Oblečení

Nejlepší vyhřívané bundy: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

MILWAUKEE vyhřívaná bunda Chystáte se do tuhých mrazů hor či severské přírody a chcete si zajistit, že zůstanete v teple? Můžete zůstat u rozehřátého krbu horské chaty anebo na sebe nabalit adekvátní množství vrstev kvalitního oblečení. Termoprádlem počínaje, pořádně tlustou bundou konče. Ale existuje ještě jedna alternativa, která tak trochu spojuje ono poctivé teplo krbu s oblečením. Ano, řeč je samozřejmě o bundách s aktivním vyhříváním. Není to tak dávno, co by myšlenka bundy s vlastním vyhřívacím systémem působila jako blouznění pomateného vynálezce či jako nápad autora sci-fi z „dřevních“ dob žánru. A přesto jsme se i tohoto zázraku nakonec dočkali. Ale je to opravdu až takový zázrak? Jak vlastně tento typ oblečení funguje? Co od něj očekávat a jak si vybrat nejlepší vyhřívanou bundu?

To vše jsou otázky, na které se v dnešním článku dozvíte odpověď. A máme pro vás ještě řadu dalších tipů, rad a informací, které se vám mohou (nejen) při výběru vyhřívané bundy hodit. Jelikož zatím nejde o zrovna lacinou záležitost, je na místě pořízení tohoto velmi speciálního oblečení dobře zvážit a při výběru se nenechat zlákat reklamami, ale skutečně se pídit po kvalitě. S tím vám pomůžeme.

Další zajímavé informace můžete získat i z testů či uživatelských recenzí vyhřívaných bund. V nich se dozvíte přímé zkušenosti s konkrétními modely. Třeba s těmi, které jsme zařadili do našeho žebříčku. Najdete v něm výběr nejlepších a nejprodávanějších vyhřívaných bund, které jsou v současnosti k dostání.

Nejlepší vyhřívané bundy na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1MILWAUKEE M12
Nejkvalitnější vyhřívaná bunda na trhu
✔️ pracovní vyhřívaná bunda vysoké kvality
✔️ odolná proti vodě a větru
✔️ 3 nastavení teploty: vysoký, střední, nízký
✔️ až 8 hodin tepla na nízké úrovni na jedno nabití
✔️ teplo jde do oblasti trupu a do předních kapes
📌 od 6 100 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Glovii GTM
Pánská vyhřívaná bunda
✔️ péřová bunda s vyhříváním, na sport i běžné nošení,
✔️ teplo jde do oblasti zad a hrudníku
✔️ až 8 hodin nepřetržitého ohřevu / 3 režimy
✔️ výborné izolační vlastnosti
📌 od 4 200 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Glovii GTF
Dámská vyhřívaná bunda
✔️ zimní péřová bunda s vyhříváním, na sport i běžné nošení
✔️ teplo jde do oblasti zad a hrudníku
✔️ až 8 hodin nepřetržitého ohřevu / 3 režimy
✔️ výborné izolační vlastnosti
📌 od 4 200 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#4Lenz Heat Vest 1.0
✔️ pánská vyhřívaná vesta
✔️ můžete používat při sportu, práci i ve volném čase
✔️ teplo jde do oblasti ledvin a zad
✔️ přepínání 3 teplotních úrovní po dobu až 20 hodin
✔️ lze prát v pračce při 30 °C
✔️ nabití obou baterií současně v rozmezí 7-9 hodin
📌 od 6 000 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#5Bosch Vyhřívaná bunda GHJ 12+18V Unise
Pracovní vyhřívaná bunda
✔️ tři různá nastavení teploty
✔️ reflexní prvky vpředu, na rukávu i zádech
✔️ 6 hodin tepla, hřeje už do 3 minut
✔️ odolnost proti vodě a větru, prodyšnost
📌 od 6 600 Kč
⭐ 95 % Číst recenze
#6W-TEC HEATstem
✔️ stylová vesta s vyhříváním a prošíváním
✔️ teplo jde do oblasti břicha, beder a střední části páteře
✔️ 3 režimy intenzity tepla
✔️ při použití 10 000 mAh powerbanky: cca 7 h (low mód)
❌ nutnost dokoupit powerbanku pro napájení
📌 od 2 300 Kč
⭐ 93 % Číst recenze

Nejlepší značky vyhřívaných bund

Které značky vyhřívaných bund stojí za pozornost?

  • Milwaukee – Patří k nejlepším a u nás nejoblíbenějším značkám. Nabízí špičkové vyhřívané bundy i pro náročné použití.
  • Ororo – Jedna z nejuznávanějších světových značek vyhřívaných bund. Prvotřídní výrobky s vysokou funkčností a kvalitou.
  • Bosch – Kvalitní vyhřívané bundy, vesměs ve střední cenové relaci. Dobrá a spolehlivá volba.
  • LR – Dostupnější vyhřívané bundy.

Jak vybrat vyhřívanou bundu?

Co je důležité při výběru vyhřívané bundy? Především bychom vám doporučovali sázet na kvalitu a zaměřit se na výrobky osvědčených a spolehlivých značek. Dále bude hrát roli styl a typ bundy (lehčí, tlustá péřovka, pracovní či sportovní bunda,…), materiálové zpracování, výkonnost a teploty, výdrž baterie, hmotnost, možnosti údržby, ale jistě i cena.

Jak se správně obléct do chladu?

Oblečení je vždy třeba přizpůsobit aktuálním podmínkám. Ve správně zvoleném oblečení dokážou lidé vydržet i mrazy Antarktidy nebo nejvyšších himalájských vrcholků. Ve špatném můžete promrznout i na časně podzimní vycházce po městě. Kouzlo je tedy v tom, správně se obléct. Ale to znamená obléct se smysluplně a efektivně, nikoli na sebe jen naházet cokoli najdete. Základem je správné vrstvení.

Obecně se doporučují tři vrstvy, a to platí i pro tuhé mrazy hluboko pod nulou. První je vrstva, která těsně přiléhá na tělo. Jde o trička, spodní prádlo, termo-prádlo, podvlékačky apod. Další vrstva funguje jako izolace a obvykle jde o svetry, mikiny apod. Poslední vrstva je ochranná. Chrání před deštěm, sněhem, větrem… jde o bundy.

Konkrétní volba oblečení a složení vrstev pak samozřejmě závisí na daných podmínkách. Pokud je venku „vlahých“ deset stupňů, můžete si vzít třeba libovolné tričko, lehký svetřík a větrovku. Pokud je mínus 20°C, bude složení těchto tří vrstev odlišné. Velmi zásadní podíl na udržení tepla však mají i doplňky. Rukavice, čepice či kukla, nákrčníky či šály atd.

Právě končetinami a hlavou ztrácíme hodně tepla a jde o citlivá místa. Tělo se přirozeně snaží směřovat teplo do trupu k ochraně důležitých orgánů, končetiny je ochotno nechat spíše „napospas“. Proto je chraňte o to víc.

Další tipy pro přežití v chladu:

  • Pamatujte, že když hodně fouká, je pocitová teplota mnohem nižší než ta na teploměru. Přizpůsobte se tomu.
  • Tělo nesmí v mrazu nejen promrznout, ale ani se zpotit. Při silné fyzické námaze můžete například jednu vrstvu odložit, abyste omezili pocení. Ale v jakékoli přestávce se nezapomeňte zahřívat bundou. Jakmile tělo jednou ztratí teplo, je to nebezpečné a stojí mnoho energie se opět zahřát.

Co je to vyhřívaná bunda?

Vyhřívaná bunda představuje jakýsi „posilující“ prvek, který nabídne v chladu aktivní příděl tepla. Neznamená to, že máte rezignovat na všechny ostatní zásady. Vyhřívaná bunda vám však umožní dosáhnout výjimečného tepelného komfortu.

Jsou vyhřívané bundy nějaký „high-tech“ úkaz? Ano i ne. Princip fungování není nijak převratný. Dávno ho známe a běžně využíváme. Například u vyhřívaných deček, které má kdekdo a stojí pár korun. Na druhou stranu zakomponování výhřevného systému do funkčního oblečení, které musí umožnit pohyb, odolat mechanické námaze i povětrnostním vlivům (déšť, sníh,…) a musí být zcela bezpečné… to už je jiná výzva.

MILWAUKEE vyhřívaná bunda

Velmi kvalitní vyhřívané oblečení je tedy docela high-tech záležitost. Používají se špičkové materiály a technologie, které zajistí, že oblečení bude lehké, odolné, bezpečné – zkrátka bude prakticky použitelné a perfektně funkční. To je taky důvod, proč jsou kvalitní vyhřívané bundy drahé. Na našem webu jsme se věnovali již vyhřívaným ponožkám.

Lze pořídit i levnější kousky. Například z Aliexpressu nebo podobných levných e-shopů. Počítat ovšem musíte s nevalnou kvalitou. Řečeno s nadsázkou může jít o péřovku, do které bude zašitá aku vyhřívací dečka.

Kvalitní vyhřívané bundy jsou oproti tomu vyrobeny ze špičkových materiálů, jako je grafén a uhlíková vlákna. Dále se používá například vlna, peří, nylon, špičkové membrány apod. Bundy mohou být relativně velmi lehké s minimálním objemem – přitom jsou extrémně odolné. Mechanicky i vůči počasí. Samozřejmostí je voděodolnost. Tyto bundy mají vynikající životnost a vydrží dlouhé roky. Teplota je navíc nastavitelná podle potřeby. Výdrž je vysoká a spotřeba efektivní.

Kde se vyhřívané oblečení uplatní?

Kvalitní vyhřívané bundy jsou typicky koncipované pro aktivní použití. Pro outdoor sportovce, ale třeba i pro profesionální pracovní použití – ať už půjde o pracovníky horské služby, dřevorubce, stavební dělníky, lovce nebo jakýkoli jiný obor, v němž musejí pracovníci čelit mrazivým podmínkám.

Nemusíte se tedy bát, že vás bunda omezí v pohybu nebo že jde o „křehkou“ záležitost určenou na okrasu nebo čekání na autobus na vymrzlé zastávce. Naopak. Bundy obstojí i při náročném použití. Samozřejmě, pokud jste obecně zimomřiví a není vám líto vynaložených prostředků, můžete si vyhřívanou bundu pořídit i na procházky a běžné civilní použití.

Mají obvykle velmi módní vzhled, nemusíte se bát, že z nich trčí mříž topného tělesa nebo něco podobného. Kvalitní značky nabízejí velmi stylový design a nikdo nepozná, že na sobě máte vyhřívanou bundu.

Je nošení vyhřívané bundy bezpečné?

Bezpečnost je pro výrobce logicky zásadní podmínka. Obecně se tedy dá říct, že používání kvalitních vyhřívaných bund od spolehlivých výrobců je zcela bezpečné. Bundy a vyhřívací mechanismus neohrozí ani déšť (některé lze i prát), využívají se bezpečné a kvalitní baterie Li-Ion s nízkým, bezpečným napětím. Nehrozí ani vznícení či úraz elektrickým proudem nebo zkrat.

Z jakých materiálů jsou vyhřívané bundy?

