Pro děti

Test 9 nejlepších dětských bazénů: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší dětské bazény

Hledáte pro své ratolesti co nejlepší dětský bazén? Tak v tom případě jste na správném místě. V dnešním článku se totiž budeme tomuto vybavení podrobně věnovat – a zaměříme se všechny aspekty, které jsou zásadní pro správný výběr a nákup. Dětských bazénů je velký sortiment a existuje bezpočet velikostních i typových provedení. Lišit se budou i použité materiály a další vlastnosti. Před pořízením je třeba každý faktor zvážit.

Dětské bazény (a samozřejmě nejen dětské) patří k nejvděčnějšímu vybavení zahrad nebo i teras a dalších příhodných míst. Léta jsou rok od roku nemilosrdnější a osvěžení ve vodě je to nejlepší, co si může v parném dni člověk dopřát. Pro děti to platí dvojnásob, protože jsou na úpal a jiné obtíže spojené s vysokými teplotami náchylnější – podobně jako například senioři. Myslete tedy na své děti, a i když vy sami se cítíte dobře, jim už může být hůř. I malý bazén přitom zatočí s přehřátím raz dva a poskytne navíc spoustu zábavy a radosti.

Dětských bazénu existuje nepřeberné množství, od levných a obyčejných až po opravdu propracované – a taky drahé. Ať už ale hodláte investovat méně, nebo více, v obou případech je třeba si koupi promyslet a ověřit si, že vám konkrétní model bude skutečně vyhovovat. Kromě našeho článku vám mohou poskytnout vodítko například uživatelské recenze dětských bazénů na internetu anebo i odborné testy.

Nejlepší dětské bazény na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena
#1Nafukovací bazén INTEX Skládací
Nejlepší dětský bazének na trhu

Rozměry: 122 cm x 122 cm x 30 cm
Objem vody: cca 340 l
Určení:děti od 3 let
⭐ 100 %do 550 Kč Číst recenze
#2INTEX 56483 Family 262x175x56 cm

 Větší rozměry 
Nejlepší nafukovací dětský bazén

Rozměry: 262 x 175 x 56 cm
Objem vody: 749 l
Určení: pro rodinu
⭐ 100 %do 550 Kč Číst recenze
#3INTEX 57403 Baby Pool 166x100x28 cm
Rozměry: 166 x 100 x 28 cm
Objem vody: 108 l
Určení: děti od 2 let
⭐ 98 %do 250 Kč Číst recenze
#4Nafukovací bazén Aquarium
Rozměry: 1,59 x 1,59 m / výška 0.5 m
Objem vody: 0.4 m3
Určení: děti od 3 let
⭐ 98 %do 800 Kč Číst recenze
#5Marimex Tampa Plameňák
Rozměry: 1,83x0,51 m
Objem vody: 0,9 m3
Určení: pro děti


+ možnost připojení kartušové filtrace
⭐ 97 %do 600 Kč Číst recenze
#6Nafukovací bazén - tropický útes

 Pro celou rodinu 
Rozměry: 183 x 305 x 50 cm
Objem vody: 1000 l
Určení: pro rodinu
⭐ 97 %do 750 Kč Číst recenze
#7INTEX 57135 Dinoland 333x229x112 cm

 Se skluzavkou 
Rozměry: 333 x 229 x 112 cm
Objem vody: 290 l
Určení: děto od 3 let
⭐ 97 %do 1100 Kč Číst recenze
#8Intex 57114 Bazén dětský Muchomůrka

 Se stíněním 
Rozměry: Ø 102 x 89 cm.
Objem vody: 45 l
Určení: děti od 1. roku
⭐ 95 %do 200 Kč Číst recenze
#9Intex 57444 Hrací centrum Dinosaur II 249x191x109 cm

 Hrací centrum 
Rozměry: 249 x 191 x 109 cm.
Objem vody:-
Určení: děti od 3 let
⭐ 98 %do 800 Kč Číst recenze

Nejprodávanější dětské bazénky na trhu

Jak vybrat dětský bazén

Na výběr bazénku lze pohlížet z mnoha hledisek. V rozhodovacím procesu by ale měl hrát roli věk dítěte, rozpočet, dostupný prostor a rozměry. Důležitá je taky volba vhodného typu bazénu, materiálového provedení, vybavení apod.

