ Robustní konstrukce
✔️ Pro všechny druhy elektrického nářadí
📌 do 1000 Kč
⭐ 86 %
Číst recenze

Jak vybrat kufr na nářadí

Zásadní roli při výběru bude hrát typ a velikost kufru, vnitřní uspořádání a vybavení či způsob organizace, míra ochrany a samozřejmě materiálové zpracování, odolnost, hmotnost, mobilita a další faktory – cenu či značku výrobce nevyjímaje.

Proč si pořídit kufr na nářadí?

Používání kufru na nářadí přináší celou řadu výhod. Mezi ty hlavní patří…

  • Přehlednost – V kufru můžete mít své nářadí uspořádané podle druhu, velikosti nebo podle toho, jak často konkrétní nářadí používáte. Některé kufry mají i přihrádky, šuplíky nebo organizéry na drobné součástky. Tak si snadno najdete, co potřebujete.
  • Mobilita – Kufr na nářadí můžete vzít s sebou kamkoli, ať už jedete pracovat na stavbu, do dílny nebo třeba k sousedovi. Některé kufry mají i kolečka, rukojeť či popruhy pro snadný transport.
  • Ochrana – Kufr na nářadí chrání drahé (i levné) nástroje před poškozením, znečištěním nebo ztrátou. Některé kufry jsou i uzamykatelné, vodotěsné nebo odolné proti nárazům.

Kufr na nářadí vám tudíž může ušetřit i dost peněz, protože ochrání nářadí před poškozením či ztrátou a prodlouží jeho životnost. V neposlední řadě pak kvalitní kufr na nářadí působí profesionálně – a každé podnikání, řemeslo nevyjímaje, je dnes i o reprezentaci.

nářadí

Typy kufrů na nářadí

Přepravky, zavazadla, boxy a kufry na nářadí mohou mít různé podoby. Zde se pokusíme představit ty základní, abyste si mohli lépe vybrat, která varianta vám bude nejlépe vyhovovat.

Základní boxy a přepravky

Jde o nejjednodušší a nejlevnější řešení pro uskladňování, ale případně i přepravování nářadí. Boxy mají podobu různě velkých přepravek, hodí se spíše pro přepravu v autě než delší přenášení v ruce. Boxy mívají poměrně jednoduché členění (pár přihrádek). Jde o jednoduché plastové krabice.

Výhodou je (kromě zmíněné ceny) poměrně velká kapacita. Pokud potřebujete převážet např. na stavbu či rekonstrukci každý den velké množství nářadí, přepravky mohou být nejlepší variantou. Nářadí v nich lze taky uskladnit. Existují varianty přepravek základních bez víka, ale vybrat si můžete i verze s víkem. Cena se pohybuje od cca 200 do 800 Kč podle „složitosti“ zpracování.

Organizéry

Organizéry na nářadí mívají obvykle už kufříkové provedení s kufrovou rukojetí, takže je lze snáze přenášet i v ruce. Zpracování však bývá jednoduché, z levnějšího plastu, často s transparentním víkem. Organizéry mají spoustu vnitřních přihrádek a hodí se především jako pořadače pro různé drobnější nářadí a materiály, jako jsou šroubky, matky, vrtáky atd. Organizéry mohou stát od cca 150 Kč výše.

Kufry

Kufry na nářadí mohou mít velmi rozmanité podoby. Od trochu propracovanějších a praktičtějších boxů či organizérů až po velmi sofistikované klasické kufry a kufříky, často z velmi kvalitních materiálů a s vysokou mírou ochrany i zabezpečení obsahu.

Kufry mohou být uzamykatelné, vodotěsné a nabízet nejrůznější další možnosti. V našem článku se konkrétním nejdůležitějším faktorům budeme ještě dále věnovat. Kufry lze použít pro velmi pohodlné přenášení v ruce, přepravování, ale i praktické pořádání nářadí pro snadnou dostupnost anebo uskladnění. Cena kvalitních kufrů začíná spíše na vyšších stovkách Kč.

Kufry s kolečky či rukojetí

Vetší kufry a kufrové boxy jsou často opatřeny i zadními kolečky a případně teleskopickým madlem. Princip je tedy podobný jako u cestovních kufrů. Výhodou je velká kapacita a snadná, pohodlná přeprava i při vyšší hmotnosti a naplnění.

Velké kufry a pojízdné skříňky či modulární systémy

Větší kufry už posléze přecházejí v různé štosovatelné a modulární systémy boxů, organizérů a skříněk s kolečky a výsuvnou rukojetí. Jde o praktické řešení, pokud přepravujete větší množství nářadí a musíte ho přepravovat i po místech, kde se nedá dostat autem.

Brašny, tašky a batohy

Zcela svébytnou kategorií jsou brašny a tašky na nářadí. Výběr je obrovsky, stejně tak i variabilita. Oproti kufříkům je zde výhoda větší skladnosti a nižší hmotnosti v nenaplněném stavu. Ochrana je kvůli měkké skořepině ovšem typicky nižší.

Brašny a tašky jsou vhodnější vysloveně k přenášení a přepravování v ruce a operativnímu použití, kdy je naplníte potřebným nářadím pro konkrétní práci a posléze zase vyskládáte do jiných pořadačů, přihrádek, boxů či kufrů.

Brašny mohou být vyrobeny z nejrůznějších textilií. Obvykle se používají syntetické látky, jako je polyester či nylon – často v kombinaci s dalšími tkaninami, třeba i s bavlnou (např. na vnitřní vystýlku). Exkluzivnější variantu představují kožené brašny, které potěší vysokou odolností a vyšší mírou ochrany a taky dlouhou životností. Je třeba se o ně však pečlivěji starat.

Čtěte také: Nejlepší značky ručního nářadí

Materiálové zpracování

Při výběru kufru na nářadí by materiálové zpracování mělo hrát klíčovou roli. Jaké jsou základní možnosti?

Plast

Plast je velmi široký pojem a u kufrů je to mimořádně dobře znát. Základní a levné boxy, kufry a organizéry jsou běžných, levných a tenkých plastů, které nabízejí spíše střední míru ochrany a nepříliš velkou odolnost. Skořepina ze solidního, silnějšího ABS plastu už něco vydrží. Obstojí i vůči extrémním teplotám. Zároveň kufr zůstává poměrně lehký.

Asi nejvyšší ligu pak představuje tvrzený plast (HDPE), který snese i opravdu velmi kruté zacházení, extrémní teploty a taky odolá vlivům nejrůznějších chemikálií. Takový kufr bude o něco těžší a samozřejmě dražší, ale poskytne špičkovou ochranu a životnost.

Hliník

Hliník je druhým materiálem, který se u kufrů na nářadí běžně používá. Dnes už je spíše na druhé koleji a plastové verze mají převahu. Hliník je odolný vůči extrémním teplotám, vlhkosti i chemii a má i velmi dobrou mechanickou odolnost – byť jej v odolnosti dokáže překonat HDPE plast. Oproti levným plastům však nabízí vyšší ochranu. Kromě toho hliník dobře vypadá.

Na druhou stranu nepatří hliníkové kufry k nejlehčím a obecně mohou být méně praktické. Vhodnější jsou spíše pro stálejší uskladnění nářadí a občasné přenášení.

Kapacita, nosnost

Kolik se toho do kufru vejde, to je pochopitelně stěžejní parametr a faktor při výběru. U většiny kufrů na nářadí se kromě rozměrů udává i objem v litrech.

Do 10 litrů mají menší kufříky a organizéry spíše na materiály (šroubky, vrtáky,…) a menší nářadí. Výhodou je skladnost, snadná přenositelnost. Do 20 l mají robustnější kufry. Jde často o velmi pěkné, kvalitní a profesionálně vypadající (i fungující) kufry pro náročnější řemeslníky – právě ty mívají nejčastěji kolem 15 l. Dobře se přenášejí a dost se toho do nich vejde. Dá se říct, že jde o kufry na nářadí v nejryzejším smyslu.

Od 20 l už jde spíše o větší, objemné uzamykatelné boxy a kufry. Nejsou už tak pohodlné pro časté či dlouhé přenášení. Od 30 l už se setkáte spíše s pojízdnými kufry s kolečky a výsuvnou rukojetí nebo s různými modulárními systémy, které mohou mít i přes 60 l.

Nosnost jde obvykle ruku v ruce s objemem. Do 10 kg mají menší organizéry, poctivé kufry kolem 15 l mají nosnost kolem 30 kg nebo i více, takže snadno pojmou i těžší nářadí a nástroje.

Vybavení a členění

Tyto faktory jsou velmi variabilní, ale taky důležité. Z hlediska vybavení by měl mít kufr samozřejmě madlo, může mít i výsuvnou rukojeť či kolečka. Kufry mohou mít různé zámků – včetně zámků na kód či klíč. Pokud pracujete v náročném prostředí a musíte chránit nářadí i před vlhkostí, lze pořídit vodotěsné modely.

