6x nejlepší set pračka a sušička v recenzi

Nejlepší sety pračka + sušička na trhu Stalo se již zvykem, že si hrajeme na super špióny a snažíme se pro vás získat cenné informace o TOP produkty. Tentokrát jsme se zaměřili na nejlepší sety pračka + sušička, které vám mohou ušetřit spoustu zbytečné práce.

Ostatně známe to všichni, když vypereme jednu i více praček prádla a teď je potřeba vytáhnout sušák a kolíčky, prádlo pověsit, počkat až všechno uschne, zase to sundat a pak vyžehlit. Proč si to neusnadnit?

Když si pořídíte některý z kvalitní setů, odpadne vám otravné věšení, prádlo hned po vyprání šupnete do sušičky a po vyndání můžete rovnou žehlit nebo prádlo uklidit bez žehlení, pokud jsou to kousky, které to nepotřebují. Prostudovali jsme spoustu zajímavých recenzí praček a sušiček v setu a našli jsme 5 zajímavých kousků, mezi nimiž jsou i vítězové testu či nejprodávanější sety.

Pokud se budete rozhodovat jaký koupit set pračky a sušičky, pak se můžete inspirovat u nás. Ze všech testů nás zaujala kombinace Bosch WAT24360BY + WTW87467CS, který je třeba na heureka.cz TOP 1, na druhém místě skončil Set AEG ProSteam L7FBE68SC + AEG AbsoluteCare T8DBE48SC. Pojďme se teď na naší pětici podívat trochu blíže.

Nejlepší sety pračka + sušička na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Bosch WAT24360BY +
WTW87467CS

5 out of 5 stars (5 / 5)29 998 Kč Číst recenze
#2AEG L8FEC68SC + T8DEC68SC
5 out of 5 stars (5 / 5)37 290 Kč Číst recenze
#3AEG ProSteam L7FBE68SC +
AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)31 331 Kč Číst recenze
#4AEG ÖKOMix L8FEC49SC +
AEG AbsoluteCare T8DEC49SC

4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)39 881 Kč Číst recenze
#5BEKO DPY 8506 GXB1 +
WMY 91443 LB1

4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)25 749 Kč Číst recenze
#6BEKO DS 7433 CSRX +
WMY 71483 LMB2

4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)24 890 Kč Číst recenze

#1 Bosch WAT24360BY + WTW87467CS (od 29 998 Kč)

Náš vítěz z pohledu kvality. Nejvyšší energetická třída obou spotřebičů, pračka vítězem dTestu a skvělá cena.

 Recenze Bosch WAT24360BY + WTW87467CS  Pračka Bosch WAT24360BY nabízí kapacitu 8 kg při maximálních otáčkách 1200 za minutu. Motor EcoSilence Drive je tichý asynchronní s hlučností pouhých 50 dB a zárukou 10 let.

Nízkou spotřebu energie zajistí třída A+++. Kvalitní německá technologie přizpůsobí praní všem potřebám. Zajištění větší stability a nižší vibrace obstará AntiVibration Design.

Funkce VarioPerfect zkracuje dobu praní o 60 % a šetří až 50 % energie díky možné volně programu. Buben VarioDrum je šetrný k prádlu a zajistí intenzivní praní. Program AlergiePlus je skvělý pro alergiky a zároveň šetrný ke všem tkaninám. Zvolit můžete programy rychlý/mix, sport/fitness atd.

Systém ActiveWater Plus sleduje senzorem množství vody v bubnu a spolu s průtokovým senzorem hlídá použití adekvátního množství vody s ohledem na množství a druh prádla. Funkce re-load umožňuje pozastavit prací program i po jeho startu a přidat prádlo do bubnu.

Pračka se stava vítězem dTestu 03/2016 a u nás získala v řebříčku nejlepších praček 5 místo.

Co potěší

 • neskutečně tichá
 • skvěle pere
 • jednoduché ovládání
 • prostorný buben
 • vítěz testu 2016 (dTest)

Co zamrzí

 • chybí CZ návod

Sušička WTW87467CS nacpe do bubnu celkem 7 kg prádla. Sušení probíhá při hlučnosti 64 dB, které je rychlejší díky tepelnému čerpadlu. Průběh cyklu vidíte na LCD displeji. Spotřeba je extrémně nízká díky energetické třídě A+++. Kondenzátor je bezúdržbový díky samočisticí funkci SelfCleaning. Stabilitu a nižší vibrace obstará AntiVibration Design.

SensitiveDrying se postará o šetrné sušení spolu s unikátním povrchem nerezového bubnu. Díky systému AutoDry se pomocí senzorů stále měří zbytková vlhkost v prádle i teplota a umožňuje mít prádlo usušené podle potřeby. Prádlo bude jako nové s funkcí načechrávání, která se zapne hned po sušení.

Co potěší

 • perfektně suché prádlo
 • tichý chod
 • pěkný design

Co zamrzí

 • program trvá více než 2 hodiny

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 29 998 Kč

Koupit v obchodě

#2 Set AEG L8FEC68SC + T8DEC68SC (od 37 290 Kč)

Jeden z nejprodávanějších setů na trhu

 Recenze setu AEG L8FEC68SC + T8DEC68SC  Špičkový set pračky a sušičky od renomovaného německého výrobce AEG, který je navíc jedním z vůbec nejprodávanějších setů u nás a těší se výbornému uživatelskému hodnocení. Pokud máte vysoké nároky, hledáte spotřebiče vyšší třídy a nevadí vám ani to, že si trochu připlatíte, pak vás tato sada určitě zaujme.

Pojďme se nejprve podívat na pračku AEG L8FEC68SC, která dokáže pojmout až 8 kg prádla, což je dost i pro větší domácnosti. Pračka je schopna odstřeďovat rychlostí až 1600 otáček za minutu, takže prádlo bude do sušičky dobře připravené. Obrovským plusem je opravdu nízká spotřeba. Tento spotřebič spadá do kategorie A+++.

Čeká vás samozřejmě taky bohatá programová výbava, která zahrnuje všechny standardní funkce, ale i speciální režimy – např. ÖKOPower, který zvládne velmi úsporně vyprat běžně znečištěné prádlo do jedné hodiny. Za zmínku rozhodně stojí i technologie ProSense, která náplň prádla váží a automaticky upravuje program pro optimální spotřebu. Tato pračka tedy spojuje velmi dobré technické parametry i štědrou porci funkcí, programů a moderních technologií.

Co potěší

 • Velká kapacita bubnu
 • Tichý chod
 • Snadné ovládání
 • Bohatá výbava

Co zamrzí

 • Vyšší cena

A jak je na tom sušička T8DEC68SC? Ta pračce zdatně sekunduje a nabízí rovněž velmi dobrou výbavu. Naplnit ji můžete také až 8 kg prádla, takže nemusíte sušit na vícekrát. Sušička je vybavena pokročilými senzory a velmi kvalitním filtrem. Díky tomu dokáže pracovat s vysokou efektivitou a úsporně. Stejně jako pračka spadá do skupiny A+++.

Důležitou součástí výbavy je zejména systém AbsoluteCare, který se stará o pohyb i teplotu bubnu v závislosti na konkrétním programu a náplni. Technologie SensiDry si dokáže poradit s vlhkostí i při nižších teplotách, čímž šetří energii i samotné tkaniny. Funkce ProSense pak díky čidlům vlhkosti upravuje délku programů a nastavuje optimální spotřebu energie.

Co potěší

 • Vysoká kapacita
 • Velmi úsporná
 • Bohaté programové vybavení

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 37 290 Kč

Koupit v obchodě

#3 AEG ProSteam L7FBE68SC + AEG AbsoluteCare T8DBE48SC (od 31 331 Kč)

Druhý nejoblíbenější set spotřebičů na Heureka.cz, skvěle hodnocené spotřebiče velmi kvalitní značky AEG

 Recenze AEG ProSteam L7FBE68SC + AEG AbsoluteCare T8DBE48SC  AEG ProSteam L7FBE68SC je ideální pračka pro větší rodiny s kapacitou 8 kg prádla. Moderní design jde ruku v ruce se špičkovými funkcemi. Prádlo je velmi jemné, měkké a úžasně voní.

Základem je úsporný motor ÖKOInventor, který zajistí prvotřídní vyprání i těch nejodolnějších skvrn, včetně potu. Vysoký účinek a stálý výkon u každého programu.

Pračka nabízí možnost zakončit každý prací cyklus párou, která narovná pomačkanou látku, takže nebude nutné jí po usušení žehlit. O to se postará technologie Pro Steam.

AEG ProSteam L7FBE68SC má funkci SoftPlus, ta zajistí přístup aviváže ke každému kusu oblečení, aby bylo měkčí, hladké a na dotyk příjemné, navíc se prodlužuje životnost látky. Prostředek na praní s aviváží je pečlivě promíchán s vodou, aby se i po mnoha vypráních zachovala kvalita prádla. Pračka umí automaticky upravit čas praní, spotřebu vody i energie u každé várky prádla díky technologii ProSense™.

Během provozu má 51 dB v průběhu praní a 77 dB když odstřeďuje. Může se umístit i v panelovém bytě nebo jí pouštět ve večerních hodinách bez toho, že budete rušit sousedy.

Co potěší

 • jednoduché ovládání
 • velký buben
 • zakončení párou
 • regulace množství vody a energie
 • zkrácení pracího programu
 • tichý provoz

Co zamrzí

 • trochu vyšší cena

Tuto úžasnou pračku skvěle doplňuje sušička AEG AbsoluteCare T8DBE48SC, která má rovněž kapacitu 8 kg prádla. Volně stojící sušička prádlo nejen vysuší, ale zajistí, že bude hezky nadýchané, provoněné, narovnané a svěží. Žehlit budete muset jen na ty nejodolnější kousky.

AEG T8DBE68SC ročně nepřekročí 235 kWh. Hlučnost 66 dB umožňuje umístění v panelovém bytě, stejně jako v rodinném domě. Přehledný LCD displej nabízí navolení jednoho z 10 programů, ať už pro jemné hedvábí, vlnu atd. Pohyb bubnu simuluje sušení na šňůře, čímž bude oblečení svěží, jemné a bez nechtěných záhybů.

O snímání vlhkosti a teploty se starají senzory, které umí upravit podmínky sušení dle typu tkaniny, za což vděčíme technologii ProSense. Systém AbsoluteCare zajišťuje účinnou, ale šetrnou péči o všechno oblečení. Zásluhou nízkých teplot je sušení bezpečné, o prádlo se postará špičková technologie SensiDry. Sušička má značně vylepšený tok vzduchu, takže se zkrátily sušící programy.

Zkrátka a jednoduše, AEG patří mezi to nejlepší na trhu.

Co potěší

 • nízká spotřeba energie
 • skvělé sušení, bez nutnosti žehlení
 • prádlo se nesráží
 • české popisky ovládání
 • pěkný design

Co zamrzí

 • něktré druhy prádla jsou pomačkané
 • hůře suší rifle

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 31 331 Kč

Koupit v obchodě

#4 AEG ÖKOMix L8FEC49SC + AEG AbsoluteCare T8DEC49SC (od 39 881 Kč)

Jeden z nejkvalitnějších setů pračky a sušičky na trhu pro rok 2018 podle nás, to nejlepší pro náročnější spotřebitele

 Recenze AEG ÖKOMix L8FEC49SC + AEG AbsoluteCare T8DEC49SC  Oba přístroje se postarají o to, že si vaše oblečení zachová barvu a kvalitu i po mnoha vypráních, bude hebké a bez žmolků. Dokonce i sportovní prádlo zůstane funkční po opakovaném sušení.

Pračka i sušička mají energetickou třídu A+++, tedy úspornou, čímž se sníží náklady na provoz.

AEG ÖKOMix L8FEC49SC je pračka s kapacitou prádla až 9 kg a otáčkami 1400 za minutu během odstřeďování. Technologie ProStream zakončuje praní párou, čímž zamezí mačkání prádla. ÖKOmix funkce promíchá prací prostředek a aviváž s vodou, aby vlákna zůstala hladká i hebká s prodlouženou životností.

Technologie ProSense sníží opotřebování oděvů nadměrným praním, neboť na každou várku prádla automaticky upravuje čas praní, ale také spotřebu vody a energie. Má mimořádně tichý chod s hlučností jen 47 dB.

Co potěší

 • velmi úsporná
 • tichý chod
 • velký buben
 • nejpoužívanější programy
 • hezký design

Co zamrzí

 • cena

Kondenzační sušička AEG AbsoluteCare T8DEC49SC disponuje programy pro všechny druhy materiálů. SensiDry je funkce na sušení při nízkých teplotách, které pomáhají senzory s monitorováním sušícího cyklu. Snímače vlhkosti a teploty upravují délku sušení pomocí technologie ProSense, čímž se prodlouží životnost oděvů. Funkční filtr ÖKOFlow zajišťuje maximální funkčnost i úsporu času a energie. Kapacita sušení je 9 kg s hlučností 65 dB.

Co potěší

 • perfektní sušení
 • tichý chod
 • měkké prádlo, nesráží se

Co zamrzí

 • časté vylévání nádobky
 • koš na sušení bot není součástí balení

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 39 881 Kč

Koupit v obchodě

#5 BEKO DPY 8506 GXB1 + WMY 91443 LB1 (od 25 749 Kč)

Set pračky a sušičky BEKO v nejlepším poměru ceny a výkonu. Zároveň jeden z nejprodávanějších setů. Sušička vítězem dTestu.

 Recenze BEKO DPY 8506 GXB1 + WMY 91443 LB1  Kondenzační sušička BEKO DPY 8506 GXB1 s kapacitou 8 kg prádla má nízkou spotřebu (třída A+++), tepelné čerpadlo a 16 programů (pro jemné prádlo, bavlnu, syntetické prádlo a časové programy). Sušičce nechybí dětská pojistka a také speciální program pro snadné žehlení. Máte možnost odložit start sušení o 24 hodin, signalizace vás informuje o čistotě filtru a ukazatel zase o naplnění nádržky na vodu.

BEKO DPY 8506 GXB1 má vnitřní osvětlení, senzor sušení pro flexibilní úpravu sušícího procesu. Sušička nehřeje své okolí, má automatickou ochranu před zmačkáním, BLDC motor, nerezový buben Aquawave a zaměnitelný směr otevírání dveří. Lze jí připojit na odpad.

Sušička patří mezi nejprodávanější spotřebiče tohoto typu na trhu a zároveň je vítězem v hodnocení nejlepších sušiček prádla na našem webu.

Co potěší

 • dobrá cena
 • tichý chod
 • šetří energii
 • skvělý poměr cena / výkon

Co zamrzí

 • při krátkých programech hůře suší

Pračka Beko WMY 91443 LB1 pojme 9 kg prádla a pyšní se energetickou třídou A+++. AquaFusion je inovativní technologie na úsporu energie i vody, včetně pracího prostředku, automaticky totiž uzavře odvod vody, takže neodteče dříve, než se prací prášek i aviváž vstřebá. Beko WMY 91443 LB1 má 16 programů na všechny tkaniny i materiály. Systém Beko BabyProtect odstraní při vyšší teplotě a otáčkách veškeré nečistoty, proto je vhodný zejména pro prádlo alergiků a dětí.

Pračka má možnost odložení startu, LCD displej zobrazující zbývající čas, dále LED kontrolky a také vyniká nízkou hlučností. Topení Hi-Tech má vrstvu z niklu, což zabrání korozi. Díky tomu se jeho životnost prodlouží až stonásobně oproti standardním topným tělesům.

Co potěší

 • velký objem bubnu
 • tichý režim
 • výběr programů
 • pěkný design

Co zamrzí

 • žádná proti

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 25 749 Kč

Koupit v obchodě

#6 BEKO DS 7433 CSRX + WMY 71483 LMB2 (od 24 890 Kč)

Nejlepší set podle recenzí samotných spotřebitelů. Skvělý poměr cena / výkon.

 Recenze BEKO DS 7433 CSRX + WMY 71483 LMB2  Nejlepší sety pračka a sušička tvoří také tato dvojice. Kondenzační sušička BEKO DS 7433 CSRX má kapacitu 7 kg, vysokou účinnost B, navíc je v energetické třídě A++ s minimální spotřebou energie. Vybírat můžete z 16 programů, včetně Sport, Xpress či BabyProtect, který je šetrný k citlivé dětské pokožce.

Technologie FlexySense usnadní nastavení vlhkosti a výběr vhodné teploty. Po zvolení stupně sušení se přístroj zastaví po dosažení požadované úrovně. Nechybí možnost odloženého startu, také vnitřní osvětlení pro snadnou manipulaci s prádlem. BEKO DS 7433 CSRX je vybavena dětskou pojistkou, která brání zapnutí či přepnutí funkcí, takže jste chráněni před nechtěným spuštěním.

Pračka BEKO WMY 71483 LMB2 je oblíbená díky malým skladným rozměrům. Hloubka pračky je pouhých 50 cm. Energetická třída A+++ šetří energii, kapacita bubnu je až 7 kg a maximální otáčky 1400 za minutu. Inteligentní programy i technologie AquaFusion umožňuje skoro na 100 % využít prací prostředek (neodplaví se při vypuštění vody do odpadu).

PET program zbaví prádlo zvířecích chlupů, program Xpress Super Short je určen pro menší objem špinavého prádla (snížení doby praní na minimum nesnižuje efektivitu), samozřejmostí je i ekologické praní. BEKO WMY 71483 LMB2 vhodně rozloží prádlo v bubnu, eliminuje vibrace a zároveň zajistí maximální stabilitu během odstřeďování (hlučnost jen 75 dB).

O stabilitu se stará technologie S shape boční stěny. S programem BabyProtect je prádlo dokonale čisté i pro děti nebo alergiky. Díky vyšší teplotě se likvidují veškeré bakterie a alergeny, intenzivní máchání zase odstraní zbytky pracího prostředku i aviváže.

Co potěší

 • jednoduchá obsluha
 • tichý chod
 • široká škála programů
 • pěkný design
 • velká dvířka i buben

Co zamrzí

 • malý počet programů s dlouhým cyklem
 • volba otáček jen 600, 800, 1400, chybí něco mezi

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 24 890 Kč

Koupit v obchodě

Závěr

V naší recenzi setů praček a sušiček jsme se zabývali opravdu pěknými kousky a jasným vítězem našeho testu setů pračka a sušička je dvojice Bosch WAT24360BY + WTW87467CS, zejména díky tomu, že pračka je absolutně tichá, má obří buben a ještě skvěle pere. Parťákem je jí sušička s tak vynikající sušící schopností, že se dá prádlo rovnou ukládat do skříně. Parádní je i načechrávání, díky němuž je prádlo přímo dokonalé.

Mezi nejkvalitnější sety pračka a sušička si podle nás zaslouží patřit také dvojka AEG ProSteam L7FBE68SC + AEG AbsoluteCare T8DBE48SC a to zejména díky zakončení praní párou a regulaci množství vody a energie pokud jde o pračku, ale také díky perfektnímu sušení bez potřeby žehlit, prádlu, které se nikdy nesrazí i nízké spotřebě energie v případě sušičky.

No a nakonec nezbývá než doporučit také jeden z nejdostupnějších setů se skvělým poměrem ceny a výkonu od značky Beko DPY 8506 GXB1 + WMY 91443 LB1.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového setu pračky a sušičky. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího setu pračky a sušičky na trhu.
1 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
1 Sdílení
Sdílet1
Tweet
Pin