Domácnost

Test 5 nejlepších matrací Dormeo: Recenze & Jak vybrat

Vybrali jsme nejlepší matrace Dormeo na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

Nejlepší matrace Dormeo

V dnešním testu se podíváme na pět nejlepších matrací Dormeo – tato značka patří mezi nejvýznamnější výrobce těchto lůžkovin nejenom u nás, ale i ve světě. Kromě pětice matrací vám představíme navíc ještě bonus v podobě speciální přistýlky.

Do této recenze matrací Dormeo jsme se snažili zahrnout co nejvíce různorodé varianty, aby si mohl vybrat skutečně každý. Najdete zde proto matraci pro náročné zákazníky, která poskytuje maximální komfort (Dormeo Air Select Plus), ale taky matraci s ideálním poměrem ceny a kvality (Dormeo iMemory Silver) i cenově dostupné a oblíbené varianty.

Na závěr vám krátce představíme samotnou společnost Dormeo a poradíme vám, podle čeho se při výběru optimální matrace orientovat a na jaké parametry se zaměřit, abyste získali přesně to, co potřebujete pro dokonalý, osvěžující a zdravý spánek.

Nejlepší matrace Dormeo na trhu

ProduktHodnoceníCena (od)
#1Dormeo Air Select Plus
[usr 5 text="true" tooltip="true"]14390 Kč Číst recenze
#2Dormeo 8v1 iMemory S Plus II
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]8990 Kč Číst recenze
#3Dormeo iMemory silver 4v1
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]7990 Kč Číst recenze
#4Dormeo Fresh Prima
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]13432 Kč Číst recenze
#5Dormeo Aloe Vera Plus
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]5690 Kč Číst recenze
TIPDormeo Renew Eucalyptus
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]3690 Kč Číst recenze

Recenze TOP 5 matrací Dormeo

#1 Dormeo Air Select Plus (od 14390 Kč)

 Recenze Dormeo Air Select Plus 

Dormeo Air Select Plus patří sice mezi velmi drahé, ale za to opravdu špičkové matrace. Tento model byl vytvořen na základě nejnovějších poznatků a s použitím mnoha inovativních technologií. Principiálně jde o takzvanou „taštičkovou“ matraci. Využívá speciální pěnové pružiny v kombinaci s taštičkovými pružinami pro maximální odolnost a životnost, ale samozřejmě i komfort a flexibilitu. Součástí matrace je i 2 cm tlustá vrstva paměťové pěny.

A co tato matrace umí a nabízí? Především je vybavena třemi zónami pro dokonalé přizpůsobení tělesným proporcím a optimální oporu páteře. Matraci navíc můžete otočit a zvolit si, jestli chcete spát na tvrdším nebo měkčím povrchu. Na vynikající úrovni je prodyšnost matrace a schopnost přizpůsobit se okolní teplotě. V zimě vás bude tato podložka zahřívat, v létě odvádět vlhkost, dýchat a chladit. Samozřejmostí je antibakteriální provedení, vhodné i pro astmatiky a alergiky.

Výška jádra matrace je 23 cm, jde tedy o poměrně vysokou a tedy velmi komfortní variantu. Matrace je díky volitelné tvrdosti vynikající volbou i pro páry s odlišnými preferencemi. Potah matrace je samozřejmě snímatelný a lze jej prát v pračce. Pokud na svém spánku nehodláte šetřit, tato matrace pro vás může být ideální řešení.

Co potěší

 • Prémiové provedení, vysoká matrace, dlouhá životnost
 • Tři anatomické zóny
 • Otočná matrace, více možností tvrdosti
 • Kombinace taštičkových pružin na paměťové pěny
 • Maximální prodyšnost, termoregulační schopnosti
 • Prodloužená 15letá záruka
 • Vhodná pro páry, i osoby s alergiemi nebo astmatem

Co zamrzí

 • Vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 14390 Kč

Koupit v obchodě

#2 Dormeo 8v1 iMemory S Plus II (od 8990 Kč)

 Recenze Dormeo 8v1 iMemory S Plus II 

Druhý model v našem testu matrací Dormeo nese název 8v1 iMemory S Plus II. Jde opět o vysoce kvalitní matraci s velmi zajímavým provedením. I tentokrát se dočkáte tří anatomických zón pro zdravý spánek a perfektní oporu páteře. Zásadní výhodou této varianty je ale opravdu vysoká variabilita, co se tvrdosti a opory týče. Vybrat si totiž můžete hned ze dvou úrovní tvrdosti a 4 úrovní opory – dohromady tak vzniká až 8 kombinací.

Matraci tvoří speciální vnější vrstvy „Ecocell“ a střed je vybaven 3centimetrovými pěnovými pružinami. Vnější vrstva je z velmi prodyšného materiálu s vlákny Climalite, které se starají o odvod vlhkosti, termoregulaci a antibakteriální prostředí. Potah je antibakteriální, navíc se speciální úpravou proti roztočům – samozřejmě je snímatelný a pratelný.

Tato matrace je vysoká 20 cm a slibuje vysokou míru flexibility i komfortu. Tvrdost v rámci jediné matrace je volitelná od měkké po velmi tvrdou. Jde taky o vůbec nejprodávanější matraci Dormeo.

Co potěší

 • Nejoblíbenější model
 • 8 variant tvrdosti a opory
 • Paměťová pěna i speciální pěnové pružiny
 • Antibakteriální provedení

Co zamrzí

 • Vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 8990 Kč

Koupit v obchodě

#3 Dormeo iMemory silver 4v1 (od 7990 Kč)

 Recenze Dormeo iMemory silver 4v1 

S dalším místem zase trochu klesneme v ceně – a taky ve výšce matrace. Podíváme se totiž na model Dormeo iMemory silver 4v1. Tato matrace je vysoká 18 cm a lze ji pořídit již pod 8 tisíc korun. Přesto nabízí mnoho. I v tomto případě je provedení značně variabilní a dočkáte se celkově 4 kombinací tvrdosti a opory díky oboustrannému jádru. Díky tomu je matrace skvělá pro páry. Na své si přijdou oba uživatelé, i pokud by se jinak na stejné tvrdosti neshodli.

Matrace je provedena opět 3zónově a tvoří ji 15 cm vysoké oboustranné jádro, 2 cm paměťové pěny, hypoalergenní vrstva a potah se speciální impregnací. Opět byla použita také vlákna Climalite s vynikajícími termoregulačními vlastnostmi a vysokou prodyšností, která navíc zabraňují ulpívání pachů. Matraci Dormeo iMemory silver 4v1 si jistě oblíbí i nároční uživatelé.

Co potěší

 • Vynikající poměr ceny a kvality provedení
 • Oboustranné jádro a možnost výběru ze 4 variant tvrdosti
 • Hypoalergenní, prodyšná, antibakteriální
 • Vhodná pro páry

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 7990 Kč

Koupit v obchodě

#4 Dormeo Fresh Prima (od 13432 Kč)

 Recenze Dormeo Fresh Prima 

Pro čtvrté místo této recenze matrací Dormeo jsme vybrali model Fresh Prima. Tato varianta se těší velké oblibě, a navíc už patří mezi cenově dostupnější kousky. Stále si však uchovává prémiové vlastnosti a nabízí vynikající komfort, životnost a oporu i flexibilitu.

V případě matrace Dormeo Fresh Prima se nedočkáme otočného jádra a více variant tuhosti. Matrace je ale nastavena na střední tvrdost a měla by vyhovovat většině uživatelů. Celková výška matrace je stále velmi komfortních 18 cm, z nichž 16 cm tvoří odolné jádro, které umožňuje použití osobami až do 140 kg. Zbývající 2 cm tvoří paměťová pěna.

Dormeo Fresh Prima je opět vhodná pro alergiky, astmatiky a další citlivé osoby. Potah je snímatelný a pratelný a povrch je opatřen vrstvami, které zabraňují vsakování pachů a odpuzují roztoče. Jde o velmi dobrou volbu za rozumné peníze.

Co potěší

 • Vysoká životnost, dobrá cena
 • Univerzální tvrdost
 • Vhodná pro alergiky a astmatiky
 • 3zónové provedení

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 13432 Kč

Koupit v obchodě

#5 Dormeo Aloe Vera Plus (od 5690 Kč)

 Recenze Dormeo Aloe Vera Plus 

Už za cenu okolo 5 tisíc korun můžete získat velmi kvalitní matraci Dormeo Aloe Vera Plus, na které se jistě pokaždé vyspíte do růžova, zejména pokud máte radši tvrdší lůžko. Tato 18cm matrace vhodná pro alergiky je vyrobena speciálně pro spáče, kteří si potrpí na velmi pevný podklad a maximální oporu páteře. Díky tomu může být tato ortopedická matrace vhodná při problémech s bolestmi zad i jiných problémech.

Speciální povrch s využitím výtažků aloe vera je komfortní, hebký, a dokáže dokonce zklidňovat podrážděnou pokožku a zvyšuje regenerační účinky spánku. Povrch matrace je vysoce prodyšný a zajišťuje odvod tepla i par. Tato 18cm matrace dosahuje vysoké odolnosti. Nicméně, oproti ostatním recenzovaným modelům je u této varianty záruka prodloužena jen na 10 let.

Co potěší

 • Ortopedická matrace s velmi pevným povrchem
 • Vynikající opora pro páteř
 • Vysoké regenerační účinky
 • Vhodná pro astmatiky i alergiky a osoby trpící problémy se zády

Co zamrzí

 • Pro většinu lidí příliš tvrdá
 • Záruka „jen“ 10 let

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 5690 Kč

Koupit v obchodě

TIP Dormeo Renew Eucalyptus (od 3690 Kč)

 Recenze Dormeo Renew Eucalyptus 

Na závěr testu tu pro vás máme ještě slíbenou specialitu. Jde o přistýlku, nebo spíše přídavnou matraci, s výškou 6 cm, kterou můžete použít pro zlepšení vlastností vaší matrace a dosažení vyšší kvality spánku. Tato přistýlka je velmi skladná a můžete si ji vzít s sebou kamkoli. Speciální povrch zajišťuje vynikající anatomickou oporu, ale taky vysokou úroveň termoregulace.

Dormeo Renew Eucalyptus obsahuje viskoelastickou paměťovou pěnu a perfektně se přizpůsobí vašemu tělu. Umožní lepší rozložení váhy a vy si budete moci dopřát zdravější a více osvěžující spánek. Opět můžete počítat s antibakteriální vrstvou a provedením vhodným i pro alergiky a citlivé osoby.

Specialitou této přistýlky je ekologické vlákno Tencel se špičkovými absorpčními vlastnostmi. Tento materiál využívá přírodní eukalyptová vlákna.

Co potěší

 • Přistýlka využívající ekologických materiálů
 • Vhodná pro alergiky a astmatiky
 • Výjimečné absorpční vlastnosti
 • Velmi praktické a skladné řešení, např. na cesty

Co zamrzí

 • Vhodná jen jako doplněk jiné matrace

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 3690 Kč

Koupit v obchodě

O matracích Dormeo

Značka Dormeo je na trhu už více než 15 let a patří mezi evropské lídry v oblasti produktů pro zdravý spánek. Od roku 2002, kdy vznikla, velmi progresivně expanduje. Z domácí půdy ve střední a východní Evropě rozšířila svou působnost už do 40 světových zemí.

Společnost Dormeo je známá především matracemi v TOP kvalitě. Tato firma vyvinula celou škálu postupů a technologií, které při výrobě matrací používá. Typickým příkladem inovativního přístupu jsou speciální pěnové pružiny Octaspring, které najdete ve většině matrací Dormeo. Jejich specifická struktura, kterou značka připodobňuje k včelím plástvím, zachovává výhody klasických pružinových matrací, ale zároveň odstraňuje jejich nevýhody a přidává benefity plynoucí z využití paměťové pěny.

V České republice můžete výrobky značky Dormeo zakoupit nejen přes internet, ale taky v síti specializovaných prodejen, které matrace Dormeo nabízejí a kde si je můžete před zakoupením i „osahat“.

Výhody paměťové pěny

Moderní paměťová pěna je typickou součástí většiny matrací Dormeo. O tomto materiálu se v posledních letech mluví velmi často, ne každý ale ví, jaké konkrétní přínosy může nabídnout.

 • Termoregulační vlastnosti – Paměťová pěna má otevřenou strukturu, která zajišťuje vysokou míru prodyšnosti. Odvětrává, odvádí vlhkost a zabraňuje její absorpci. Je vhodná pro letní i zimní použití, protože dokáže zajistit teplotní komfort podle potřeby.
 • Odolnost, životnost – Specifické vlastnosti tohoto syntetického materiálu zajišťují jeho dlouhou životnost a mimořádnou odolnost vůči tlaku. Matrace si zachovávají svůj tvar i navzdory působení vysoké zátěže.
 • Pružnost i flexibilita – Matrace z paměťové pěny poskytují patřičnou oporu tělesným partiím. Nezhroutí se pod nimi, ale ani nevyvíjejí nepatřičný protitlak. Při ležení cítíte oporu a nadlehčení.
 • Praktičnost – Paměťová pěna je velmi lehká a skladná. Po složení se snadno vrátí do původního tvaru.

Podle čeho vybírat matraci?

Nejdříve si musíte udělat jasno v tom, jaké máte na matraci požadavky. Při výběru mohou hrát roli i zdánlivě nepodstatné detaily. Například v jaké poloze nejraději spíte. Vybírejte ale zejména podle toho, jakou tvrdost preferujete, zda trpíte problémy se zády, krční páteří, rameny nebo jinými partiemi.

Alergie a teplotní preference

Důležitá je taky citlivost vůči alergenům. Pokud trpíte na alergie nebo astma, rozhodně volte matrace vhodné pro alergiky a astmatiky se speciálními povrchy odpuzujícími roztoče, bakterie i prach. Zohlednit můžete i vaše potřeby týkající se komfortní teploty. Některé matrace jsou vhodnější pro lidi, kteří se více potí a hůře snášejí horko a oceníte je zejména v létě. Jiné naopak zahřívají. Pro většinu lidí jsou optimální volbou matrace schopné přizpůsobit se podmínkám – v létě vás ochladí a v zimě budou hřát.

Přírodní vs. umělé

Roli mohou hrát i vaše požadavky na typ materiálu. Zda preferujete spíše umělé nebo přírodní látky. Oblíbené jsou matrace, jejichž základ tvoří syntetické materiály, ale jsou obohaceny o složky přírodního původu.

Anatomické zóny

Matrace můžete vybírat i podle různých dalších parametrů. Například podle anatomických zón. Existují samozřejmě pouze 1zónové matrace, ale stejně tak se můžete setkat s výrobky opatřenými třemi, sedmi nebo i více zónami pro optimální podporu konkrétních partií těla.

0 Sdílení