Recenze 6 nejlepších rýžovarů

Vybrali jsme nejlepší rýžovary na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

Nejlepší rýžovary na trhu Že jste se doma marně pokoušeli připravit chutnou a sypkou rýži, kterou podávají ve vaší oblíbené japonské restauraci. Pořád vám to nejde? Nebo snad máte doma dítko, které bez rýže coby přílohy nedá ani ránu? Jste snad zapálený fitness dříč a rýži máte denně na talíři? Nebo naopak máte od manžela či manželky denně na talíři, že neumíte připravit jeho (její) oblíbenou čínu? Přijela k vám návštěva z Fukušimi a vy ji chcete mile překvapit domácím sushi?

Vařit rýži v hrnci je minulost. Buďte moderní a pořiďte si ten nejlepší rýžovar.

Říkáte si, k čemu vám vlastně bude? Odpověď je jednoduchá. Maximálně vám zjednoduší život v kuchyni. Nemusíte se bát připálení. Ani hlídat, jestli se vám všechna voda už nevypařila. A co je nejdůležitější, budete mít dokonale připravenou rýži, která bude ještě dlouho teplá, voňavá a pořád stejně chutná. Podívejte se na test našich 6 nejlepších rýžovarů.

Jsme pevně přesvědčeni o tom, že mezi nimi objevíte zrovna ten váš vysněný kousek.

Nejlepší rýžovary na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Tefal RK102811
5 out of 5 stars (5 / 5)849 Kč Číst recenze
#2Russell Hobbs 19750 - 56
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)690 Kč Číst recenze
#3Sencor SRM 1500WH
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)599 Kč Číst recenze
#4Professor HR 10B
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)390 Kč Číst recenze
#5Tristar RK - 6129
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)829 Kč Číst recenze
#6oneConcept Osaka 1
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)699 Kč Číst recenze

#1 Tefal RK102811 (od 894 Kč)

Náš vítěz v testu rýžovarů podle parametrů a výsledků zahraničních testů

 Recenze Tefal RK102811 

Pokud s oblibou připravujete velké množství rýže, tak je pro vás Tefal RK102811 tím pravým kusem nádobí.

Malými rozměry se nenechte zastrašit. Objemná 3 l nádoba připraví chutnou rýži až pro 6 osob. V balení najdete také lžíci na rýži a odměrnou nádobu. Tento špičkový výrobek je rovněž vybaven funkcí „Udržování teploty”.

A není to jen kvalitní rýžovar. Díky parnímu koši můžete připravit cereální kaši nebo třeba brambory. Plánujete oběd a nemůžete se rozhodnout mezi 2 pokrmy? Nebo víte, že vy si pochutnáte na rýži, zatímco vaše malá dcera má raději dušenou zeleninu? V rýžovaru uvaříte klidně dvě zdravá jídla současně.

Tefal ví, že váš čas je drahocenný. A tak můžete odnímatelné části vložit do myčky nádobí. Stačí odměřit rýži, přidat vodu a zapnout. A pak si jen vychutnat skvělou rýži, která bude skvělou přílohou ke svátečnímu obědu.

Rýžovar značky Tefal vyhrál v německém testu TestMagazin se známkou 88,9% jako vynikající produkt z celkem 9 testovaných rýžovarů.

Co potěší

 • velký objem
 • výjimečný černý design
 • možnost mytí v myčce

Co zamrzí

 • nejvyšší cena z testovaných rýžovarů
 • při vaření v páře je dost komplikovaná manipulace s miskou, neboť ta je zcela bez úchytů

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 894 Kč

Koupit v obchodě

#2 Russell Hobbs 19750 – 56 (od 690 Kč)

Skvělý rýžovar pro náročnější spotřebitele anglické značky Russell Hobbs

 VÍTĚZ   Recenze Russell Hobbs 19750 – 56 

Jestliže chcete kvalitní rýžovar, tak se můžete spolehnout na anglickou značku Russell Hobbs. Model Russell Hobbs 19750 – 56 je sice ten nejmenší kousek z naší recenze rýžovarů, nicméně objem 1,8 l bude hravě stačit pro přípravu až 10 porcí rýže.

Rýži dokonale uvaří a pak ji dlouho uchová v teple. Kvalitní povrch rýžovaru zhotovený z kartáčované nerezové oceli a jeho skleněné víko velmi usnadní jeho čištění. Stejně dobře se umývá i vyjímatelná mísa s nepřilnavým povrchem. Zapomnětlivce potěší i funkce automatického vypnutí.

Kromě vaření vašeho oblíbeného pokrmu můžete rýžovar využít i na přípravu dušené zeleniny, ryb i masa nebo dokonce i polévky. A to díky přídavné nádobě. Funguje i jako parní pomalý hrnec. Za pár minut tak můžete mít vynikající a zdravý oběd.

Německý TestMagazín ohodnotil tento rýžovar známkou 1,6 (jako ve škole) jako dobrý produkt.

Co potěší

 • větší objem
 • nádoba na přípravu potravin v páře
 • malé rozměry

Co zamrzí

 • kratší přívodní kabel
 • prskání pěny, která při vaření vzniká a vycházející otvorem pro páru

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 690 Kč

Koupit v obchodě

#3 Sencor SRM 1500WH (od 599 Kč)

Nejprodávanější rýžovar na trhu. Dobrý poměr ceny a výkonu.

 Recenze Sencor SRM 1500WH 

Další recenzovaný rýžovar je výrobek japonské značky Sencor. S tímto 1,5 litrovým speciálním hrncem a nepostradatelným kouskem nádobí připravíte až 1200 g sypké rýže.

Můžete klidně začít hned ráno. Díky funkci Keep Warm zůstane rýže až 6 hodin teplá. Dáte si ji k obědu. Nebo si od vaření můžete klidně odskočit na nákupy. Sencor SRM 1500WH má totiž bezpečnostní pojistku proti přehřátí, vyvaření vody a sám se vypne po dovaření. Je také vybaven skleněnou pokličkou, která má otvor pro únik přebytečné páry.

A není to jen rýžovar, je to také hrnec, s nímž uvaříte výtečnou sushi rýži. Přejeme dobrou chuť!

PS: K dispozici je také verze Sencor SRM 0600 WH (399 Kč), která se liší objemem. Pojme cca polovinu výše zmíněných ingrediencí – tedy 0,6 l a 450 gramů rýže a je vhodná spíše pro jednotlivce maximálně páry.

Co potěší

 • cena
 • odpojitelný síťový kabel
 • tlačítko pro vypnutí, nemusíte tak přístroj odpojovat ze sítě

Co zamrzí

 • pokud maximální dávku rýže dostatečně nepropláchnete, tak vypění

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 599 Kč

Koupit v obchodě

#4 Professor HR 10B (od 390 Kč)

Tohle je základní rýžovar bez nadbytečných funkcí v dobrém poměru ceny a výkonu. Jen pozor na menší objem.

 Recenze Professor HR 10B 

Professor HR10B je opravdu rýžovar, který zákazníka potěší vyváženým poměrem cena / výkon.

Vejde se do něj maximálně 700 g, takže uspokojí jen jednotlivce nebo velmi malou či velmi skromnou rodinku. Díky odměrce, lžíci a stupnici na nádobě snadno nadávkujete rýži a vodu. Pak stačí už jen rýžovar zapnout. A čekat, až vás světelná signalizace provozu upozorní na to, že je čas jít k obědu.

Díky ochraně proti přehřátí se nemusíte bát nehod a klidně si můžete dát šlofíka. Nepřilnavý povrch zase zajistí uvaření chutné rýže bez připálení. Přenášení rýžovaru je díky ergonomicky řešeným madlům snadná záležitost, stejně tak údržba je nenáročná a rychlá. Příprava rýže se rázem stane vaším koníčkem.

Co potěší

 • poměr cena / výkon
 • automatické vypnutí po uvaření

Co zamrzí

 • nižší příkon 400 W může prodloužit přípravu rýže
 • malý objem

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 390 Kč

Koupit v obchodě

#5 Tristar RK – 6129 (od 829 Kč)

Objemný rýžovar pro větší rodiny, kvalitní produkt

 Recenze Tristar RK – 6129 

První z testovaných rýžovarů je nerezový výrobek s označením Tristar RK – 6129.

Se svým objemem 2,2 litrů patří k těm větším. Jeho design je jednoduchý, ale přitom nevšední. Praktickou stránkou tohoto rýžovaru je jeho snadná údržba zvenku i uvnitř. Vnitřní nádobu lze lehce vyjmout a nepřilnavý povrch zajistí vaření rýže bez připálení.

S odměrkou a lžící na rýži, což jsou další součásti výbavy, snadno připravíte požadovanou dávku. Uvnitř nádoby pak můžete celkové množství uvařené rýže snadno zkontrolovat díky dobře viditelné rysce.

Víko s parním ventilem se postará o únik páry a zároveň o to, abyste se o něj nespálili. Pojistka pak zajistí, že omylem nikdy nezapnete prázdný rýžovar. Jeho ovládání je zcela jednoduché, stačí jen zapnout. Rýži si navíc díky udržování teploty můžete vychutnat teplou i po několika hodinách.

Nižší verze tohoto rýžovaru získala v německém TestMagazinu hodnocení 86,80 jako dobrý výrobek.

Co potěší

 • automatické vypnutí při dosažení nastavené teploty
 • velký objem
 • pěkný design v nerezu

Co zamrzí

 • pokud použijete maximální množství rýže, vznikající bubliny vody a škrobu budou vytlačovat pokličku, čímž může dojít k znečištění okolí. Drobnými opatřeními tomu ale lze zabránit.
 • má nejvyšší hmotnost z recenzovaných rýžovarů (2,7 kg)

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 829 Kč

Koupit v obchodě

#6 oneConcept Osaka 1 (od 699 Kč)

Tohle je podle nás nejlepší rýžovar na rychlou přípravu sushi rýže ve velmi pěkném designovém provedení

 Recenze oneConcept Osaka 1 

To není jen kvalitní rýžovar, ale také moderní přístroj, který umí uvařit krupici či proso, rizoto, mléčnou rýžovou kaši nebo jinou chutnou přílohu k masu. Ale pravděpodobně s jeho pomocí budete nejčastěji připravovat onen známý pokrm, který se připravuje z obilniny, jež se pěstuje ve více než stovce zemí. Už se vám na rýži sbíhají sliny?

S rýžovarem oneConcept Osaka 1 to s přehledem zvládne každý. Disponuje dostatečným objemem 1 l. Přes skleněnou poklici budete mít neustále přehled o stavu vaření. Jednou z užitečných funkcí tohoto moderního přístroje je ochrana před chodem na prázdno. A na svou oblíbenou japonskou pochoutku už nikam chodit nemusíte. Díky tomuto hrnci na sushi rýži zvládnete připravit vynikající kousky i doma.

Vyrábí Klarstein.

Co potěší

 • neotřelý červený design
 • nízká hmotnost
 • velmi jednoduchá obsluha vařiče
 • rychlá příprava rýže

Co zamrzí

 • nic

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 699 Kč

Koupit v obchodě

Jaký koupit rýžovar?

Nejdůležitější otázkou je, pro kolik osob budete pravidelně připravovat rýži. Od odpovědi se pak odvíjí výběr. Pro dva bude samozřejmě stačit menší objem nádoby než v případě čtyřčlenné rodiny, kdy je zapotřebí větší kapacita.

Dalším rozhodujícím faktorem výběru je pak široká paleta použití tohoto moderního pomocníka. Ač sám název napovídá, k čemu rýžovar výhradně slouží, tak vás možná překvapí, že existují i rýžovary, v nichž hravě zvládnete připravit i zeleninu, maso či dokonce polévku.

Další důležitou informaci, která může mít vliv na vaše rozhodování, je ta, že na trhu existují rýžovary s možností přepnutí do úsporného režimu po konci vaření. Funkce „Udržování teploty” umožňuje udržovat již uvařenou rýži v teplotě okolo 65 °C. Zdatné kuchařinky a šikovní kuchaři samozřejmě vědí, že v současné době se již existuje dlouhá řada vyzkoušených rozmanitých a originálních receptů pro rýžovar.

Vyměňte váš starý hrnec na vaření rýže za rýžovar. Rázem se z něj stane neocenitelný pomocník ve vaší kuchyni, který vám ušetří spoustu času a připraví chutné jídlo.

Aby se vám lépe rozhodovalo a abyste měli při výběru šťastnou ruku, přinesli jsme vám recenze hned šesti kvalitních rýžovarů.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového rýžovaru. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího rýžovaru na trhu.
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin