Recenze 6 nejlepších termohrnků

Nejlepší termohrnky Patříte mezi milovníky kávy nebo čaje a pokazí vám náladu, když vám váš oblíbený nápoj vychladne dřív, než si jej stihnete vychutnat? Protože káva i čaj dnes patří doslova ke kultovním požitkům, stále více roste obliba takzvaných termohrnků.

Tyto nádoby udrží vaše nápoje teplé a mohou se skvěle hodit, např. pokud si chcete kafé připravit doma a vypít v autě nebo v práci, kde nemáte možnost si jej uvařit. Nejlepší termohrnky udrží optimální teplotu i mnoho hodin, takže jde o ideální řešení pro lidi, kteří věčně nacházejí své „teplé“ nápoje studené.

Termohrnek má ale řadu dalších využití. Můžete si jej vzít na kratší cesty nebo výlety a dobře je využijete i v parném létě, kdy je můžete naplnit ledově vychlazenou vodou nebo limonádou a udržet ji déle studenou. Tato praktická záležitost přitom dneska vyjde relativně levně, a tak není důvod si takový drobný komfort odpírat. Proto jsme pro vás připravili recenzi termohrnků, ve které najdete šest nejzajímavějších produktů současné nabídky. Zařadili jsme kousky za něco málo přes sto korun i za více než pět set korun. Vybrat si tedy může skutečně každý.

Na závěr vám ještě přidáme průvodce nákupem termohrnku, ve kterém se dozvíte například, v čem se liší od klasické termosky a jaké jsou jeho výhody a nevýhody, jaký materiál je pro tuto nádobku ideální i další tipy, které vám pomohou lépe nakoupit.

Test termohrnků podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Bergner termohrnek nerez 0,4 l
5 out of 5 stars (5 / 5)299 KčČíst recenze
#2Orion termohrnek 0,5l
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)198 KčČíst recenze
#3Emsa Termohrnek Grande 0,5 l
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)781 KčČíst recenze
#4Primus Commuter Mug 0,3l
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)239 KčČíst recenze
#5LifeVenture Thermal Mug 0,3l
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)319 KčČíst recenze
#6Tescoma Constant 0,4l
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)449 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 termohrnků

#1 Bergner termohrnek nerez 0,4 l (od 299 Kč)

 Recenze Bergner termohrnek nerez 0,4 l  Na prvním místě testu termohrnků se po zásluze umístil výrobek značky Bergner s označením BG-5958. Bergner je původem rakouská společnost, která dnes působí ve většině Evropských a mnoha světových zemích a produkuje velmi kvalitní a přitom dostupné domácí potřeby. Tento hrnek s využitelným vnitřním objemem 0,4 l je skutečně krásný a povedený kousek – a to jak elegantním designem, materiály a praktickými vlastnostmi, tak i cenou.

Tělo hrnku je z nerezové oceli, která je ideální volbou pro maximální dobu zachování teploty nápojů. Velkou výhodou a třešničkou na dortu je pak silikonový potah horní části, který slouží k pohodlnému držení a lepší izolaci od horkého nápoje.

Hrnek BG-5958 je pevně uzavíratelný a ani při rizikové manipulaci neprotéká. Díky tomu jej můžete klidně svěřit i dětem a poslat je s hrnkem plným teplého čaje třeba do školy. Potěší i možnost vybrat si z více barevných variant.

Tento model je jasným vítězem v poměru ceny a kvality.

Co potěší

 • Jeden z nejkvalitnějších termohrnků za skvělou cenu
 • Pevně uzavíratelný, neprotéká
 • Nerezové provedení a silikonové držátko
 • Optimální objem 0,4 l
 • Vhodný pro dospělé i děti
 • Skvělý design

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 299 Kč

Koupit v obchodě

#2 Orion termohrnek 0,5l (od 198 Kč)

 Recenze Orion termohrnek 0,5l  Druhou pozici obsadil další kvalitní nerezový termohrnek. Tentokrát se jedná o výrobek české značky Orion s poměrně velkým objemem 0,5 l. Tento hrnek disponuje uzavíratelným plastovým víčkem, které zvyšuje jeho praktické využití. Díky vyššímu obsahu jej ocení lidé, kteří mají vysokou spotřebu kávy – např. řidiči, pracovníci v kancelářích a podobně.

Termohrnek Orion je vysoký 23 cm, v průměru má pak 7 cm a bez nápoje váží cca 400 gramů. Provedení z nerezové oceli navíc zajišťuje, že nápoj vydrží teplý (nebo naopak studený) značně dlouho. Pro většinu lidí však bude možná nejdůležitějším faktorem cena tohoto produktu, která je vzhledem ke kvalitě zpracování opravdu vynikající.

Co potěší

 • Velmi levný termohrnek
 • Kvalitní nerezové provedení
 • Uzavíratelné plastové víčko
 • Velký objem 0,5 l

Co zamrzí

 • Větší rozměry a váha

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 198 Kč

Koupit v obchodě

#3 Emsa Termohrnek Grande 0,5 l (od 781 Kč)

 Recenze Emsa Termohrnek Grande 0,5 l  EMSA XXL je termohrnek pro nejnáročnější zákazníky. Jedná se o špičkový výrobek, který sice rozhodně nepatří mezi nejlevnější, ale za své peníze si můžete být jisti precizní kvalitou ve všech ohledech. Tento hrnek je vyroben z ušlechtilé nerezové oceli s pogumovaným tělem pro lepší a pohodlnější držení. Padne do standardních nápojových držáků v autě a vršek je uzpůsoben tak, abyste mohli snadno pít z kterékoli strany třeba i při řízení.

Specialitou je rozebíratelný Take-apart uzávěr, který usnadňuje čištění a lze jej vložit do myčky nádobí. Díky tomu se nemusíte obávat zasychajících, špatně dostupných zbytků starých nápojů anebo kontaminace nových nápojů vůněmi těch předchozích, což je nešvar některých levnějších modelů. Uzávěr Quick-press umožňuje snadné otevření stiskem tlačítka a zajistí 100procentní nepropustnost.

Lákadlem hrnku EMSA XXL je idoba, po kterou je schopen udržet teplotu nápojů. V případě teplých nápojů to může být až 6 hodin, u studených až 12. Doba je samozřejmě limitována venkovní teplotou, přesto jde mezi hrnky o jasný nadstandard. Hrnek je také vybaven protiskluzovým dnem. Pokud chcete to nejlepší a nevadí vám si připlatit, rozhodně zvažte tento výrobek.

Co potěší

 • Jeden z nejprodávanějších termohrnků
 • Udrží teplotu až 6 (teplé nápoje) nebo 12 (studené) hodin
 • Snadné čištění
 • Velmi propracovaný a praktický vršek
 • Ideální do auta
 • Vysoká odolnost
 • Neprotéká

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 781 Kč

Koupit v obchodě

#4 Primus Commuter Mug 0,3l (od 239 Kč)

 Recenze Primus Commuter Mug 0,3l  Primus Commuter Mug je malý hrnek s velmi pěkným designem a za velmi výhodnou cenu. Tento výrobek je dvouplášťový a použitým materiálem je plast. Objem je poněkud menší – pouze 0,3 l, což ale u tohoto druhu výrobků může být stejně tak přednost jako nevýhoda.

Každopádně můžete ocenit skladnost (rozměry pouze 79 x 160 mm) a nízkou hmotnost (cca 190 g). Díky tomu jej můžete pohodlně vložit i do menší tašky, batohu nebo kabelky, aniž by vás tížil nebo zabral mnoho místa.

Hrnek je vybaven kvalitním silikonovým těsněním a opravdu neteče, otevírání a zavírání je přitom jednoduché – pomocí tlačítka. Tento hrnek sice neudrží teplotu nápoje tak dlouho jako kvalitní nerezové kousky, přesto nabízí za danou cenu dobré vlastnosti. K dostání je v mnoha barevných provedeních.

Co potěší

 • Cenově dostupný a velmi pěkný hrnek
 • Kvalitní těsnění
 • Skladný a lehký

Co zamrzí

 • Slabší izolace
 • Menší objem

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 239 Kč

Koupit v obchodě

#5 LifeVenture Thermal Mug 0,3l (od 319 Kč)

 Recenze LifeVenture Thermal Mug 0,3l  Pro páté místo jsme vybrali další menší hrnek s obsahem 300 ml. Lifeventure Thermal Mug je vyroben z nerezové oceli a disponuje kvalitním dvojitým víčkem. Váha hrnku bez náplně je cca 300 gramů a nápoje si v něm díky dobré izolaci dokáží uchovat teplotu až 4 hodiny (teplé), nebo dokonce 12 hodin (studené).

