Zdraví

Test 7 nejlepších masážních křesel: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší masážní křesla

Rozhodli jste se, že potřebujete trochu relaxace a hledáte co nejlepší masážní křeslo, ve kterém se budete moct po náročném dni parádně uvolnit? Tato zařízení zatím nepatří k běžnému vybavení domů a bytů. Možná je to ale škoda. V době, kdy je stres a shon všudypřítomnou součástí našich životů, bychom měli více dbát nejen na své fyzické, ale i duševní zdraví. Masážní křesla mohou pomoci podpořit obojí. Poskytují úlevu tělu i mysli a těch několik tisíc investice jistě shledáte malou daní za výhody, jichž se vám dostane.

Masážní křesla nicméně nejsou právě levnou záležitostí, a pokud se pro pořízení této pomůcky rozhodnete, měli byste velmi pečlivě vybírat. Jde navíc o robustní kus nábytku, který se nejspíš stane dominantou každého pokoje. Důležité je tedy sladit otázky stylu, designu a vkusu s technickými parametry, vlastnostmi a výhodami a samozřejmě i pořizovací cenou.

Pokud znáte masážní křesla zatím jen z obrázků na internetu nebo z doslechu, ale uvažujete o koupi jednoho z nich, jistě vám přijdou vhod informace, které najdete v následujícím průvodci. Zaměříme se v něm na všechny důležité aspekty masážních křesel a poradíme vám, podle čeho vybírat, abyste dostali přesně to, co potřebujete. Velkou pomocí vám ale mohou být i uživatelské recenze masážních křesel – a to zejména při porovnávání konkrétních modelů. Tyto recenze často odhalí „mouchy“, které se v popisku od výrobce rozhodně nedozvíte.

Nejlepší masážní křesla na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1inSPORTline Kostaro

Masážní systém: 3D
Materiál potahu: syntetická kůže
Počet druhů masáží: 5
Počet programů: 6
Nosnost: 150 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 5 text="true" tooltip="true"]48990 Kč Číst recenze
#2inSPORTline Dugles
Masážní systém: 3D
Materiál potahu: syntetická kůže
Počet druhů masáží: 5
Počet programů: 14
Nosnost: 120 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]42990 Kč Číst recenze
#3HANSCRAFT 3D Sensation
Masážní systém: 3D
Materiál potahu: kůže
Počet druhů masáží: -
Počet programů: 8
Nosnost: 150 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]59989 Kč Číst recenze
#4Mad Diamond MD-28/3-OH-MS
Masážní systém: vibrační
Materiál potahu: ekokůže
Počet druhů masáží: 1
Počet programů: -
Nosnost: 120 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]10110 Kč Číst recenze
#5Masážní křeslo Pulsar
Masážní systém: vibrační
Materiál potahu: ekokůže
Počet druhů masáží: 1
Počet programů: 9
Nosnost: 136 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]6487 Kč Číst recenze
#6inSPORTline Gambino
Masážní systém: vibrační
Materiál potahu: syntetická kůže
Počet druhů masáží: 3
Počet programů: 6
Nosnost: 110 kg
Vyhřívaní: ne
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]11990 Kč Číst recenze
#7IDEA BOB K38
Masážní systém: vibrační
Materiál potahu: syntetická kůže
Počet druhů masáží: -
Počet programů: 8
Nosnost: -
Vyhřívaní: ne
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]5499 Kč Číst recenze

Jak vybrat masážní křeslo

Jaké koupit masážní křeslo, aby uspokojilo vaše nároky a přitom cena odpovídala kvalitě zpracování a úrovni vybavení? Postupně vás provedeme nejdůležitějšími parametry, funkcemi a možnostmi, kterými tato zařízení disponují nebo mohou disponovat.

Podíváme se na používané materiály, typy masážních mechanismů, způsoby polohování, ovládání a další faktory. Taky vám představíme známé a spolehlivé výrobce, u kterých můžete masážní křeslo pořídit. Nebude chybět ani přehled tří základních cenových kategorií.

Domácí vs. komerční masážní křesla

Masážní křesla můžeme pomyslně rozdělit do dvou skupin. První tvoří zařízení vhodná pro domácí použití, druhá skupina křesel obstojí i v případě použití v „komerčním provozu“. My se budeme samozřejmě zabývat především domácími modely.

