Pro děti

Test 7 nejlepších dětských elektrických vozítek: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší elektrické auta pro děti

Chystáte se potěšit svou ratolesti dárkem a sháníte co nejlepší elektrické auto pro děti? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Připravili jsme obšírného průvodce, který vám pomůže, abyste se lépe zorientovali v nabídce těchto parádních vozítek. Sortiment je totiž široký a s nedostatkem informací snadno šlápnete vedle. Dětské elektrické autíčko přitom rozhodně nepatří mezi nejlevnější hračky. Spíše naopak, počítejte s výraznější investicí.

Elektrické vozítko je na druhou stranu jedna z možná vůbec nejatraktivnějších hraček, jaké si lze představit. Příslušníci starších generací často sami zamáčknou slzu při pohledu, jak se malí motoristi vozí jako v kočáře, a pomyslí si, co by za něco takového v dětství dali. Pokud chcete svým dětem tento luxus dopřát jako krásný dárek třeba na vánoce nebo narozeniny, neměli byste se nechat zmámit reklamou nebo skvělou cenovkou. Autíčko by mělo splňovat jisté kvalitativní, bezpečnostní, ale i estetické nároky – jinak se může stát, že dítěti místo radosti zbydou spíš oči pro pláč.

Při výběru je nutné zohlednit množství aspektů. Vkusem dítěte, jeho věkem a schopnostmi počínaje a nosností, materiálovým zpracováním, kapacitou baterie a dalšími technickými parametry vozítka konče. Faktem je, že zdaleka ne všechna elektrická autíčka, která současný trh nabízí, se mohou pochlubit optimálním nebo výhodným poměrem ceny, kvality a výkonu. My se vám pokusíme poradit, jak takové dokonalé dětské vozítko přece jen v té záplavě možností najít. Pomoci vám ale mohou i uživatelské recenze elektrických vozítek a sáhnout můžete i po odborných testech.

Nejlepší elektrická auta a vozítka pro děti na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena
#1Peg Perego JD Ground Force

 od 3 let 
Nosnost: 40 kg +10 kg přívěs
Rychlost: 3,5 - 7,3 km/h
Hmotnost: 15 kg
Rozměry: 170 x 63 x 68 cm

✔️ Skvělé hodnocení
✔️ Se zpátečkou a přívěsem
⭐ 100 %do 10000 Kč Číst recenze
#2LAMAX eTiger ATV40S

 od 3 do 7 let 
Nosnost: 65 kg
Rychlost: 6, 15 a 25 km / h
Hmotnost: cca 51 kg
Rozměry: 103 × 61 × 67 cm

✔️ Dojezd až 20 km
✔️ 6“ pneumatiky
✔️ Kotoučové brzdy
⭐ 98 %do 18000 Kč Číst recenze
#3Dětské elektrické autíčko Audi R8 Spyder

 od 3 let 
Nosnost: 30 kg
Rychlost: 3 - 5 km/h
Hmotnost: 11 kg
Rozměry: 98 x 59 x 43 cm

✔️ Kožená sedačka
✔️ Pěnová Eva kola
✔️ Zvukové a svítící efekty
⭐ 97 %do 3850 Kč Číst recenze
#4Buggy Maverick Can-Am

 od 3 let 
Nosnost: 50 kg
Rychlost: 3 rychlosti + tlačítko STOP
Hmotnost: 36 kg
Rozměry: 148 x 85 x 81 cm

✔️ Kožená sedačka
✔️ Pěnová Eva kola
✔️ Zvukové a svítící efekty
⭐ 96 %do 13000 Kč Číst recenze
#5Dětské elektrické auto Mercedes G

 od 3 let 
Nosnost: 25 kg
Rychlost: do 6 km/h
Hmotnost: 16 kg
Rozměry: 110 × 69 × 56,5 cm (d × š × v)

✔️ dokáže jezdit zhruba 90 minut
✔️ přehrávání hudby
✔️ dálkový ovladač pro rodiče
⭐ 96 %do 4000 Kč Číst recenze
#6New RSX

 od 3 let 
Nosnost: 30 kg
Rychlost: max. 7 km/h
Hmotnost: 26,5 kg
Rozměry: 125 × 81 × 81 cm (d × š × v)