Vnitřní prostor může sestávat z různých přepážek, boxíků či kapes a zásuvek. Variabilita je obrovská a některé modely jsou velmi sofistikované. Měli byste vědět, zda oceníte spíše množství menších oddílů anebo budete přepravovat i velké nástroje, které potřebují značný vlastní prostor. Do kvalitních kufříků se vejde obojí. Mohou mít i různé výsuvné a vyklápěcí zásuvky.

Za zmínku pak stojí i různé speciální funkce a vybavení, jako je třeba „V“ drážka, která poslouží jako provizorní koza při řezání dřeva.

Ceny kufrů na nářadí

O cenách kvalitních kufrů na nářadí jsme se již zmínili, pojďme si to ale ještě shrnout…

✅ Kufry do 500 Kč

Především jednoduché a levněji zpracované organizéry a kufříky či přepravky a boxy.

✅ Kufry do 1500 Kč

V této relaci už najdete skvělý výběr prakticky všech druhů kufrů na nářadí, včetně kvalitních i velmi kvalitních modelů a profi kufrů.

✅ Kufry nad 1500 Kč

Špičkové kufry pro náročné či nadrozměrné kufry a sofistikované modulární systémy.

Nejlepší značky kufrů na nářadí

Kteří výrobci kufrů na nářadí patří ve svém oboru mezi špičku nebo dokážou aspoň nabídnout skvělý poměr ceny a kvality?

  • Makita – Obrovský výběr. Velký sortiment zejména jednodušších kufrů, pořadačů a boxů v nižších až středních relacích.
  • Stanley – Tradiční značka především skvělých nářaďových brašen a tašek, ale i kufrů a boxů či modulárních systémů. Vynikající kvalita za adekvátní ceny.
  • QBrick – Kufry, organizéry, boxy, větší systémy… skvělý a rozmanitý výběr v různých relacích – i pro náročné.
  • DeWalt – Menší výběr, ale řada opravdu parádních kufrů a boxů i pro náročné. Celkově však spíše vyšší ceny.
ProduktInfoHodnocení
#1Makita 821551-8
Produkt roku, nejlepší kufr na nářadí dle nás
✔️ Profesionální kufr pro uskladnění i přepravu elektronářadí a příslušenství
✔️ Jednoduchý skládací mechanismus = snadné stohování
✔️ Voděodolný i nárazuvzdorný
✔️ Výborné recenze
📌 do 650 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Stanley TSTAK FatMax FMST1-71981
Nejlepší velký kufr na nářadí
✔️ Pro bezpečné a zajištěné uložení malých částí, příslušenství, ručního a elektrického nářadí
✔️ Odolná konstrukce má kovové západky a pevné rukojeti
✔️ Snadno použitelný propojovací systém
✔️ Objem kufru 21,5 litrů
📌 do 2300 Kč
⭐ 97 % Číst recenze
#3Stanley FatMax 1-95-611
Nejlepší brašna na nářadí
✔️ Velmi praktický a odolný pořadač na nářadí
✔️ Látkový batoh se zpevněným dnem má až 50 kapes
✔️ Konstrukce batohu je zpevněná
✔️ Objem 28 litrů
📌 do 1200 Kč
⭐ 95 %
Číst recenze
#4Stanley 1-79-206
Nejlepší úložný systém na nářadí na kolečkách
✔️ Samostatně přenositelný box i zásuvky
✔️ Odolná hliníková teleskopická rukojeť
✔️ Velmi odolná 7"kolečka
✔️ Precizní zpracování
📌 do 3700 Kč
⭐ 93 %
Číst recenze
#5PROTECO 43.KN-500-K kufr na nářadí s kolečky
Kvalitní kufr na nářadí na kolečkách
✔️ 2 kolečka pro snazší manipulaci
✔️ Teleskopické madlo, zesílené dno
✔️ Nosnost až 30 kg
✔️ Taška obsahuje vnitřní a vnější kapsy
📌 do 1500 Kč
⭐ 90 %
Číst recenze
#6BOSCH L-BOXX 238 1.600.A01.2G2
✔️ Vylepšené úložné a přepravní řešení
✔️ Snadné otevření stohovaných boxů
✔️ Robustní konstrukce
✔️ Pro všechny druhy elektrického nářadí
📌 do 1000 Kč
⭐ 86 %
Číst recenze
0 Sdílení