Domácnost

Nejlepší polštáře Dormeo: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

nejlepší polštáře DormeoDnešní článek opět věnujeme spánku. Není to poprvé, protože tohle téma si zasluhuje pozornost – zvlášť když bylo tak dlouho odsouváno stranou. Už jsme se věnovali matracím, přikrývkám i postýlkám pro miminka a taky vám nabídli desatero tipů pro zdravý spánek. Na řadě je tedy logicky další důležité vybavení v podobě polštáře. Tento článek však bude pojat trochu specifičtěji, zaměříme se v něm totiž na nejlepší polštáře Dormeo. Jde o jednu z nejvýznamnějších značek v oblasti ložního vybavení u nás, Dormeo navíc klade důraz na zdravotní přínos, hygienu a využití moderních poznatků. Její výrobky se těší vynikajícím hodnocením v recenzích a nabízejí lidem lepší a zdravější spánek už pěknou řádku let.

Nejlepší polštáře Dormeo

ProduktInfoHodnocení
#1Polštář Comfy Relax 50x70
Nejlepší klasický polštář
✔️ Okamžitě se přizpůsobí tvar jakémukoli pohybu hlavy a ramen
✔️ Vyroben z kvalitních materiálů
✔️ Super pohodlný, útulný, vzdušný a neuvěřitelně příjemný na dotek
📌 od 690 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Renew Natura
Nejlepší anatomický polštář
✔️ Optimální podpora pro vaši hlavu a páteř
✔️ Polštář se zcela přizpůsobuje tvaru, hmotnosti a teplotě hlavy a krku
✔️ Potah vyroben z pleteniny pro flexibilitu a trvanlivost
📌 od 450 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Polštář Air+ Smart
Alternativa: anatomický polštář
✔️ Speciálně navržen přizpůsobit se jakékoliv spací poloze
✔️ Potah obsahuje modální vlákna TencelTM - přirozeně jemné ke kůži
✔️ Vybrat si můžete ze dvou rozdílných stran
📌 od 990 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Sada polštáře a přikrývky Sleep&Inspire
✔️ Polštář i přikrývka jsou naplněny mikrovlákny Wellsleep® - skvělé tepelné vlastnosti a minimální absorpce vlhkosti
✔️ Polštář je určen pro všechny typy spaní, na boku, zádech nebo na břiše
📌 od 850 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5Klasický polštář My Comfort
✔️ Vysoce kvalitní poštář poslouží několik let každodenního používání
✔️ Náplň Wellsleep - pokročilá mikrovlákna s jedinečnou strukturou
✔️ Polštář plně pratelný na 60°C a rychleschnoucí
📌 od 590 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#6Anatomický polštář Aloe Vera
✔️ Vhodný pro všechny spací polohy
✔️ Výšku a tvrdost polštáře můžete individuálně upravit podle svých potřeb
✔️ Lze prát na 60℃, snadno se tedy udržuje kompletně čistý a bez roztočů
📌 od 890 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze

Jak vybrat polštář Dormeo

Značka Dormeo se může pochlubit opravdu širokým a zajímavým sortimentem. V dnešním článku se pokusíme popsat jednotlivé druhy polštářů; vysvětlit, v čem spočívá jejich přínos a pro koho mohou být vhodné. Zaměříme se i na speciální technologie a materiály, které značka Dormeo využívá a v krátkých recenzích představíme některé konkrétní produkty, které nás nejvíce zaujaly.

O značce Dormeo

Jak jsme už uvedli, značka Dormeo je osvědčená a známá záležitost a má za sebou už skoro 20 let působení na trhu. Jde o jednu z předních značek ve svém oboru. Hlavní těžiště jejího zájmu doslova leží na matracích, které patří k exkluzivní třídě, ale se stejnou péčí se Dormeo věnuje i dalším lůžkovinám: přistýlkám, přikrývkám, povlečení – a samozřejmě právě taky polštářům.

Tato značka své produkty sama vyvíjí a vyrábí, nechává je testovat v nezávislých laboratořích, aby splňovaly nejpřísnější kritéria a nároky. V současnosti už má přitom na kontě více než 300 výrobků z oblasti spánkového vybavení. Dormeo přitom nepůsobí jen u nás, ale v mnoha zemích Evropy a celého světa.

Studio Moderna: Wellneo, TopShop, Kosmodisk či Delimano…

Stojí za to zmínit, že za značkou Dormeo stojí významná evropská společnost Studio Moderna, která vznikla v roce 1992 a v současnosti působí už v 21 zemích, včetně České republiky. Dohromady provozuje na 200 e-shopů a 400 vlastních kamenných prodejen plus množství partnerských prodejen.

Kromě značky Dormeo pod ní spadají i další známé značky jako TopShop, která se zabývá vývojem inovativních produktů pro domácnost, sport, zdraví i pro děti (a nabízí je především formou teleshoppingu, ale i e-shopu a kamenných prodejen). Dále stojí za zmínku značka exkluzivního kuchyňského náčiní Delimano nebo produkty pro zdravější život Wellneo.

Polštář Dormeo Renew Natura
Polštář Dormeo Renew Natura

Proč si ne/vybrat značku Dormeo?

Značka Dormeo klade u svých produktů pro zdravější spánek důraz nejen na perfektní pohodlí, ale taky na využití současných poznatků o anatomii, zdraví a spánku. Její výrobky se vyznačují značnou inovativností. Dormeo nabízí výjimečně šetrné výrobky vhodné pro děti i alergiky a taky zdravotní ložní vybavení pro osoby s různými zdravotními obtížemi, bolestmi a neduhy, kteří mají specifické potřeby a vyšší nároky na kvalitu a zpracování.

Značka Dormeo bude tedy zajímavá především pro náročnější zájemce, kteří chtějí investovat do zdravějšího a kvalitnějšího spánku. Cenově totiž skutečně nejde o nejlevnějšího výrobce. Odpovídá tomu však vysoký standard kvality.

Co má „umět“ kvalitní polštář?

Málokdo z nás si umí představit spánek bez patřičné podložky pod hlavu. Jde o přirozenou potřebu našeho těla. V nouzi se ji snažíme kompenzovat čímkoli, co je po ruce, kdyby jen vlastníma rukama. Páteř totiž potřebuje vhodnou oporu. Co tedy musí dobrý polštář umět?

  • Poskytnout patřičnou anatomickou oporu páteři v různých spánkových polohách
  • Poskytnout pohodlí pro lepší spánek

První část je samozřejmě důležitá, ale bez druhé je nedostatečná. Oporu poskytne i kámen, ale dobrý spánek nás asi nečeká. Kvalitní polštář musí být proto měkký, příjemný a přizpůsobivý. To však jen do té míry, aby stále zachoval dostatečnou oporu. To zdaleka není úplná samozřejmost.

Některé polštáře jsou příliš „tuhé“ – nepřizpůsobí se, mohou působit bolesti za krkem, v ramenou nebo i bolestivé otlaky zejména kolem uší (při spaní na boku). Jiné zase příliš splasknou, a neplní tak účel opory. Je proto důležité zajímat se o kvalitu zpracování.

  • Zajímat nás musí materiál, tvar i náplň – zároveň musíme zohlednit vlastní potřeby, jako je preferovaná spánková poloha a případné zdravotní potíže a specifické nároky.
Air+ Smart polštář
Air+ Smart polštář

Polštáře Dormeo

Značka Dormeo nabízí k 40 modelům kvalitních polštářů a vyberou si i velmi nároční zájemci, včetně osob se zdravotními obtížemi. Nabízí dva základní typy polštářů.

Klasické polštáře

Tyto polštáře mají běžný, tradiční obdélníkový a pravidelný tvar. Jde o typ, který uspokojí nároky naprosté většiny běžných uživatelů bez specifických nároků, týká se to dětí, dospělých, ale i seniorů. Jako výplň používá značka Dormeo různé materiály. Oblíbené jsou modely s patentovaným mikrovláknem Wellsleep anebo Tencel. Některé polštáře obsahují i další výplně, například přírodní vlákna bambusu. Dormeo nabízí i polštáře s hedvábím či vlnou. Důležitým praktickým faktorem je snadná pratelnost, která zásadně zvyšuje hygieničnost. U polštářů je taky zpravidla možné přizpůsobení výšky podle konkrétních potřeb a preferencí uživatele.

Anatomické polštáře

Anatomické polštáře Dormeo se od klasických liší hned na první pohled tvarem. Jsou obdélné, ale boční profil tvoří dvě specifické „vlny“. U těchto modelů značka obvykle využívá tzv. paměťovou pěnu, která se vlivem tělesného tepla perfektně přizpůsobí anatomickým potřebám uživatele a uchová si svůj tvar. Poskytne perfektní oporu pro krční páteř. Tyto anatomické polštáře jsou perfektní, pokud vás trápí časté bolesti za krkem a jsou vhodné i pro osoby s různými zdravotními obtížemi. Snadno si je však oblíbí i běžný uživatel.

Pozn.: Anatomický polštář vám v prvních dnech použití nemusí úplně sednout. Jde o nezvyk, podobné pocity mívají lidé u kvalitních nových matrací. Je třeba chvíli počkat, až se paměťová pěna přizpůsobí a až si na polštář sami zvyknete. Stojí to ovšem za to a později si dost možná nebudete umět spánek bez svého polštáře představit.

Video

Materiály a technologie polštářů Dormeo

S jakými speciálními vylepšeními, materiály a technologiemi se můžete setkat u polštářů značky Dormeo? Zde je několik zásadních, které stojí za pozornost:

Výplň Wellsleep

Jde o patentovanou technologii na bázi mikrovláken, kterou Dormeo používá především u kvalitních klasických modelů polštářů. Vlákna jsou velmi jemná a zároveň pevná, mnoha vlastnostmi připomínají pravé peří, mají však i několik výhod navíc, které spočívají například v mnohem snadnější údržbě. Kromě velmi příjemného dotyku dokážou skvěle regulovat teplotu, takže zabrání přehřívání nebo naopak chladu. Perfektně odvádějí vlhkost, takže jsou vhodná i pro osoby, které se více potí. Navíc jsou antialergenní, takže jsou ideální pro alergiky a astmatiky nebo jen citlivější osoby.

Výplň Tencel

Pro milovníky přírodních a ekologických materiálů může být skvělou alternativou polštář s výplní v podobě vláken Tencel. Jde o vlákna z dřevné celulózy. Polštáře s touto výplní perfektně absorbují vlhkost, jsou mimořádně měkké a prodyšné.

Paměťová pěna

Viskoelastická paměťová pěna je hitem poslední dekády. Dormeo tento materiál využívá u matrací, ale taky u anatomických polštářů. Pěna dokáže „povolit“ působením tělesného tepla a perfektně kopírovat anatomii uživatele. Zajistí tudíž perfektní podporu na těch správných místech a nikde netlačí.

Vlákna SoftDream

Pevná a rychleschnoucí vlákna, která zajišťují mimořádně snadnou údržbu (nekrčí se) a zvyšují hygieničnost (vynikající odolnost vůči plísním, roztočům apod.). Najdete je v některých polštářích Dormeo, např. v klasickém modelu Siena.

Ošetření New Essential

Jde o ošetření polštáře přípravkem z extraktu margosy v kombinaci s pyrithionem zinečnatým. Tato testovaná formule eliminuje působení roztočů, bakterií, a dokonce omezuje přebírání pachů.

Aloe Vera

Oblíbené jsou i polštáře Dormeo s výtažkem Aloe Vera, která působí regeneračně na pokožku a má zklidňující účinky, ale i antibakteriální a antialergický efekt.

Sada Dormeo Sleep and Inspire
Sada Dormeo Sleep and Inspire

Výběr polštáře podle polohy

Už jsme zmínili, že i preferovanou polohu je vhodné vzít při výběru polštáře v potaz. Jak vybírat polštář podle polohy?

  • Spánek na zádech – Dormeo doporučuje vyšší polštář střední měkkosti, ideálně anatomický, který zachová zakřivení páteře. Spánek na zádech vede častěji než jiné polohy k chrápání, Dormeo nabízí i speciálně upravené polštáře, které napomáhají tento problém tlumit.
  • Spánek na boku – Podle značky Dormeo je vhodné zvolit polštář vyšší a pevnější, opět je vhodný anatomicky tvarovaný model. Hlava musí získat dostatečně pevnou oporu, kterou takový polštář zajistí.
  • Spánek na břiše – Dormeo doporučuje použití měkkého a nízkého polštáře, spíše klasického – zejména polštáře s mikrovlákny či hedvábím.
  • Změny poloh – Pokud střídáte většinu poloh, je podle značky Dormeo vhodné jít střední cestou, zvolit polštář střední měkkosti i výšky s dostatečně flexibilní a odolnou výplní.

Představení polštářů Dormeo

Nakonec zde ve zkratce představíme několik velmi zajímavých modelů polštářů, které značka Dormeo nabízí. Zahrnuly jsme varianty z různých kategorií a materiálů, aby si mohl vybrat prakticky každý. Tento výčet však rozhodně není úplný.

Klasické polštáře

Comfy Relax

Klasický, velmi oblíbený a skvěle hodnocený polštář v běžných rozměrech 50 x 70 cm. Vyroben je z mikrovláken Wellsleep Advanced, což je vylepšená technologie Wellsleep, kdy jsou vlákna uspořádána ve speciální mřížové struktuře pro větší prodyšnost a objem. Potah polštáře je z odolného a velmi dobře udržovatelného polyesteru. Antibakteriální a antialergické vlastnosti jej činí skvělou volbou pro citlivější osoby a alergiky.

My Comfort

Další vynikající polštář s vylepšenými vlákny Wellsleep o rozměrech 50 x 60 cm. Vhodný i pro náročnější zájemce.

Siena V3

Polštář o volitelných rozměrech s vlákny Wellsleep Advanced a odolnými vlákny SoftDream, která zvyšují životnost polštáře. Vhodný pro spaní ve všech polohách.

Anatomické polštáře

Renew Natura

Anatomický polštář z paměťové pěny s antialergickým potahem. Využívá technologii New Essential pro výjimečné hygienické vlastnosti a vlákna Tencel pro zlepšení absorpčních schopností a termoregulace.

Aloe Vera

Speciální anatomický polštář s individuálně upravitelnou výškou a pevností. Využívá vlákna Wellsleep Advanced a výtažky z Aloe Vera.

Air+ Smart

Exkluzivní anatomický model s vynikající prodyšností a hygieničností i pro náročné uživatele. Jádro je z paměťové pěny s prodyšnou technologií Octaspring (struktura včelí plástve). Potah je opatřen ekologickými vlákny Tencel a antibakteriálním a antialergickým ošetřením CleanEffect.

ProduktInfoHodnocení
#1Polštář Comfy Relax 50x70
Nejlepší klasický polštář
✔️ Okamžitě se přizpůsobí tvar jakémukoli pohybu hlavy a ramen
✔️ Vyroben z kvalitních materiálů
✔️ Super pohodlný, útulný, vzdušný a neuvěřitelně příjemný na dotek
📌 od 690 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Renew Natura
Nejlepší anatomický polštář
✔️ Optimální podpora pro vaši hlavu a páteř
✔️ Polštář se zcela přizpůsobuje tvaru, hmotnosti a teplotě hlavy a krku
✔️ Potah vyroben z pleteniny pro flexibilitu a trvanlivost
📌 od 450 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Polštář Air+ Smart
Alternativa: anatomický polštář
✔️ Speciálně navržen přizpůsobit se jakékoliv spací poloze
✔️ Potah obsahuje modální vlákna TencelTM - přirozeně jemné ke kůži
✔️ Vybrat si můžete ze dvou rozdílných stran
📌 od 990 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Sada polštáře a přikrývky Sleep&Inspire
✔️ Polštář i přikrývka jsou naplněny mikrovlákny Wellsleep® - skvělé tepelné vlastnosti a minimální absorpce vlhkosti
✔️ Polštář je určen pro všechny typy spaní, na boku, zádech nebo na břiše
📌 od 850 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5Klasický polštář My Comfort
✔️ Vysoce kvalitní poštář poslouží několik let každodenního používání
✔️ Náplň Wellsleep - pokročilá mikrovlákna s jedinečnou strukturou
✔️ Polštář plně pratelný na 60°C a rychleschnoucí
📌 od 590 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#6Anatomický polštář Aloe Vera
✔️ Vhodný pro všechny spací polohy
✔️ Výšku a tvrdost polštáře můžete individuálně upravit podle svých potřeb
✔️ Lze prát na 60℃, snadno se tedy udržuje kompletně čistý a bez roztočů
📌 od 890 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
0 Sdílení