✔️ dokáže jezdit zhruba 90 minut
✔️ bezpečnostní pás
✔️ odpružená přední i zadní kola
⭐ 96 %do 7500 Kč Číst recenze
#7BMW S 1000 RR tříkolka

 od 1,5 let / cenový tip 
Nosnost: 20 kg
Rychlost: do 2 km/hod
Hmotnost: 6 kg
Rozměry: 66 x 35 x 40 cm

✔️ vydrží jezdit 1-3 hodiny
✔️ nabíjení 6 - 8 hodin
✔️ funkční LED světla, zvukové efekty na řídítkách
⭐ 91 %do 2000 Kč Číst recenze

Jak vybrat elektrické auto pro dítě

Elektrické autíčko může poskytnout bezpočet hodin zábavy a radosti. Může být ale taky zklamáním – a to zejména pro rodiče, kteří za něj utratili často nemalé peníze. Jak postupovat při výběru, aby výsledkem byla první možnost? V našem přehledu najdete všechny podstatné parametry a faktory, na které byste se při výběru autíčka měli zaměřit. Seznámíme vás i s cenami těchto hraček a s oblíbenými výrobci.

Elektrická auta a věk dítěte

V první řadě bude nutné zjistit, zdali už je vaše dítko na elektrické vozítko připraveno věkem a zkušenostmi. Možná vás překvapí, že některé modely těchto aut jsou vhodné pro děti už v celkem útlém věku okolo 1 roku. Tedy nedlouho potom, co se dítě naučí sedět.

Čtyřkolové imitace automobilů jsou obecně bezpečnější a jednodušší na zvládnutí. Samozřejmě ale existují i „sportovnější“ napodobeniny čtyřkolek a motorek – ty už jsou obvykle pro děti starší (např. od 3 let). Existují ale i modely pro ještě odrostlejší děti, horní hranice pak může být i 6 až 8, nebo dokonce 12 let. Mohou být tedy skvělou hračkou nejen pro nejmenší děti, ale i pro předškoláky a rané školáky. Vozítka lze podle věkového rozmezí rozdělit na zhruba následující kategorie:

 • Od 1 do 5 let
 • Od 5 do 8 let
 • Od 8 do 12 let

Bezpečnost

Máte obavu, že by jízda v elektrickém vozítku mohla být pro dítě nebezpečná? Pokud máte dítko pod dohledem a jezdíte na bezpečném místě, pak vězte, že samotné elektrické vozítko je obvykle mnohem bezpečnější než tříkolka nebo koloběžka.

Jde o velmi stabilní modely, jsou navíc snadno ovladatelné a riziko pádu je minimální. Rychlost je navíc u modelů pro nejmenší velmi nízká a snadno můžete dítě následovat klidnou chůzí.

Typy elektrických vozítek pro děti

Elektrická vozítka mohou mít různé atraktivní podoby, takže si děti vyberou, ať už dávají přednost autíčkům, motorkám nebo třeba i čtyřkolkám či traktorům. Kromě názoru dětí, který je samozřejmě důležitý, ale věnujte pozornost vhodnosti toho či onoho typu s přihlédnutím i k dalším okolnostem. Zde je shrnutí základních možností.

Auta

Imitace automobilů patří zřejmě k vůbec nejoblíbenějším provedením. Není divu. Vozítko s designem sportovního BMW nebo třeba luxusního Mercedesu musí zaujmout každého. Popularitě se těší i napodobeniny terénních vozidel a džípů, ba najít můžete dokonce i dětské veterány a retro modely.

Auta jsou často poměrně věrnými kopiemi originálů. Jsou velmi stabilní, bezpečná, snadno ovladatelná, a navíc komfortní. Modely mohou být určeny na pevný, rovný povrch, ale existují i kousky, které si poradí v určitém terénu.

