Sháníte co nejlepší detektor kovů v hobby třídě? Máme pro vás dobrou zprávu. Připravili jsme test šestice nejzajímavějších modelů těchto zařízení určených pro začátečníky a „rekreační“ hledání pokladů. Pokud se v jednotlivých typech detektorů a jejich možnostech a funkcích zatím vůbec neorientujete, bude se vám určitě hodit i návod, který najdete v druhé části článku. Pomůže vám ujasnit si, které parametry jsou důležité a podle čeho se při výběru nového detektoru rozhodovat.
V naší recenzi hobby detektorů kovů najdete především cenově dostupné modely, které mohou zaujmout méně náročné zájemce. Nevyhýbali jsme se však ani renomovaným značkám a velmi kvalitním a propracovaným přístrojům.
Volba toho pravého detektoru kovů je náročná a není radno ji uspěchat. Nejde o stokorunové položky, ale investice v řádu tisíců i desetitisíců korun. Doufáme, že vám žebříček, který jsme pro vás sestavili, pomůže udělat si představu o současné nabídce a najít ideální produkt pro vaše konkrétní potřeby.
Nejlepší hobby detektory kovu na trhu
Produkt | Hodnocení | Cena (od) | ||
---|---|---|---|---|
#1 | Minelab Go Find 66 | [usr 5 text="true" tooltip="true"] | 5990 Kč | Číst recenze |
#2 | Bounty Hunter Quick Draw Pro | [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | 5980 Kč | Číst recenze |
#3 | Bounty Hunter Lone Star Pro | [usr 4.8 text="true" tooltip="true"] | 4890 Kč | Číst recenze |
#4 | Minelab EQUINOX 800 | [usr 4.7 text="true" tooltip="true"] | 24990 Kč | Číst recenze |
#5 | DURAMAXX Dr. Jones | [usr 4.6 text="true" tooltip="true"] | 5139 Kč | Číst recenze |
#6 | Bounty Hunter Dětský ES Junior | [usr 4.5 text="true" tooltip="true"] | 2010 Kč | Číst recenze |
Obsah článku
- Nejlepší hobby detektory kovu na trhu
- Recenze TOP 6 hobby detektorů kovu
- #1 Minelab Go Find 66 (od 5990 Kč)
- #2 Bounty Hunter Quick Draw Pro (od 5980 Kč)
- #3 Bounty Hunter Lone Star Pro (od 4890 Kč)
- #4 Minelab EQUINOX 800 (od 24990 Kč)
- #5 DURAMAXX Dr. Jones (od 5139 Kč)
- #6 Bounty Hunter Dětský ES Junior (od 2010 Kč)
- Jak vybrat hobby detektor kovu
- Nejprodávanější hobby detektory kovu na trhu
Recenze TOP 6 hobby detektorů kovu
#1 Minelab Go Find 66 (od 5990 Kč)
Cenově dostupný a velmi oblíbený. Takový je Minelab Go Find 66, který je v současnosti vůbec nejprodávanějším detektorem kovů u nás. Je ale vůbec možné za tak nízkou cenu dostat solidní kvalitu? Kupodivu ano. Profesionála byste sice s tímto přístrojem zřejmě neuchvátili, ale pro začátečníky a mírně pokročilé hledače může být skvělou volbou. Model 66 je považován za nezdařilejší z řady „Go Find“ – navíc je dílem velmi známé a oblíbené značky Minelab.
Tento detektor potěší poměrně vysokou citlivostí nastavitelnou hned v 5 úrovních, k tomu jsou k dispozici 4 režimy vyhledávání. Je zde i možnost nastavení hlasitosti – a to až v pěti stupních. Zařízení dokáže překvapivě dobře rozlišovat barevné kovy a malou minci (1 Kč) najde v hloubce i okolo 25 cm.
Minelab Go Find 66 je opatřen podsvícenou LED obrazovkou, a umožňuje dokonce propojení s mobilní aplikací prostřednictvím Bluetooth. Vybaven je 25cm vodotěsnou sondou a jednou z jeho největších výhod je skladnost a nízká hmotnost. Zařízení váží pouze 1,06 kg a je skládací. Jde tedy o ideální řešení pro hledání pokladů na dovolené, například na plážích anebo na výletě apod. (vejde se do batohu). Z tohoto hlediska může Minelab Go Find 66 oslovit i pokročilejší uživatele.
Co potěší
- Velmi skladný a lehký model
- 5 nastavení citlivosti, 4 hledací režimy, nastavitelná hlasitost
- Bluetooth a možnost propojení s aplikací v telefonu
- Vynikající volba pro začátečníky
Co zamrzí
- Plastové provedení
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 5990 Kč
Koupit v obchodě#2 Bounty Hunter Quick Draw Pro (od 5980 Kč)
Bounty Hunter Quick Draw Pro patří mezi uživatelsky nejlépe hodnocené a nejkvalitnější hobby detektory do 10 000 Kč. Velkou výhodou je snadná ovladatelnost, kterou ocení zejména začátečníci. Některé jeho vlastnosti jsou ale na natolik dobré úrovni, že mohou zaujmout i pokročilejší lovce pokladů.
Velmi dobrý je dosah i rychlost zpracování signálu, detektor příjemně sedne do ruky, zacházení s ním je pohodlné, a jeho hmotnost je pouze cca 1 kg. Základním ovládacím prvkem je panel s LCD displejem. Zde se ukazují specifická ID (1-99).
Model využívá tří tónovou audio diskriminaci, která rozlišuje železné a barevné kovy a určitě vás potěší její přesnost. Detektor je osazen biaxiální koncentrickou sondou o velikosti 25 cm velmi dobré kvality. Součástí funkčního vybavení je i bezpohybový režim (pinpoint). Nastavení citlivosti i hlasitosti je možné v 10 krocích.
Co potěší
- Velmi rychlé zpracování
- Skvělé funkční vybavení a možnosti nastavení
- Dobrý dosah
- Přesná audio diskriminace
Co zamrzí
- -/li>
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 5980 Kč
Koupit v obchodě#3 Bounty Hunter Lone Star Pro (od 4890 Kč)
Třetí místo našeho testu hobby detektorů jsme obsadili dalším modelem pro začátečníky. Cenově je sice obzvlášť dostupný, ale přitom to rozhodně nejsou vyhozené peníze. Naopak, výbava tohohle modelu je na solidní úrovni a nezklame vás ani rychlost zpracovávání signálu a dosah. Opět jde o plastový model s nízkou hmotností okolo 1 kg.
Bounty Hunter Lone Star Pro vás možná zaskočí dobrým dosahem, v dané cenové kategorii nečekaným. Využívá tří tónovou audio diskriminaci, přičemž feromagnetickým kovům standardně odpovídá hlubší signál a barevným kovům střední a vyšší tóny.
Možnosti nastavení jsou značné. Rozlišovat lze i typy cílů podle devíti segmentů. Citlivost lze nastavit v 6 stupních. Detektor je vybaven 20cm koncentrickou sondou. Zařízení vás svými vlastnostmi určitě příjemně překvapí. Pro začínající lovce pokladů může být tento cenově výhodný model velmi dobrou volbou.
Co potěší
- Nízká cena
- Dobré možnosti nastavení
- Rychlost zpracování signálu
Co zamrzí
- Levnější zpracování
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4890 Kč
Koupit v obchodě#4 Minelab EQUINOX 800 (od 24990 Kč)
Je na čase se v naší recenzi detektorů kovů podívat na model ve vyšší cenové hladině, který ocení i náročnější a pokročilejší hledači. První se podíváme na zařízení Minelab EQUINOX 800, které patří k nejlepším kouskům v kategorii do 25 tisíc korun. Jde o propracovaný, špičkový detektor vhodný pro hledání mincí, zlata i dalších kovů a předmětů a lze jej používat i pod vodou.
Zařízení využívá simultánní multifrekvenční technologii, která poskytuje perfektní výkon. Detektor má 8 nastavitelných režimů i speciální režim pro detekci zlata. Volit si můžete i režimy podle prostředí (pole, les, pláž). Cíle jsou vyhodnocovány s maximální přesností a rychlostí a dosah je vynikající.
Samozřejmostí jsou široké možnosti nastavení citlivosti a hlasitosti – a to v 25 stupních. Dočkáte se i možnosti volby mezi 5 frekvencemi (plus multifrekvenční režim). Součástí funkční výbavy je taky automatické a manuální odrušení interferencí a vlivu půdy. I při prvotřídní výbavě a výkonu zůstává tento detektor lehký (1,3 kg) a praktický. Potěší i bohaté příslušenství. Jde o TOP produkt ve své třídě.
Co potěší
- Špičkový model i pro náročné hledače
- Obrovské možnosti nastavení
- Maximální přesnost a rychlost
Co zamrzí
- Vysoká cena
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 24990 Kč
Koupit v obchodě#5 DURAMAXX Dr. Jones (od 5139 Kč)
Za cenu okolo 5 tisíc korun můžete získat detektor kovu DURAMAXX Dr. Jones, který zaujme poměrně dobrou funkční výbavou a nastavitelností. Nabízí hned 8 stupňů citlivosti a taky pět různých pracovních režimů – na kovy, mince, relikty atd. Vyhledávací sonda dokáže odhalit menší předměty do hloubky cca 20 cm.
Tento přístroj ocení především méně nároční uživatelé a začátečníci, ačkoli zpracování ovládání nepatří právě k nejpřehlednějším. Vzhledem k nízké ceně však DURAMAXX Dr. Jones nabízí zajímavé možnosti a funkce a své zájemce si jistě najde.
Co potěší
- Dobré funkční vybavení
Co zamrzí
- Levnější zpracování
- Menší přehlednost ovládání
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 5139 Kč
Koupit v obchodě#6 Bounty Hunter Dětský ES Junior (od 2010 Kč)
Abyste neřekli, že zapomínáme na nejmenší hledače pokladů, tak se na závěr naší recenze podíváme na model Bounty Hunter ES Junior – což je pěkný, dětský detektor kovů, se kterým si vaše ratolesti určitě vyhrají. Nejde přitom o pouhou hračku, ale o funkční model, který nabídne celkem slušnou diskriminaci.
Citlivost je dobrá – i u malých mincí a jiných drobných předmětů. Konstrukce je teleskopická a velmi praktická, samozřejmostí je nízká váha, přívětivá pro děti. Detektor Bounty Hunter ES Junior se vašim dětem určitě zalíbí a tento koníček jim díky němu třeba i přiroste k srdci. Samozřejmě ale nelze počítat s výkony srovnatelnými s klasickými zařízeními.
Co potěší
- Ideální dětský model
- Poměrně slušná citlivost
- Pěkné zpracování, nízká hmotnost
- Teleskopická tyč
Co zamrzí
- Plastové součásti náchylnější k poškození
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2010 Kč
Koupit v obchoděJak vybrat hobby detektor kovu
Hledání drahých kovů, mincí a cenností s pomocí detektorů kovů patří k aktivitám, jejichž popularita je na vzestupu. Už nejde zdaleka jen o zábavu provozovanou několika „podivíny“. Stále větší dostupnost detektorů vede k tomu, že hledat poklady často vyrážejí celé rodiny. Jde o skvělou zábavu, při které můžete být na čerstvém vzduchu a ještě najít leccos zajímavého.
Pokud vás tento koníček láká a uvažujete o pořízení prvního detektoru, měli byste se na nákup vyzbrojit nezbytnými znalostmi. Na následujících řádcích najdete alespoň informační minimum, které můžete uplatnit při výběru.
Typy detektorů
V první řadě byste se měli rozhodnout pro správný druh detektoru. V dnešní době žebříček jasně vedou takzvané číslicové modely, u nichž je signál vyhodnocován digitálně a výsledky předkládány prostřednictvím LCD displeje. Další možností jsou analogová zařízení.
- Číslicové modely – Tato varianta je ideální především pro začátečníky a méně zkušené hledače. Nabízejí řadu funkcí a možností nastavení a některé dokážou pomocí bezdrátového rozhraní komunikovat s mobilními zařízeními. Výhodou těchto modelů je i velmi rozsáhlý výběr.
- Analogové detektory – Na první pohled je poznáte tak, že nemají LCD displej. Jejich vybavení je jednodušší a funkční výbava menší. Obvykle nabízejí pouze nastavení citlivosti, hlasitosti a diskriminace. Výroba analogových detektorů je náročnější, a proto jsou obvykle i dražší. Výběr je navíc v dnešní době velmi omezený. Mají tedy tato zařízení vůbec nějaké výhody? Ano. Například vynikající přesnost.
- Speciální detektory – Zmínit bychom se měli i o speciálních variantách. Jde třeba o detektory speciálně zaměřené na hledání zlata a detektory do vody. V našich podmínkách znamená pořízení detektoru na zlato velmi nejistou sázku. Náklady na skutečně kvalitní modely jsou vysoké a v ČR se vyskytují jen minimální zásoby přírodního zlata. Samozřejmě ale můžete vyrazit na lepší loviště. Totéž platí pro detektory do vody. Ty základní jsou určeny do hloubky max. cca 3 metrů. Potápěčské snesou i mnohem víc.
Důležité parametry a funkce
Citlivost
Jde o základní parametr. Nastavitelnost je možná prakticky u všech detektorů a představuje hlavní nástroj, kterým může hledač ovlivnit výsledky pátrání. Počet stupňů citlivosti se odvíjí od kvality přístroje (a ceny). Při hledání je třeba vyladit optimální nastavení podle daného podloží.
Diskriminace
Jednoduše řečeno jde o schopnost detektoru rozlišovat feromagnetické kovy a barevné kovy. Klasickou funkcí je audio diskriminace, která poskytuje uživateli zpětnou vazbu pomocí různě vysokých tónů.
Hlasitost
U většiny přístrojů je možné nastavit i hlasitost. Kvalita integrovaných reproduktorů je důležitá zejména v případě, že nehodláte používat sluchátka a budete se pohybovat v rušnějším prostředí.
Dosah
Tento parametr je poněkud problematický. Někdy se dozvíte, jak velkou minci nebo předmět dokáže přístroj najít v té které hloubce. Je ale nasnadě, že takové vyjádření je opravdu velmi orientační. Záleží totiž na velkém množství faktorů. Většinou výrobci žádné informace o dosahu ani neuvádějí a najdete je spíš v recenzích uživatelů.
Speciální funkce
Většina zařízení nabízí i řadu dalších funkcí, možností a režimů – nastavitelných, ale taky automatických. Mezi užitečné funkce, které umožňují zvýšení přesnosti hledání, patří například automatické odladění vlivu půdy nebo automatické odladění interferencí.
Nejprodávanější hobby detektory kovu na trhu
Nejprodávanější hobby detektory kovu podle portálu Heureka.cz