Sport / outdoor

Nejlepší vyhřívané ponožky (a podkolenky): TOP 6 produktů podle recenzí a testů

nejlepší vyhřívané ponožky Nohy v suchu a teple. Jeden z nejdůležitějších předpokladů komfortu a někdy i přežití v náročných podmínkách. To vám zajisté potvrdí každý zkušenější turista, lyžař, zálesák nebo příznivec jiných outdoorových a zimních aktivit. A jak toho docílit? Samozřejmostí je volba adekvátní obuvi, ale ani to nemusí někdy stačit. Naštěstí existuje i fikaná pomůcka v podobě vyhřívaných ponožek či podkolenek, která zajistí nejen pasivní, ale rovnou i aktivní dodávku tepla. Teplo nohy nejen ohřeje, ale taky udrží v suchu. Zatímco termo prádlo dnes patří mezi běžnou sportovní výbavu, aktivně vyhřívané ponožky zatím tak rozšířenou záležitostí nejsou. Přesto máme dojem, že si pozornost zaslouží.

Proto jsme pro vás taky vytvořili článek, ve kterém se budeme plně věnovat představení a výběru nejlepších vyhřívaných ponožek a podkolenek. Představíme vám samozřejmě všechny dostupné varianty tohoto malého zázraku a taky co nejsrozumitelněji vysvětlíme princip a popíšeme důležité vlastnosti a parametry.

Faktem je, že vyhřívané ponožky, pokud mají být opravdu funkční a kvalitní, nejsou nijak laciná záležitost. Pro náruživé lyžaře či turisty se však mohou stát skvělou pomůckou, která ochrání před nepohodlím až vážným prochladnutím či promrznutím. Výhodou je, že kvalitní modely vydrží poměrně dlouho, takže nejde o investici do výrobku na pár použití. Následující průvodce vám pomůže rozhodnout se, zda jsou vyhřívané ponožky to pravé ořechové – a taky jak vybrat ty, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Ani tentokrát jsme nezapomněli na oblíbený žebříček a výběr nejzajímavějších a nejlépe hodnocených současných modelů. Sortiment v této oblasti u nás bohužel zatím není až tak široký. Přesto lze i v českých e-shopech najít několik velmi zdařilých a osvědčených kousků. O jejich kvalitách se můžete přesvědčit například taky v uživatelských recenzích vyhřívaných ponožek anebo v různých testech.

Nejlepší vyhřívané ponožky (a podkolenky) na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Vyhřívané podkolenky Glovii GQ3
✔️ Z příjemného materiálu
✔️ Napájené powerbankou
✔️ Rovnoměrná distribuce tepla
✔️ Snadné ovládání dálkovým ovladačem
📌 od 2950 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Vyhřívané podkolenky Glovii GQ2
✔️ Vyhřívání obstarávají karbonová vlákna
✔️ Zajišťují rovnoměrnou distribuci tepla
✔️ Vyrobeny z příjemných materiálů, které Vás udrží v teple
✔️ Baterie zaručují dobu vyhřívání až 6 hodin
📌 od 3000 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Hotronic HEATSOCKS XLP ONE + PF
✔️ Kompresní ponožky s vyhříváním - s integrovaným větším topným tělesem
✔️ V oblasti prstů anatomicky tvarovány
✔️ Jsou prodyšné a regulují vlhkost
📌 od 4 600 Kč
⭐ 99 % Číst recenze
#4Alpenheat Fire Socks
✔️ Vyhřívají 5-10 hodin podle zvoleného stupně
✔️ Možnost zvolení si ze 3 úrovní vyhřívání
✔️ Baterie lze dobíjet i pomocí USB adaptéru
✔️ Z měkkého a prodyšného materiálu
📌 od 5 200 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#5Lenz SET HEAT SOCK 4.0 + RCB1200
✔️ Oblíbený model
✔️ Nastavení teploty přes Bluetooth
✔️ Výdrž výhřevnosti až 14 hodin
✔️ Větruvzdorný a voděodolný materiál
📌 od 6000 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#6Vyhřívané vložky do bot W-TEC Ondrejnik II
✔️ Rovnoměrná distribuce tepla
✔️ 3 teplotní režimy
✔️ Jednoduché ovládání
✔️ Baterie se vloží do kapsičky na pásku na suchý zip
✔️ Výdrž až 6 hodin
📌 od 1100 Kč
⭐ 100 % Číst recenze

Jak vybrat vyhřívané ponožky (a podkolenky)

Podle čeho vybrat ty správné vyhřívané ponožky do pohody i nepohody? V první řadě záleží na způsobu použití. Existují modely vhodné primárně pro lyžaře, turistiku, ale třeba i na domácí lenošení nebo na běžné zimní použití v práci, na procházkách apod.

Důležitou roli bude hrát způsob napájení, výkon, zpracování topného systému, materiál a odolnost ponožek a jistě nikoli až v poslední řadě taky cena nebo značka výrobce. Na všechny tyto aspekty se zaměříme v dnešním průvodci.

Hotronic HEATSOCKS XLP ONE + PF
Hotronic HEATSOCKS XLP ONE + PF

Co jsou to vyhřívané ponožky či podkolenky?

Staré dobré sibiřky jsou zajisté pořád funkční záležitost, ale doba pokročila a s ní i technologie. Tak proč toho nevyužít. Jedním ze zajímavých „výstřelků“ jsou zajisté právě vyhřívané ponožky. Tyto ponožky jsou na zásadních místech vybaveny topnými panely či vlákny, které jsou propojeny skrytou kabeláží s napájecím akumulátorem. Topné systémy jsou nejčastěji zapracovány do oblasti chodidla, nártu nebo třeba i mezi prsty.

Většina vyhřívaných ponožek má podobu vysokých podkolenek. Existuje i alternativa v podobě vyhřívaných stélek do bot. I ty mohou být užitečné. Bývají i levnější než ponožky, ale neposkytnou takovou míru tepelného komfortu.

Pro koho jsou vyhřívané ponožky vhodná volba?

Vyhřívané ponožky ocení především turisté a sportovci, kteří se věnují zimním a outdoorovým sportům. Na trhu najdete například ponožky určené pro lyžaře či snowboardisty. Tato pomůcka však může být i řešením, jak udržet nohy v teple například v práci. Pokud pracujete v zimě ve venkovním nebo nevytápěném prostředí, jistě si je zamilujete. Stejně tak se najdou i modely vhodné především pro domácí pohodu nebo třeba na chatu, kterou v zimě nestíháte vytápět.

Jistě zvládnete pro vyhřívané ponožky najít celou řadu uplatnění. Oceníte je pak zejména, pokud jste náchylní na prochladnutí nohou. Tyto ponožky navíc přirozeně stimulují krevní oběh, takže pomáhají rozproudit i vlastní, tedy tělesnou, termoregulaci. Možná vám pomohou vyhnout se častým rýmám a nachlazením i jiným obtížím.

Před pořízením však zvažte, k jakým činnostem a účelům budete ponožky používat. Pro náročnější sportovní účely budou jistě vhodnější ponožky z odolnějších, převážně syntetických materiálů, s delší výdrží baterie a výkonem. Pro domácí nebo nenáročné užití lze uvažovat i o levnějším modelu s důrazem spíše na pohodlí při nošení. To může obnášet např. zpracování z přírodních materiálů, jako je bavlna.

Jak dlouho vyhřívané ponožky vydrží?

Životnost se bude logicky odvíjet od řady faktorů. Roli sehraje především samotná kvalita produktu, ale i intenzita a způsob používání. Při slušném zacházení však mohou kvalitní vyhřívané ponožky sloužit celou řadu let. Díky tomu dokážou obhájit i vyšší vstupní investici. Ta může být srovnatelná například se špičkovou turistickou obuví. Srovnatelná však může být zároveň i životnost.

Lze vyhřívané ponožky prát?

Pravděpodobně vás napadne, zda a případně jak je možné vyhřívané ponožky čistit nebo prát. Obecně vzato je u většiny těchto výrobků možné jen ruční, šetrné čištění. Předem je samozřejmě nutné odpojit baterii. Stejně tak obvykle není možné sušit ponožky v sušičce.

Výjimečně některé modely povolují praní na šetrný cyklus např. v textilním pytlíku. Vždy se ovšem poraďte s návodem k použití a dodržujte uvedené pokyny, abyste zabránili poškození ponožek a maximalizovali jejich životnost.

Napájení vyhřívaných ponožek

Vyhřívané podkolenky či ponožky disponují bateriovou částí, která bývá odpojitelná (kvůli čištění) a při nošení se umísťuje nejčastěji do speciální kapsičky přímo na ponožkách. Někdy je možné její připnutí např. k pasu nebo do kapsy u kalhot. Jde o drobnou krabičku, která nepřidá zásadní váhu.

Důležitou otázkou je, jaký konkrétní typ baterií ponožky používají. U lepších modelů je v současnosti standardem akumulátor typu Li-Ion. Tato technologie je v současnosti nejvyužívanější prakticky u veškeré elektroniky. Důvodů je hned několik:

 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • Vysoká životnost
 • Vynikající poměr hmotnosti a kapacity
 • Netrpí samovybíjením ani paměťovým efektem
 • Nevyžadují formátování
 • Nevytékají

Li-Ion baterie jsou tedy malé, lehké a přitom nabídnou vysokou kapacitu, životnost a snadné používání bez zvláštních nároků na údržbu. Doporučujeme tedy rozhodně upřednostnit tento typ před staršími technologiemi typu NiMH nebo NiCd (pokud byste na ně vůbec narazili). Jejich výhodou je v podstatě jen nižší cena.

Za možnost, kterou ještě není radno šmahem zatracovat, lze pak považovat provedení na klasické tužkové baterie. Pravda, jde o poněkud zastaralé a okrajové řešení, určité výhody ale skýtat může. Například možnost okamžité výměny v terénu, pokud máte náhradní články. To je ovšem zřejmě jediná výhoda tohoto řešení. Napájení tužkovými články je jinak podstatně dražší, kvůli nutnosti dokupovat nové a nepohodlnější.

A jak dlouho ponožky vydrží na jedno nabití? V současnosti to u kvalitních modelů může být (obvykle na nízký výkon) až 10 nebo i 15 hodin. To je zcela dostačující například na lyžovačku nebo třeba jednodenní trek či běžnou pracovní směnu.

Materiálové zpracování

Z jakého materiálu mohou být vyrobeny vyhřívané ponožky? A jaké jsou vlastnosti, výhody a nevýhody těchto materiálů? Pojďme se na to podívat.

 • Bavlna – Nejpoužívanější textilie na světě. Osvědčená bavlna. I z ní mohou být vyrobeny vyhřívané ponožky. Málokdy jde však o čistou bavlnu, většinou jsou přimíseny i syntetické tkaniny kvůli pružnosti a odolnosti. Bavlna je velmi hřejivá a úžasně pohodlná, dobře saje pot. Má ale i nevýhody. Zejména menší odolnost vůči mechanickému poškození, postupně ztrácí tvar a formu. Nohy se v ní mohou více potit a zapařovat. Celkem vzato je bavlna u vyhřívaných ponožek výborná volba spíš na domácí nebo méně náročné použití. Pro sport bychom volili něco jiného.
 • Syntetika – Nejčastěji jsou vyhřívané ponožky vyrobeny z mixu syntetických tkanin. Velmi často se setkáte s polyesterem, který je odolný, odvádí pot a rychle schne. Skvělou odolností a dalšími kýženými vlastnostmi vyniká nylon. Dále se – spíše jako příměs – používá např. lycra/spandex kvůli pružnosti, polypropylen nebo i další textilie. Syntetika je dobrou volbou pro sportovní účely.
 • Merino/vlna – Vlna či merino jsou textilie s vynikajícími tepelnými vlastnostmi. Zejména merino se používá i pro sportovní účely. Je dokonale pohodlné a skvěle odvádí pot. Zahřeje i tuhých mrazech. Nevýhodou je pomalé schnutí při namočení a taky vysoká cena.

Způsob ovládání

Poměrně důležité je i to, jakým způsobem budete ponožky ovládat. Tedy především nastavovat výkon vyhřívání. Zde existují v zásadě tři možnosti.

