Pro děti

Test 6 nejlepších dětských tříkolek: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší dětské tříkolky podle redakce

ProduktHodnoceníCena (od)
Tříkolky s vodicí tyčí
#1Puky cat S6 ceety city premium
[usr 5 text="true" tooltip="true"]6 290 KčČíst recenze
#2Toyz tříkolka Derby
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2 199 KčČíst recenze
#3SMOBY 454011 Zooky Classique
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]2 499 KčČíst recenze
Tříkolky bez vodicí tyče
#1PUKY Fitsch Caddy Play
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 490 KčČíst recenze
#2Toyz tříkolka York
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]816 KčČíst recenze
#3Merkur Pája
[usr 3.9 text="true" tooltip="true"]1 533 KčČíst recenze

Recenze TOP 3 dětských tříkolek s vodicí tyčí

#1 Puky cat S6 ceety city premium (od 6290 Kč)

 Recenze Puky cat S6 ceety city premium  Tříkolka Puky cat S6 ceety city premium rozhodně nepatří mezi levné varianty. Naopak, zaujme především náročnější rodiče a děti. Na druhou stranu jí nelze upřít opravdu vysoká úroveň zpracování. Puky cat S6 patří mezi nejkvalitnější tříkolky a u nás si proto vysloužila hned první místo. Jde o model s vodicí tyčí, který je určen dětem už od 1,5-2 let věku.

Tato tříkolka kombinuje možnost vedení rodičem pomocí nastavitelné i odnímatelné tyče, což oceníte například v méně bezpečném městském prostředí. Stejně tak ale umožňuje šlapání a plnou kontrolu dítětem – např. na hřišti nebo v jiném nerizikovém prostředí. Puky cat S6 se vyznačuje především vysokou mírou komfortu, nastavitelnosti a zabezpečení. Je opatřena dokonce i 5bodovým pásem.

K vybavení patří speciální brašna a zavazadlová přihrádka, velmi kvalitní pěnové (airless) pneumatiky, polohovatelné sedátko a opěradlo, řídítka s aretací, ruční brzda i ovládání volnoběhu a to zdaleka není vše – namátkou jmenujme ještě komfortní polstrování sedátka, bezpečnostní rukojeti, nožní opěrky nebo láhev na pití.

I samotná konstrukce je robustní a odolná, opatřená práškovým lakem proti korozi a mechanickému poškození. I navzdory velmi preciznímu provedení váží tříkolka jen přes 9 kg. Na druhou stranu se můžete spolehnout, že vydrží třeba i pro další potomky.

Co potěší

 • Špičkové zpracování
 • Multifunkční provedení
 • Krásný design
 • Odolnost a životnost
 • Skvělé vybavení

Co zamrzí

 • Vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 6290 Kč

Koupit v obchodě

#2 Toyz tříkolka Derby (od 2199 Kč)

 Recenze Toyz tříkolka Derby  Na druhé místo testu tříkolek dorazil model Toyz Derby, který přichází s podstatně příznivější cenou okolo dvou tisíc korun, a přesto nabízí vysokou kvalitu a atraktivitu zpracování stejně jako poctivou výbavu. Toyz Derby je určena pro trochu starší děti od 3 let. Stále však disponuje vodicí tyčí pro rodiče. Nechybí ale ani možnost plného ovládání dítětem.

Konstrukce tříkolky je robustní, odolná a přitom komfortní. Je zde pohodlná opěrka hlavy, a dokonce textilní stříška proti ostrému slunci nebo nečekanému dešti. Madla řídítek jsou zpracována rovněž s ohledem na vysokou míru pohodlí, a řídítka jsou navíc opatřená zvonkem. Na své si ale přijdou i rodiče. Vyšší praktičnost tříkolky zajišťuje zavazadlový prostor, kde je možné si odložit například kabelku nebo hračky.

U tříkolky Toyz Derby deklaruje výrobce doporučenou nosnost do 25 kg a vhodná je pro děti až do 5 let věku. Vzhledem k celkově úrovni zpracování ji ale jistě využijí i případní budoucí sourozenci. Toyz Derby představuje vynikající řešení, co se týče poměru ceny a kvality a ocení ji i náročnější majitelé.

Co potěší

 • Elegantní design
 • Velmi dobrá výbava
 • Kvalita zpracování
 • Výborný poměr ceny a kvality

Co zamrzí

 • Pro děti až od 3 let
 • Obtížnější sestavení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2199 Kč

Koupit v obchodě

#3 SMOBY 454011 Trojkolka Zooky Classique na reťaz (od 2499 Kč)

 Recenze SMOBY 454011 Trojkolka Zooky Classique na reťaz  Zooky Classique působí jednoduše, ale patří mezi nejprodávanější tříkolky v rámci kategorie s vodicí tyčí. Jde o výrobek francouzské značky vhodný pro děti už od 16 měsíců věku až do 3 let nebo i déle. Tato tříkolka sází na prostý, tradiční design, ale má některá vylepšení odpovídající nárokům moderní doby. Je to například sedátko s bezpečnostním pásem a zvýšená zádová opěrka.
Tříkolku pohání klasický řetězový pohon s předním volnoběžným kolem. Provedení je celokovové a poměrně robustní, čemuž odpovídá i nosnost až 30 kg. Zooky Classique disponuje nastavitelnými řídítky a polohovatelné je i sedátko. Součástí výbavy je i plastový koš na drobná zavazadla. Kola jsou protiskluzová a velmi tichá.

Tato tříkolka působí vzhledem k ceně poněkud strohým dojmem. A tento dojem se záhy potvrdí. Výbava je minimální a ani kvalita zpracování některých částí úplně nenadchne. Velmi špatná je například kvalita řetězu a už při skládání se docela zapotíte. Zooky Classique může proto oslovit zejména milovníky tradičnějších modelů, kteří jsou schopni tyto nedostatky odpustit.

Co potěší

 • Bezpečnostní pás
 • Pro děti už od 16 měsíců
 • Robustní rám
 • Tradiční provedení

Co zamrzí

 • Horší kvalita některých součástí
 • Obtížné sestavení
 • Slabší výbava
 • Nevkusný plastový košík

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2499 Kč

Koupit v obchodě

Recenze TOP 3 dětských tříkolek bez vodicí tyče

#1 PUKY Fitsch Caddy Play (od 1490 Kč)

 Recenze PUKY Fitsch Caddy Play I v kategorii tříkolek bez vodicí tyče se na první příčce umístil model značky PUKY s označením Fitsch. Jde o velmi lehkou koloběžku určenou i pro nejmenší děti od 1 roku věku. I v tomto případě jde vzhledem k vyšší ceně o variantu spíše pro náročnější zájemce. Velmi potěší opravdu nízká hmotnost, která činí pouze 2 kg. Díky tomu mohou vozítko bez problémů ovládat i docela malé děti.

I přes nízkou hmotnost je konstrukce odolná a nosnost je okolo 20 kg. Každý komponent se vyznačuje vysokou kvalitou. Kolečka jsou gumová, velmi tichá; řídítka jsou opatřena bezpečnostními koncovkami; sedátko je možné nastavit a díky svému tvaru s vyvýšenou zadní částí je obzvlášť pohodlné.

Tříkolka je díky nízké hmotnosti a šetrným a tichým kolům vhodná pro použití nejen venku, ale i v interiéru. Rám je opatřen práškovým lakem, který odolá i nárazům a poškrábání. Pokud hledáte tříkolku, která krásně vypadá a dlouho vydrží, pak je PUKY Fitsch skvělá volba.

Co potěší

 • Velmi kvalitní zpracování
 • Nízká hmotnost
 • Už od 1 roku věku
 • Tichá a šetrná kola pro použití i v bytě

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1490 Kč

Koupit v obchodě

#2 Toyz tříkolka York (od 816 Kč)

 Recenze Toyz tříkolka York  Druhé místo v naší recenzi tříkolek v rámci skupiny bez vodicí tyče získal model Toyz York. York okamžitě zaujme především velice efektním a atraktivním designem, který si děti jistě zamilují. Tříkolka působí „výkonně“ a sportovně. Napomáhá tomu podoba řídítek a rozměrné přední kolo. Přesto je velmi pohodlná a bezpečná. Tento model je určen pro děti od cca 3 do 5 let věku, přičemž maximální nosnost je stanovena na 25 kg.

Tříkolka York je i při kovové konstrukci celkem lehká. Váží pod 4 kg. Jedná se o velmi dobrou volbu, která může sloužit jako mezistupeň před přechodem na dětské kolo. Tak je ostatně koncipovaný i design, který kolo v mnohém připomíná. Snad až na komfortní tvarované sedátko s vyvýšenou opěrkou.

Toyz York zaujme opravdu povedeným vzhledem a přitom poměrně nízkou cenou. Nedostatky se ale najdou taky. Například nesrozumitelný návod k sestavení nebo kvalita koleček, která jsou bohužel plastová.

Co potěší

 • Velmi atraktivní design
 • Ideální předstupeň dětského kola
 • Kvalitní rám
 • Nízká cena

Co zamrzí

 • Horší kvalita koleček
 • Návod

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 816 Kč

Koupit v obchodě

#3 Merkur Pája (od 1533 Kč)

 Recenze Merkur Pája  V rámci podpory české tvorby jsme do testu tříkolek pro děti zařadili i tuzemský model Merkur Jája. Bohužel, jeho kvality nestačí na nic lepšího než na poslední místo. Začněme designem. Ten je poněkud zvláštní a na to, že je koloběžka určena už předškolním dětem ve věku od 3 do 5 let působí dost odfláknutě, nezajímavě a nejednotně – červenočerný rám je doplněn růžovými pedály a žlutým zvonkem, ačkoli přítomnost zvonku lze považovat za výhodu.

Co je ale ještě horší, tříkolka je poměrně nekvalitně zpracovaná. Kvalita jednotlivých komponent ani celku neodpovídá poměrně vysoké ceně. Na nepříliš dobré úrovni jsou použité materiály i zpracování, tříkolka má horší stabilitu, kamenem úrazu je taky provedení řetězu a jeho krytu nebo celková ergonomie tříkolky. V porovnání s jinými modely by tedy tato tříkolka příliš neobstála.

Co potěší

 • Česká výroba
 • Klasické provedení s řetězem a zadním šlapáním

Co zamrzí

 • Horší kvalita zpracování
 • Nepěkný design

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 3.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1533 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat dětskou tříkolku

Tříkolky jsou poměrně velmi jednoduchá vozítka, přesto můžete při výběru narazit na problém. Ve velkém množství modelů se možná budete těžko orientovat, což může vést k nerozhodnosti. Poradíme vám, na co se při srovnávání jednotlivých možností zaměřit.

Tříkolka s vodicí tyčí, nebo bez ní?

Test dětských tříkolek zahrnoval obě alternativy. Která je ale ta správná? Co se týče věkového určení, není zde žádná jasná hranice. Tříkolky s tyčí i bez ní mohou být shodně určeny pro děti v rozmezí od cca 1 roku až do 5 let. Důležitější je spíše způsob použití a prostředí, ve kterém se budete s tříkolkou pohybovat.

Tříkolky s tyčí bývají robustnější a často mohou designem připomínat variaci kočárku. Jejich určení je koneckonců tomuto zařízení blízké. Modely s rukojetí jsou vhodné pro delší cesty například i po městě nebo v přírodě. Je pochopitelné, že v rušném městském prostředí musí rodič převzít většinu „pilotáže“. Naopak na vhodném místě je možné rukojeť pustit a dát dítěti volnost.

Tyto tříkolky bývají i velmi bohatě vybavené a podstatně komfortnější než varianty bez tyče. Obvykle jsou vybaveny i opěrkou pod hlavu, nastavitelným sedátkem nebo stříškou a menším zavazadlovým prostorem. Jejich zpracování je tedy přizpůsobeno pro delší cesty.

Tříkolky bez vodicí tyče jsou tradiční variantou. Design může být velmi různorodý, ale jsou vždy určeny pro použití v bezpečných prostorách – ať už na hřišti, chodníku u domu, zahradě nebo někdy i přímo v interiéru.

Jakmile vaše dítě dospěje do pokročilejšího věku, můžete mu pořídit spíše dětskou koloběžku.

Pohon

Tříkolky mohou být řetězové se zadním šlapáním, anebo mohou pedály vycházet přímo z předního kola a ovládat jej. Volba závisí především na preferencích rodiče. Řetězové provedení je tradičnější, více připomíná jízdní kolo. Přední šlapání se stává u moderních tříkolek rozšířenější variantou a je jednodušší – jak konstrukčně, tak i na ovládání.

Materiál

Právě kvalita konstrukce je u tříkolek zásadní faktor. Vybírat můžete z plastového, kovového nebo kombinovaného provedení. Kovové tříkolky jsou jednoznačně odolnější a zejména pro větší děti se vyplatí, i když jsou oproti plastovým modelům dražší. Plastové řešení vyniká kromě nízké ceny i menší hmotností.

Důležitý je však nejenom typ materiálů, ale zejména úroveň zpracování. Ujistěte se, že všechny části dobře sedí, nic nedrhne, nikde nejsou nebezpečné, ostré hrany nebo výčnělky. Problém často bývá zejména s kvalitou provedení řetězového pohonu.

Hmotnost

Jednoduché plastové tříkolky mohou mít i méně než dva kilogramy. Kovové varianty se pak obvykle pohybují v rozmezí 2 až 10 kg u robustních modelů s vodicí tyčí. Nižší hmotnost je samozřejmě výhodou, ale je třeba hledat spíše rovnováhu mezi kvalitou a odolností provedení a váhou.

Vybavení a funkce

 • Brzda – Brzda je jedním z možných funkčních doplňků tříkolky. U tříkolek pro velmi malé děti do cca 2-3 let není tak zásadní. U vybavenějších modelů pro předškoláky už je přítomnost brzdy výhodou pro větší podobnost s jízdním kolem. U řetězových tříkolek se tradičně brzdí zpětným chodem.
 • Zvonek – Zvonek je u tříkolek spíše atraktivním než bezpečnostním prvkem, ale děti jej jistě ocení.
 • Stříška – Stříškou bývají někdy opatřeny vybavenější tříkolky s vodicí tyčí. Na delších procházkách může být tento doplněk jistě velkou výhodou. Ochrání dítě především před přímým slunečním svitem, ale i v případě dešťové přeháňky.
 • Nastavitelnost řídítek a sedátka – Některé modely tříkolek umožňují výškové nastavení sedátka a řídítek. Je možné tak dosáhnout vyššího komfortu. Tuto možnost oceníte zejména u tříkolek pro větší děti.
 • Bezpečnostní pás – Bezpečnostní pás bývá výsadou tříkolek s vodicí tyčí. Nepředstavuje povinnou součást výbavy, ale rozhodně zvyšuje bezpečnost dítěte. Pásy mohou být tříbodové nebo i pětibodové.
 • Zavazadlový koš – Zavazadlový košík umožňuje například uložení hraček nebo jiných věcí. U tříkolek s tyčí bývá takový prostor přítomen skoro vždy a setkat se můžete i se speciálními taškami.
 • Zámek řídítek – Jedná se o bezpečnostní pojistku, která se uplatňuje u některých tříkolek s vodicí tyčí.
0 Sdílení