Tento elegantní kousek ocení uživatelé, kterým stačí malý objem, ale chtějí, aby obsah vydržel dostatečně dlouho teplý nebo studený. Design hrnku je jednoduchý, ale elegantní, a navíc si můžete vybrat z celé řady barevných provedení.

Co potěší

 • Nerezové tělo
 • Kvalitní uzávěr, který neprotéká
 • Sedí do držáků v autě
 • Dobrá izolace (4-12 hodin)

Co zamrzí

 • Nižší objem
 • Vzhledem k malému objemu vyšší hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 319 Kč

Koupit v obchodě

#6 Tescoma Constant 0,4l (od 449 Kč)

 Recenze Tescoma Constant 0,4l  Velmi známý český výrobce Tescoma nemůže v našem výběru chybět. Nicméně na zástupce této značky zbylo až poslední místo. Není to ale ani tak špatnou kvalitou jako silnou konkurencí.

Termohrnek Tescoma Constant má totiž co nabídnout. Jedná se o výrobek z kvalitní nerezové oceli s velmi dobrou izolací. Nabízí průměrný, praktický objem 0,4 l a hmotnost samotného hrnku je cca 330 g.

Tescoma Constant zaujme jednoduchým, ale příjemným designem a disponuje plastovým víčkem s kvalitním těsněním a praktickou, odnímatelnou rukojetí. Hrnek dokáže udržet teplotu nápojů poměrně dlouhou dobu a provedení je dostatečně odolné.

Co potěší

 • Zdařilý design
 • Odnímatelná rukojeť
 • Optimální objem 0,4 l
 • Dobrá izolace, nerezové provedení
 • Dobře těsní

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Horší provedení uzávěru (nos se při pití dotýká mokrého víčka)

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 449 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat termohrnek?

Recenzi termohrnků máme za sebou a dostáváme se ke slibovanému průvodci. Nejedná se sice o položku, která by představovala kdovíjakou investici, a nutila tak k velmi důkladnému výběru a zvážení nákupu ze všech hledisek a s porovnáním všech proměnných. Přesto je dobré ujasnit si, jaký typ hrnku chcete, a to zejména podle toho, k čemu jej budete používat.

Nejdříve se ale pojďme podívat na to, jaký je vlastně rozdíl mezi termohrnkem a starou dobrou termoskou.

Termohrnek, nebo termoska?

Rozdíl mezi těmito dvěma produkty není nijak radikální a přesně vymezený, přesto je lze od sebe poměrně snadno odlišit. Hlavní roli přitom hraje objem. Zatímco termosky disponují obvykle značným objemem (běžně i 1 l nebo více), hrnky jsou podstatně menší a běžný vnitřní objem se pohybuje v rozmezí 0,3-0,5 l.

Termosky mají taky vždy pevný uzávěr, který musíte zpravidla celý odšroubovat, abyste se mohli napít. Termohrnky naproti tomu disponují uzávěrem opatřeným menším víčkem, které je možné použít k pohodlnějšímu a rychlejšímu napití. Problémem některých termohrnků je, že uzávěr s víčkem není „stavěný“ například na skladování v batohu nebo tašce a může protékat.

Cestovní hrnky by měly mít ale těsnění dostatečně kvalitní, aby protékání zabránily. Termohrnky z plastu, porcelánu nebo skla naopak někdy vůbec nemusejí být určeny k cestování a nemají téměř žádné těsnění. Jsou vhodné pro domácí nebo kancelářské užití.

Kdy je lepší termoska?

Termoska je vyrobená tak, aby udržela teplotu nápojů opravdu dlouho. Naopak některé termohrnky, zejména skleněné či porcelánové, ale i plastové disponují jen minimální izolací a teplotu nápoje udrží jen cca do 2 hodin. Jsou tedy určeny pro sice pomalou, nicméně okamžitou konzumaci, nikoli pro skladování.

Termosky jsou taky vhodné pro delší cestování. Svým zpracováním i objemem jsou obvykle odolnější a praktičtější. Můžete je hodit do batohu nebo i kufru a za spoustu hodin vytáhnout se stále teplým nebo studeným nápojem.

Kdy je lepší termohrnek?

Termohrnky jsou vhodnější pro rychlejší konzumaci. Jejich hlavní určení je např. pro použití v práci, kde nemáte čas vypít si kávu naráz kvůli vytíženosti. Používat je můžete taky třeba v domácnosti apod.

Cestovní termohrnky – zpravidla nerezové nebo plastové – je možné dát třeba do tašky, aktovky nebo kabelky a uchovat nápoj teplý při cestě do školy nebo práce. Vhodné jsou taky na kratší výlety. V létě v takové situaci oceníte studené osvěžení, ale kvůli kratší vycházce by se vám nechtělo tahat těžkou, velkou termosku.

Jaký zvolit materiál?

Materiál hrnku je hlavním faktorem ovlivňujícím způsob využití, cenu a samozřejmě dobu, po které si nápoj v hrnku udrží svou teplotu. Jaké jsou možnosti?

 Sklo 

Skleněné termohrnky mohou mít dobře těsnicí víčko a být také obaleny do silikonového obalu, který zesiluje izolaci. Tyto hrnky lze tedy přenášet s sebou na kratší vzdálenosti, ale jelikož je izolace minimální, nápoj zůstane teplý nanejvýš dvě hodiny. Zajímavou variantou jsou tzv. termo sklenice. Jedná se o klasické sklenice opatřené ale dvojitou stěnou, čímž je dosaženo lepší izolace. Tyto sklenice vyrábí například značka 4Home.

 Porcelán 
Porcelánové hrnky obvykle nejsou příliš vhodné pro cestování a nebývají dobře utěsněny. Ideální jsou pro statické použití doma nebo v kanceláři, maximálně je lze umístit do držáku na nápoje v autě. Izolace je zhruba stejně slabá jako v případě skleněných hrnků.

 Plast 

Plastové hrnky se vyrábějí s dvojitou stěnou a poskytují už o něco lepší izolaci než dva předchozí materiály a jsou často dobře uzpůsobeny k cestování a uložení v tašce nebo jiném zavazadle. Jsou poměrně odolné a značnou výhodou je nízká hmotnost a zpravidla taky velmi nízká cena. Přesto nejsou vhodné k delšímu uchovávání nápoje. Teplotu udrží jen o něco déle než porcelánové a skleněné hrnky.

 Nerez 

A konečně se dostáváme k nerezu, který teprve pořádně naplňuje podstatu předpony „termo“. Schopnost izolace už může být často srovnatelná s kvalitními termoskami. Levnější varianty udrží horké nápoje při optimální teplotě okolo 4 hodin, nejlepší nerezové hrnky to však dokážou i o mnoho déle (výjimečně i 15 a více hodin).

U studených nápojů je pak tato doba vždy vyšší a poměrně běžně se pohybuje okolo 12 hodin. Nerezové hrnky jsou pochopitelně taky nejodolnější, mají ideální hygienické vlastnosti, nepřebírají pachy apod.

Jak se rozhodnout, jaký koupit termohrnek?

Pomůžeme vám několika otázkami:

 • Chcete si vařit kávu v práci nebo doma, ale nechcete ji mít za 20 minut studenou? – pak klidně zvolte plastovou nebo porcelánovou variantu s objemem do 0,3 l bez těsnění.
 • Chcete si doma uvařit kávu a vypít si ji v autě nebo v práci? – dostačující variantou může být plastová nebo skleněná varianta s objemem okolo 0,3 l. Těsnění nemusí být 100%, pokud hrnek ponesete v ruce nebo v držáku na nápoje v autě.
 • Chcete hrnek pro dítě, do kterého mu připravíte čaj do školy nebo na výlet? – zvolte plastový nebo nerezový hrnek s dobrým těsněním. Dbejte na nižší hmotnost a přiměřený objem.
 • Chcete hrnek, který zvládne vše předchozí a ještě mnohem víc? – zvolte kvalitní nerezový, dobře těsnící hrnek. Zvládne totéž co termoska menšího objemu.

Na co se ještě zaměřit?

 • Víčko – nemyslíme šroubovací uzávěr, ale víčko pro pití. Vyzkoušejte nakolik pohodlně a snadno se otevírá. Pití z něj by mělo být komfortní a praktické, abyste se neopařili nebo nepokapali. Pokud chcete hrnek nosit v zavazadle, musí dobře těsnit.
 • Údržba – důležité je, aby byly všechny kouty hrnku a jeho uzávěru dostupné pro úplné vyčištění. Jinak hrozí usazování nečistot, přebírání pachů apod.
 • Držák – velmi dobrým řešením je silikonový obal nebo pogumované provedení, hrnek se tak drží velmi pohodlně, nepodkluzuje atd. Další možností je pak rukojeť, ale ta může zbytečně překážet.
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin