Zahrada

Test 10 nejlepších nafukovacích lehátek do vody: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší lehátka do vody

Každý ví, že na výlet nebo dovolenou k vodě je nejlepší nafukovací lehátko. Někteří lidé si pobyt u moře či jezera bez tohoto vybavení ani nedokážou představit. Pokud jste dosud odolávali tlaku okolí, ale nakonec jste se rozhodli lehátko taky vyzkoušet, máme pro vás článek, který vám může značně usnadnit výběr. Určitě se bude hodit i těm z vás, kteří už jsou na lehátku závislí, ale jejich starý kousek dosluhuje, a tak se poohlížejí po něčem novém, a třeba i lepším.

Je ve výběru tak běžné a zdánlivě obyčejné věci, jako je nafukovací lehátko do vody, vůbec nějaká zápletka? Samozřejmě můžete jít a koupit první výrobek, který na vás vyskočí z regálu. Ostatně nejlevnější lehátka jsou výrobek v řádech v podstatě desítek korun – tak nad čím dumat?

Jestliže patříte mezi lidi, kteří nesáhnou po prvním zboží, které uvidí, a hledáte něco lepšího, nebo dokonce speciálního, určitě se vám náš návod může hodit. Přinejmenším v něm najdete inspiraci na spoustu zajímavých typů, variant a alternativ lehátek.

V dnešní době obrovských možností by totiž mohla být vysloveně škoda spokojit se s nejobyčejnější klasikou. Představíme vám tedy i něco z toho nápaditějšího, co moderní doba nabízí. A jako vždy vám i poradíme, podle čeho se při výběru orientovat. Nezapomeňte se před nákupem taky seznámit s názory uživatelů, kteří už daný produkt vyzkoušeli. Uživatelské recenze nafukovacích lehátek vám mohou leccos prozradit.

Nejlepší nafukovací lehátka do vody na trhu (TOP 10)

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1INTEX 58836 Mesh Lounge

 Nejprodávanější 
Rozměr: 178 x 94 cm
Nosnost: 80 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]399 Kč Číst recenze
#2Intex 58856 Rockin' Lounge
Rozměr: 188 x 99 cm
Nosnost: 80 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]550 Kč Číst recenze
#3Intex Glitter Mermaid Tube
Rozměr: 147 x 107 x 79 cm
Nosnost: 100 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]670 Kč Číst recenze
#4Nafukovací lehátko - plameňák střední
Rozměr: 218 x 211 x 136 cm
Nosnost: 200 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]799 Kč Číst recenze
#5Nafukovací lehátko - pizza
Rozměr: 175 cm x 145 cm
Nosnost: -
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]399 Kč Číst recenze
#6Intex 56262 Nutty Chocolate Donut
Rozměr: Ø 114 cm
Nosnost: -
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]100 Kč Číst recenze
#7Intex 58165 Surf s držadly
Rozměr: 112 x 62 cm
Nosnost: - kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]120 Kč Číst recenze
#8Nafukovací lehátko - jednorožec střední
Rozměr: 287 x 193 x 165 cm
Nosnost: 200 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]890 Kč Číst recenze
#9Nafukovací lehátko - nanuk
Rozměr: 191 cm x 76 cm
Nosnost: -
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]299 Kč Číst recenze
#10Intex 58292 Canopy Island
Rozměr: Ø 199 × 150 cm.
Nosnost: -
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]2330 Kč Číst recenze

Jak vybrat nafukovací lehátko

V dnešním článku vám ukážeme především co nejvíc různých typů a variant lehátek do vody a s jednotlivými možnostmi vás aspoň trochu seznámíme. Chybět ale nebude ani průvodce nákupem, ve kterém se zaměříme na nejdůležitější parametry. Porozhlédneme se taky v nabídce tří základních cenových kategorií lehátek a nadhodíme několik nejvýznamnějších výrobců.

Lehátka podle uživatele

Pořizujete nafukovací lehátko pro sebe, coby dospělou osobu, nebo pro své ratolesti? Jiné nároky mohou být na lehátko pro plavce a pro neplavce, pro seniora. Lehátko může být určeno pro jednu osobu, ale je i spousta modelů, na které se vás vejde více, což může být pochopitelně i větší zábava…

Taková lehátka jsou ale taky dražší, musejí mít vyšší nosnost a jsou méně skladná. I nafukování je náročnější a bez pumpičky to půjde jen pomalu a s námahou (anebo vůbec). Jde ale o skvělé řešení, pokud vyrážíte k vodě např. s partou přátel.

Pokud jde o lehátka pro děti, důležitá je především stabilita. Z toho důvodu je třeba volit rozměry s dostatečnou rezervou, aby se lehátko nemělo tendenci převrhávat. Totéž platí pro lehátka určená neplavcům. Samozřejmě v takovém případě není vhodné vyrážet dál od břehu nebo do větší hloubky.

jak vybrat nafukovací lehátko

Rozměry nafukovacích lehátek

Kromě vzhledu a ceny patří právě rozměry mezi několik málo parametrů, na které se lidé při nákupu lehátek zaměřují. S jakými rozměry se lze setkat?

Dětská lehátka

Mezi nejoblíbenější dětská lehátka patří například model Intex Surf. Jeho výhodou je vysoká stabilita (i díky vyvýšeným okrajům). Navíc je opatřen i praktickými držátky po obou stranách. Rozměr je 112 x 62 cm, což je dostačující pro děti v raném školním věku.

Pro nejmenší děti jsou pak určena lehátka, která mají třeba i výrazně méně než 100 cm na délku. Pro starší děti už jsou vhodné modely s prakticky dospělými rozměry, tedy nad 180 cm na délku, na šířku pak cca 65 cm a více.

Lehátka pro jednu osobu

Klasická obdélníková lehátka pro jednu dospělou osobu mívají alespoň 180 cm na délku, většinou ale o něco víc. Šířka se obvykle pohybuje kolem 70 cm. Taková šířka ještě není extra komfortní a lehátko má větší tendenci se převrhnout a vyklopit vás do studené vody. Okolo 90 cm šířky už poskytne podstatně větší stabilitu i pohodlí.

Lehátka jiných nebo atypických tvarů mohou mít samozřejmě zcela odlišné rozměry. Například taky velmi oblíbená „sedátka“ – resp. lehátka se zvýrazněnou zádovou opěrkou – bývají poněkud kratší, ale širší.

Lehátka pro více osob

Lehátko pro více osob by mělo nabízet alespoň 60-70 cm prostoru na šířku pro každou osobu. Počtu osob ale samozřejmě musí odpovídat i nosnost. Existují různá rozměrná lehátka s delší stranou i 250 nebo více cm dlouhou. Velmi atraktivní jsou taky všemožné plovoucí „ostrůvky“, které bývají spíše kruhového tvaru.

Lehátka podle nosnosti

Lehátka pro malé děti začínají cca na nosnostech okolo 40 cm. Běžná dospělá lehátka pak nabízejí obvykle nosnost okolo 80 kg, lepší pak 100 kg. U lehátek nejvyšší kvality nebo pro více lidí se můžete setkat s nosností od 100 kg nahoru až po cca 200 kg.

Lehátka podle materiálů

Nafukovací lehátka jsou většinou vyrobena z vinylu. Přesto se dost liší kvalitou zpracování, nosností, odolností vůči poškození a dalšími parametry. Velkou roli zde hraje samotná tloušťka vinylového pláště. U nejlevnějších modelů narazíte na minimální tloušťku okolo 0,15 mm.

Mechanická odolnost ani nosnost není u takového lehátka pochopitelně nijak okouzlující. Na druhou stranu jde o velmi levnou a lehkou záležitost. Lepší lehátka využívají vinyl o tloušťce 0,30 mm nebo i více. Kromě síly materiálu je ale důležitý i počet komor. Obecně platí, že kvalitnější lehátka mívají větší počet samostatných, nezávislých komor – poškození jedné tedy nemusí vyřadit z provozu celé lehátko.

Kromě vinylu se jako doplňkový materiál používá i polyester nebo textil, případně například síťovina na stříšky či opěrky, plast na různé úchytky apod. Samostatnou kategorií jsou pak lehátka gumotextilní – jejich cena je o něco vyšší a nabídka není tak velká. Zajímavé modely ale nabízí firma Bestway.

Zajímavé typy a tvary lehátek

A teď tu pro vás máme slíbenou inspiraci. Vybrali jsme zajímavé tvary a modely lehátek, které stojí za pozornost.

Lehátko/křeslo

Nejde o nic neobvyklého. Hned po klasických lehátcích patří křesla k nejoblíbenějším. Rozdíl je ve vyvýšené opěrce zad. Ta může být doplněna taky o velice komfortní opěrky rukou. Šířka je větší, ale délka může začínat už na cca 150 cm. Výhodou těchto lehátek je skvělý výhled a pocit pohodlí. Cena přitom nemusí být výrazně vyšší.

Meloun

Melounové lehátko patří mezi nejprodávanější nafukovací lehátka atypického tvaru u nás. Vyrábí ho firma Intex, má kruhový tvar o průměru 183 cm. Výška je 23 cm a nosnost velmi luxusních 200 kg lehátko předurčuje pro použití více osobami. Výhodou je i obvodové lanko k uchopení, aby vám meloun neuplaval.

Plameňák

Nafukovací lehátko ve tvaru růžového plameňáka je dalším hitem poslední doby. Takové lehátko nabízí celá řada výrobců a i u nás je běžně dostupné. Ceny jsou značně různorodé. Menší plameňák pro děti vyjde např. jen na cca 300 Kč.

Velké modely mohou stát i 500 až 1500 Kč. Existuje dokonce i „enormní“ varianta o délce 422 cm a nosnosti 400 kg. Funguje jako velký ostrov, do kterého se pohodlně vejde několik lidí. Tato sranda vás ale nevyjde zrovna levně, cena je víc než 4000 Kč.

Pizza, donut, hranolky

Zvláštní oblibě se těší i nafukovací lehátka ve tvaru jídla – obvykle nepříliš zdravého. K nejznámějším modelům patří pizza. U nás ji prodává opět značka Intex a rozměr je 175 x 145 cm. Lehátko má tvar klínku pizzy, tedy trojúhelníku.

Stejná firma vyrábí i lehátko ve tvaru krabičky s bramborovými hranolky jako od McDonalds. Cenově i rozměrově jsou si oba modely podobně, takže záleží hlavně na tom, co vám víc chutná. Poměrně běžné jsou i lehátka v podobě amerického koblížku známého jako „donut“. Jde v podstatě o velké plavací kolo. Cena se pohybuje nejčastěji okolo 2 až 3 set korun.

Ostrov

Jako ostrov jsou obvykle označována rozměrná nafukovací lehátka obvykle kruhového, čtvercového nebo jiného tvaru, který nabízí dostatečný prostor na šířku i délku. Ostrovy jsou určeny většinou pro více osob, mají vysokou nosnost a mohou být i velmi propracované, ale taky docela drahé.

Zmínku si jistě zaslouží ostrov Canopy Island od firmy Intex. Jde o velice elegantní kruhový ostrov se stříškou o průměru 199 cm a s nosností 200 kg. Zřejmě jedinou nevýhodou je ale dost vysoká cena. Nepořídíte ho pod 2000 Kč.

Další zajímavou variantu nabízí značka Bestway v podobě ostrova Tropical Breeze. Ostrov o délce 389 cm a nosnosti rovnou 540 kg je určen až pro šest osob. Cena se ale pohybuje už okolo 5000 Kč.

Nanuk, zmrzlina

Jestliže se vám zdají lehátka ve tvaru pizzy nebo koblihy tematicky poněkud mimo mísu, pak třeba vezmete za vděk něčím vyloženě letním. Pořídit si totiž můžete i lehátko ve tvaru kornoutu se zmrzlinou nebo nanuku na špejli.

Marimex - nafukovací lehátko jednorožec
Marimex – nafukovací lehátko jednorožec

Nejoblíbenější nafukovací lehátko

Nejprodávanějším nafukovacím lehátkem je v současnosti model Intex 58836 Mesh Lounge. Má tvar plováku či surfovacího prkna. Lehátko tvoří nafukovací lem z vinylu, vnitřek je ale opatřen pohodlnou síťovinou, do které se příjemně zaboříte.

Kvalita zpracování tohoto lehátka je na dobré úrovni, a ačkoli nepatří mezi nejlevnější (cena začíná na cca 400 Kč), určitě z něj nebudete zklamaní. Svědčí o tom i vynikající výsledky v testech nafukovacích lehátek do vody a uživatelských recenzích.

Lehátko je 178 cm dlouhé a 94 cm široké, nosnost je 80 kg. Jde tedy spíše o menší model, o to víc ale potěší kompaktními rozměry a nízkou hmotností.

Jak opravit poškozené lehátko

Nevýhodou nafukovacích lehátek je náchylnost k poškození ostrými předměty. Lehátko následně začne ucházet a je třeba ho neustále dofukovat, případně se lehátko může stát nepoužitelným. To zamrzí zejména u dražších kousků, nebo pokud jste na místě, kde není možné pořídit nové lehátko, ale zbývá vám ještě část dovolené.

Pro tyto případy ale existuje poměrně snadná pomoc. Zakoupit si můžete speciální opravnou sadu a vzít si ji k vodě s sebou pro případ nouze. Takovou sadu lze koupit už za cca 20 Kč. Nachází se v ní několik kusů samolepících záplat, takže opravu zvládne skutečně každý.

Ceny nafukovacích lehátek

V jakých relacích se pohybují ceny nafukovacích lehátek? Z předchozích řádků už možná máte nějakou představu. Máme tu pro vás ale ještě malé shrnutí.

Lehátka do 200 Kč

Velký výběr levných klasických lehátek, ale třeba i sedaček – najde se zde i pár atypických variant. Tato lehátka jsou obvykle z tenkého pláště a jsou určena pro nenáročné použití. Nosnost málokdy přesáhne 80 kg.

Lehátka do 500 Kč

V této ceně lze koupit velmi pěkná a kvalitní lehátka různého střihu. Je zde taky největší výběr. Pokud chcete solidní lehátko, které vydrží pár dovolených, za slušnou cenu, hledejte v této ceně.

Lehátka nad 500 Kč

Výběr už není tak rozsáhlý, ale najdete zde různé plovoucí ostrovy, luxusní a propracovaná lehátka a rozměrné modely.

Nejlepší značky nafukovacích lehátek

Kvalitní nafukovací lehátka u nás nabízí hned několik značek. Máme pro vás krátké představení.

  • Intex – Tuto značku jsme v našem průvodci skloňovali několikrát. Není to samo sebou. Důvodem je, že Intex je zdaleka nejvýznamnějším výrobcem nafukovacích lehátek do vody u nás. Nabízí na 7 desítek modelů, které obsazují drtivou většinu nejvyšších příček prodejnosti a popularity. Intex nabízí lehátka všech typů a ve všech cenových relacích.
  • Bestway – Na druhém místě se drží značka Bestway. Sortiment je podobně rozsáhlý jako u Intexu a najdete zde běžné i atypické modely.
  • Marimex – Nanuky, jahody, pizza i velmi levná obyčejná lehátka za pár desítek korun.
  • GS – Spousta atypických kreací. Např. lehátka ve tvaru rtů, banánu nebo i preclíku, duhy či křídel. Pokud hledáte něco originálního a neotřelého, nabídku této značky byste určitě neměli nechat bez povšimnutí.
ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1INTEX 58836 Mesh Lounge

 Nejprodávanější 
Rozměr: 178 x 94 cm
Nosnost: 80 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]399 Kč Číst recenze
#2Intex 58856 Rockin' Lounge
Rozměr: 188 x 99 cm
Nosnost: 80 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]550 Kč Číst recenze
#3Intex Glitter Mermaid Tube
Rozměr: 147 x 107 x 79 cm
Nosnost: 100 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]670 Kč Číst recenze
#4Nafukovací lehátko - plameňák střední
Rozměr: 218 x 211 x 136 cm
Nosnost: 200 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]799 Kč Číst recenze
#5Nafukovací lehátko - pizza
Rozměr: 175 cm x 145 cm
Nosnost: -
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]399 Kč Číst recenze
#6Intex 56262 Nutty Chocolate Donut
Rozměr: Ø 114 cm
Nosnost: -
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]100 Kč Číst recenze
#7Intex 58165 Surf s držadly
Rozměr: 112 x 62 cm
Nosnost: - kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]120 Kč Číst recenze
#8Nafukovací lehátko - jednorožec střední
Rozměr: 287 x 193 x 165 cm
Nosnost: 200 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]890 Kč Číst recenze
#9Nafukovací lehátko - nanuk
Rozměr: 191 cm x 76 cm
Nosnost: -
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]299 Kč Číst recenze
#10Intex 58292 Canopy Island
Rozměr: Ø 199 × 150 cm.
Nosnost: -
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]2330 Kč Číst recenze
0 Sdílení

Lucia

Lucia je součástí Rankito.cz, kde pro vás připravujeme recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů v různých kategoriích, pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházíme zahraniční testy, čteme recenze zákazníků a oslovujeme odborníky v oboru, abychom vás inspirovali při vašich nákupech tím nejlepším výběrem. Taková je redakce Rankito.cz