To vše se pokusíme v našem průvodci obsáhnout. K tomu ještě přidáme malou přehlídku několika nejoblíbenějších výrobců a taky shrnutí základních cenových kategorií.

Výběr dětského bazénu podle věku dítěte

Věk dítěte či dětí, které budou bazének používat, patří k velmi důležitým kritériím. Důvodem je zajištění odpovídající bezpečnosti, ale odolnost bazénu a v neposlední řadě jeho atraktivnost. Starší dítě zřejmě nebude nadšené z bazénku pro nejmenší a při divočejším dovádění ho může snadno a rychle zlikvidovat. Malé dítě zase potřebuje bazén s nízkými okraji. Doporučené věkové rozmezí stanovené výrobci byste proto měli respektovat. Zde je několik základních kategorií:

  • Bazénky pro nejmenší děti (do cca 1 až 1,5 roku) – Bazény velmi malých rozměrů s nízkými boky (do 17 cm).
  • Bazénky do 3 let – Boky mohou dosahovat výšky až 50 cm.
  • Bazénky pro předškolní a raný školní věk (cca 3-7 let) – Výška bazénu je až 70 cm.
  • Bazény pro školou povinné a starší děti – Starší děti už mohou být náročnější a je možné pořídit bazén, který poskytne i prostor pro plavání, případně rodinný bazén.

dětské bazény jak vybrat

Typy bazénů

Jaké dětské bazény existují? Není úplně snadné rozdělit je do striktně ohraničených kategorií. Přesto se pokusíme vystihnout alespoň základní a oblíbené varianty, nad kterými lze uvažovat.

Jednoduché nafukovací bazény pro nejmenší děti

Klasický nafukovací bazének vhodný i pro opravdu malé děti od cca půl roku věku. Bazén je obvykle kruhový, může mít více oddělených nafukovacích komor, většinou v podobě obvodových kruhů. Tento bazén nafouknete za chviličku i ústy nebo lze použít nožní pumpu (žábu).

Výhodou je, že objem vody je nízký, takže se voda velmi rychle ohřeje na příjemnou teplotu. Při tak malém objemu je na druhou stranu třeba vodu měnit každý den. Další výhodou je taky velmi nízká pořizovací cena. Naprosto minimální údržba, skladnost apod. Rozměry těchto bazénu jsou obvykle velmi malé, často jen okolo 60 cm v průměru. Lze je tedy použít i ve stísněných prostorách, např. na balkoně. Tyto bazénky jsou vhodné pro děti do cca 1,5 roku.

Samozřejmě existují i rozměrnější modely s většími rozměry a hloubkou 20 a více cm. Ty už jsou vhodné pro děti od cca 1 roku až do 2 nebo 3 let.

Nevýhodou je, že dítě z takového bazénku poměrně brzy vyroste (v závislosti na zvolené velikosti). Bazénky jsou navíc málo odolné, snadno dojde k protržení nebo jinému poškození, zejména při rozvernějším používání.

Bazének se stříškou

Jde v podstatě o variantu předchozího typu, akorát vylepšenou o nafukovací přístřešek. Podoba stříšky může být velice různorodá. Toto řešení je výhodné, pokud nemůžete bazén umístit do stínu a potřebujete dítě ochránit před ostrým sluncem. Výhody a nevýhody tohoto typu jsou prakticky totožné jako u předchozího, bývá jen o něco dražší.

Pamatujte ale, že stříška obvykle nepředstavuje dostatečnou ochranu před přímým letním sluncem. Nespoléhejte pouze na ni, ale dítě natřete krémem a zajistěte přiměřenou dobu pobytu v bazénku.

Kreativní nafukovací bazény s výbavou

Dalším stupněm bazénku pro děti jsou různé atypické modely atraktivních tvarů s různým přidaným vybavením. Jde v podstatě o hrací centra pro velmi malé děti. Tvar může být stylizovaný například do podoby lodi nebo hradu a součástí bývá skluzavka, případně další herní prvky (například vodopádek, skrýš apod.). Vše je obvykle nafukovací.

Tato herní centra mohou mít různé rozměry, ale zpravidla jsou určená pro děti ve věku od cca 1-2 do 3 až 5 let a většinou jsou vhodná i pro více dětí, které si v tak atraktivním bazénku parádně vyhrají. Nevýhodou je ale vyšší cena a taky větší prostorová náročnost. Nafouknutí je obtížnější a zřejmě se neobejdete bez alespoň mechanického nafukovadla či pumpy. Taky zajištění funkčnosti případné fontánky nebo vodopádu vyžaduje připojení na zahradní hadici.

Větší nafukovací bazény pro starší děti (rodinné)

Starší děti např. v raném školním nebo předškolním věku už zřejmě neohromíte malinkým brouzdalištěm. V takovém případě už se vyplatí sáhnout po rozměrnějších modelech, které může používat více dětí i s rodiči. Tyto bazény patří k nejoblíbenějším, protože nabízejí bohatší využití a jsou odolnější.

Velké popularitě se těší především obdélníkové varianty. Rozměry jsou velmi různorodé. Délka může být i 250 nebo více cm, výška je pak obvykle přes 50 cm. I tyto bazény bývají tvořeny větším počtem nafukovacích komor. Jsou bytelnější, takže si v nich děti už můžou pořádně zadovádět. V bazéně se může osvěžit i dospělá osoba, která bude mít děti pod dohledem.

Jako vždy jsou tu ale i nějaké ty nevýhody. Tyto bazény už vyžadují větší prostor. Jsou tedy vhodné spíše na zahradu než na terasu, natož třeba balkon. Nafouknutí trvá déle a potřebujete alespoň ruční nebo nožní pumpu. Spotřeba vody je taky vyšší a voda se déle ohřívá. V neposlední řadě počítejte s vyšší cenou.

Důležité vlastnosti a parametry

Už jste si vybrali správný typ bazénu? Zaměřit byste se ale měli i na další faktory.

Materiálové zpracování

Dětské bazény mohou být vyrobeny z více různých materiálů. Vždy je ale zásadní jejich kvalita a řemeslná úroveň zpracování. Samozřejmě, že všechny použité materiály musejí být zdravotně nezávadné.

Ideální je vybírat modely od ověřených výrobců a vyhnout se výrobkům z tržišť nebo pochybných zdrojů. Ty mohou být levnější, ale kvalita a životnost vás mohou nepříjemně překvapit. Jistou varovnou známkou může být taky výraznější zápach materiálu.

Velmi oblíbené jsou bazény z PVC, které mají velmi dobré vlastnosti a odolnost vzhledem k ceně. Používá se taky vinyl nebo kaučuk.

Konstrukce

Pro velmi malé děti jsou ideální nafukovací bazény s vícekomorovým systémem. Tyto bazény lze velmi snadno nafouknout i vyfouknout, jsou levné, praktické, skladné, nenáročné na údržbu a bezpečné. Dno může být také nafukovací, ale i pevné (např. vinylové).

Bazény s pevnými stěnami jsou dražší, náročnější na údržbu, ale pro starší děti a dospělé představují zajímavější volbu s většími možnostmi využití a vyšší odolností.

Ceny dětských bazénů

Jak se pohybují ceny kvalitních dětských bazénů? Díky následujícímu přehledu si můžete udělat představu, s jakými výrobky počítat v různých cenových relacích.

Dětské bazény do 500 Kč

Výběr je v této cenové kategorii překvapivě značný a najdete zde různé typy bazénů. Na nejnižších částkách (někdy už pod 100 Kč) začínají nafukovací kruhové bazénky pro nejmenší, následují bazénky se stříškami a najdete zde dokonce i několik rozměrnějších obdélníkových (rodinných) modelů.

Kvalita ani v této kategorii nemusí být vůbec špatná. Svědčí o tom i fakt, že se zde nachází většina nejprodávanějších dětských bazénů. Držte se ale raději osvědčených značek, jako je například Bestway či Intex apod.

Dětské bazény do 1000 Kč

V této ceně už najdete i propracovaná hrací centra a taky rozměrnější rodinné modely, které mohou mít na délku i 3 metry nebo více. Výběr je opět velmi slušný.

Dětské bazény nad 1000 Kč

Zde už se dostáváme do kategorie pro náročnější. Můžete si zde vybrat například velmi sofistikovaná a rozměrná herní centra nebo bazény s nafukovacím prstencem, které už jsou zpracovány obdobně jako bazény pro dospělé.

Nejlepší značky dětských bazénů

INTEX 57135 Dinoland 333x229x112 cm
INTEX 57135 Dinoland 333x229x112 cm

Při koupi dětského bazénu je rozumné vsadit na známé a osvědčené výrobce. Patří mezi ně například následující značky.

  • Intex – Intex je jasná bazénová jednička. Nabízí přes stovku dětských modelů všech typů a zcela přesvědčivě drtí žebříčky prodejnosti v tomto odvětví. Většina modelů má vynikající hodnocení v testech dětských bazénů.
  • Bestway – Tato značka se drží na pomyslném druhém místě, pokud jde o oblíbenost i rozsah sortimentu. Nabídka opět zahrnuje bazénky pro nejmenší, herní centra, rodinné bazény i další typy. Jistě si vyberete.
  • Marimex – I tato značka může přispět svou troškou do mlýna s několika pěkně zpracovanými a kvalitními dětskými bazény, které si zaslouží pozornost.

Nejčastější otázky nakupujících (FAQ)

Kam dětský bazén umístit?

Bazén umístěte na rovnou plochu (ideálně na zpevněný podklad) a na místo, které není vystaveno přímému slunečnímu záření, případně zauvažujte o bazénu se stříškou nebo použijte slunečník.

Jakou teplotu by měla mít voda?

Vhodná teplota vody pro děti je o něco vyšší než pro dospělé. Velmi malé děti (okolo půl roku) potřebují teplou vodu okolo 32°C. S přibývajícím věkem je možné klesnout až na cca 28°C.

Jak bazén udržovat?

Nafukovací dětské bazénky nevyžadují skoro žádnou údržbu. Je třeba jen pravidelně měnit vodu (v závislosti na velikosti třeba i každý den). Po sezóně bazén umyjte, osušte a uložte na vhodné místo. Při náhodném propíchnutí lze použít opravnou sadu a dírku svépomocí zalepit.

Tip: Hledáte spíše nadzemní bazén pro dospělé? I pro vás jsme připravily tipy na nejlepší produkty.

ProduktParametryHodnoceníCena
#1Nafukovací bazén INTEX Skládací
Nejlepší dětský bazének na trhu

Rozměry: 122 cm x 122 cm x 30 cm
Objem vody: cca 340 l
Určení:děti od 3 let
⭐ 100 %do 550 Kč Číst recenze
#2INTEX 56483 Family 262x175x56 cm

 Větší rozměry 
Nejlepší nafukovací dětský bazén

Rozměry: 262 x 175 x 56 cm
Objem vody: 749 l
Určení: pro rodinu
⭐ 100 %do 550 Kč Číst recenze
#3INTEX 57403 Baby Pool 166x100x28 cm
Rozměry: 166 x 100 x 28 cm
Objem vody: 108 l
Určení: děti od 2 let
⭐ 98 %do 250 Kč Číst recenze
#4Nafukovací bazén Aquarium
Rozměry: 1,59 x 1,59 m / výška 0.5 m
Objem vody: 0.4 m3
Určení: děti od 3 let
⭐ 98 %do 800 Kč Číst recenze
#5Marimex Tampa Plameňák
Rozměry: 1,83x0,51 m
Objem vody: 0,9 m3
Určení: pro děti


+ možnost připojení kartušové filtrace
⭐ 97 %do 600 Kč Číst recenze
#6Nafukovací bazén - tropický útes

 Pro celou rodinu 
Rozměry: 183 x 305 x 50 cm
Objem vody: 1000 l
Určení: pro rodinu
⭐ 97 %do 750 Kč Číst recenze
#7INTEX 57135 Dinoland 333x229x112 cm

 Se skluzavkou 
Rozměry: 333 x 229 x 112 cm
Objem vody: 290 l
Určení: děto od 3 let
⭐ 97 %do 1100 Kč Číst recenze
#8Intex 57114 Bazén dětský Muchomůrka

 Se stíněním 
Rozměry: Ø 102 x 89 cm.
Objem vody: 45 l
Určení: děti od 1. roku
⭐ 95 %do 200 Kč Číst recenze
#9Intex 57444 Hrací centrum Dinosaur II 249x191x109 cm

 Hrací centrum 
Rozměry: 249 x 191 x 109 cm.
Objem vody:-
Určení: děti od 3 let
⭐ 98 %do 800 Kč Číst recenze
0 Sdílení