Rozdíl mezi těmito skupinami je především v ceně a odolnosti, ale třeba i rozměrech, množství funkcí apod. Komerční křeslo musí pochopitelně snést podstatně tvrdší zacházení a intenzivnější používání. Najdete je např. v nákupních centrech, salónech krásy, wellness střediscích apod.

Typy masážních technologií

Našeho průvodce zahájíme hned zřejmě nejdůležitějším faktorem. Co jiného by vás nakonec mělo u masážního křesla zajímat než právě jeho masážní dovednosti. A připravte se na to, že možnosti jsou velké a rozmanité.

Jednodušší masážní křesla mohou poskytovat např. pouze masáž zad. I to ale může být u domácího modelu dostačující. Existují ale i varianty, kdy se vám dostane masáže celého těla. Od hlavy až po chodidla. Podle toho, na jakém principu masážní systém funguje, můžeme rozlišit tři základní typy:

  • 2D masážní systém – Cenově nejdostupnější a nejjednodušší mechanismus, který oceníte, pokud nejste příliš nároční a nechcete do křesla investovat vysoké částky. Masážní hlavy umí vykonávat pouze pohyb tam a zpět. V závislosti na konkrétním modelu to může být nahoru-dolů nebo do stran.
  • 3D masážní systém – Vyšší „level“ masáží představují křesla s 3D mechanismem, který přidává další rozměr masážních pohybů (dovnitř a ven). Tato varianta je samozřejmě komfortnější, a pokud vás trápí bolesti krční páteře a ramen, bude skvělou volbou.
  • 4D masážní systém – V tomto případě už se bavíme o velmi komplexním a propracovaném systému masáží, který se přizpůsobuje konkrétním partiím těla a masíruje je nejlepším možným způsobem. Za kvalitní 4D systém si už ale nejspíš citelně připlatíte. Proto rozhodně nejde o řešení vhodné pro každého, ale spíše pro velmi náročné uživatele.

Různé druhy masáží

Rozdělení na 2D, 3D a 4D masážní systémy je jen základní. Křesla mohou nabízet různé druhy a varianty masáží. Vybírejte podle vlastních preferencí. Setkat se můžete např. s následujícími možnostmi.

  • Relaxační masáž – Základní forma masáže určená pro relaxaci svalstva a odbourání stresu po náročném dni.
  • Regenerační masáž – Intenzivnější a vydatnější masáž, která má nejen relaxační, ale i regenerační účinky a může pomáhat v boji s některými fyzickými neduhy. Má dlouhodobější a výraznější účinek než lehčí, uvolňující relaxační masáž.
  • Perkusní masáž – Jde o speciální a intenzivní „poklepovou“ masáž, při které jsou využívány pulzy v určitých frekvencích. Jde o masáž, která napomáhá relaxaci i regeneraci.
  • Masáž teplem – Při bolestech svalů nebo akutních (i chronických) bolestech zad či krční páteře vám může přijít velice vhod masáž, kterou obstarávají speciální zdroje infračerveného záření. Při masáži je dosaženo teploty až 50°C, která působí na bolestivé partie a poskytuje jim úlevu.
  • Airbagy – Při tomto typu masáže jsou využívány vzduchové vaky (airbagy). Masáž je vhodná především pro podporu krevního oběhu v končetinách a celém těle.
  • Vibrační masáž – Velmi oblíbená, nepříliš intenzivní a uvolňující masáž, která podpoří krevní oběh a může pomoci odstranit únavu a občerstvit tělo.
  • Shiatsu – Propracovaná masáž vytvořená na základě tradičních japonských technik. Tato masáž uvolňuje i regeneruje, je velmi oblíbená a účinná.
  • Lymfatická masáž – Masáž podporující celkové zdraví lymfatického systému.

Použité materiály

Z jakých materiálů se vyrábějí masážní křesla a jaké jsou vlastnosti, výhody a nevýhody jednotlivých možností? Na to se nyní pokusíme ve zkratce odpovědět.

  • Pravá kůže – Křeslo z pravé kůže je známkou luxusu a exkluzivity. Životnost může být vysoká, ale kůži rozhodně nelze považovat za bezúdržbovou, vyžaduje jemné zacházení. Taky pořizovací náklady jsou samozřejmě vyšší než u jiných materiálů. Dotek pravé kůže má ale něco do sebe, o stylu a krásném vzhledu nemluvě.
  • Syntetická kůže – Na první pohled jsou moderní náhražky od pravé kůže k nerozeznání. Přitom jsou křesla z tohoto materiálu výrazně levnější a taky méně náročná na údržbu. Umělá kůže snese i horší zacházení, které byste si u pravé kůže dovolit nemohli. Jde o dobrý kompromis, pokud toužíte po koženém vzhledu, ale nechcete investovat příliš vysoké částky.
  • Textilní provedení – Křesla z látek jsou cenově dostupná a poměrně praktická. Nepůsobí příliš luxusně, spíš „civilně“ a do moderně, ležérně vybaveného interiéru mohou zapadnout lépe než okázalé kožené modely. Zejména v horkých dnech se vám navíc v látkovém křesle určitě bude sedět určitě líp než v koženém.
  • Mikrovlákno – Mikrovlákno je velmi dostupný materiál a potahy z něj najdete především u nejlevnějších variant křesel. Mikrovlákno je celkem praktické, ale musíte počítat s poněkud fádním vzhledem.

Video

Systém polohování

Součástí masážního křesla by rozhodně měl být polohovací mechanismus, který vám umožní nastavit si pohodlnou polohu alespoň u zádové opěrky. Čím větší rozsah nebo možnosti polohování, tím pochopitelně lépe – počítat ale musíte s rostoucí cenou.

Podle toho, kolik místa je pro polohování křesla zapotřebí, lze rozdělit modely úsporné (stačí okolo 10 cm místa za křeslem) a klasické (několik desítek cm). Pokud jde o ovládání mechanismu, levnější variantou jsou mechanická, manuálně ovládaná křesla. Křesla s automatickým systémem lze polohovat pohodlně stisknutím ovládacího tlačítka. Takové řešení je mnohem komfortnější, ale taky dražší.

Funkce

Křesla mohou disponovat velmi zajímavými funkcemi. Které to jsou?

  • Ovládání – Tato funkce je celkem samozřejmá, jde jen o to, jakou variantu ovládání zvolit. Možností je několik. Například zabudovaný ovládací panel, někdy může být součástí i LCD displej. Další možností je „dálkové“ ovládání, které je připojeno buď drátově ke křeslu, nebo může mít i bezdrátové rozhraní.
  • Reproduktor – V některých křeslech si můžete přehrávat i relaxační nebo jinou hudbu pro podporu regeneračního a uvolňujícího účinku. Hudbu lze poslouchat nahlas nebo přes sluchátka.
  • JADE – Jde o panel, který produkuje infračervené záření a přikládá se na bolestivá místa na těle.
  • Regulace intenzity – Možnost nastavení více stupňů intenzity vibrací nebo jiných masážních procedur.
  • Rozpoznání postavy – Pokročilá funkce, která umožní rozpoznání a přizpůsobení masáže vaší postavě.
  • Nosnost – Ani tento parametr by vám neměl uniknout. Většina masážních křesel disponuje nosností až 150 kg. Z údaje o nosnosti si můžete udělat představu o odolnosti a kvalitě konstrukce křesla – a taky o tom, s jakou intenzitou ho lze používat a jakou očekávat životnost. Nosnost vždy volte s dostatečnou rezervou, zejména pokud bude křeslo používat více lidí.

Ceny masážních křesel

Jaké jsou ceny masážních křesel? Pokud zatím vůbec nemáte představu, kolik mohou výrobci za takové zařízení chtít, zde jsou tři základní cenové kategorie, v nichž se můžete porozhlédnout.

Masážní křesla do 10 000 Kč

Ačkoli jde o nejnižší cenovou třídu, o výběr zde rozhodně není nouze. Naopak jde o velmi oblíbenou kategorii křesel pro domácí použití – a určitě v ní můžete najít zajímavé modely, pokud nejste příliš nároční a vystačíte s jednodušším vybavením. Nejlevnější masážní křesla začínají na cenách okolo 5000 Kč a v první desítce nejprodávanějších modelů současnosti najdete hned několik zástupců kategorie do 10 000 Kč.

Masážní křesla do 20 000 Kč

Nechcete „troškařit“ a hodláte si pořídit opravdu nadupané masážní křeslo, které uspokojí všechny vaše nároky. V cenové kategorii do 20 tisíc byste ho jistě mohli při troše snahy najít. Jsou zde i robustní a propracovaná křesla se speciálními funkcemi a propracovanějšími masážními mechanismy.

Masážní křesla nad 20 000 Kč

V této kategorii si přijdou na své nejen nejnáročnější zájemci, kteří chtějí dokonalé masážní křeslo pro domácí použití. Nad 20 000 Kč už můžeme začít mluvit i o modelech pro komerční použití. Samozřejmě, že nejdražší a nejpropracovanější křesla jsou ještě mnohem dražší – můžete za ně zaplatit i 50 nebo 100 a více tisíc korun.

Nejlepší značky masážních křesel

Které značky se zabývají výrobou masážních křesel a jaký výběr, kvalitu a ceny u nich očekávat?

  • Halmar – Tento výrobce nábytku sice nabízí jen pár modelů masážních křesel – ty ale rozhodně stojí za pozornost. Vždyť právě model Halmar Pulsar je momentálně nejprodávanějším masážním křeslem u nás. Toto křeslo je z ekokůže, nabízí elegantní vzhled a navzdory nízké ceně i dobrou kvalitu zpracování a přiměřené vybavení. Pokud hledáte dostupnější model a nejste příliš nároční, jistě nebudete zklamaní.
  • MADdiamond – Tahle společnost osloví především obrovským výběrem. V jejím sortimentu je na 30 modelů masážních křesel. Jde ale vesměs o robustní, propracované a taky drahé modely. Nejlevnější křeslo se pohybuje v ceně okolo 10 tisíc korun. Nejdražší model vyjde na cca 115 tisíc. Křesla MADdiamond tedy osloví spíše náročné zájemce.
  • InSportLine – Tento známý tuzemský výrobce nabízí slušný výběr masážních křesel v ceně od cca 11 do 80 tisíc korun. V sortimentu najdete zajímavé a dostupné modely sportovnějšího designu i exkluzivní kousky s maximální výbavou.
  • VidaXL – VidaXL nabízí sortiment rozsahem srovnatelný s MADdiamond, ale zaměřuje se především na cenově dostupnější modely. Některé modely lze pořídit dokonce i pod 5 tisíc korun, nejdražší model stojí 20 tisíc korun. VidaXL je velmi oblíbená značka s výborným hodnocením v testech masážních křesel, alespoň pokud jde o poměr ceny a kvality.

Nejčastější otázky nakupujících

Jaké jsou rozměry masážních křesel?

Rozměry jsou opravdu velmi různorodé a bylo by obtížné je nějak standardizovat. Každopádně jsou masážní křesla poměrně robustní a rozměrný kus nábytku – navíc musíte počítat s dostatečnou rezervou pro plné využití polohování. Některá křesla potřebují pro tyto účely ještě i více než 1 m místa za opěradlem. Počítejte taky s výraznou hmotností křesla.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny konstrukce masážních křesel?

Využívá se zpravidla kombinace kovů a plastů, u některých exkluzivních modelů se můžete setkat i s dřevěnými prvky. Nejlevnější křesla budou obsahovat více plastových součástí, což může mít negativní vliv na jejich životnost a odolnost.

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1inSPORTline Kostaro

Masážní systém: 3D
Materiál potahu: syntetická kůže
Počet druhů masáží: 5
Počet programů: 6
Nosnost: 150 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 5 text="true" tooltip="true"]48990 Kč Číst recenze
#2inSPORTline Dugles
Masážní systém: 3D
Materiál potahu: syntetická kůže
Počet druhů masáží: 5
Počet programů: 14
Nosnost: 120 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]42990 Kč Číst recenze
#3HANSCRAFT 3D Sensation
Masážní systém: 3D
Materiál potahu: kůže
Počet druhů masáží: -
Počet programů: 8
Nosnost: 150 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]59989 Kč Číst recenze
#4Mad Diamond MD-28/3-OH-MS
Masážní systém: vibrační
Materiál potahu: ekokůže
Počet druhů masáží: 1
Počet programů: -
Nosnost: 120 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]10110 Kč Číst recenze
#5Masážní křeslo Pulsar
Masážní systém: vibrační
Materiál potahu: ekokůže
Počet druhů masáží: 1
Počet programů: 9
Nosnost: 136 kg
Vyhřívaní: ano
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]6487 Kč Číst recenze
#6inSPORTline Gambino
Masážní systém: vibrační
Materiál potahu: syntetická kůže
Počet druhů masáží: 3
Počet programů: 6
Nosnost: 110 kg
Vyhřívaní: ne
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]11990 Kč Číst recenze
#7IDEA BOB K38
Masážní systém: vibrační
Materiál potahu: syntetická kůže
Počet druhů masáží: -
Počet programů: 8
Nosnost: -
Vyhřívaní: ne
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]5499 Kč Číst recenze
0 Sdílení