Recenze 7 nejlepších nafukovacích vířivek pro rok 2019

Nejlepší nafukovací vířivky Co bylo dříve luxusem, stává se dnes samozřejmostí. Nebo znáte lepší způsob relaxace, než po náročném dnu zalézt do vířivky se sklenkou vína? A zvláště, pokud se nachází na vaší zahradě? Recenze nafukovacích vířivek vám přináší přehled těch nejprodávanějších.

Ale jakou vířivku vybrat? Na to se vás pokusíme v tomto článku připravit.

Test nejlepších mobilních vířivek podle redakce a recenzí

 Produkt HodnoceníCena (od) 
#1Intex 28454 Pure Spa
Jet & Bubble Spa Deluxe
Octagon

Počet osob: 4
Objem vody: 795 L
Počet trysek: 124
Rozměry: 201 x 71 cm
5 out of 5 stars (5 / 5)19 255 KčČíst recenze
#2MSPA Alpine D-AL04
Počet osob: 2 dospělí + 2 děti
Objem vody: 650 L
Počet trysek: 108
Rozměry: 158 x 68 cm
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)11 990 KčČíst recenze
#3Pure Spa Plus
Počet osob: 4
Objem vody: 795 L
Počet trysek: 140
Rozměry: 196 x 71 cm
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)13 990 KčČíst recenze
#4MSPA Mono C-MO06
Počet osob: 6
Objem vody: 1000 L
Počet trysek: 138
Rozměry: 173 x 65 cm
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)27 990 KčČíst recenze
#5Intex 28408 Pure
Spa Bubble Massage

Počet osob: 6
Objem vody: 1098 L
Počet trysek: 140
Rozměry: 216 x 71 cm
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)11 980 KčČíst recenze
#6BELATRIX Luxury 125
Počet osob: 4
Objem vody: 600 L
Počet trysek: 130
Rozměry: 155 x -- cm
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)10 990 KčČíst recenze
#7BELATRIX Mountine 120
Počet osob: 2
Objem vody: 550 L
Počet trysek: 130
Rozměry: 1,95 x 1,2 x -- m
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)11 850 KčČíst recenze

Jak vybrat nafukovací vířivku

Vířivá vana je znakem určitého luxusu. Ale není třeba chtít na někoho udělat dojem. Toto zařízení vám totiž poskytne dost radosti a zadostiučinění, i když si odmyslíte závistivé pohledy sousedů škvírami v plotě. V následujícím návodu se dozvíte, proč si vlastně pořídit vířivku a jak si vybrat tu správnou?

Proč mít doma vířivku?

Investice do těchto zařízení nebývají zrovna zanedbatelné. Je tedy logické ptát se – má to vůbec smysl? A jaké výhody mi to přinese?
Vířivá vana je především relaxační zařízení. Trochu s nadsázkou bychom mohli říct, že představuje kombinace sauny a masáže. Poskytuje vynikající uvolnění – a to nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Vířivka vám může pomoci odbourat nebo zmírnit např. následující problémy:

  • Stres
  • Svalové napětí
  • Depresivní a úzkostné nálady
  • Některé problémy se zády nebo klouby

Pobyt ve vířivce dokáže povzbudit náladu, prokrvit tělo, ba i zlepšit imunitu. Pomáhá při rehabilitacích různých zranění a je skvělé dopřát si ji například po náročném tréninku.

Šedá nafukovací vířivka

Venkovní vs. vnitřní vířivka

Pokud mluvíme o vnitřní vířivce, většinou tím myslíme vířivku, která je součástí vany. Venkovní vířivky mohou být vestavěné, ale může jít i o nafukovací vířivky, kterými se zabýval náš test. Domácí koupelnová vířivka je zpravidla méně nákladná a náročná na pořízení i provoz.

Na druhou stranu venkovní vířivka má naprosto jedinečnou atmosféru. Může být taky dost velká i pro více lidí. Společné „víření“ je velmi příjemné a oblíbené po celém světě a představuje svéráznou společenskou kratochvíli, kterou si jistě zamilujete.

Vestavné/pevné vs. mobilní vířivky

Pevné vířivky, ať už venkovní či vnitřní, jsou pochopitelně náročnější na instalaci a samozřejmě i nákladnější. Mohou se však stát krásným a plnohodnotným designovým doplňkem interiéru či exteriéru s velmi dlouhou životností (při správné údržbě). Zapuštěné vířivky mají navíc pohodlnější přístup.

Mobilní vířivky, mezi které patří i ty nafukovací, jsou cenově dostupnější. Výhodou je možnost pouze sezónního použití, což třeba na menších pozemcích jistě oceníte. Dalším plusem je snadná instalace. Budete se ale muset spokojit s omezeným množstvím designových provedení. Taky životnost není tak dlouhá jako u pevných modelů a méně kvalitní je obvykle i filtrace.

Nafukovací vířivky podle velikosti a počtu osob

Při výběru velikosti vířivky byste se měli orientovat nejen podle dostupného prostoru, ale i podle toho, kolik lidí ji bude používat (zároveň). Malé vířivky pro jednu nebo dvě osoby mívají zpravidla objem okolo 600-700 l. Výška bývá obvykle 66 nebo 68 cm, šířka a délka pak okolo 150 cm.

Pokud si chcete do vířivky vlézt pohodlně alespoň 4, zvolte model s rozměry okolo 2×2 m při výšce 71 cm, což je nejobvyklejší standard. Objem se v takovém případě pohybuje okolo 800 litrů. Velmi oblíbené jsou ale i nafukovací vířivky pro 6 nebo více osob. Objem je pak nad 900 l, rozměry 215 x 215 cm nebo větší. Výška ale zpravidla zůstává u 71 cm – vyšší vířivky jsou spíš výjimka.

Luxusní nafukovací vířivka- i takhle to u vás může vypadat

Luxusní nafukovací vířivka- i takhle to u vás může vypadat

Důležité faktory a parametry

Filtrace

Bez filtrace se venkovní vířivka příliš dobře neobejde. Pokud ji tedy nechcete napouštět každou chvíli znovu. Kvalitní filtrace by měla být schopna přefiltrovat objem vířivky cca 1krát za hodinu. Obvykle se používají kartušové filtrace.

Tento typ filtrace, který sestává z vložky a čerpadla je oblíbený, protože je cenově velmi dostupný. Vložky je ale třeba poměrně často vyměňovat nebo čistit, takže nejde o úplně bezúdržbový mechanismus. Pro vířivky je nicméně toto řešení velmi výhodné – nejde totiž o bazény s velkou kapacitou a kartušová filtrace si s udržováním vody hladce poradí.

Další možností je písková filtrace. U té stačí vyměnit náplň jednou za několik let. Toto řešení je velmi výkonné. U vířivek se ale obvykle příliš nevyplatí, spíše u větších bazénů. Nevýhodou jsou i vyšší pořizovací náklady.

Materiálové zpracování

Nafukovací vířivky se dnes vyrábějí z různých speciálních materiálů. Oblíbené jsou například technologie I-Beam nebo Rhino-Tech, které mají velmi dobré vlastnosti. Tyto materiály jsou odolné vůči UV záření i poškození nebo povětrnostním podmínkám. Standardem je ale stále laminované PVC – některé modely už taky disponují ochranou proti UV záření.

Napájení

U drtivé většiny nafukovacích vířivek není v napájení žádný zvláštní zádrhel. Jsou totiž kompatibilní s běžnými elektrickými zásuvkami.

Počet trysek

V tomto případě platí, že čím více, tím lépe. U nejoblíbenějších vířivek pro 4-6 osob se počet trysek pohybuje okolo 120 a více kusů. Více trysek zajišťuje kvalitnější péči a vyšší účinnost. Proto si dobře rozmyslete nákup vířivky s podezřele nízkým počtem trysek (pod 100 ks). Možná ušetříte, ale může se stát, že z fungování zařízení budete zklamaní.

Nejčastější otázky nakupujících

Mohou vířivku používat všichni?

Většině lidí vířivka velmi prospívá, ale přesto jsou případy, kdy se používání vířivky nedoporučuje nebo doporučuje pouze se souhlasem lékaře. Může jít například o problémy s vysokým tlakem a některá další kardiovaskulární onemocnění, vířivka taky není vhodná v těhotenství. Překážku může představovat i diabetes.

Jaké jsou hlavní největší nafukovací vířivky?

Tento typ vířivky je cenově dostupný a instalace je velmi snadná. Není vyžadován zásadní a trvalý zásah do pozemku. Vířivka je mobilní a lze ji kdykoli sklidit nebo přemístit. Představuje ideální řešení, pokud s vířivkami teprve začínáte a chcete vyzkoušet, co vám bude vyhovovat.

Jak dlouho nafukovací vířivka vydrží?

Životnost závisí na umístění, údržbě a používání. Běžně může dosáhnout i 10 let. V případě kvalitnějších modelů to může být více.

Může se nafukovací vířivka používat po celý rok?

Některé lepší modely ustojí i celoroční provoz. Záleží na kvalitě materiálů a zpracování. U konkrétního modelu se o těchto možnostech vždy informujte. Někdy je nutné použít speciální termopodložky a izolační plachty.

Jaká je teplota vody ve vířivce?

Teplota se pohybuje od cca 37°C až do 42°C. Pamatujte taky na to, abyste vodu ohřáli s předstihem a měli ji připravenou, až budete chtít vířivku použít. Rychlost ohřevu je obvykle 1,5-2°C za hodinu v závislosti na výkonu topného zařízení a velikosti vířivky.

Kolik vody by mělo ve vířivce být?

Doporučuje se naplnit vířivku alespoň z 80 procent, abyste mohli plně využít funkci trysek a vířivka byla stabilní a komfortní.

Kolik stojí nafukovací vířivky?

Ani nafukovací vířivky nejsou zrovna levná legrace. Nejlevnější modely začínají na cca 10 000 Kč. Většinu nejprodávanějších vířivek lze pořídit do 20 000 Kč.

Nejlepší značky nafukovacích vířivek

  • Intex – Vířivky Intex se u nás těší vůbec největší oblibě a zpravidla vedou žebříčky prodejnosti. Cena začíná už u spodní hranice (cca 10 tisíc), ale najdete zde i poměrně drahé a exkluzivní kousky. Kvalita vířivek Intex je na vysoké úrovni.
  • Marimex – V závěsu za Intexem se drží vířivky Marimex. Výběr ale není tak velký a ceny jsou v průměru o něco vyšší (od 12 tisíc).
  • Bestway – Tato značka nabízí rozsáhlý sortiment různorodých nafukovacích vířivek. Některé modely patří k velmi populárním a jsou dobře hodnocené.
  • Hanscraft – Tento výrobce nabízí bezkonkurenční výběr a špičkovou kvalitu. Ceny jsou ale často vyšší. V sortimentu se ale najdou i velmi dostupné výrobky.

Představili jsme vám nejlepší nafukovací vířivky pro letošní rok. Vy už znáte jejich silné i slabé stránky, proto záleží jen na vás, kterou si nakonec pořídíte 🙂

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové nafukovací vířivky. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší mobilní vířivky na trhu.
1 Sdílení
Tags:

Jedna odpověď

  1. Milada

Přidat komentář

TOPlist
1 Sdílení
Sdílet1
Tweet
Pin