Recenze 6 nejlepších krokoměrů

Nejlepší krokoměry Chůze je pro lidské tělo nejen dokonale přirozená, ale taky přínosná aktivita. Její pozitivní účinky na zdraví jsou dobře prozkoumané a široké. Chůze může sloužit pro zlepšení a udržení kondice, v boji s obezitou nebo jako prevence řady problémů a onemocnění – včetně bolestí zad nebo různých kardiovaskulárních obtíží.

Výhodou chůze je šetrnost. Pokud máte dobrou obuv a zvolíte si trasu a náročnost odpovídající vašim schopnostem, nemusíte se obávat přetížení některých svalů, kloubů apod. Díky tomu představuje chůze vhodnou aktivitu i pro lidi, u kterých by při jiných, intenzivnějších disciplínách hrozilo riziko poranění nebo jiných nežádoucích důsledků – týká se to zejména seniorů a lidí se značnou nadváhou, ale i mnoha dalších osob.

Pro dosažení optimálních výsledků je důležité mít i možnost měřit a sledovat své výkony a svá zlepšení. Tento faktor může být pro udržení motivace stěžejní. Proto jsme pro vás připravili výběr nejlepších krokoměrů v současné nabídce.

Krokoměr je jednoduché a malé zařízení, které dnes běžně pořídíte za částku už od několika stovek korun. Může se přitom stát důležitým článkem v práci na vlastním zdraví, postavě a při snaze o zlepšení a rozvoj kondice.

Krokoměry neboli pedometry mohou mít i řadu dalších užitečných funkcí než jen počítání kroků. O těch se více dozvíte v průvodci nákupem, který najdete na konci článku a který vám přinese i spoustu dalších užitečných rad a tipů. Nejdříve pro vás ale máme slíbenou recenzi krokoměrů.

Test nejlepších krokoměrů podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1
5 out of 5 stars (5 / 5)489 KčČíst recenze
#2Silva Ex 30
5 out of 5 stars (5 / 5)1 069 KčČíst recenze
#3Spokey Moony
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)394 KčČíst recenze
#4Tanita PD 724 Step
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)989 KčČíst recenze
#5inSPORTline Strippy
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)759 KčČíst recenze
#6Conrad PDG 001
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)339 KčČíst recenze
TOP 6 krokoměrů

#1 Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1 (od 489 Kč)

 Recenze Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1  Omron HJ 321 E patří mezi nejprodávanější krokoměry u nás. Tento model, který zakoupíte už za něco málo přes 400 korun, je velmi praktický, přesný a svými 20 g se řadí do nižší „váhové kategorie“. Jeho přítomnost u sebe tedy prakticky nepoznáte a nezatíží vás o moc víc než třeba jeden klíč navíc.

I přes malé rozměry (75 × 31 × 8 mm) a hmotnost nabízí Omron vedle samotného počítání kroků i několik dalších zajímavých funkcí. Spočítá vám totiž i ušlou vzdálenost v kilometrech (nebo mílích), ba dokonce i spotřebovanou energii v obligátní jednotce kcal. To ale ještě pořád není všechno. Skutečnou peckou jsou totiž značné možnosti nastavení vstupních údajů. Díky tomu jsou všechny výstupní hodnoty mnohem přesnější a relevantnější. Nejdůležitější funkcí je nastavení délky kroku a případná korekce. Kromě toho lze zadat také vaši hmotnost v kg a výšku.

Specialitou Omronu je tzv. Aerobic mód. Ten se zapíná po 10 minutách udržování tempa a motivuje vás k vyšším výkonům. Výsledky měření lze navíc uložit do paměti. Ta má sice pouze 7denní životnost, ale v rámci cenové kategorie není možné mít všechno.

Velmi příjemná je i výdrž baterie, která je běžně i půlroční – a to při denním používání. Zařízení je snadno ovladatelné, tlačítka přehledné. Nevýhodou snad může být menší displej nebo nepříliš atraktivní provedení.

Co potěší

 • Velmi lehký a přitom šikovný krokoměr
 • Dostatek funkcí
 • Možnost nastavení délky kroku
 • Snadná obsluha
 • Velmi oblíbený, přesný a kvalitní produkt
 • Dlouhá výdrž baterie

Co zamrzí

 • Menší displej

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 489 Kč

Koupit v obchodě

#2 Silva Ex 30 (od 1069 Kč)

 Recenze Silva Ex 30  Velmi stylový a vpravdě miniaturní – to je krokoměr Silva Ex 30, který ale kromě těchto vlastností vyniká i velmi vysokou přesností.

Vzhledem k ceně, která překračuje tisíc korun, bychom ale nic jiného ani neočekávali. Tento pedometr váží cca 20 gramů a s rozměry 30 × 14 × 54 mm je vhodný pro každodenní nošení. Lze si jej připnout na klíčenku, zavěsit na krk nebo mít jednoduše v kapse. Samozřejmě jej můžete nechat i v tašce, kabelce nebo třeba batohu, ale počítejte s tím, že měření může být při takovém uložení méně přesné (to nicméně platí pro každý krokoměr).

Odhlédněme ale od fyzických vlastností zařízení a pojďme se konečně podívat na jeho funkce. Samozřejmostí je měření ušlých kroků, které je na velmi dobré úrovni. Přístroj navíc sám porovnává vaše výkony s obecně doporučovanou hladinou 10 000 kroků denně pro udržení kondice a zdraví.

K dispozici je taky paměť – ta je nicméně pouze 7denní, což je u relativně drahého modelu poměrně málo. Tento nedostatek by mohla vyrovnat přítomnost 3D senzoru pro přesnější měření a určování polohy, filtr proti nežádoucím pohybům a další funkce měření – např. spálené kalorie, vzdálenost nebo efektivní (čistý) čas chůze.

Model Silva Ex 30 oceníte, pokud je pro vás design důležitou vlastností, požadujete vysokou přesnost a přitom minimální rozměry. Největší nevýhodou je pak vysoká cena v kombinaci s kratší pamětí.

Co potěší

 • Skvělý, stylový vzhled
 • Velmi přesné měření
 • Filtr nežádoucích pohybů a 3D senzor
 • Dostatek funkcí
 • Malý a lehký

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Jen týdenní paměť

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 1069 Kč

Koupit v obchodě

#3 Spokey Moony (od 394 Kč)

 Recenze Spokey Moony  Spokey Moony je cenově dostupný a přitom dostatečně přesný i vybavený pedometr. V testu krokoměrů si získal čestné třetí místo, protože za necelé čtyři stovky korun získáte zařízení se všemi základními možnostmi.

Kromě počítání kroků zaznamenává Spokey Moony taky ušlou vzdálenost, orientačně vypočítává spotřebované kalorie a měří i efektivní čas chůze – což je taky velmi užitečný údaj.

K tomu jsou zde hodinky a standardní paměť na 7 dní. Oceníte i možnost připnutí například na oděv nebo pásek pomocí praktického klipu. Hmotnost tohoto modelu je pouze 26 gramů a rozměry jsou minimální.

Jedná se o výhodnou „zkušební“ nebo začátečnickou variantu, která je spolehlivá a umí vše, co je potřeba a přitom neudělá vítr v peněžence. Na druhou stranu tento model taky ničím zvláštním nenadchne. Design je strohý a možnosti základní.

Co potěší

 • Cenově dostupný krokoměr
 • Všechny základní funkce
 • Paměť na 7 dní
 • Dostatečně přesné měření
 • Velké číslice na displeji

Co zamrzí

 • Složitější nastavení a méně přehledný manuál

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 394 Kč

Koupit v obchodě

#4 Tanita PD 724 Step (od 989 Kč)

 Recenze Tanita PD 724 Step  Tanita PD 724 Step patří spíše mezi dražší modely krokoměrů. Dokáže ale vyšší cenu obhájit přiměřenou kvalitou a dostatkem možností? Tanita je japonská značka zaměřující se na pokročilá měřicí zařízení, jako jsou zejména bio-impendační analytické váhy. Kromě toho nabízí také tento krokoměr využívající tříosý senzor pohybu. Tato technologie zajišťuje relativně vyšší přesnost i při uložení např. v kapse nebo tašce – tedy na tlumených místech.

A jaké funkce kromě počítadla kroků lze využívat? Překvapivě jich vzhledem k ceně není obzvlášť mnoho. Je zde pouze obligátní měřič kalorií a ušlé vzdálenosti. Přesnost výsledků pak můžete výrazně zvýšit nastavením své váhy a délky kroku.

Paměť je opět pouze sedmidenní. Váha tohoto zařízení je 27 g, rozměr 12 x 81,4 x 32,2 mm – tedy víceméně průměr. Ačkoli je krokoměr Tanita celkem přesný, za danou cenu bychom čekali víc.

Co potěší

 • Dostatečně přesný
 • Všechny základní funkce
 • Tříosý senzor

Co zamrzí

 • Pouze standardní funkce
 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 989 Kč

Koupit v obchodě

#5 inSPORTline Strippy (od 759 Kč)

 Recenze inSPORTline Strippy  InSPORTline Strippy Patří mezi vůbec nejprodávanější modely u nás. V naší recenzi krokoměrů však jeho výkon přesto stačil až na páté místo. Velký náskok před ostatními má pedometr Strippy v rozsahu paměti – ta je tentokrát dokonce 30denní, což je taky největší výhodou tohoto zařízení. Kromě toho ale nenabízí nijak oslnivé funkce ani obzvláštní přesnost – a to přesto, že rozhodně nepatří k nejlevnějším variantám.

Kromě krokoměru se dočkáte měření vzdálenosti, spálených kalorií i efektivní délky chůze – a to je v podstatě vše. Tedy kromě budíku, ale ten se nezdá být u krokoměru až tak zásadní funkcí. Oslovit vás ještě může zajímavý, výrazný design nebo vyšší voděodolnost díky silikonovému provedení.

Jelikož se jedná o „hodinkový“ krokoměr, jsou rozměry a hmotnost (54 g) poněkud vyšší.

Tento model nás sice poměrem ceny a výkonu příliš nepřesvědčil, zůstává nicméně nejžádanějším na trhu a je také držitelem titulu „Produkt roku 2017“ v anketě portálu Heureka.cz. Jeho pořízení tedy jistě nebude krok vedle.

Co potěší

 • Atraktivní a voděodolné provedení
 • Podsvícení displeje
 • 30denní paměť
 • Dostatek funkcí

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Vyšší rozměry a hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 759 Kč

Koupit v obchodě

#6 Conrad PDG 001 (od 339 Kč)

 Recenze Conrad PDG 001  Poslední krokoměr testu je zároveň nejlevnější a nejlehčí (hmotnost pouhých 18 gramů a cena okolo tří set korun) a nabízí i dostatek funkcí.

Proč tedy obsadil až šesté místo? Celkové zpracování tohoto výrobku totiž kvalitou odpovídá nižší ceně a ani design není právě oku lahodící.

Krokoměr je vybaven 3D senzorem a dokáže počítat kalorie i ušlou vzdálenost. Je zde i možnost nastavení délky kroku, podsvícený displej a sedmidenní paměť. Tento model představuje dobrou volbu pro nenáročné uživatele, kteří si chtějí práci s krokoměrem teprve vyzkoušet.

Co potěší

 • Standardní funkce
 • 7denní paměť
 • Nízká hmotnost a malé rozměry

Co zamrzí

 • Nižší přesnost měření
 • V nižších teplotách zamrzá
 • Složitější ovládání
 • Bez možnosti připojení k PC

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 339 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat krokoměr?

Recenze je za námi a přichází čas na avizovaného průvodce, který vám pomůže rozhodnout se, jaký krokoměr koupit, abyste vynaložených peněz nemuseli litovat a mohli zapracovat na svém zdraví a kondici. Nejdříve si pojďme ještě shrnout výhody pravidelného chození a také benefity, které vám může krokoměr přinést.

Příslovečných 10 000 kroků

O tomhle doporučení jste už možná slyšeli. Zhruba 10 000 kroků denně nás podle odborníků na slovo vzatých dělí od štíhlejší postavy, lepší kondice a pevnějšího zdraví. Neznamená to však, že pokud na tuto ideální hranici nedosáhnete, je lepší rovnou hodit flintu do žita. Zejména pro lidi se sedavým zaměstnáním nebo trpící obezitou či jinými problémy může být každý krok, krokem tím správným směrem. Důležitější než pokořování latěk je pravidelnost a dobrý pocit. Chůze vede k lepší náladě, snížení hladiny stresu, spalování tuků, podpoře metabolismu a prospívá i dalšími způsoby.

Samotný krokoměr vám sice nepomůže rychleji zhubnout nebo zvýšit kondici, je ale ověřené, že možnost sledování výsledků vede k posílení a udržení motivace ke cvičení. Z tohoto hlediska může být nakonec pořízení krokoměru za pár stovek v důsledku výhodnější než nakupování různých tablet a pochybných podpůrných prostředků na hubnutí za tisíce korun měsíčně.

Podle čeho krokoměr vybírat?

Před pořízením krokoměru si zkuste zodpovědět následující otázky:

 • Kde budu krokoměr nosit a jak často jej budu používat?
 • Jakou míru přesnosti vyžaduji?
 • Kolik funkcí a možností využiju?
 • Kolik chci investovat?

Krokoměrů je v současné nabídce nepřeberné množství. V testu jsme se zaměřili spíše na základní modely a vynechali jsme různé pokročilejší fitness náramky, které nabízejí celou škálu dalších možností, ale jsou taky cenově na poněkud jiné úrovni. Pokud se chcete věnovat kondiční chůzi, může být zejména ze začátku obyčejný a levnější krokoměr lepší variantou než drahé, multifunkční zařízení, které třeba ani nevyužijete.

Přesnost měření

2D a 3D senzory

U některých z recenzovaných modelů krokoměrů jste se mohli dočíst, že disponují 3D senzorem. Ten by podle výrobců měl zajistit podstatně vyšší přesnost měření. Ve skutečnosti jde do značné míry jen o marketingový tah. Mnoho modelů s 3D senzorem nemá podle uživatelských zkušeností výrazně přesnější výsledky než jiné varianty.

Samotná přítomnost 3D senzoru by tedy neměla být zásadním důvodem pro pořízení nebo vynaložení většího množství peněz za daný model. Zajímejte se vždy o přesnost konkrétního modelu.

Nastavení vstupních údajů

Naproti tomu možnost vložení vstupních údajů je jiný šálek čaje. Pokud krokoměr disponuje možností nastavení délky kroku, váhy a případně výšky uživatele, může to mít na přesnost výsledků skutečný vliv. Zejména pak např. při vypočítávání spálených kalorií, měření ušlé vzdálenosti apod.

Jak jsou na tom krokoměry s přesností?

Obecně se dá říct, že přesnost krokoměrů je při „standardní“ chůzi velmi dobrá. Největší problém obvykle představují různé otřesy a pohyby, které nejsou součástí cvičení či chůze, ale mohly by se započítávat nebo zařízení zmást. Některé přístroje disponují filtry, které se s větším či menším úspěchem snaží vyhnout zaznamenávání nežádoucích pohybů.

Vliv uložení na přesnost

Krokoměry jsou zpravidla velmi malá zařízení a lze je tak nosit stále při sobě na různých místech. Některé způsoby uložení však mohou mít neblahý vliv na přesnost počítání. Týká se to zejména umístění v batozích, taškách, někdy i v kapse. Velmi přesné je naopak např. připevnění na opasku, na noze apod.

Velikost a zpracování

Krokoměr vybírejte i podle toho, jakým způsobem a v jakých podmínkách jej budete nosit. Některé krokoměry jsou vhodné k zavěšení na krk nebo klíče. Jiné disponují klipem pro připevnění na oděv nebo pásek a jsou samozřejmě i krokoměry v podobě hodinek – tedy s páskem na zápěstí (dají se nosit i na noze). Hmotnost krokoměrů začíná už na cca 20 gramech – jsou tedy velmi lehké.

Důležitou vlastností může být odolnost vůči vodě nebo mrazu. Silikonové modely mohou být i vodotěsné, většina ostatních krokoměrů je zpravidla alespoň odolná vůči odstřikující vodě, což může být důležité, např. když vás zastihne déšť apod.

Funkce

A konečně se dostáváme k funkcím. Základní a hlavní funkcí je samozřejmě počítání kroků. Kromě toho dokáže většina zařízení s větší či menší přesností taky vypočítávat ušlou vzdálenost a odhadovat spotřebované kalorie. A jaké funkce lze ještě u krokoměrů najít?

 • Čas – krokoměry většinou disponují stopkami, hodinami, případně i budíkem
 • Efektivní čas chůze – tedy čistý čas strávený chůzí
 • Paměť– většina modelů disponuje alespoň 7denní pamětí pro výsledky
 • Připojení k PC – i tato možnost je už poměrně běžná. Krokoměr připojíte většinou přes USB a stáhnete si záznamy do počítače.

Pokročilejší funkce:

 • Bluetooth – možnost bezdrátového přenosu dat a spojení např. s mobilními aplikacemi
 • Aerobní zóna – aerobní zóna je tepová frekvence ideální pro spalování tuků. Některé krokoměry ji dokáží monitorovat.
 • Filtry proti nežádoucím pohybům
 • Měření průměrné rychlosti
 • GPS a záznam trasy a další
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin