Oblečení

Nejlepší dámské hodinky: TOP 8 produktů podle recenzí a testů

nejlepší dámské hodinky>Módní doplňky dotvářejí celkový estetický dojem a styl nositele. Ačkoli jde často o drobnosti a detaily, lidé, kteří dbají na elegantní vzhled, na ně nedají dopustit a vybírají každý prvek s maximální pečlivostí. Nikdo zřejmě nebude rozporovat, že mezi velmi významné a často i výrazné módní doplňky patří hodinky. V dnešním článku se proto zaměříme právě na hodinky – konkrétněji pak na to, jak vybrat nejlepší dámské hodinky. Za tímto účelem vám poskytneme spoustu zajímavých a užitečných informací a tipů, krátké recenze oblíbených značek a ještě leccos navíc.

Hodinky jsou naprostou stálicí mezi módními doplňky. Někdy však nad estetickou stránkou převažuje jejich praktická a funkční hodnota. My se pokusíme na výběr zaměřit z obou hledisek. Podíváme se na hodinky elegantní i ryze nebo především účelové (např. různé chytré hodinky). Dámské hodinky mohou být taky skvělým dárkem vhodným zejména pro významnější příležitosti. Pokud chcete třeba svou partnerku nebo jinou blízkou ženu potěšit tímto dárkem, ale nevíte si rady, pak vězte, že i pro vás je určený tento článek.

Abychom nezůstávali jen u teorie, bude součástí našeho průvodce taky žebříček nejzajímavějších a nejoblíbenějších kousků v aktuální nabídce. Pokud si nějaký model vyhlédnete, vřele doporučujeme projít si navíc i uživatelské recenze dámských hodinek, které vám mohou přinést velmi konkrétní poznatky. Často takové, kterými se výrobce nepochlubí.

Nejlepší dámské hodinky na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
Dámské hodinky do 3000 Kč
#1Festina Mademoiselle
Rozměry: 36 x 36 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: nerezová ocel
Remínek: nerezová ocel
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2000 Kč Číst recenze
#2Guess Soho
Rozměry: 39 x 46 x 11 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ocel s PVD povlakem
Remínek: nerezová ocel
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3200 Kč Číst recenze
#3Gant Byron – BIC
Rozměry: 39 x 9 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ušlechtilá nerez ocel zlacená tvrdým zlacením PVD
Remínek: pozlacený
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2400 Kč Číst recenze
#4Emporio Armani Classic
Rozměry: 32 x 7 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: nerezová ocel
Remínek: nerezová ocel
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3000 Kč Číst recenze
Dámské hodinky nad 3000 Kč
#1Gant Bellport
Rozměry: 38 x 8 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ušlechtilá nerez ocel zlacená tvrdým zlacením PVD
Remínek: pozlacený
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5300 Kč Číst recenze
#2Prim Ceramic
Rozměry: 40 mm
Pohon: automatický / kinetický
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ocel s PVD povlakem
Remínek: keramika-nerez
[usr 5 text="true" tooltip="true"]8600 Kč Číst recenze
#3Michael Kors Parker Chronograph
Rozměry: 39 x 12 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: nerezová ocel potažená růžovým zlatem
Remínek: pozlacený
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3200 Kč Číst recenze
#4Skagen Anita
Rozměry: 30 x 6,7 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ušlechtilá nerez ocel zlacená tvrdým zlacením PVD
Remínek: pozlacený
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3250 Kč Číst recenze

Jak vybrat dámské hodinky

Podle čeho vybírat dámské hodinky? Pokud mají sloužit především jako módní doplněk, pak zásadním faktorem bude logicky především vkus nositele. To ale neznamená, že by to měl být faktor jediný. Vždy je rozumné dobře zvážit typ hodinek podle způsobu použití, taky materiálové zpracování, případně množství funkcí nebo jiné vlastnosti a v neposlední řadě hraje roli taky cena a výrobce či značka – tomu všemu se budeme v našem návodu věnovat.

Pánské a dámské hodinky

Jaký je rozdíl mezi hodinkami pro pány a pro dámy? A je třeba zvolit i odlišný přístup při výběru? Ačkoli se v našem textu zaměříme především na dámské hodinky, stojí za to seznámit se se základními odlišnostmi.

 • Pánské hodinky bývají celkově robustnější, s širším řemínkem a výraznějším ciferníkem. Typický je pro ně taky větší počet funkcí a bohatší výbava. Při výběru pánských hodinek je obvyklé klást větší důraz právě na technické parametry a funkce, to ale neznamená, že vzhled není důležitý, ten musí odpovídat vkusu nositele.
 • Dámské hodinky bývají obecně „jemnější“. Typický je užší řemínek a méně výrazný, elegantní ciferník. Dámské hodinky taky většinou nemívají funkce navíc, případně jich je pouze minimum. Při výběru je zásadní orientovat se podle způsobu a účelu použití a především estetického dojmu a stylu nositelky. Důležité je i materiálové zpracování, zvlášť jde-li o luxusnější kousek.

jak vybrat dámské hodinky

Hodinky podle způsobu zobrazování času

Samozřejmě máme na mysli především rozdíl mezi klasickými analogickými a digitálními hodinkami. Jaké jsou výhody, nevýhody a vlastnosti obou typů?

Digitální zobrazení je samozřejmě mladší. V minulých dekádách, kdy šlo o „novinky“ se digitální hodinky těšily velké popularitě. Dnes se móda vrací ke klasice a většina lidí sahá po analogových hodinkách. Ty jsou a byly hlavní volbou, pokud mají hodinky sloužit jako elegantní módní doplněk a důraz je na estetické stránce. Digitální hodinky se zas stále více uplatňují u funkčních typů hodinek, jako jsou různé chytré a sportovní hodinky, ale jde taky o oblíbené řešení u dětských hodinek. Dnes už existují i specifické alternativy, jako jsou kombinované hodinky (analog i digitál).

Typy dámských hodinek podle použití

Při výběru hodinek je vždy nutné uvažovat o tom, k jakému účelu budou sloužit nebo pro jaké příležitosti by měly být určeny. Mají být hodinky spíše velmi elegantní nebo dobře vybavené, odolné?

Hodinky jako módní doplněk

U hodinek, které mají především dotvářet styl a vzhled nositele, je třeba sahat po kvalitě a estetickém designovém zpracování. Existuje přitom řada možností v závislosti na způsobu použití nebo osobnosti nositele.

 • Zvolit můžete elegantní, ale civilnější model, který bude univerzálnější, vhodný pro běžné nošení do práce nebo ve volném čase. Pro tyto účely mohou být vhodné hodinky se spíše koženým, nebo dokonce textilním řemínkem. Ciferník bývá jednodušší, z běžnějších materiálů, bez zvláštních ozdob, drahých kovů apod. Takové hodinky mohou být i cenově dostupné a ocení je dámy, které si nepotrpí na okázalost, ale chtějí jen vkusný a zároveň praktický kousek v jednodušším stylu.
 • Pokud si naopak libujete v luxusu, pak je vhodné zorientovat se v exkluzivních značkách a sáhnout třeba po modelu z nějaké speciální nebo omezené edice. Běžné je použití zlata, stříbra nebo jiných vzácných kovů, ale i drahých kamenů. Takové hodinky se však hodí spíše pro společenské události než běžné nošení.
 • Zajímavou variantou mohou být designové hodinky. Jde často o umělecké či výstřední kousky. Takové obvykle pocházejí od prestižních výrobců a podobně jako u luxusních kousků lze počítat s vyšší až vysokou cenou. Designové hodinky ocení dámy, které se nebojí trochy extravagance a originalita je pro ně velmi důležitá.

Hodinky pro praktické účely

Je jasné, že každé hodinky plní i praktický účel, tedy zobrazování času – v mnoha případech i dalších údajů, ačkoli u dámských hodinek nebývají přídavné funkce tak četné jako u pánských. V každém případě je ale řada typů hodinek, které jsou vhodné spíše do „terénu“ než do společnosti.

 • Sportovní hodinky jsou typickým případem hodinek, u nichž praktičnost hraje prim. V dnešní době jde ale u kvalitních výrobců většinou i o elegantní a stylové kousky, za které se určitě nebudete muset stydět ani při běžném nošení. Je důležité, aby hodinky určené pro sport, byly z odolných materiálů, častá je i voděodolnost nebo vodotěsnost a taky vybavení přídavnými funkcemi. Sportovní hodinky jsou často digitální.
 • Chytré hodinky jsou moderní specialitou. Do jisté míry mohou splývat se sportovními hodinkami, ale rozdíl je zejména v tom, že u chytrých hodinek je zobrazování času jen jednou z mnoha funkcí, obvykle ani ne tou hlavní (podobně jako třeba u mobilního telefonu). Mezi typické funkce patří měření spálených kalorií, sledování spánku, tepu, krokoměr, ale třeba i přijímání hovorů při propojení s telefonem apod. Tyto modely bývají často plastové, ale existují i elegantnější kousky, u nichž je kladen větší důraz na styl, design a materiálové zpracování.
stylové dámské hodinky

Materiálové zpracování

Materiálové zpracování je rozhodně jedním z nejdůležitějších rozhodovacích faktorů při výběru kvalitních dámských hodinek. Je nutné se přitom zaměřit na tři hlavní součásti hodinek – tělo hodinek (pouzdro ciferníku), řemínek a sklíčko ciferníku.

Tělo hodinek

Stejně jako u ostatních součástí velmi záleží na typu a použití hodinek. Kvalitní plast může být velmi dobrou volbou pro sportovní hodinky, ale rozhodně nešťastným řešením pro hodinky do společnosti. Kvalitní hodinky se vyrábějí z nerezové oceli nebo ještě lépe titanu. U levnějších hodinek je běžný například mosaz nebo hliník. U sportovních modelů to může být kromě zmíněného plastu například i karbon, který je ovšem výrazně dražší. U luxusních kousků je běžné pozlacení nebo i použití drahých kamenů apod.

Řemínek

Řemínky mohou být kovové (nejlépe ze stejného materiálu jako tělo), textilní, kožené nebo třeba i plastové či gumové v případě účelových a sportovních hodinek nebo dětských hodinek. Kovové řemínky jsou typické u elegantnějších nebo luxusních hodinek, kožený řemínek je lehčí a tradiční. Textilní řemínky jsou spíše doménou levnějších, vysloveně civilních hodinek.

Sklíčko

Sklo ciferníku je nejvíce namáhané a jeho výrazným poškozením (poškrábáním) jsou hodinky v podstatě znehodnoceny. U nejlevnějších kousků se používá plastové sklo (akrylátové nebo lépe hesalitové). Jakýmsi středním standardem je křemíkové sklo, špičku pak představují safírová sklíčka.

Mechanika

Další důležitou volbou je hodinkový strojek. Zde samozřejmě pomineme digitální hodinky, které mechanický strojek nemají, a podíváme se na možnosti klasických analogových hodinek.

 • Quartz – Quartzové hodinky představují dlouhodobě oblíbený standard v rámci běžné produkce. Quartzový strojek pohání baterie a je velmi přesný, denní odchylka zpravidla činí méně než vteřinu. Baterie vydrží i dva roky. Jde o výhodnou kombinaci ceny, kvality a přesnosti.
 • Ručně natahované – Mechanické hodinky s ručním nátahem jsou naprostá klasika. Jde o úchvatnou řemeslnou práci a tyto strojky se dnes vyskytují především v exkluzivnějších a dražších hodinkách. Přesnost sice nedosahuje hodnot quartzu, ale tyto hodinky jsou především skvostným výtvorem, navíc s obrovskou životností.
 • Automaticky natahované – Jde o variantu mechanického strojku, jehož ústrojí se však natahuje díky běžným pohybům rukou v průběhu dne.

Další funkce a vlastnosti

U hodinek se můžete setkat ještě s celou řadou dalších parametrů. Pojďme se podívat alespoň na ty základní.

