Test 6 nejlepších veslovacích trenažérů: Recenze & Jak vybrat

Vybrali jsme nejlepší veslovací trenažéry na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

Nejlepší veslovací trenažéry

Hledáte nejlepší veslovací trenažér? Poradíme vám, který by to mohl být. Ať už toužíte po vikingské muskulatuře nebo chcete jen udržovat kondici a trochu zpevnit ochablé partie, toto zařízení vám může pomoci. Trenažery napodobující pohyb při veslování představují zajímavou, i když méně běžnou alternativu rotopedů či orbitreků. Tyto stroje se nacházejí v posilovnách a tělocvičnách, ale můžete si je samozřejmě pořídit i domů.

V naší recenzi veslovacích trenažérů se podíváme na šestici modelů, které si ze současné nabídky zaslouží největší pozornost. Nejde jen o špičkově vybavené a „exkluzivní“ kousky, ale taky o výrobky, které se mohou pochlubit příznivým poměrem ceny a kvality. Svého favorita můžete tudíž najít, ať už preferujete maximální „výkon“ nebo hledáte cenově dostupné, ale přesto co nejkvalitnější řešení.

Za testem následuje navíc průvodce výběrem trenažéru. Pokud je pro vás toto zařízení zatím španělskou vesnicí – doporučujeme vám si tento návod přečíst. Trenažér za vás sice nevybere, ale zjistíte, na co se při nákupu zaměřit, jaké parametry porovnávat i jaké výsledky očekávat a jak se strojem zacházet.

Nejlepší veslovací trenažéry na trhu

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Kettler Coach M
5 out of 5 stars (5 / 5)17990 Kč Číst recenze
#2Concept2 D PM5
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)29990 Kč Číst recenze
#3inSPORTline Yukona
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)6290 Kč Číst recenze
#4NORDICTRACK RX800
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)14790 Kč Číst recenze
#5inSPORTline Oxford
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)9190 Kč Číst recenze
#6TUNTURI Cardio Fit R30 Rower
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)9490 Kč Číst recenze

Recenze TOP 6 veslovacích trenažérů

#1 Kettler Coach M (od 17990 Kč)

 Recenze Kettler Coach M 

Kettler Coach M patří k trenažérům ve vyšší střední cenové kategorii a jde o model s vynikajícím poměrem ceny a kvality zpracování i vybavenosti. Cena atakující 18 tisíc korun zaujme pravda spíše náročnější zájemce, ale pokud se pro tento stroj rozhodnete, litovat určitě nebudete. V jeho prospěch mluví i vysoké uživatelské hodnocení anebo vítězství v anketě portálu Heureka.cz „Produkt roku 2015“.

Pojďme ale k základním parametrům. Zařízení je určeno pro zátěž do 130 kg a jeho rozměry činí 205 x 53 x 67 cm (D x Š x V), hmotnost pak 41 kg. Kettler Coach M je opatřen kvalitními magnetickými brzdami. Přístroj je robustní a snese i častější a náročnější používání. Přesto však zůstává tichý – a to i při vysoké intenzitě. Chod je mimořádně plynulý a nastavit si můžete až 8 stupňů odporu. Díky možnosti složení je stroj navíc poměrně skladný.

Kettler Coach M potvrzuje rčení o německé preciznosti. Bude skvělým společníkem, pokud to s cvičením myslíte vážně a hledáte stroj, který dostojí vašim vysokým nárokům. Stroj disponuje displejem zobrazujícím 6 údajů a je opatřen i přesným měřičem pulzu.

Co potěší

 • Vysoká kvalita zpracování, odolnost
 • Vhodné pro náročnější cvičence
 • Dobré vybavení
 • Kvalitní magnetický brzdný systém
 • Tichý chod

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Méně přehledný displej

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 17990 Kč

Koupit v obchodě

#2 Concept2 D PM5 (od 29990 Kč)

 Recenze Concept2 D PM5 

Pokud se nenecháte uchlácholit prostřední kvalitou a hledáte skutečný TOP, pak by vaší pozornosti neměl ujít přístroj Concept2 D PM5. Počítejte však s tím, že se poněkud plácnete přes kapsu. Tento model patří k nejkvalitnějším veslovacím trenažérům na trhu, ale cena tomu odpovídá. Přesto jde i o jeden z nejprodávanějších modelů. Bez zajímavosti není ani vítězství v anketě „Produkt roku 2017“ portálu Heureka.cz.

Concept2 D PM5 disponuje velmi zajímavým mechanismem, který využívá odpor vzduchu a reaguje na vaši vlastní sílu a kondici. Díky tomu je přístroj vhodný pro začátečníky i velmi pokročilé cvičence – a využívat jej mohou například i děti nebo senioři.

Vysoce kvalitní materiálové a řemeslné zpracování zajišťuje extrémní nosnost až 225 kg a taky naprosto tichý a plynulý chod a dlouhou životnost. Model přitom váží pouhých 25 kg. Důležitou součástí přístroje je monitor PM5, díky kterému můžete získat spoustu informací o svém cvičení a pokrocích. Výsledky je možné dokonce stáhnout na USB disk. Nevýhodou tohoto zařízení může být větší délka (260 cm), ale především vysoká cena.

Co potěší

 • Špičkový model, perfektní zpracování
 • Systém odporu reaguje na vaši kondici a vynaloženou sílu
 • Skvěle vybavený tréninkový počítač

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Složitější ovládání

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 29990 Kč

Koupit v obchodě

#3 inSPORTline Yukona (od 6290 Kč)

 Recenze inSPORTline Yukona 

InSPORTline Yukona patří k nejprodávanějším veslařským trenažerům současnosti. Důvodem je jistě i velmi dostupná cena. Nejde sice o zařízení pro nejintenzivnější a velmi častý trénink, ale pro domácí kondiční cvičení představuje dostačující volbu. Rozměrově je tento model navíc poměrně kompaktní (159 x 55 x 77 cm), váží pouze 20 kg, a přesto unese až 110kilového cvičence.

Zařízení využívá magnetický brzdný systém a disponuje elektronickým ovládáním zátěže v 16 stupních. Tréninkový počítač nabízí na 21 programů, z toho 4 uživatelské a nechybí ani HRC program upravující zátěž automaticky podle tepové frekvence.

Yukona představuje zajímavou volbu pro méně náročné uživatele, kteří hledají cenově dostupný, nicméně solidní přístroj pro domácí cvičení.

Co potěší

 • Velmi výhodná cena
 • Solidní výbava
 • Kompaktní a lehké provedení

Co zamrzí

 • Kratší pojezd
 • Levnější zpracování

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 6290 Kč

Koupit v obchodě

#4 NORDICTRACK RX800 (od 14790 Kč)

 Recenze NORDICTRACK RX800 

Čtvrté místo našeho testu veslovacích trenažérů obsadil další velmi populární model. Zařízení NORDICTRACK RX800 se nachází ve střední cenové kategorii a nabízí odpovídající kvalitu zpracování i vybavení. Přístroj je dlouhý 220 cm a váží 48 kg. Nejde tedy o žádnou miniaturu, ale trenažér, který už nabídne solidní pojezd a taky nosnost okolo 130 kg.

Velkou výhodou je vzduchový brzdný systém, který je jinak doménou spíše ještě dražších zařízení. Odpor je regulován manuálně a nabízí 5 stupňů zátěže. Na velmi dobré úrovni je i řemeslné zpracování přístroje. Pohyblivé části jsou opatřeny odolnými průmyslovými ložisky a lze očekávat dlouhou životnost.

NORDICTRACK RX800 je opatřen i transportními kolečky a je možné jej složit do skladnější podoby. Počítač s LCD displejem nabízí 10 programů a zobrazuje všechny důležité údaje (čas, vzdálenost, rychlost, kalorie atd.). Specialitou je možnost poslechu hudby v MP3 formátu s využitím integrovaného reproduktoru.

Co potěší

 • Kvalitní zpracování konstrukce
 • Vzdušný brzdný systém
 • Tichý chod

Co zamrzí

 • Slabší výbava

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 14790 Kč

Koupit v obchodě

#5 inSPORTline Oxford (od 9190 Kč)

 Recenze inSPORTline Oxford 

Máme tu páté místo naší recenze veslařských trenažérů a s ním ještě jeden stroj značky InSPORTline. Podobně jako výše představený model Yukona je i trenažér Oxford spíše cenově dostupný a zaměřený na méně intenzivní domácí cvičení. Ve své kategorii ale může nabídnout solidní zpracování a přiměřenou výbavu.

Rám konstrukce je ocelový a povrch je ošetřen pískováním, zatížení využívá magnetický brzdný systém a 6kilogramové zátěžové kolo. Odpor při cvičení je manuálně nastavitelný v 8 stupních, což je dobrý standard. Nejvyšší zátěž by přitom měla stačit i pokročilejším uživatelům. Pojezd je opatřen valivými ložisky, ale jednou z největších nevýhod tohoto modelu je jeho krátká délka (65 cm). Celková délka stroje je přitom 190 cm. Nosnost pak 120 kg a hmotnost 28 kg.

Součástí výbavy je ovšem i počítač s displejem. Možnosti a funkce jsou ale spíš pouze základní. Pro nenáročné používání může být tento trenažér přesto dobrou volbou.

Co potěší

 • Dostupná cena
 • Solidní zpracování

Co zamrzí

 • Slabší výbava
 • Kratší pojezd

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 9190 Kč

Koupit v obchodě

#6 TUNTURI Cardio Fit R30 Rower (od 9490 Kč)

 Recenze TUNTURI Cardio Fit R30 Rower 

A závěrem ještě jeden dostupnější model. Tentokrát jde o trenažér finské značky Tunturi. Toto zařízení nabízí vzhledem k ceně přiměřenou kvalitu a výbavu. Rozměrově nejde o středně velký stroj (206 x 49 x 53 cm) a délka pojezdu je 95 cm. Celková hmotnost činí 38 kg a zvyšuje ji i poměrně robustní, 8kilogramové zátěžové kolo. Maximální doporučená nosnost je do 135 kg.

TUNTURI Cardio Fit R30 Rower využívá magnetický brzdový systém a zátěž je možné regulovat manuálně. Konstrukce je ocelová a poměrně bytelná. Vybavení je nicméně minimální. Počítač měří pouze zcela základní údaje: čas, odhad kalorií, vzdálenost apod. Displej je ale velmi přehledný a ovládání jednoduché.

Co potěší

 • Cenově dostupný
 • Odolná konstrukce
 • Poměrně tichý

Co zamrzí

 • Minimální výbava
 • Nejvyšší zátěž zřejmě neuspokojí náročnější cvičence

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 9490 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat veslovací trenažér

Veslovací trenažéry představují zajímavou volbu pro domácí cvičení. Ale abyste byli fungováním tohoto zařízení a výsledky cvičení spokojeni, je třeba správně vybírat. A mít i reálná očekávání.

Jaké jsou výhody veslovacího trenažéru?

Je přece tolik možností. Steppery, orbitreky nebo rotopedy – to je klasika. Proč tedy sáhnout právě po veslovacím trenažeru? Inu, tento stroj má rozhodně své výhody. Mezi největší patří zapojení opravdu celého těla s výraznou zátěží horních partií. Zatímco ostatní jmenované stroje se zaměřují výlučně nebo převážně na nohy a hýždě, veslovací trenažér významnou měrou posiluje i záda, ramena, paže či břicho.

Veslování je navíc poměrně náročná činnost a při vyšší zátěži může trenažér sloužit nejen jako protahovací stroj nebo zařízení pro vytrvalostní, aerobní trénink, ale i jako výkonný posilovací stroj pro trénink anaerobní a silový.

Kvalitní modely umožňují velký rozsah pohybu, což se rovná zapojení takřka všech tělesných partií a maximálnímu účinku. Výhodou může být i to, že veslování může být pro spoustu lidí zábavnější než obyčejné šlapání.

Jak (ne)cvičit?

Má trenažér i nějaké nevýhody? Ano. Jednou z nich je vyšší náročnost cvičení po všech stránkách – zejména po té technické. A zvládnutí správné techniky je pro účinné a bezpečné používání trenažéru klíčové.

Mnoho lidí dělá chybu, když zvolí příliš vysokou zátěž, a kvůli tomu nejsou schopni naučit se správnou techniku. Velkou chybou je „tahání“ pažemi. Při správném provedení vychází veslování ze zad a nohou. Nesprávné cvičení může vést i k bolestem zad nebo jiných partií. Správné provedení může naopak mnoha „civilizačním“ problémům se zády předcházet.

Na co se při výběru zaměřit?

Konstrukce

Kvalita konstrukce je při výběru trenažéru zásadní. Jistě totiž nechcete investovat několik tisíc do stroje, který se za rok rozpadne. Kvalitnější provedení znamená obvykle ale i vyšší hmotnost. Ideální je ocelové provedení.

Nosnost

Nosnost se obvykle pohybuje v rozmezí 100-150 kg. Tato čísla je ovšem nutné brát s rezervou. Nižší nosnost neznamená pouze to, že se přístroj pod těžším cvičencem zhroutí. Především informuje o tom, jak časté a intenzivní používání zařízení snese.

Pojezd

Pojezd je zásadní částí konstrukce. Důležité je materiálové zpracování, ale taky délka. U levných strojů se setkáte s krátkými pojezdy, které nenabízejí dostatečný rozsah pohybu (zejména pro vyšší uživatele), cvičení pak může být neefektivní nebo nepohodlné. V ideálním případě taky volte kvalitní ložiskové provedení pojezdu.

Brzdné systémy

Existuje řada variant. Mezi nejčastější patří magnetický systém, který využívá setrvačník s magnetem. Kvalita se zde různí podle výrobce a konkrétního modelu. Může být i velmi dobrá. Výhodou je taky konstrukční odolnost.

Moderním, ale zpravidla poněkud nákladným, řešením je vzduchový brzdný systém, který mívá velmi dobré vlastnosti. Totéž platí pro indukční mechanismy. Nejlevnější variantou bývá hydraulický systém, který má ale řadu nevýhod.

Zátěž a regulace

Jak se ovládá stupeň zátěže? U jednoduchých modelů manuálně s použitím mechanického kolečka. Modernější je elektronické ovládání, které umožňuje i používání různých speciálních programů – často přednastavených pro určitý druh cvičení.

Počítač a funkční vybavení

Prakticky každý trenažér má i displej a počítač. Obyčejnější modely zobrazují jen základní informace (délku cvičení, vzdálenost, odhad kalorií apod.). U pokročilejších zařízení můžete využívat i různé programy a často si lze vytvořit i vlastní nastavení. Výjimkou nebývá ani měřič tepu. S tím se pak může pojit tzv. HRC program, který automaticky reguluje intenzitu cvičení podle tepové frekvence.

0 Sdílení

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin