Zahrada

Nejlepší záhradní grily Weber: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

nejlepší grily Weber
Klasické české opékání špekáčků u táboráku už je dnes tak trochu okrajovou záležitostí. Tuto romantickou tradici vytlačily nové trendy. V čele s grilováním. Při téhle zábavě už ale s ohništěm a naostřeným klackem nevystačíte. Potřebujete správné vybavení. V první řadě samozřejmě gril. Ten může mít nejrůznější podoby. Od plynového monstra pro náruživé milovníky pořádných grilovaček přes grily na uhlí či brikety, které zachovají autentickou vůni ohně a kouře, až po kompaktní elektrické grily. S těmi si můžete „barbecue“ udělat třeba i na balkóně. Ale jaký gril vybrat? A jakou značku, abyste si mohli být jistí kvalitou a spolehlivostí? V dnešním článku se úzce zaměříme na jednu velmi známou značku, která patří k nejvýznamnějším světovým výrobcům grilů. Řeč je o americké značce Weber. Co může tento výrobce nabídnout a jaké jsou nejlepší grily Weber? Na to se dnes pokusíme najít odpověď.

Nejlepší záhradní grily Weber na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Weber Spirit II E-310 GBS
Nejlepší plynový Weber gril
✔️ Výkonný grilovací systém
✔️ Tři hořáky z ušlechtilé oceli
✔️ Infinity Ignition elektrický zážehový systém
✔️ Flavorizer Bars aroma kolejnice
📌 do 19000 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Gril Weber Original Kettle E-4710
Nejlepší Weber gril na dřevěné uhlí
✔️ Porcelánem smaltovaný poklop a kotel grilu
✔️ Zabudovaný teploměr v poklopu
✔️ Čistící systém One-Touch
✔️ Vysoké nohy pro pohodlné grilování
📌 do 5800 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Gril Weber Master Touch GBS E-5750
Nejprodávanější Weber gril
✔️ Velký zahradní gril
✔️ Vybaven GBS roštem s vyměnitelným středem
✔️ Vychytaný čisticí systém One-Touch
✔️ Teploměr v poklopu
📌 do 9000 Kč
⭐ 99 % Číst recenze
#4Weber Q 1400
Nejlepší elektrický gril Weber
✔️ Výkonné topné těleso 2200 W
✔️ Nastavitelný teplotní regulátor
✔️ Litinový, porcelánem smaltovaný rošt
✔️ Vysoce kvalitní grilovací mřížka
📌 do 9500 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#5Weber SmokeFire EX6 GBS
Nejlepší na pelety
✔️ Skvěle griluje a udí
✔️ Porcelánem smaltovaný povrch grilu
✔️ Rovnoměrně rozvádí žár po celé grilovací ploše
✔️ Inteligentní technologie grilování
📌 do 50000 Kč
⭐ 95 % Číst recenze
#6Weber Performer Deluxe GBS 57 cm
Gril na pojízdné konstrukci
✔️ Nejoblíbenější kotlový gril Weber
✔️ Velká grilovací plocha pro plnohodnotné grilování
✔️ Extra velký pracovní stůl
✔️ Gril na dřevěné uhlí
📌 do 19000 Kč
⭐ 95 % Číst recenze

O značce Weber

Grilování je dnes celosvětově rozšířenou gastronomickou a společenskou zábavou. Může mít podobu prostého rodinného oběda, ale i velkolepé akce, party či oslavy. Není přitom jistě sporu o tom, že tento druh kratochvíle má svou zemi zaslíbenou – a tou jsou Spojené státy americké. Přestože se stejným zápalem grilují minimálně Australané a jistě i mnohé evropské národy, grilování neboli barbecue (jak ho v USA obvykle nazývají) je prakticky jedním ze symbolů Ameriky.

Není proto divu, že řada významných, legendárních a renomovaných značek výrobců grilů a všeho okolo pochází právě z této země. To platí i pro značku Weber, která dokonce vznikla v Mekce amerického grilování, totiž v Chicagu. Ano, Chicago je jednou z kolébek grilování a BBQ. Jistě bychom mezi místa této zábavě zaslíbená mohli považovat třeba i Kansas City, Memphis nebo třeba Houston či St. Louis, ale to už je na jinou debatu…

Zázrak jménem kotlíkový gril

Vraťme se teď společně do Chicaga, do roku 1952. Tehdy totiž značka Weber vznikla. A nejen tak nějak tiše a bez fanfár. Stála totiž u vynálezu „kotlíkového“ grilu. Na své konto si tudíž mohla zapsat zásluhy o vývoj celého tohoto odvětví.

Kotlíkový gril je dodnes jedním z nejpopulárnějších typů. Má obvykle kulovitý tvar a víko s větracími otvory, které obsah chrání před nepřízní počasí, větrem a umožňuje dosahovat vyšších teplot. Dnes se nám taková záležitost jeví jako samozřejmost, ale v 50. letech byl tento gril jako blesk z čistého nebe. Nejdříve sklidil kvůli své zvláštní podobě výsměch, ale následoval raketový úspěch. Praktický nový typ grilu měl brzy skoro každý Američan.

Weber dodnes zůstává velmi silnou a inovativní společností, která patří k lídrům světa grilování. Společnost má pobočky ve 40 zemích světa a její výrobky dobře znají i čeští zákazníci. Grily Weber patří i u nás dlouhodobě k nejprodávanějším. Navzdory tomu, že Weber nelze považovat za zrovna levnou značku. Zaujme spíše náročné zájemce o prvotřídní kvalitu.

Proč si pořídit gril Weber?

Proč investovat do grilu Weber, když lze zajisté najít levnější varianty od méně renomovaných značek? Jak jsme již řekli, jde především o špičkovou kvalitu v každém směru. Od designového zpracování až po celkovou životnost.

Design a řemeslné zpracování

Grily Weber vypadají skvěle a exkluzivně už na první pohled. Vděčí za to výběrovým materiálům, dlouhému a náročnému vývoji či maximálnímu důrazu na preciznost. Když si důkladně prohlédnete tělo jakéhokoli grilu této značky, nenajdete žádné náznaky levné nebo odbyté práce. Každý kus materiálu dokonale sedí, z řemeslné práce je znát mimořádná přesnost.

Co se týče samotného designu, Weber sází spíše na osvědčené, tradiční pojetí, ale vždy v moderní a luxusní podobě. Zvláštní designové výstřelky však nečekejte. Ani výběr barev není velký. Grily jsou buď černé (v lesklém či matném provedení) anebo šedé (titanové).

Gril Weber Original Kettle E-4710
Gril Weber Original Kettle E-4710

Praktičnost, ergonomie a údržba

K designu patří i praktičnost a ergonomie. V obou ohledech lze tuto značku považovat za špičkovou až bezkonkurenční volbu. S grily se pracuje opravdu navýsost dobře a sedmdesát let zkušeností, které firma má, je zde opravdu znát. Weber jde cestou účelné jednoduchosti. To platí například i pro údržbu. Nečistoty odstraníte vypálením podobně jako u moderních trub s pyrolytickým čištěním. Stačí pustit hořáky na plný výkon na cca čtvrt hodiny.

Důraz na bezpečnost

Grily Weber jsou konstruovány i pro nejvyšší možnou bezpečnost. Platí to u plynových i ostatních modelů. Grily procházejí náročnými bezpečnostními testy a splňují velmi přísné normy a certifikace.

Životnost

Investice do grilu Weber nebývá nízká, a tak je nasnadě, že by životnost měla odpovídat ceně. Dobrá zpráva je, že grily této značky jsou opravdové „držáky“. Záruka je u nich obvykle zvýšená na 5 až 10 let, ale pravděpodobně vám budou sloužit ještě podstatně déle. Pokud nechcete gril na pár let, ale opravdu na hodně dlouho, tak Weber lze považovat za velice rozumnou volbu.

Jaké materiály Weber využívá?

Konkrétní materiálové zpracování se liší podle jednotlivých druhů a modelů grilů. Typicky je však plášť tvořen špičkovou silnostěnnou ocelí se smaltovou úpravou. Ta je schopná odolat i extrémním teplotám, ale taky povětrnostním vlivům – od deště až po silné UV záření. Rošty bývají z ušlechtilého nerezu či masivní litiny se smaltovou úpravou.