O materiálech jsme se již zmínili výše. Pro samotný výhřevný systém se často používají vysoce pokročilé materiály typu uhlíkových vláken/grafénu. Ty jsou extrémně odolné i lehké. Samotná bunda pak může být z podobných materiálů jako špičkové „běžné“ zimní bundy. Používá se pravé i syntetické peří, jako výplň, polyester či nylon na svrchní vrstvy, membrány, které zvyšují prodyšnost a vnější voděodolnost. Používá se ale i softshell, fleece a další materiály. Vždy záleží na druhu a určení bundy.

Vybírat můžete mezi tlustými péřovkami i lehkými bundičkami a „větrovkami“ anebo vestami. Existují i modely, které se specializují na konkrétní činnosti či obory a jsou jim plně přizpůsobené. Například bundy pro lov, horolezce, motorkáře, dělníky, sportovce a tak dále.

Je teplota vyhřívání nastavitelná?

U kvalitních vyhřívaných bund je teplota (resp. výkon) obvykle nastavitelná v několika krocích (nejčastěji 2-5). Regulační mechanismus může mít například podobu tlačítka umístěného na hrudi, ale jsou i jiné varianty. Záleží na výrobci.

Osvědčené značky vždy dbají na maximální ergonomii a přístupnost ovládání. Přesto vám mohou pomoci např. testy vyhřívaných bund, z nichž se dozvíte, nakolik je provedení ovladače v reálu praktické. Některé bundy (např. motorkářské) mohou mít i dálkové ovládání.

Pokud jde o samotné teploty, ty se opět různí dle výrobce a konkrétního modelu. Obvyklý nejvyšší výkon nabídne teplotu mezi 40 až 60 stupni Celsia. Nejnižší stupeň se většinou pohybuje mezi 33 až 38 stupni. Výkonnost je tedy poměrně značná.

Jaký výkon má topné těleso vyhřívané bundy?

Pokud se budeme bavit řečí čísel, výkon (příkon) topných systémů se u vyhřívaných bund většinou pohybuje kolem 10 W. Avšak tento parametr výrobci zdaleka neuvádějí vždy. V praxi koneckonců ani není příliš důležitý. Podstatnější je, jak dlouho se bunda nabíjí a jak dlouho vydrží na ten který výkonnostní stupeň…

Jaká je kapacita baterie a výdrž vyhřívané bundy?

Vyhřívané bundy využívají moderní baterie typu Li-Ion, které nabídnou adekvátní poměr kapacity a hmotnosti, navíc jsou velmi odolné a bezpečné. Napětí baterie je nejčastěji 10 nebo 12 V (ale může být i vyšší). Kapacita pak bývá poměrně různorodá – nejčastěji od cca 2 po 8 Ah.

Reálná výdrž dosahuje u některých špičkových bund až 9 nebo 10 hodin na nejvyšší teplotu! To je ovšem značný nadstandard. Mnohem častěji se setkáte s tím, že bunda na nejvyšší stupeň vydrží mezi 3 až 6 hodinami, na nejnižší pak kolem 8 až 10 hodin.

Nabíjení obvykle probíhá jednoduše přes USB port. Vzhledem ke kapacitě baterií netrvá nabíjení obvykle zvlášť dlouho, podobně jako u mobilního telefonu půjde řádově o nižší jednotky hodin.

Jaká je hmotnost vyhřívané bundy?

Vyhřívané bundy nemusejí vážit o moc víc než obyčejné. U silnějších péřovek a pracovních bund se hmotnost (i s akumulátorem) často pohybuje mezi 1 až 1,3 kg. Lehčí bundy mohou mít jen pár stovek gramů.

Kde se nacházejí vyhřívací panely?

Umístění výhřevných prvků je poměrně různé. Nejčastěji se flexibilní topné spirály nacházejí v oblasti hrudníku a horní části zad. U některých bund se můžete setkat i s panely v oblasti beder, břicha nebo třeba paží či krku. Nicméně dobrá bunda se typicky prohřeje a poskytne souvislé teplo celému trupu bez ohledu na umístění panelů.

Dají se vyhřívané bundy prát?

Ano, některé (ale nikoli všechny) vyhřívané bundy lze skutečné i prát – samozřejmě po odejmutí baterie. Vždy se však přesně řiďte návodem k použití. Špatná údržba může bundu nenávratně poškodit.

Jsou vyhřívané bundy odolné vůči vodě, dešti?

Ano, kvalitní vyhřívané bundy jsou vždy odolné vůči povětrnostním podmínkám, včetně deště.

Ceny vyhřívaných bund

Kolik investovat do kvalitní vyhřívané bundy? Připravte se, že částka nebude úplně zanedbatelná, pakliže chcete opravdu funkční oblečení, které snese i náročné použití a dlouho vydrží.

Vyhřívané bundy do 2000 Kč

Nejlevnější vyhřívané bundy koupíte od cca 1300 až 1500 Kč. Solidní modely v této relaci u nás nabízejí např. značky HKM, LR nebo Glovii. Půjde spíše o jednodušší a méně výkonné bundy pro méně náročné použití.

Vyhřívané bundy do 5000 Kč

V této relaci už lze vybírat bundy, které mají vysokou výdrž i výkon a vynikající materiálové zpracování. Jde o bundy vhodné i pro náročnější sportovní či pracovní použití.

Vyhřívané bundy nad 5000 Kč

Špičkové bundy z nejlepších materiálů a s vysoce efektivními vyhřívacími systémy. Vhodné i pro náročné použití. Vynikající odolnost a životnost.

ProduktInfoHodnocení
#1MILWAUKEE M12
Nejkvalitnější vyhřívaná bunda na trhu
✔️ pracovní vyhřívaná bunda vysoké kvality
✔️ odolná proti vodě a větru
✔️ 3 nastavení teploty: vysoký, střední, nízký
✔️ až 8 hodin tepla na nízké úrovni na jedno nabití
✔️ teplo jde do oblasti trupu a do předních kapes
📌 od 6 100 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Glovii GTM
Pánská vyhřívaná bunda
✔️ péřová bunda s vyhříváním, na sport i běžné nošení,
✔️ teplo jde do oblasti zad a hrudníku
✔️ až 8 hodin nepřetržitého ohřevu / 3 režimy
✔️ výborné izolační vlastnosti
📌 od 4 200 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Glovii GTF
Dámská vyhřívaná bunda
✔️ zimní péřová bunda s vyhříváním, na sport i běžné nošení
✔️ teplo jde do oblasti zad a hrudníku
✔️ až 8 hodin nepřetržitého ohřevu / 3 režimy
✔️ výborné izolační vlastnosti
📌 od 4 200 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#4Lenz Heat Vest 1.0
✔️ pánská vyhřívaná vesta
✔️ můžete používat při sportu, práci i ve volném čase
✔️ teplo jde do oblasti ledvin a zad
✔️ přepínání 3 teplotních úrovní po dobu až 20 hodin
✔️ lze prát v pračce při 30 °C
✔️ nabití obou baterií současně v rozmezí 7-9 hodin
📌 od 6 000 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#5Bosch Vyhřívaná bunda GHJ 12+18V Unise
Pracovní vyhřívaná bunda
✔️ tři různá nastavení teploty
✔️ reflexní prvky vpředu, na rukávu i zádech
✔️ 6 hodin tepla, hřeje už do 3 minut
✔️ odolnost proti vodě a větru, prodyšnost
📌 od 6 600 Kč
⭐ 95 % Číst recenze
#6W-TEC HEATstem
✔️ stylová vesta s vyhříváním a prošíváním
✔️ teplo jde do oblasti břicha, beder a střední části páteře
✔️ 3 režimy intenzity tepla
✔️ při použití 10 000 mAh powerbanky: cca 7 h (low mód)
❌ nutnost dokoupit powerbanku pro napájení
📌 od 2 300 Kč
⭐ 93 % Číst recenze
0 Sdílení