Zcela základní je ovládání umístěné přímo na bateriové schránce. Při jejím nošení na ponožce však není ovládání příliš dostupné. Zvlášť např. při lyžování nebo jiné činnosti, kdy máte plné ruce nebo se nemůžete moc ohýbat a hrát si s ponožkami. Někdy může být problém se k ovládání dostat, třeba v případě pevných kalhot, které jdou těžko vyhrnout. Jde proto spíš o cenově dostupnější volbu.

O něco zajímavější je bezdrátový dálkový ovladač. Ten si obvykle můžete pomocí svorky připnout na dostupnou část oděvu či vybavení a ovládat ponožky odtud. Pohodlnější a praktičtější, ale taky obvykle dražší. Některé ponožky pak nabízejí i možnost spárování s mobilní aplikací a ovládání skrze ni prostřednictvím bezdrátového rozhraní Bluetooth. Pokud máte mobil stále při ruce, asi se vám tato možnost zalíbí nejvíc.

Ceny vyhřívaných ponožek

Kolik stojí vyhřívané ponožky? Pokud mají za něco stát, počítejte s cenou podstatně vyšší než u běžných ponožek. Jaké jsou tedy relace?

✅ Ponožky do 2000 Kč

V této ceně lze sehnat velmi levné kousky, které budou vhodné spíše pro méně náročné uživatele a použití. Přesto mohou posloužit.

✅ Ponožky do 5000 Kč

Zde už lze najít kvalitnější kousky vhodné i pro sportovní účely a vyšší zatížení a četnost použití.

✅ Ponožky nad 5000 Kč

Velmi kvalitní varianty ideální pro sportování – a to včetně náročného a intenzivního použití.

Nejlepší značky vyhřívaných ponožek

Které značky vyhřívaných ponožek nabízejí dobrou kvalitu, odolnost a výkon?

 • Hotronic – Známá značka, která nabízí špičkové vyhřívané ponožky i pro náročné sportovní použití. Vyšší až vysoké ceny.
 • Lenz – Prestižní značka. Skvělý výběr i kvalita. Převážně vysoké ceny, ale najdou se i dostupnější modely.
 • Savior – Dostupnější alternativa, kterou ocení méně nároční zájemci.
ProduktInfoHodnocení
#1Vyhřívané podkolenky Glovii GQ3
✔️ Z příjemného materiálu
✔️ Napájené powerbankou
✔️ Rovnoměrná distribuce tepla
✔️ Snadné ovládání dálkovým ovladačem
📌 od 2950 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Vyhřívané podkolenky Glovii GQ2
✔️ Vyhřívání obstarávají karbonová vlákna
✔️ Zajišťují rovnoměrnou distribuci tepla
✔️ Vyrobeny z příjemných materiálů, které Vás udrží v teple
✔️ Baterie zaručují dobu vyhřívání až 6 hodin
📌 od 3000 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Hotronic HEATSOCKS XLP ONE + PF
✔️ Kompresní ponožky s vyhříváním - s integrovaným větším topným tělesem
✔️ V oblasti prstů anatomicky tvarovány
✔️ Jsou prodyšné a regulují vlhkost
📌 od 4 600 Kč
⭐ 99 % Číst recenze
#4Alpenheat Fire Socks
✔️ Vyhřívají 5-10 hodin podle zvoleného stupně
✔️ Možnost zvolení si ze 3 úrovní vyhřívání
✔️ Baterie lze dobíjet i pomocí USB adaptéru
✔️ Z měkkého a prodyšného materiálu
📌 od 5 200 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#5Lenz SET HEAT SOCK 4.0 + RCB1200
✔️ Oblíbený model
✔️ Nastavení teploty přes Bluetooth
✔️ Výdrž výhřevnosti až 14 hodin
✔️ Větruvzdorný a voděodolný materiál
📌 od 6000 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#6Vyhřívané vložky do bot W-TEC Ondrejnik II
✔️ Rovnoměrná distribuce tepla
✔️ 3 teplotní režimy
✔️ Jednoduché ovládání
✔️ Baterie se vloží do kapsičky na pásku na suchý zip
✔️ Výdrž až 6 hodin
📌 od 1100 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
0 Sdílení