Video

Druhy grilů Weber a jak si vybrat ten správný

Značka Weber pokrývá ve svém sortimentu prakticky kompletní spektrum, pokud jde o druhy a varianty grilů. Jaké možnosti a vlastnosti nabízejí jednotlivé typy a jak se rozhodnout a zvolit si ideální provedení?

Plynové grily Weber

Plynové grily k nám pronikají pomaleji než jiné typy, ale v západních zemích a USA představují zlatý standard. Nejde už jen o prostou pomůcku na opečení pár kusů masa, ale vpravdě o kompaktní polní (či spíše zahradní) kuchyně. Plynové grily jsou soběstačné a nabízejí maximální výkon. Hodí se spíše pro náročné zájemce, kteří grilují rádi, často a nejlépe pro větší počet lidí.

Pokud si tu a tam opečete steak nebo rybu na večeři, budou pro vás předimenzované. Pokud jsou u vás „garden party“ pravidelnou náplní programu, nebudete pořízení litovat. Plynové grily umožní skutečné grilovací a gastronomické kouzlení. Nevýhodou jsou obvykle větší rozměry, vyšší až vysoká cena a našincům může vadit i absence atmosféry otevřeného „pravého“ ohně, na kterou jsou zvyklí.

Pokud se pro plyňák rozhodnete, Weber nabízí hned několik řad. Vrchol nabídky představují grily řady Summit. Jde o grily pro mimořádně náročné, ale třeba i profesionální použití, např. v restauracích. Tomu odpovídá i opravdu vysoká cena (cca 80 až 112 tisíc Kč).

Řada Genesis (ukázat tuto řadu v obchodě) je trochu lidovější. Stále jde o kompletní a mimořádně výkonnou venkovní kuchyni. Ceny se však pohybují mezi příznivějšími 25 až 60 tisíci Kč. V současnosti se velké oblibě těší např. model Weber Genesis II E-310GBS nebo Genesis II SP-435 GBS.

Řada Spirit (ukázat tuto řadu v obchodě) patří u nás mezi plyňáky k vůbec nejprodávanějším. Jde o skvělé domácí, zahradní grily s vysokým výkonem. Přitom mají skladnější proporce a cena začíná už na cca 12 tisících Kč. Za pozornost stojí např. Weber Spirit II E-320 GBS nebo relativně dostupný Spirit II E-210 GBS.

Řada Q nabízí už přenosné, poměrně „malé“ plynové grily, sérii Traveler zastupují zajímavé cestovní modely. Maximální skladnost nabídnou opravdu minimalistické modely GoAnywhere. (ukázat tyto řady v obchodě)

Grily Weber na dřevěné uhlí

Naprostá klasika, vůně pravého ohně. Právě toto je kategorie původních kotlíkových grilů vynalezených právě značkou Weber. Tento typ grilů je u nás obecně stále dominantní a nejoblíbenější, i když používání je méně pohodlné (nutnost práce s pevným palivem, údržba) než třeba u plynových grilů.

Weber nabízí opět několik řad. Série Summit opět představuje špičku. Ceny jsou převážně nad 30 tisíc Kč. Jde o řešení pro náročné „grill-mastery“. Na opačném konci spektra stojí velmi populární modely Original Kettle. Skladné, jednoduché, ale perfektní grily v cenách kolem 5 až 7 tisíc Kč.

Série Master-Touch představuje jakousi střední cestu. Tyto grily patří u nás k nejžádanějším. Například model Master-Touch GBS Premium SE E-5775 za cca 10 tisíc Kč je momentálně možná nejprodávanějším grilem Weber u nás. Taky řada Performer nabízí skvělý poměr ceny a kvality a osloví i náročnější zájemce.

>> Ukázat nabídku grilů Weber na dřevěné uhlí

Gril Weber SmokeFire EX6 GBS
Gril Weber SmokeFire EX6 GBS

Peletové grily Weber

Grily na dřevěné pelety představují i v rámci sortimentu Weber spíše okrajovou záležitost. Značka je nabízí skrze řadu SmokeFire. Jde o poměrně robustní grily v cenách od cca 40 tisíc Kč pro náročnější zájemce. V grilech lze péct i grilovat. Umožňují dosáhnout zajímavé vůně díky peletám z různých dřevin.

>> Ukázat nabídku grilů Weber na pelety

Elektrické grily Weber

Pohodlí a jednoduchost. Elektrické grily mají Češi rádi. Je s nimi minimum práce a dají se používat i na malých zahrádkách nebo terasách, či dokonce v pergole, na verandě či balkóně. Weber nabízí omezenější sortiment. Velmi oblíbené jsou například kompaktní modely Q 1400 a Q 1200 s výkonem 2,2 nebo 2,5 kW. Cena elektrických grilů Weber se pohybuje od cca 5 tisíc Kč. Opět tedy nejde o zrovna nejlevnější volbu. Zato o sázku na výkon, kvalitu a obvykle i relativně vysokou kapacitu.

>> Ukázat nabídku grilů Weber na pelety

Přenosné grily Weber

Do této kategorie patří grily některých již zmíněných řad jako GoAnywhere nebo Traveler, ale taky některé grily SmokeyJoe. Vyznačují se skladnými rozměry, nízkou hmotností a speciálními „nožičkami“ nebo i velmi mobilním podvozkem. Vhodné jsou pro různé cestovní účely, kempování, pikniky a podobně.

Příslušenství a doplňky

Weber nenabízí jen grily, ale taky komplexní příslušenství a vybavení. Patří sem veškeré náčiní a nádobí, pomůcky pro údržbu a čištění grilů, ale taky paliva – včetně štěpky na uzení. Nechybí ani ochranné obaly a vaky, vozíky i náhradní díly. Vše, co můžete ke svému grilu potřebovat, v sortimentu značky Weber zcela jistě naleznete.

Nejprodávanější grily značky Weber

Toto jsou nejprodávanější grily značky Weber podle portálu Heureka.cz

ProduktInfoHodnocení
#1Weber Spirit II E-310 GBS
Nejlepší plynový Weber gril
✔️ Výkonný grilovací systém
✔️ Tři hořáky z ušlechtilé oceli
✔️ Infinity Ignition elektrický zážehový systém
✔️ Flavorizer Bars aroma kolejnice
📌 do 19000 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Gril Weber Original Kettle E-4710
Nejlepší Weber gril na dřevěné uhlí
✔️ Porcelánem smaltovaný poklop a kotel grilu
✔️ Zabudovaný teploměr v poklopu
✔️ Čistící systém One-Touch
✔️ Vysoké nohy pro pohodlné grilování
📌 do 5800 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Gril Weber Master Touch GBS E-5750
Nejprodávanější Weber gril
✔️ Velký zahradní gril
✔️ Vybaven GBS roštem s vyměnitelným středem
✔️ Vychytaný čisticí systém One-Touch
✔️ Teploměr v poklopu
📌 do 9000 Kč
⭐ 99 % Číst recenze
#4Weber Q 1400
Nejlepší elektrický gril Weber
✔️ Výkonné topné těleso 2200 W
✔️ Nastavitelný teplotní regulátor
✔️ Litinový, porcelánem smaltovaný rošt
✔️ Vysoce kvalitní grilovací mřížka
📌 do 9500 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#5Weber SmokeFire EX6 GBS
Nejlepší na pelety
✔️ Skvěle griluje a udí
✔️ Porcelánem smaltovaný povrch grilu
✔️ Rovnoměrně rozvádí žár po celé grilovací ploše
✔️ Inteligentní technologie grilování
📌 do 50000 Kč
⭐ 95 % Číst recenze
#6Weber Performer Deluxe GBS 57 cm
Gril na pojízdné konstrukci
✔️ Nejoblíbenější kotlový gril Weber
✔️ Velká grilovací plocha pro plnohodnotné grilování
✔️ Extra velký pracovní stůl
✔️ Gril na dřevěné uhlí
📌 do 19000 Kč
⭐ 95 % Číst recenze
0 Sdílení