Zahrada

Nejlepší závěsná houpací křesla: TOP 7 produktů podle recenzí a testů

nejlepší závěsné houpací křesla
Stres a shon každodenního života se mohou nepříjemně podepsat na zdraví. Způsobit únavu až vyčerpání. Jak se jim bránit? Existuje samozřejmě řada možností – jednou z nich je vytvoření vlastního „relaxačního“ koutku. Jeho základním pilířem musí být poctivé křesílko, do kterého se budete moci uvelebit. Ale možná uvažujete i o něčem ještě na trochu vyšší úrovni. Třeba něčím, co spojuje nejlepší výhody houpací sítě a komfortního křesla. V dnešním článku se podíváme přesně na takovou záležitost a pomůžeme vám s výběrem nejlepšího závěsného houpacího křesla. Tento parádní vynález může být přesně tím pravým pro dokonalý odpočinek. Existuje přitom množství variant a variací. Můžete tak najít právě takové, které bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a možnostem. Ať už prostorovým, finančním nebo jiným.

Houpací závěsné křeslo je hitem posledních let. A není divu. Jde o opravdu báječné vybavení pro každodenní oddech, relaxaci nebo i meditaci. Takové křeslo poslouží i jako soukromé místečko pro čtení, luštění křížovek nebo jinou nenáročnou zábavu. Je skoro jisté, že si tuhle záležitost zamilujete. Pořízení kvalitního závěsného křesla přitom nemusí nijak zvlášť nabourat váš rozpočet. Najde se spousta dostupných a přitom solidních modelů. Stejně tak ale nechybí ani výběr exkluzivních kousků. Záleží jen na vás.

V dnešním článku se na toto vybavení podíváme vysoce zkoumavým pohledem. Zajímat nás budou všechny parametry důležité pro výběr, výhody, nevýhody i alternativní možnosti. Zkrátka všechny faktory, které mohou ovlivnit rozhodování. Kromě toho na vás čeká i žebříček nejpopulárnějších současných modelů. Najdete v něm velmi krásné a povedené kousky v různých cenových relacích. Nápovědu a pomoc při výběru vám poskytnou i testy a uživatelské recenze závěsných houpacích křesel. U většiny žádaných modelů jich najdete víc než dost. Rozhodně tak nemusíte mít strach, že koupíte zajíce v pytli.

Nejlepší závěsná houpací křesla na trhu

PořadíProduktInfoHodnocení
#1Bonami Selection Noela
✔️ Křeslo je na pevné a stabilní konstrukci
✔️ Z umělého ratanu
✔️ Odolnost proti nepříznivým vlivům
✔️ Nosnost 120 kg
📌 od 8500 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Závěsné Křeslo Carmella
✔️ Ocelová konstrukce
✔️ Max. nosnost 140 kg
✔️ Z umělého ratanu
✔️ Moderní design
✔️ Rozměry cca 105x120x196 cm (Š x V x H)
📌 od 16200 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Závěsné Křeslo Caitlin
✔️ Se stabilní kovovou konstrukcí
✔️ Odolné vůči vodě a UV záření
✔️ Včetně příslušenství
✔️ Nosnost 120 kg
📌 od 10000 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Závěsné křeslo se stojanem BUBBLE TYP 2
✔️ Netradiční design
✔️ Hodí se do interiérů i exteriérů nebo na balkón
✔️ Max. nosnost 100 kg
✔️ Doprava zdarma
📌 od 12200 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5Závěsné houpací křeslo (od 4home.cz)
✔️ Stylové závěsné křeslo
✔️ Z přírodní bavlny šedé barvy
✔️ Zavěsíte ho pomocí 4 lan s kroužky
✔️ Max. nosnost 120 kg
📌 od 1200 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#6Zahradní závěsné křeslo Bagio
✔️ Moderní a kvalitní houpací křeslo
📌 od 6600 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#7Bonami Essentials Azuro
✔️ Vyroben z umělého ratanu = jednoduchost údržby
✔️ Snímatelné povlaky, které lze vyprat
✔️ ø stojanu: 94 cm
✔️ Nosnost 120 kg
📌 od 8000 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze

Jak vybrat závěsné houpací křeslo

jak vybrat závěsné houpací křesloVýběr závěsného křesla nemusí být nic náročného. Nejde o žádnou složitou techniku. Přesto se vyplatí zaměřit se na některé důležité aspekty – jako je zejména materiálové zpracování, velikost, typ konstrukce, nosnost, hmotnost, náročnost a nároky na montáž, příslušenství apod. Pečlivější volbou se můžete propracovat k lepší koupi a větší spokojenosti.

Interiérové nebo exteriérové závěsné houpací křeslo

Jednou z mnoha výhod závěsných houpacích křesel je i fakt, že je možné využívat je v exteriéru i interiéru. Hodí se prakticky do jakýchkoli prostor. Do panelákového bytu, na terasu, verandu či do pergoly, ale i na volné prostranství na zahradě.

Ne všechna křesla jsou však nutně univerzální v tom smyslu, že je možné je používat venku i uvnitř dle libosti. Už při výběru byste proto měli uvažovat o tom, jak a kde budete křeslo používat. Roli bude hrát především materiálové zpracování konstrukce i potahů, ale taky třeba způsob uchycení, potažmo i rozměry nebo jiné vlastnosti.

Zpracování venkovních či univerzálních modelů by mělo být odolné a z materiálů, které nejsou citlivé na vlhkost. Může to být plast, kov i dobře ošetřené dřevo (záleží i na konkrétní dřevině). Vycházet musíte i z toho, nakolik bude křeslo vystaveno povětrnostním vlivům.

Pokud bude na kryté terase a budete ho pravidelně (v nečase a mimo sezónu) uskladňovat, zvláštní odolnost vůči vlhkosti nemusí být ani nutná. Pokud ho však ponecháte přímo na zahradě na pospas větru, dešti a přímému slunci, musíte už vybírat pečlivěji.

Nejen materiál konstrukce, ale i materiál sedací části je třeba volit s ohledem na použití. Přírodní tkaniny (typicky bavlna) jsou vhodné spíše do interiéru nebo pod střechu. Syntetické mívají lepší odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Houpací sítě a další alternativy

Byla by chyba tvrdit, že závěsné houpací křeslo je naprosto nenahraditelné. Samozřejmě existují i jiné možnosti a možná zjistíte, že některá z nich by se vám hodila více.

Houpací síť či hamaka

Tyto pomůcky se vracejí do módy. Většinou už nejsou z nepohodlné síťoviny, ale plné komfortní textilie. Výhodou je, že umožňují odpočinek i vleže. Turistické modely jsou pak vhodné na cesty a spánek ve volné přírodě (což u závěsných křesel neplatí).

Nevýhodou jsou však docela vysoké prostorové nároky. Sítě se proto příliš nehodí do interiéru či na menší verandy nebo terasy. Sem lépe zapadne závěsné křeslo, které je lepší volbou taky v případě, že chcete spíše sedět než ležet a oceníte snadnější vstávání a usedání.

Houpací a pohupovací křesla

Klasika v podobě houpacího křesla a moderní verze – pohupovací křeslo. V obou případech jde o oblíbené a osvědčené varianty. Vesměs se však hodí spíše do interiéru nebo na dobře kryté terasy, verandy apod. Tato křesla bývají poměrně těžká a dražší než závěsná. Taky samotné houpání je trochu jiné, méně „svobodné“. Připomíná spíše kolébku než houpačku.

Konstrukční provedení závěsného křesla

V zásadě lze rozlišit především dvě konstrukční varianty závěsných křesel. Jde o křesla s vlastní nosnou konstrukcí a bez ní. Obojí řešení má svá pro i proti.

Závěsné houpací křeslo s nosnou konstrukcí

Jde o variantu, kdy má křeslo i vlastní stojan, na kterém je uchyceno. Podobně jsou dnes k dostání i houpací sítě a hamaky s vlastním stojanem. Výhoda je poměrně zřejmá. Křeslo můžete umístit kamkoli – i do volného prostoru. Kdykoli ho taky můžete přemístit bez dalších obstrukcí.