Čtyřkolky

Kompromis mezi motorkou, terénním džípem a automobilem. Imitace čtyřkolek jsou velmi oblíbené. Působí realisticky a sportovně a poskytují už výkon, který zaujme i starší děti. Můžete s nimi vyrazit i na měkčí povrchy a „terénní“ projížďky po trávě, písku apod.

Tipy na nejlepší dětské čtyřkolky si můžete prohlédnout zde.

Motorky

Imitace motorek mohou mít dvě nebo tři kola. Zejména dvoukolé motorky jsou už vhodné pro trochu starší a zdatnější děti od cca 3 let. Tato vozítka jsou určena převážně na pevné povrchy.

Traktor

Malí pracanti se možná nejvíce shlédnou v dětských kopiích traktorů. I tato vozítka jsou častá a oblíbená. Zvládnou i obtížnější terén a lze za ně připojit třeba i přívěs, který poslouží jako úložný prostor.

Video

Kvalita zpracování

Kvalitní a poctivé řemeslné a materiálové zpracování je samozřejmě zásadní. Ovlivňuje bezpečnost, odolnost, nosnost i životnost vozítka. Na první pohled – a zejména pokud nakupujete přes internet – je ale obvykle obtížné, ne-li nemožné, kvalitu dostatečně zhodnotit.

Pomocnou ruku vám mohou podat různé odborné testy elektrických aut pro děti na internetu a samozřejmě taky recenze uživatelů, kteří konkrétní model už odzkoušeli.

Motor a rychlost

Jak rychle si to bude vaše dítko v elektrickém vozítku štrádovat? Pokud jde o kategorii pro nejmenší, je maximální rychlost pochopitelně velmi nízká – do 4 km za hodinu. Vozítka střední kategorie mohou dosáhnout k 7-10 km/h, nejvymakanější modely pro starší děti pak zvládnou i 20, nebo o něco více km/h.

Vozítka bývají pro vyšší bezpečnost vybavena taky dálkovým ovládáním pro rodiče, potažmo omezovačem rychlosti. Nemusíte se tedy bát, že by vám vaše dítě odcestovalo do rizikové vzdálenosti. Přesto je jasné, že vozítka lze používat pouze v bezpečném prostředí, kde nehrozí střet s reálnou dopravou, ať už by šlo o motoristy nebo cyklisty.

Pokud jde o motor, většina modelů má jen jeden motor a náhon na dvě kola. Existují ale i varianty s pohonem na všechna čtyři kola. Takováto autíčka mohou mít i dva, nebo dokonce čtyři motory.

Akumulátor a kapacita

Jak dlouho se dítě v autíčku povozí a jak dlouho bude pak trvat nabíjení? Provozní kapacita akumulátoru u elektrických aut se pohybuje většinou okolo hodiny, výjimečně dosahuje i více než 2 hodin. Nabíjení pak trvá poměrně dlouho – od 5 hodin, ale někdy i 10 nebo více hodin.

Kapacita akumulátoru se nejčastěji pohybuje okolo 6 nebo 7 Ah. Někdy se můžete setkat i se dvěma akumulátory. Důležité je taky napětí, které může být 12, 24 nebo i 36 V. Od toho se odvíjí výkon motoru a rychlost vozítka. Pro menší dětí většinou zcela stačí 12V baterie.

Výkon

Stejně jako skutečná auta mají i ta dětská nějaký výkon motoru počítaný ve Wattech. Ten je samozřejmě řádově mnohem nižší než u reálných předloh. U modelů pro nejmenší to bývá jen několik desítek W. Vyspělejší a výkonnější modely pro starší děti ale mohou překvapit i několika sty W.

Hmotnost

V případě elektrických vozítek platí takřka přímá úměra, pokud jde o poměr hmotnosti, výkonu a kvality zpracování. Nejlehčí bývají motorky (což je pochopitelné) a autíčka pro nejmenší děti, která mají taky nejslabší baterii a motor. Hmotnost zde bývá cca do 15 až 20 kg.

Mezi 20 a 40 kg lze mluvit o zlaté střední cestě. Počítat lze s kvalitou a přiměřeným výkonem i kapacitou baterie. Pak jsou ale autíčka, která váží 40, 50 i více kg. Jde ale o poměrně velmi výkonné modely vhodné spíš pro náročnější rodiče a děti (a taky starší).

Nosnost

Velmi důležitý parametr, který byste neměli opomenout. Modely pro nejmenší mívají nosnost do 30, v lepším případě 35 kg. Žádnou výjimkou ale nejsou ani vozítka s nosnosti 50, 60 nebo 70 a více kg. Taková uvezou i „spolujezdce“.

Výbava

Výbava je samozřejmě taky důležitá a kdejaké vylepšení může být pro dítě velmi atraktivní. Zejména pokud činí vozítko více autentickým. S jakým vybavením se lze nejčastěji setkat?

 • Brzda a plyn – Celkem samozřejmé vybavení, které by v autíčku nemělo chybět. Pro dítě budou pedály atraktivní a naučí se je ovládat.
 • Světla – Dnes už často v LED provedení. Autíčka i motorky mívají obvykle minimálně přední a zadní světla, často taky směrová světla. Setkat se lze i s dalšími světelnými prvky pro větší efekt.
 • Otevírací dveře – Pokud si dítko může otevřít a nastoupit jako do opravdového vozu, je to samozřejmě velmi elegantní.
 • Zpětná zrcátka – Další část vybavení, která přibližuje podobu reálného vozu.
 • Klakson – Děti zvukové efekty zbožňují a klakson tak patří k nejvděčnějším prvkům vozítka. Rodiče a okolí z toho obvykle tak nadšení nejsou. Některá auta mohou hrát různé melodie a vyluzovat zvuky i při různých úkonech (brždění, zapnutí světem apod.)
 • Pásy – Nejsou až tak nezbytné pro bezpečnost, přesto mnozí rodiče jejich přítomnost ocení. Důležitější mohou být především u výkonnějších vozítek.

Video

Ceny elektrických vozítek

Na kolik vás vyjde kvalitní elektrické auto pro dítě? Zde jsou tři základní cenové kategorie.

Vozítka do 5000 Kč

Nejlevnější elektrická auta nebo motorky pořídíte výjimečně i pod 2000 Kč. Kvalita zpracování, natož výkon, takového výrobku ale nebudou nijak obdivuhodné. Může jít o modely dostačující pro nejmenší děti. Výbava bude minimální.

Vozítka do 10 000 Kč

Střední kategorie je nejoblíbenější a nachází se v ní většina nejprodávanějších elektrických vozítek současnosti. Najdete zde obrovský výběr a spoustu velmi pěkných a kvalitních, ba i výkonných modelů pro nejmenší i starší děti. Výbava už může být velmi zajímavá.

Vozítka nad 10 000 Kč

Vozítka pro náročné. Jde často o velmi výkonné čtyřkolky, které mohou disponovat několika motory a celkovým výkonem i 1000 W nebo více. Tyto modely jsou vhodné už pro starší a zkušenější děti. Výbava je obvykle nadstandardní, stejně jako kapacita baterie, nosnost apod. Vysoká bývá i hmotnost těchto aut.

Nejlepší značky elektrických vozítek

Kteří výrobci nabízejí pěkná vozítka za dobré ceny? Máme tu několik favoritů.

 • Beneo – Značka s vynikající šíří sortimentu. Na 70 modelů. Autíčka Beneo patří jednoznačně k nejprodávanějším. Hodnocení v testech bývá velmi vysoké. Vybírat můžete z aut, džípů a čtyřkolek.
 • Toyz – Spousta pěkných a velmi dobře hodnocených modelů obvykle v ceně do 5000 Kč. V nabídce jsou auta a čtyřkolky.
 • ChuChu – Největší výběr. Cenově se tato značka pohybuje hlavně ve střední kategorii. Nabízí všechny typy vozítek.
 • Nitro – Zajímavá značka, která má v nabídce především dražší a výkonnější kousky. Pokud hledáte něco pro náročnější děti, určitě si její modely prohlédněte.

Nejčastější otázky nakupujících (FAQ)

Lze elektrická autíčka používat i v terénu?

Modely imitující automobily jsou obvykle určeny na pevné plochy. Podobně i motorky. Výkonnější čtyřkolky a traktory ale zvládnou i náročnější terén.

Jsou u autíčka nutné bezpečnostní pásy?

Pásy u autíček bývají. Malé dítě pomohou zajistit, aby se nevyvrátilo. Jsou samozřejmě i u výkonnějších modelů pro starší děti. Tato vozítka totiž už dosahují vyšších rychlostí.

Lze autíčko ovládat na dálku?

Vozítka často mívají dálkové ovládání, které umožňuje regulaci rychlosti i ovládání směru, případně zapínání světel a kontrolu nad dalšími funkcemi.

Nejprodávanější dětská elektrická autíčka a vozítka

Jaké jsou nejprodávanější dětská elektrická autíčka, vozítka, čtyřkolky, traktory, motorky, tříkolky či buginy?

ProduktParametryHodnoceníCena
#1Peg Perego JD Ground Force

 od 3 let 
Nosnost: 40 kg +10 kg přívěs
Rychlost: 3,5 - 7,3 km/h
Hmotnost: 15 kg
Rozměry: 170 x 63 x 68 cm

✔️ Skvělé hodnocení
✔️ Se zpátečkou a přívěsem
⭐ 100 %do 10000 Kč Číst recenze
#2LAMAX eTiger ATV40S

 od 3 do 7 let 
Nosnost: 65 kg
Rychlost: 6, 15 a 25 km / h
Hmotnost: cca 51 kg
Rozměry: 103 × 61 × 67 cm

✔️ Dojezd až 20 km
✔️ 6“ pneumatiky
✔️ Kotoučové brzdy
⭐ 98 %do 18000 Kč Číst recenze
#3Dětské elektrické autíčko Audi R8 Spyder

 od 3 let 
Nosnost: 30 kg
Rychlost: 3 - 5 km/h
Hmotnost: 11 kg
Rozměry: 98 x 59 x 43 cm

✔️ Kožená sedačka
✔️ Pěnová Eva kola
✔️ Zvukové a svítící efekty
⭐ 97 %do 3850 Kč Číst recenze
#4Buggy Maverick Can-Am

 od 3 let 
Nosnost: 50 kg
Rychlost: 3 rychlosti + tlačítko STOP
Hmotnost: 36 kg
Rozměry: 148 x 85 x 81 cm

✔️ Kožená sedačka
✔️ Pěnová Eva kola
✔️ Zvukové a svítící efekty
⭐ 96 %do 13000 Kč Číst recenze
#5Dětské elektrické auto Mercedes G

 od 3 let 
Nosnost: 25 kg
Rychlost: do 6 km/h
Hmotnost: 16 kg
Rozměry: 110 × 69 × 56,5 cm (d × š × v)

✔️ dokáže jezdit zhruba 90 minut
✔️ přehrávání hudby
✔️ dálkový ovladač pro rodiče
⭐ 96 %do 4000 Kč Číst recenze
#6New RSX

 od 3 let 
Nosnost: 30 kg
Rychlost: max. 7 km/h
Hmotnost: 26,5 kg
Rozměry: 125 × 81 × 81 cm (d × š × v)

✔️ dokáže jezdit zhruba 90 minut
✔️ bezpečnostní pás
✔️ odpružená přední i zadní kola
⭐ 96 %do 7500 Kč Číst recenze
#7BMW S 1000 RR tříkolka

 od 1,5 let / cenový tip 
Nosnost: 20 kg
Rychlost: do 2 km/hod
Hmotnost: 6 kg
Rozměry: 66 x 35 x 40 cm

✔️ vydrží jezdit 1-3 hodiny
✔️ nabíjení 6 - 8 hodin
✔️ funkční LED světla, zvukové efekty na řídítkách
⭐ 91 %do 2000 Kč Číst recenze
0 Sdílení