Domácnost

Nejlepší relaxační křesla: TOP 7 produktů podle recenzí a testů

nejlepší relaxační křeslaPotřeba odpočinku, relaxace a regenerace je nám dnes a denně zdůrazňována ústy lékařů, psychologů a dalších odborníků. Někdo si „dobíjí baterky“ při sportu, někdo třeba při práci na zahrádce nebo procházce lesem. Ale nelze opomíjet ani potřebu zcela pasivního nebo téměř pasivního odpočinku v pohodlí domova – ať už s knížkou, u pěkného filmu, se sklenkou něčeho dobrého nebo jen zavřenýma očima. Aby však měla relaxace co nejlepší dopad, je důležité mít vhodné místečko, které bude sloužit jen tomu účelu. Skvělou volbou je samozřejmě třeba pohodlné vlastní křeslo, do kterého se budete moci zanořit a věnovat se ušlechtilé zahálce dle vlastního uvážení. V dnešním článku se proto podíváme na to, jak si vybrat co nejlepší relaxační křeslo. Představíme vám různé možnosti a varianty, jejich výhody i nevýhody, podíváme se na důležité parametry výběru a taky na některé výrobce v kratičkých recenzích.

Koupě kvalitního relaxačního křesla je důležité rozhodnutí. Ne jen proto, že některé zejména „noblesnější“ kousky mohou být poměrně drahé, ale taky proto, že jde o docela výrazný kus nábytku, který se stane důležitou součástí domácnosti na dlouhou dobu. Výběr proto neuspěchejte a dobře si promyslete, jaký typ křesla by vám nejlíp seděl. Měli byste se ale zamyslet i nad tím, jak bude křeslo ladit s interiérem, jaké by mělo mít vlastnosti, materiály a směrodatné je pochopitelně i to, kolik chcete nebo můžete do takového vybavení investovat.

V dnešním průvodci vás seznámíme se všemi zajímavými možnostmi a nabídneme spoustu tipů pro nejlepší výběr. Kromě toho zde najdete i žebříček nejzajímavějších modelů, který může posloužit jako inspirace. Před nákupem je rozumné sledovat i uživatelské nebo odborné recenze relaxačních křesel, v nichž se dozvíte podrobnější informace o konkrétních výrobcích.

Nejlepší relaxační křesla na trhu

#1TV křeslo VARESE
Nejlepší polohovací k TV
✔️ s manuálním polohováním
✔️ vkusný univerzálni design
✔️ překližková konstrukce
✔️ křeslo je velice stabilní a odolné
5500 Kč Číst recenze
#2Pohodlné křeslo Nora
Možnost dokoupení podnožníku
✔️ moderní a kvalitní křeslo
✔️ zadní část očalouněna originálním potahem
✔️ dobré hodnocení
8600 Kč Číst recenze
#3Relaxační křeslo ušák Granada
Moderní ušák
✔️ designový kousek do minimalistických prostor
✔️ základna je z lakované oceli
✔️ 125 kg max. nosnost
22800 Kč Číst recenze
#4Křeslo s taburetem Porterie
Relaxační s taburetem na nohy
✔️ stylové posezení v ušáku s taburetkou
✔️ nožky ze dřeva
✔️ vysoká stabilita
✔️ i v dalších barevných provedeních
8300 Kč Číst recenze
#5Barles Relaxační křeslo
Do moderní domácnosti
✔️ designová židle s čalouněným sedákem a opěradlem
✔️ vynikne v každém moderním interiéru
✔️ nosnost až 120 kg
7500 Kč Číst recenze
#6Lenoška Holiday
Klasická lenoška
✔️ eko-kůže + pytlovina
✔️ moderní a kvalitní křeslo
✔️ poměr cena / kvalita
5100 Kč Číst recenze
#7Křeslo ušák + podnožka
Různé barevné kombinace
✔️ moderní Skandinávský design
✔️ velmi pohodlné díky taštičovému odpružení
✔️ s podnožkou v ceně
6000 Kč Číst recenze

Jak vybrat relaxační křeslo

Základem je mít představu, o jaký druh křesla by mělo jít. Relaxační křeslo je sám o sobě velmi široký pojem. Může to být obyčejné kvalitní křeslo, křeslo houpací anebo třeba i propracovaný masážní model. S různými možnostmi a jejich vlastnostmi vás seznámíme níže. Dále je třeba brát zřetel na materiálové zpracování, ale samozřejmě i na cenu, výrobce a další faktory.

jak vybrat relaxační křeslo

Druhy relaxačních křesel

Nyní už se pojďme podívat, jaké jsou ve světě relaxačních křesel vlastně možnosti. A vězte, že tyto možnosti jsou opravdu překvapivě široké a rozmanité. My se pokusíme postihnout alespoň základní varianty.

Jednoduché křeslo

Jde o elegantní a minimalistická křesla s jednoduchými, ale vkusnými liniemi. Čalounění a polstrování je méně výrazné, opěrky rukou nebývají čalouněné vůbec. Konstrukce je často pohupovací. Nejčastějším materiálem je dřevo a textilie. Tato křesla mohou být poměrně dostupná, ale i drahá, v závislosti na designu, výrobci apod. Hodí se do moderních, „vzdušných“ interiérů i do menších domácnosti. Zkrátka všude tam, kde by robustnější křeslo zabíralo příliš mnoho místa nebo představovalo nepatřičně výrazný prvek.

Klasický ušák

Ušáky jsou stále žádanou klasikou. Jde o křeslo typicky na čtyřech nohách s robustním tělem. Opěrky rukou bývají čalouněné a výrazněji polstrované, stejně tak podsedák a zádová část, která je navíc velmi široká a nahoře z ní po stranách vystupují ikonické „uši“. Tato křesla se vyrábějí v nejrůznějších stylech, od moderních přes retro až po rustikální, a představují ověřenou volbu pro příjemný odpočinek. Materiálem je nejčastěji dřevo v kombinaci s různými typy tkanin, případně i koženkou nebo kůží.

Lenoška

Velmi zajímavou volbou může být lenoška, která je jakousi střední cestou mezi křeslem a lehátkem. Lenoška může mít vícero tvarů a podobné „zařízení“ možná znáte z filmových psychoterapeutických ordinací. Lenošky skýtají skvělé pohodlí pro opravdu labužnický odpočinek spojený třeba i s osvěžujícím šlofíkem. Někomu však nemusí vyhovovat pro výkon jiných činností (např. čtení, psaní, háčkování nebo jakékoli jiné relaxační aktivity) – jde o skvělou volbu pro vyloženě pasivní odpočívání, poslech hudby apod.

Motýlí křeslo

Zajímavou možnost představuje motýlí křeslo. Typicky jde o lehkou, většinou kovovou konstrukci, která nese kožený potah bez polstrování a má příznačný tvar, který lze připodobnit k motýlím křídlům. Často se používá velmi kvalitní, pravá kůže, např. kozí. Setkat se můžete i s přímo „chlupatými“ kožešinovými modely. Navzdory subtilnímu dojmu bývají proto tato křesla poměrně drahá a lze je považovat spíše za luxusnější záležitost.

Pohupovací křeslo

V posledních cca dvou dekádách mimořádně oblíbený typ křesla, na jehož popularitě má nejspíš značné zásluhy i účastník jisté české reality show. Proto se můžete setkat i s alternativním názvem „Vladkovo“ křeslo. Typicky jde výrobek z ohýbaného dýhovaného dřeva s textilním potahem, obvykle i méně nebo více výrazným pěnovým polstrováním. Podstatné je, že konstrukce umožňuje mírné pohupování dopředu a vzad, což působí uvolňujícím a relaxačním způsobem. Výhodou těchto křesel je, že se většinou dobře hodí skoro do každého interiéru, je jich velký výběr a patří mezi cenově velmi dostupná.

Otočné křeslo

Otočná křesla už spadají částečně do sféry křesel pracovních nebo kancelářských, přesto je spousta lidí s oblibou používá i doma. Typickým řešením je kovový, čtyřcípý podstavec opatřený mechanismem, který umožňuje plynulé otáčením křesla v plném rozsahu. Samotné tělo křesla pak může být zpracováno opravdu velmi různorodě. Příznačnější jsou robustnější, značně polstrované varianty. Jaké výhody může mít možnost otáčení snad ani není třeba složitěji rozebírat.

Houpací křeslo

Klasické houpací křeslo už je docela retro záležitost, kterou si spousta lidí spojí s obrazem štrikující babičky přikryté károvanou dekou. A proč nakonec ne? Dnes patří retro a vintage mezi mimořádně populární styly. A pokud by vám něco takového nesedělo, není třeba sahat přímo po tradiční, sofistikované variantě z ohýbaného dřeva. K dostání jsou i různé moderní verze v jednodušším stylu. Výběr je zajímavý a rozmanitý a houpací křeslo prostě má své kouzlo, zvlášť pro relaxační účely.

Polohovatelné křeslo

Polohovatelná křesla a sedačky jsou jednoznačně samostatnou a komplikovanou kapitolou a zde nemáme prostor se jim plně věnovat. V rámci modelů určených především pro relaxační účely se můžete setkat především s robustními modely, které umožňují nastavení polohy zádové opěrky i speciální podložky nohou. Jde tak vlastně o jakousi kombinaci běžného křesla s lenoškou až lehátkem, kdy je možné nastavení dle libosti. K tomu připočtěte velmi výrazné opěrky rukou a máte záruku skvělého pohodlí. Zde je vhodné zdůraznit, že při výběru není vhodné jít po nejnižší ceně, ale spíše po kvalitním mechanismu, ergonomické konstrukci a poctivém materiálovém zpracování, aby křeslo něco vydrželo a polohování bylo hladké, plynulé.

Masážní křeslo

Masážní křesla představují jakýsi pomyslný vrchol kategorie relaxačních křesel. A to nezřídka i z hlediska ceny. Tato křesla mohou disponovat velmi pokročilými technologiemi, které zahrnují vibrace, různé druhy masáží, vyhřívání apod. Některé zajímavé funkce si ještě shrneme níže, v kapitolce k tomu určené. Masážní křesla většinou taky umožňují polohování. Existují přitom modely pro komerční použití (různé salóny apod.) i domácí použití. Je však jasné, že masážní křeslo je záležitostí spíše pro nadšence.

Křeslo pro relax

Styly

 • Rozmanitost dnešního sortimentu umožňuje pořízení křesla prakticky v jakémkoli stylu. Lze si tedy vybrat podle vlastních preferencí i ladění interiéru. K modernímu stylu patří křesla spíše minimalisticky laděná, jednodušších konstrukcí, ladných linií, často „vejčitých“ tvarů. Materiálů je využívána plná škála – textil i kůže, dřevo i kovy, ale třeba i plasty.
 • Oblíbené jsou však naopak i styly retro a vintage, které se obracejí k minulosti – každý svým způsob. Vintage je především známkou zrající kvality jako dobré, staré víno. Retro může být i trochu poťouchlejší, vytahovat z minulosti věci, které jsou již přežité nebo kuriózní.
 • Pak je tu samozřejmě rustikální styl, který čerpá z venkovské atmosféry. Křeslo v tomto duchu jistě oceníte na stylově zařízené chatě, chalupě nebo venkovském rodinném domě. Typické je používání přírodních materiálů, masivního dřeva, hrubějších tkanin, kůže apod.
 • Mezi populární patří i takzvaný skandinávský styl. V případě křesel se vyznačuje velmi jednoduchým, ale vkusným a promyšleným designem, světlými neutrálními barvami a častým použitím masivního dřeva. Tento styl se hodí do moderních, vzdušných a světlých domácností.

Materiálové zpracování

Jaké materiály se používají na relaxační křesla? Paleta je dosti pestrá, konstrukce mohou být kovové, ale nejčastěji narazíte na dřevo, ať už dyhované, ohýbané nebo masivní, vyskytuje se i plast. Čalounění nabízí ještě rozmanitější možnosti, od všemožných textilií – přírodních i umělých – přes koženky a eko kůže až po pravou kůži, vlnu nebo jiné ušlechtilé přírodní materiály v různých podobách. Samotná volba závisí na preferenci, vkusu, zařízení interiéru a samozřejmě taky na tom, jaký máte na křeslo rozpočet.

Funkce

Moderní relaxační (zejména masážní) křesla mohou být i nadupané elektronikou a technologiemi. Jakými třeba?

 • Masáže a masážní programy – 2D, 3D i 4D masáže, lymfatické, shiatsu, regenerační, vibrace, možnost nastavení intenzity, ba i různé nastavitelné uživatelské programy s pamětí. Možnosti jsou dnes v tomto směru opravdu fascinující a křeslo vám může simulovat pomalu celý masážní salón.
 • Polohování – Automatické polohování, kdy nemusíte manuálně zápasit s žádnou mechanikou, ale stiskem tlačítka křeslo nastavíte do požadované pozice.
 • Vyhřívání – Jedna z jistě příjemných masážních a relaxačních funkcí pro uvolnění svalstva a regeneraci nebo jen skvělý komfort v sychravých dnech.
 • Zabudované reproduktory – Z křesla se může linout i vaše oblíbená hudba, která umocní příjemné pocity.
 • Komunikace s aplikacemi – Křesla mohou prostřednictvím Bluetooth nebo i Wi-Fi komunikovat s aplikacemi v mobilních zařízeních, odkud je lze ovládat.

rustikálni styl

Ceny relaxačních křesel

Kolik může stát kvalitní relaxační křeslo? Zde je stručný přehled.

✅ Křesla do 3000 Kč

V této ceně pořídíte dostupnější křesla, například pohupovací modely a jiná lehčí a jednodušší křesla s běžnějšími textilními potahy.

✅ Křesla do 10 000 Kč

Skvělý výběr nejprodávanějších relaxačních křesel. Najdete zde klasické ušáky, lenošky, houpací křesla, polohovací křesla, ale dokonce i masážní křesla. Taky si můžete vybrat exkluzivnější materiály, jako jsou masivní dřeva, kůže apod.

✅ Křesla nad 10 000 Kč

Křesla designová a exkluzivní anebo propracované masážní modely. Záležitosti především pro náročnější uživatele.

Nejlepší značky relaxačních křesel

Kteří výrobci relaxačních křesel patří mezi oblíbené a nabízejí zajímavé modely, které osloví dobrými vlastnostmi za odpovídající ceny?

 • Halmar – Známý expert na všechno „sezení“. Nabízí velký a rozmanitý výběr oblíbených křesel. Najdete zde designové kusy, ušáky, polohovací křesla, zkrátka skoro vše. Kvalita v kombinaci s často dobrou cenou.
 • Tempo Kondela – Značka nabízí špičkový výběr především robustnějších a propracovaných relaxačních, polohovacích i masážních křesel.
 • Goleto – Několik velmi populárních modelů relaxačních a masážních křesel.
 • Bradop – Doslova gigantický výběr převážně pohupovacích a jiných jednodušších křesel, ale i robustnějších kousků. Velké cenové rozpětí.
#1TV křeslo VARESE
Nejlepší polohovací k TV
✔️ s manuálním polohováním
✔️ vkusný univerzálni design
✔️ překližková konstrukce
✔️ křeslo je velice stabilní a odolné
5500 Kč Číst recenze
#2Pohodlné křeslo Nora
Možnost dokoupení podnožníku
✔️ moderní a kvalitní křeslo
✔️ zadní část očalouněna originálním potahem
✔️ dobré hodnocení
8600 Kč Číst recenze
#3Relaxační křeslo ušák Granada
Moderní ušák
✔️ designový kousek do minimalistických prostor
✔️ základna je z lakované oceli
✔️ 125 kg max. nosnost
22800 Kč Číst recenze
#4Křeslo s taburetem Porterie
Relaxační s taburetem na nohy
✔️ stylové posezení v ušáku s taburetkou
✔️ nožky ze dřeva
✔️ vysoká stabilita
✔️ i v dalších barevných provedeních
8300 Kč Číst recenze
#5Barles Relaxační křeslo
Do moderní domácnosti
✔️ designová židle s čalouněným sedákem a opěradlem
✔️ vynikne v každém moderním interiéru
✔️ nosnost až 120 kg
7500 Kč Číst recenze
#6Lenoška Holiday
Klasická lenoška
✔️ eko-kůže + pytlovina
✔️ moderní a kvalitní křeslo
✔️ poměr cena / kvalita
5100 Kč Číst recenze
#7Křeslo ušák + podnožka
Různé barevné kombinace
✔️ moderní Skandinávský design
✔️ velmi pohodlné díky taštičovému odpružení
✔️ s podnožkou v ceně
6000 Kč Číst recenze

Z kategorie nábytku:

0 Sdílení