Stojany bývají zpracovány tak, že nezaberou mnoho místa. Obvykle jde o odolnou kovovou konstrukci s vysokou nosností a stabilitou. Většinou bývá kladen důraz i na design. Přesto jsou zde i nevýhody. Typicky je to výrazně vyšší cena těchto modelů a taky vyšší hmotnost a rozměry.

Houpací závěsné křeslo bez nosné konstrukce

Zejména pro stále umístění a interiérové použití je dobrou volbou i křeslo bez vlastní konstrukce. Výhodou je nižší hmotnost i cena. Existují dvě základní varianty provedení.

V prvním případě je sedací část „měkká“, textilní – na způsob hamaky. Zavěšena je na vzpěrnou tyč, která jí pomáhá udržet tvar. Z tyče pak vedou závěsná lana s okem, které se zahákne do namontované skoby na stropě (nebo trámu či jiné opoře). Jde o oblíbené řešení, které vzbuzuje jistý dojem exotiky a poklidu.

Další možností je pevná sedací část. Obvykle v podobě vyplétaného „půl vajíčka“ (podobně jako u modelů s nosnou tyčí) či jakési sedací misky. I toto řešení je velmi populární. Někomu může vyhovovat lépe nejen z hlediska designu, ale i způsobu sezení, který je výrazně bližší běžnému křeslu (oproti hlubšímu pololehu v měkkém, hamakovém křesle).

Obecnou nevýhodou křesla bez konstrukce je, že vyžaduje oporu, na kterou se zavěsí a obvykle určitý stavební zásah. Výhodou volnější pohyb při houpání.

Pro koho bude křeslo určeno?

Bude křeslo pro dítě, drobnou ženu nebo mohutného muže či rovnou pro více osob? Na výběr jsou všechny možnosti. Důležitou roli však bude hrát správně zvolená velikost a nosnost.

Velikost křesla

Hloubka, šířka sedací plochy nebo délka rozpěrné tyče. To jsou velmi důležité faktory výběru. Vždy ale záleží i na způsobu zpracování křesla a sedací plochy.

U hamakových modelů s rozpěrnou tyčí bývá hloubka až 2 m (výjimečně i více) a délka tyče i 140 cm. Takové křeslo bude vhodné i pro opravdu komfortní velkou postavu nebo dvě menší osoby, např. děti. Velmi oblíbenou volbou pro dospělé jsou křesla o hloubce 160 cm a délce rozpěrné tyče 110 cm. Křesla s rozpěrnou tyčí kolem 80 cm a hloubkou kolem 130 cm se hodí už spíš pro děti nebo drobné postavy.

Pokud jde o šířku sedací části, měla by poskytovat dostatečný komfort. Pokud jde o varianty pro dospělé, pohybuje se od 85 i přes 100 a více cm. Kolem 160 a více cm už mívají modely pro více osob. Při výběru závěsného křesla je vždy lepší volit rozměry s jistou rezervou kvůli pohodlí.

Nosnost

U nejlevnějších a dětských modelů se setkáte s nosností kolem 100 kg. Jakýmsi minimem pro dospělé je spíše nosnost 120 kg, se kterou se setkáte velmi často. Kvalitnější a odolnější modely nabídnou i 150 kg. Pro více osob by nosnost měla být i 200 kg.

závěsné houpací dvojkřesloMateriálové zpracování závěsného křesla

Z jakých materiálů bude závěsné křeslo vyrobeno a jaké jsou konkrétní vlastnosti, výhody a nevýhody nejčastějších variant?

Nosná konstrukce křesla

Nosná tyč u modelů s vlastní konstrukcí bývá nejčastěji kovová, z dostatečně silných trubek s širokou základnou. Pro venkovní použití je důležité, aby byl kov ochráněn kvalitní povrchovou úpravou. Nosné stojany ze dřeva nebo jiného materiálu se u křesel vyskytují spíš méně často.

Sedací část

Sedací část v bývá často z kombinace kovové kostry s výpletem z umělého ratanu. To je současný nejčastější standard. Odolný, vhodný i pro vnější použití. Další možností je kovový či dřevěný rám s textilním výpletem, např. bavlněným. Zde už odolnost nemusí být tak vysoká a křesla jsou spíše do interiéru nebo krytých prostor. Méně často se objevují dřevěná nebo plastová křesla.

Materiál potahů či polštářů a polstrování je taky důležitý. Přírodní látky a materiály jako bavlna jsou vhodné spíš do krytých a vnitřních prostor. Syntetické tkaniny (obvykle polyester) se snadněji udržují, rychle schnou a jsou odolnější vůči povětrnostním vlivům. Na dotek však nejsou tak příjemné.

U křesel s měkkou sedací částí bývá tato část plně textilní. Nejčastější volbou je bavlna, pro kterou platí výše řečené. Jde o volbu spíš pod střechu nebo dovnitř. Polyesterové provedení je méně časté. Spíše u cestovních hamak a sítí, kde se objevuje i nylon, polyamid apod.

Ceny závěsných houpacích křesel

Kolik stojí kvalitní závěsné houpací křeslo? Zde je přehled cenových relací.

✅ Závěsná křesla do 800 Kč

Velký výběr nejprodávanějších závěsných křesel. Patří sem však takřka výhradně modely bez vlastní nosné konstrukce. Navíc jde obvykle spíš o menší a méně odolná křesla. Pro nepříliš náročné domácí použití a pro děti mohou zcela dostačovat.

✅ Závěsná křesla do 2000 Kč

Odolnější, rozměrnější, kvalitnější a propracovanější křesla bez konstrukce, křesla s pevnou sedací částí. Volba pro náročnější použití.

✅ Závěsná křesla nad 3000 Kč

Teprve v této relaci se začínají objevovat první křesla s vlastním nosným stojanem. Rozdíl v ceně oproti modelů bez stojanu je tedy poměrně výrazný.

Nejlepší značky závěsných houpacích křesel

Které značky závěsných křesel si zaslouží pozornost a nabídnou dobrou kvalitu?

  • Amazonas – Populární a kvalitní „hamaková“ závěsná křesla v cenách od 1500 Kč.
  • La Siesta – Velmi známá a oblíbená značka sítí, hamak a závěsných křesel s parádním výběrem.
  • Kondela – Obrovský výběr modelů nejrůznějších typů a designů. Velmi dobrá značka.
  • Tectake – Řada modelů, které patří mezi nejprodávanější závěsná křesla. Velmi oblíbená volba.

Nejprodávanější zahradní závěsná křesla

Toto jsou nejprodávanější zahradní závěsná křesla na trhu podle portálu Heureka.cz

PořadíProduktInfoHodnocení
#1Bonami Selection Noela
✔️ Křeslo je na pevné a stabilní konstrukci
✔️ Z umělého ratanu
✔️ Odolnost proti nepříznivým vlivům
✔️ Nosnost 120 kg
📌 od 8500 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Závěsné Křeslo Carmella
✔️ Ocelová konstrukce
✔️ Max. nosnost 140 kg
✔️ Z umělého ratanu
✔️ Moderní design
✔️ Rozměry cca 105x120x196 cm (Š x V x H)
📌 od 16200 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Závěsné Křeslo Caitlin
✔️ Se stabilní kovovou konstrukcí
✔️ Odolné vůči vodě a UV záření
✔️ Včetně příslušenství
✔️ Nosnost 120 kg
📌 od 10000 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Závěsné křeslo se stojanem BUBBLE TYP 2
✔️ Netradiční design
✔️ Hodí se do interiérů i exteriérů nebo na balkón
✔️ Max. nosnost 100 kg
✔️ Doprava zdarma
📌 od 12200 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5Závěsné houpací křeslo (od 4home.cz)
✔️ Stylové závěsné křeslo
✔️ Z přírodní bavlny šedé barvy
✔️ Zavěsíte ho pomocí 4 lan s kroužky
✔️ Max. nosnost 120 kg
📌 od 1200 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#6Zahradní závěsné křeslo Bagio
✔️ Moderní a kvalitní houpací křeslo
📌 od 6600 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#7Bonami Essentials Azuro
✔️ Vyroben z umělého ratanu = jednoduchost údržby
✔️ Snímatelné povlaky, které lze vyprat
✔️ ø stojanu: 94 cm
✔️ Nosnost 120 kg
📌 od 8000 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze

Kam dál?

0 Sdílení