 • Voděodolnost – Voděodolnost může být u hodinek důležitá, záleží na způsobu použití. Základem je voděodolnost odpovídající 3 bar (3 ATM), kdy jsou hodinky odolné jen při normálním nošení a proti dešti. Hodnoty 5 ATM už odolají i sprchování, s hodinkami 10 ATM už můžete i plavat. Pro potápění jsou však potřeba ještě vyšší hodnoty.
 • Osvětlení – Osvětlení ciferníku je stále častější i u analogových hodinek, používá se nejčastěji LED, elektrické osvětlení nebo např. „indiglo“.
 • Další funkce – Už jste zmínili, že klasické dámské hodinky mívají méně přídavných funkcí. Přesto se lze s různými možnostmi setkat. Může to být např. datum, den, kalendář, stopky, světový čas nebo různé speciální funkce zejména u sportovních a chytrých hodinek.
kvalitní dámské hodinky

Ceny dámských hodinek

Na kolik vyjdou kvalitní dámské hodinky? Zde se můžete podívat, na jakou investici se připravit.

✅ Hodinky do 1500 Kč

Nepříliš náročné zájemkyně mohou v této kategorii najít obrovský výběr hodinek společenských, univerzálních i sportovních. Počítejte však s použitím běžnějších materiálů a mechanismů.

✅ Hodinky do 10 000 Kč

Kvalitní až velmi kvalitní hodinky, gigantický výběr. Patří sem spousta nejprodávanějších dámských hodinek, najdou se i modely prestižnějších značek.

✅ Hodinky nad 10 000 Kč

Hodinky pro náročnější dámy. Obvykle jde o produkty známých nebo exkluzivních značek, designové nebo luxusní kousky.

Nejlepší značky dámských hodinek

Na závěr pro vás máme ještě výběr několika osvědčených výrobců dámských hodinek.

 • Festina – Hodinky zejména v nižší střední cenové relaci (cca do 5 tisíc Kč). Jde o pěkné a často velmi oblíbené kousky do společnosti i pro běžné nošení.
 • Michael Kors – Enormní výběr. Kvalitní a velmi elegantní až luxusnější hodinky.
 • Casio – Velmi známá značka s vynikajícím výběrem. Zaměřuje se především na dostupnější kousky s dobrým poměrem ceny a kvality.
 • Citizen – Značka nabízí velmi elegantní hodinky ve středních až vyšších cenových relacích. Vhodné pro náročnější zájemce.
ProduktParametryHodnoceníCena (od)
Dámské hodinky do 3000 Kč
#1Festina Mademoiselle
Rozměry: 36 x 36 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: nerezová ocel
Remínek: nerezová ocel
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2000 Kč Číst recenze
#2Guess Soho
Rozměry: 39 x 46 x 11 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ocel s PVD povlakem
Remínek: nerezová ocel
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3200 Kč Číst recenze
#3Gant Byron – BIC
Rozměry: 39 x 9 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ušlechtilá nerez ocel zlacená tvrdým zlacením PVD
Remínek: pozlacený
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2400 Kč Číst recenze
#4Emporio Armani Classic
Rozměry: 32 x 7 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: nerezová ocel
Remínek: nerezová ocel
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3000 Kč Číst recenze
Dámské hodinky nad 3000 Kč
#1Gant Bellport
Rozměry: 38 x 8 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ušlechtilá nerez ocel zlacená tvrdým zlacením PVD
Remínek: pozlacený
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5300 Kč Číst recenze
#2Prim Ceramic
Rozměry: 40 mm
Pohon: automatický / kinetický
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ocel s PVD povlakem
Remínek: keramika-nerez
[usr 5 text="true" tooltip="true"]8600 Kč Číst recenze
#3Michael Kors Parker Chronograph
Rozměry: 39 x 12 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: nerezová ocel potažená růžovým zlatem
Remínek: pozlacený
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3200 Kč Číst recenze
#4Skagen Anita
Rozměry: 30 x 6,7 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Sklíčko: minerální
Pouzdro: ušlechtilá nerez ocel zlacená tvrdým zlacením PVD
Remínek: pozlacený
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3250 Kč Číst recenze
0 Sdílení