Domácnost

Recenze 7 nejlepších mobilních klimatizací (test 2023)

Nejlepší mobilní klimatizace Léto je už za dveřmi! Nevím jak vy, ale my celé léto řešíme kancelář, ve které je horko jako v pekle. To samé se týká domů, bytů a chat… Uvažovali jste někdy o pořízení klimatizace? Zkuste o tom popřemýšlet. Ale jak vybrat tu nejlepší mobilní klimatizaci?

Začněme slovíčkem mobilní – protože klimatizace mohou být nástěnné či mobilní. A každá má své výhody a nevýhody! Nástěnná klimatizace je obvykle tišší (kompresor je zvenku budovy), energeticky úspornější a její funkce jsou výkonnější. Ale její instalace může být problém. Pro tento typ klimatizace musíte udělat vývod skrze zeď – a to není vždy snadno proveditelné.

Příjemnou alternativou může proto být mobilní klimatizace. Je skladná, můžete ji využívat na více místech a pokud ji zrovna nepotřebujete, schováte ji do sklepa. Na tuzemském trhu naleznete nepřeberné množství značek, typů a druhů mobilních klimatizací.

Recenze mobilních klimatizací vám poradí, jak vybrat klimatizaci do bytu. Představíme vám různá cenová rozhraní a celou řadu funkcí. V závěru článku navíc naleznete přehledného průvodce světem mobilních klimatizací. Informace jsou důležité – a my vám jich chceme dát dostatek, abyste si mohli vybrat přesně takovou klimatizaci, jakou potřebujete.

Jaká je tedy nejlepší mobilní klimatizace?

  1. Olimpia Splendid DOLCECLIMA Air Pro 13 A+ WiFi – to nejlepší a nejúspornější na trhu
  2. Klarstein New Breeze ECO – poměr cena / výkon
  3. Klarstein NEW BREEZE 9 – vítěz německého testu
  4. SAKURA STAC 15 CPA/NB – skvělé recenze
  5. Sinclair AMC-14P – jedna z nejprodávanějších na trhu
  6. Olimpia Splendid Compact 8P
  7. Klarstein Pure Blizzard 3 2G – nejlevnější kvalita
 AKTUALIZACE PRO LÉTO 2023 

Porovnávací test nejlepších mobilních klimatizací podle redakce

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Olimpia Splendid DOLCECLIMA
Air Pro 13 A+ WiFi

Chladící výkon: 2.9 kW (13000 BTU/h)
Vzduchový výkon: 420 m3/h
Hlučnost: 62 dB
Hmotnost: 32 kg
+ jedna z nejúspornějších na trhu
⭐ 99 %16000 KčČíst recenze
#2Klarstein New Breeze ECO
Chladící výkon: 2,9 kW (10000 Btu/h)
Místnost: 29 až 49 m²
Hlučnost: max. 64 dB
Hmotnost: cca 35,5 kg
Spotřeba energie: 900 W

+ 4 provozní režimy, 3 síly větru
⭐ 98 %9700 KčČíst recenze
#3Vítěz německého testu
Klarstein NEW BREEZE 9
Chladící výkon: 2.7 kW (9000 Btu/h)
Místnost: 26-44 m²
Hlučnost: 64 dB
Hmotnost: 24,3

+ 4 v 1: chlazení, sušení, větrání a noční provoz
⭐ 96 %7300 KčČíst recenze
#4SAKURA STAC 15 CPA/NB
Chladící výkon: 4.4 kW (- Btu/h)
Místnost: do 45 m2
Hlučnost: - dB
Hmotnost: -
⭐ 96 %12800 KčČíst recenze
#5Sinclair AMC-14P
Chladící výkon: 4 kW (14000 BTU/h )
Vzduchový výkon: 450 m3/h
Hlučnost: 56-65 dB
Hmotnost: 30 kg
Příkon (W): 1535

+ funkce topení
+ 3 stupně rychlosti ventilátoru
⭐ 95 %15000 KčČíst recenze
#6Olimpia Splendid Compact 8P
Chladící výkon: 2,1 kW (8000 Btu/h)
Vzduchový výkon: 300 m3/h
Hlučnost: 63 dB
Hmotnost: 23 kg
⭐ 92 %7500 KčČíst recenze
#7Klarstein Pure Blizzard 3 2G
Chladící výkon: 2,1 kW (7000 Btu/h)
Místnost: od 21 do 34 m²
Hlučnost: 56 dB
Hmotnost: 21,8 kg
⭐ 87 %7000 KčČíst recenze

Osobně otestované mobilní klimatizace v naší redakci

Jak vybrat mobilní klimatizaci do bytu / domu?

Typy klimatizací

Klimatizací existuje více druhů a je dobré se v nich orientovat, abyste se mohli adekvátně rozhodnout, která pro vás bude nejlepší volbou. Teď se proto podíváme na základní dělení klimatizací a taky principy fungování, výhody a nevýhody jednotlivých variant.

Mobilní klimatizaceSplit klimatizaceMobilní split klimatizaceMulti-split klimatizace

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace se těší velké oblibě. Její hlavní výhody jsou totiž opravdu výmluvné. Toto zařízení je snadno přenosné a nevyžaduje žádnou zvláštní montáž ani instalaci. Vyhnete se tudíž jakýmkoli stavebním zásahům. To dělá z téhle klimatizace ideální volbu v případě některých bytů či objektů, kde by byly větší zásahy příliš obtížné nebo i nemožné.

Mobilní klimatizaci můžete navíc přenášet podle potřeby nejen z místnosti do místnosti, ale třeba i mezi jednotlivými objekty, jednotka má obvykle kolečka, případně i držadlo. Další značnou výhodou je výrazně nižší pořizovací cena oproti klimatizacím splitovým.

A jak mobilní klimatizace funguje? Tvoří ji pouze přenosná vnitřní jednotka a dále hadice o větším průměru (obvykle okolo 10 cm), kterou je potřeba vysunout ven oknem nebo dveřmi. Na rozdíl od split klimatizace není kompresor umístěn venku, ale hadice pouze rovnou odvádí teplý vzduch pryč.

Dále je třeba zmínit i určité nevýhody tohoto řešení. Především je to nižší výkon. Mobilní klimatizace má veškeré zařízení v jednom lehce přenosném, kompaktním těle. Logicky tedy neposkytne takový chladicí výkon jako silný a rozměrný samostatný kompresor. S tím souvisí i poněkud vyšší hlučnost mobilních jednotek – ta se může pohybovat až kolem 60 dB. I s tímto faktorem je tedy potřeba počítat.

Přesto jde rozhodně o zajímavou, cenově dostupnou a flexibilní variantu vhodnou zejména do menších místností, které dokáže i při nižším výkonu snadno obstarat. Při výběru této klimatizace je třeba sledovat především parametry, jako je:

  • Příkon čili spotřeba elektřiny
  • Chladicí výkon
  • Průtok vzduchu
  • Případně i hlučnost, hmotnost, kvalitu zpracování a další faktory

Split klimatizace

Jako první jsou na řadě výkonné a oblíbené split klimatizace. Slovo split (z angličtiny „oddělit“) odkazuje na to, že celek je rozdělen do dvou (nebo i více) jednotek. Proto se můžete setkat i s názvem dělená klimatizace.

Jedna část je umístěna v exteriéru, právě v ní se nachází kompresor. Druhá je pak namontována v interiéru a nasává teplý vzduch, který po ochlazení vyfukuje zpět do místnosti. Tyto dvě jednotky jsou spojeny chladícím potrubím obvykle skrze zeď.

Výhodou klasických split klimatizací je především vysoký chladicí výkon a obvykle je s nimi možné také v případě potřeby vytápět. Další výhodou je velmi tichý chod. Hlučný kompresor je umístěn za zdí. Jde tedy zároveň o komfortní řešení, které oceníte v ložnicích, obývacích pokojích, ale jistě i kancelářích, kde je potřeba klid na práci.

Toto řešení má ovšem i své nevýhody. Mezi ty největší patří vysoká pořizovací cena, dále poměrně vysoké provozní náklady v důsledku výraznější spotřeby. Možná vůbec největším úskalím je pak instalace celého zařízení, která vyžaduje často i stavební zásahy. Určitým kompromisem však může být specifická mobilní split klimatizace…

Mobilní split klimatizace

Jak to funguje? Princip je v podstatě stejný jako u klasické dělené klimatizace, s několika dílčími úpravami, které mají zajistit především snadnější instalaci. Vnitřní jednotka je stojící, není ji tedy nutné montovat na zeď, stačí ji umístit na zem. Delší hadice pak umožňuje její protažení např. balkonovými dveřmi nebo oknem. Není tedy nutné vést potrubí skrz zeď.

Vnější kompresorovou jednotku pak také jednoduše postavíte pod okno, třeba na terasu nebo balkon. Problém se vzniklou mezerou v okně nebo dveřích lze řešit pomocí speciálních těsnění, které zvýší efektivitu fungování klimatizace.

Multi-split klimatizace

Variantou dělené klimatizace jsou i tzv. multi-split zařízení. Rozdíl spočívá v tom, že jedna venkovní jednotka obsluhuje rovnou několik jednotek vnitřních, které mohou chladit několik místností. Toto řešení je ekonomicky, ekologicky i instalačně poněkud elegantnější než pořízení několika kompresorových jednotek pro každou místnost zvlášť.

Mobilní klimatizace vs. ochlazovač vzduchu

Dostáváme se k docela důležitému bodu. Až překvapivě často dochází k záměně tzv. ochlazovačů vzduchu s mobilními klimatizacemi. Nezřídka na tom mají podíl viny i výrobci nebo prodejci, kteří tyto pojmy neoddělují dostatečně striktním způsobem. Příliš nepomáhá ani fakt, že jednotky ochlazovačů jsou obvykle mobilním klimatizacím dosti podobné. Jaký je tedy rozdíl mezi ochlazovačem a mobilní klimatizací?

Zásadní a na první pohled patrný rozdíl spočívá v přítomnosti odvodní hadice u klimatizační jednotky. U ochlazovače tato hadice chybí.

Ochlazovač tedy láká na to, že je ještě flexibilnější než mobilní klimatizace, ale pozor! Ochlazovač nikdy nedosáhne takového chladicího výkonu jako klimatizace. Nedisponuje kompresorem, je vybaven pouze speciálním vodním filtrem a ventilátorem.

Poskytne tedy mírné ochlazení a zároveň určité pročištění a zvlhčení vzduchu. To může být příjemné v místnostech se suchým vzduchem. V parném létě však vyšší vlhkost zvyšuje i pocitovou teplotu a míru pocení. Klimatizace má typicky opačný (odvlhčující) účinek. Obojí najde své uplatnění, ale je potřeba na tyto vlastnosti myslet již při výběru.

Ochlazovač poznáte i podle parametrů, což může být jednodušší v případě výběru na internetu, kdy není k dispozici dostatečná fotodokumentace – a nelze poznat, zda má zařízení odvodní hadici. Už z principu nemůže být u ochlazovače uveden chladicí výkon, taky příkon je mnohem nižší (řádově např. jen desítky W). Dále vás může upozornit cena. Nejlevnější ochlazovače mohou stát jen okolo 1 000 Kč. Funkční mobilní klimatizaci za tyto peníze rozhodně nepořídíte.

Ochlazovače mají ale i své výhody:

  • Výrazně nižší pořizovací cena i spotřeba
  • Ekologický chod
  • Pročištění a zvlhčení (může i nemusí být výhoda, záleží na situaci) vzduchu
  • Bez instalace, bez vývodní hadice, maximální flexibilita

Oblíbená klimatizac zn. Klarstein Na začátku článku jsme vám ukázali rozdíl mezi nástěnnou a mobilní klimatizací – teď se již budeme zabývat pouze těmi mobilními. Přestože pro tuto klimatizaci nemusíte vrtat do zdi, budete muset vyřešit vývod horkého vzduchu z místnosti.

Lze ho nainstalovat do přivřeného okna, nebo můžete využít permanentnější řešení (vývod přes zeď nebo sklo).

Uvedeme veškeré parametry a funkce, které byste měli při nákupu mobilní klimatizace zohlednit.

Funkce mobilních klimatizací

Mobilní klimatizace mohou mít funkci chladicí, ventilační, odvlhčovací a topení. Na jednom přístroji mohou být zastoupeny všechny funkce nebo jen některé z nich. Funkce topení nebývá vždy součástí klimatizace, protože v ČR valná většina domácností již nějaký topný systém má.

Chladicí funkce

Klimatizace funguje na principu odvádění teplého vzduchu z místnosti, do níž naopak fouká studený vzduch. Chladicí výkon je jedna z hodnot, na kterou je třeba se při výběru zaměřit. Čím vyšší výkon, tím silnější klimatizace.

  • 3,5 kW a výše – vynikající výkon
  • 2,4 kW – 3,5 kW – solidní výkon
  • Pod 2,4 kW – slabý výkon

Ventilační funkce

Vzduchový a chladicí výkon dohromady určují sílu vlastní klimatizace. Proto byste měli – hned po chladicí funkci – zkontrolovat i vzduchový průtok.

  • 430 m3/h a více – vynikající výkon
  • 350 – 430 m3/h – solidní výkon
  • Pod 350 m3/h – slabý výkon

Odvlhčovací funkce

Odvlhčování nemusí být součástí mobilní klimatizace, ale většina moderních přístrojů ji má jako součást svého vybavení. Berte ji jako funkci, která potěší – bez problémů může nahradit klasické odvlhčovače (ty nejsilnější klimatizace zvládnou až 3 l/h). Bude se vám lépe dýchat, a obzvláště v dusných letních dnech ji jistě oceníte. Pochopitelně se naskýtá otázka, co s kondenzátem – viz níže.

  • 50l/24h a více – vynikající výkon
  • 30-50 l/24h – solidní výkon
  • Pod 30 l/24h – slabý výkon

Funkce topení

Jak bylo zmíněno výše, topení není úplně běžnou funkcí mobilních klimatizací, ale některé modely mohou mít topení. Pokud potřebujete klimatizaci třeba na chatu, kde žádné jiné topení není, zvažte koupi takového modelu.

Kondenzát

Kondenzát je vedlejším produktem každé klimatizace a musí být vyveden z přístroje. Starší modely mají nádobku, v níž se kondenzát zachytává. Musíte si jen pamatovat, že je nutné ho vylévat.

Modernější přístroje mají nicméně automatický výparník kondenzátu – tím pádem se již o žádnou tekutinu nemusíte starat.

Energetický štítek mobilní klimatizace

Energetický štítek mobilní klimatizace poskytuje vždy řadu velmi důležitých a užitečných informací. Ale je potřeba vědět, jak se v něm vyznat a co vlastně jednotlivé symboly znamenají.

Chlazení a topení

Štítek klimatizace může mít dvě podoby podle toho, zda zařízení pouze chladí, anebo umí i vytápět. To poznáte podle zkratek EER (chlazení) a COP (topení) v horní části štítku. Ty jsou navíc doplněny symbolem modrého nebo červeného ventilátoru. Dále následují údaje o:

  • Energetické třídě
  • Jmenovitém výkonu
  • Účinnosti chlazení/topení
  • Spotřebě za hodinu
  • Hlučnosti

Kromě hlučnosti, která je společná, mají kombinované klimatizace vlastní údaje pro chlazení a pro topení. Nás však bude zajímat především chlazení, protože to je u klimatizací přece jen poněkud stěžejní.

Energetická třída

Energetická třída klimatizací se pohybuje od A+++ po D. Mobilní klimatizace jsou úspornější než dělené a obvykle spadají do kategorie A.

Jmenovitý výkon

Chladicí výkon je zásadním činitelem. Může se udávat v jednotkách BTU, ale mnohem častěji se setkáte s výkonem v kW. Tuto veličinu najdete i na štítku. Je důležité zvolit dostatečný výkon vzhledem k objemu místnosti a nárokům.

Velmi úsporné a slabé klimatizace mohou mít chladicí výkon jen okolo 2 kW nebo i méně. V takovém případě však nelze očekávat efektivní ochlazení celé větší místnosti. Účinek bude spíše lokální. Výrobce obvykle udává, pro jakou plochu nebo objem místnosti je klimatizace určena.

Energetická účinnost

Ta je udávána koeficientem, který vychází z poměru příkonu a jmenovitého výkonu. U chlazení je uveden se zkratkou EER. Jednoduše řečeno platí, že vyšší číslo je lepší. U opravdu efektivních klimatizací bývá koeficient 3,2 EER nebo vyšší. Tento údaj poslouží především při porovnávání různých modelů mezi sebou.

Spotřeba za hodinu

U spousty spotřebičů se na energetickém štítku stanovuje orientační, průměrná spotřeba za rok v kWh. V případě klimatizace se však dočkáte „pouze“ průměrné spotřeby za hodinu. Používání klimatizace se totiž na rozdíl od např. pračky nebo ledničky velmi těžko zprůměruje.

Intenzita použití závisí na velmi individuálních potřebách ovlivněných navíc prostorem, kde se jednotka nalézá, rozmary počasí apod. I tento údaj vám tedy pomůže spíše při porovnávání různých modelů mezi sebou, než aby vám poskytl představu o cenové náročnosti provozu klimatizace v nějakém (např. ročním) horizontu.

Energetická spotřeba

Ať se vám to líbí nebo ne, klimatizace spotřebovává poměrně dost energie. Pro orientaci hledejte údaj o energetické třídě – ale je třeba podotknout, že všechny moderní přístroje jsou ve třídě A nebo A+.

Pro ještě lepší představu se podívejte na koeficienty EER a COP, které udávají poměr výkonu a příkonu (EER je koeficient pro chlazení, COP pro topení). Vyšší hodnota = účinnější zařízení = spotřeba menšího množství energie.

Nicméně koeficienty jsou proměnlivé v různých ročních obdobích, proto můžete zkontrolovat i sezónní koeficienty (SEER, SCOP), které ukazují účinnost klimatizace za různých teplotních podmínek.

Hlučnost

Tento bod může být úskalím při výběru mobilní klimatizace – jsou prostě hlučnější než ty nástěnné. I přesto dokážete najít tišší modely, které budou mít zhruba stejný zvuk jako myčka nebo lednička. Opravdu se na údaje o hlučnosti podívejte – protože zvuk, který je v pořádku přes den, se může stát nesnesitelným v noci.

Ovládací prvky

Moderní klimatizace by měla mít displej (ideálně dotykový), dálkové ovládání a časovač. Časovač je velmi užitečný – nastavíte klimatizaci na čas, kdy přijdete z práce – a váš byt je vychlazený na teplotu, jakou si přejete.

Dále by klimatizace rozhodně měla mít funkci automatické regulace teploty. Poté, co nastavíte požadovanou teplotu, klimatizace ji automaticky udržuje. Nemusíte pak znovu nastavovat teplotu každých 5 minut.

Rozměry a vzhled klimatizace

Počítejte s tím, že mobilní klimatizace nebude žádný drobeček. Pokud chcete výkonný stroj, pak bude něco vážit – některé modely můžou vážit až 40 kg. Pokud má vámi vybraná klimatizace vyšší váhu, rozhodně si ohlídejte, aby měla kolečka. Vestavěná kolečka vám alespoň usnadní manipulaci s přístrojem po domě.

Co se designu týče, výběr je opravdu veliký. Barvu, materiál i vlastní provedení si můžete vybrat dle svého vkusu. Nezapomeňte se podívat na již zmíněný displej – měl by být umístěn tak, aby vám byl snadno přístupný.

Chladivo

Možná je zbytečné zmiňovat druh chladiva, ale přece… Společnost žádá od moderního člověka, aby byl ohleduplný k životnímu prostředí, které je v posledních desetiletích lidskými bytostmi rychle devastováno.

Kvalitní mobilní klimatizace by měla mít chladivo, které je vpřátelské k životnímu prostředí a neprodukuje žádné emise skleníkových efektů (např. plyn R410A).

Příslušenství

Je možné dokoupit ke klimatizaci zvláštní příslušenství. Obzvláště pokud jste alergici, zvažte pořízení protiprachových (nebo jiných) filtrů. Klimatizace tak může současně čistit vzduch v místnosti (nebo si pořiďte na tuto činnost čističku vzduchu) – a vám se bude bez problémů dýchat.

Co je ještě dobré vědět o mobilních klimatizacích?

Zde pro vás máme ještě několik užitečných tipů, rad a postřehů, které se týkají používání populárních mobilních klimatizací.

Řešení odvodu vzduchu

Mobilní klimatizace se nemontují, neinstalují a nedělají se žádné díry do zdi. To už víte. Taky už jsme říkali, že odvodní hadici je třeba pouze vystrčit oknem nebo např. balkonovými dveřmi. V takovém případě je však nutné okno pootevřít.

Tím dochází k navracení vyfouknutého teplého vzduchu zvenčí a průniku teplého venkovního vzduchu do interiéru obecně. Efektivita chlazení je silně narušena a může být až o polovinu nižší než v případě dobře utěsněného odvodu. Jak tento problém řešit? Možností je několik:

  • Vytvoření stálého otvoru ve zdi nebo okně. Tímto řešením ovšem mobilní klimatizace přichází o jednu z hlavních výhod, kterou je neinvazivní instalace. Vytvoření otvoru v okně je jistě jednodušší než ve zdi, přesto nemusí vyhovovat každému.
  • Svépomocná řešení: např. kutilská utěsnění mezery v okně pomocí různých vhodných materiálů.
  • Pořízení speciální redukce na okno (nemusí být k dostání vhodný model kompatibilní s vašimi okny) anebo textilního těsnění (cena se pohybuje od cca 300 Kč výše).
  • Ponechání volného otvoru i za cenu snížení efektivity chlazení a zvýšení spotřeby.

Faktory ovlivňující výkon chlazení

Jmenovitý výkon chlazení je jedna věc. Reálný výkon a dopad na snížení teploty v místnosti však může ovlivnit řada různých činitelů. Mezi nimi třeba:

  • Úroveň izolace budovy a oken (rolety, žaluzie,…)
  • Poloha místnosti (např. pod střechou bývá vyšší teplota, taky mají vliv okna orientovaná na jih apod.)
  • Zdroje tepla v místnosti (zejména v kuchyni, ale třeba i některá elektronika v obývacím pokoji nebo ložnici)
  • Počet osob obývajících místnost (lidi samozřejmě produkují teplo)

Pokud vyhodnotíte, že je místnost, ve které chcete klimatizaci používat, zatížena vícero negativními faktory, je rozumné to vzít v potaz při výběru. To znamená sáhnout po modelu s určitou výkonnostní rezervou.

Ceny mobilních klimatizací

V jakých cenových relacích se pohybují mobilní klimatizace? Za kolik lze pořídit dostupnější jednotku a na kolik vás vyjde extra kvalitní a výkonný kousek? Máme pro vás krátký přehled, který vám poskytne alespoň základní představu.

Mobilní klimatizace do 5000 Kč

Opravdu velmi levné modely lze zcela výjimečně pořídit i v této cenové kategorii. Počítejte však s tím, že půjde o zařízení s mimořádně nízkým chladicím výkonem vhodná např. pro velice malé místnosti. Zdaleka nejčastěji se zde však setkáte s ochlazovači vzduchu. V této cenové relaci tedy počítejte s tím, že jde spíše právě o tento typ zařízení, a nikoli o skutečnou klimatizaci – ať už popisek tvrdí cokoli. Orientujte se podle výše uvedených rozdílů (parametry, hadice,…).

Mobilní klimatizace do 10 000 Kč

V této ceně už pořídíte skutečnou mobilní klimatizaci. Spadá sem i několik poměrně oblíbených modelů. Stále lze však očekávat spíše nižší až střední výkon chlazení.

Mobilní klimatizace nad 10 000 Kč

Teprve zde se dostáváme do kategorie výkonnějších modelů. Mezi nejprodávanější mobilní klimatizace patří zařízení do 15 000 Kč. Setkat se ale můžete i s přístroji s cenou nad 20 tisíc Kč.

Nejlepší značky mobilních klimatizací

Kteří výrobci nabízejí dobrou kvalitu, vysoký výkon, příznivou cenu nebo jiné výhody? Máme pro vás pár tipů.

  • Sinclair – Mobilní klimatizace značky Sinclair patří k nejpopulárnějším. Cenově se pohybují od 10 do 15 tisíc Kč a mohou nabídnout překvapivě vysoký chladicí výkon 3 nebo 4 kW. Tyto stroje jsou efektivní a těší se velmi dobrým hodnocením v testech kvality.
  • Daitsu – Tato značka nabízí několik mobilních modelů v ceně obvykle okolo 10 tisíc korun. Výkon oblíbených variant se pak pohybuje kolem 3,5 kW, což lze rozhodně považovat za poměrně slušné pro běžné použití.
  • DeLonghi – Tato známá italská značka nabízí výběr dostupnějších i dražších modelů s různorodým výkonem a možnostmi.
  • Sencor – Oblíbená tuzemská značka. Nabízí spíše slabší mobilní jednotky s výkonem od 2,5 do 3,5 kW. Výhodou je příznivá cena a solidní zpracování.

Nejprodávanější mobilní klimatizace na trhu

Nejprodávanější mobilní klimatizace na trhu podle portálu Heureka.cz

Recenze nejlepších mobilních klimatizací

x Remko RKL 360 (od 21 300 Kč)

VÍTĚZ. Nejlepší mobilní klimatizace podle naší redakce.

 Recenze Remko RKL 360  Remko RKL 360 rozhodně patří mezi nejlepší mobilní klimatizace, což potvrzuje výborné uživatelské hodnocení a vítězství v tuzemských produktových testech kvality.

Tento přístroj vám nabídne samé nadprůměrné hodnoty! Chladicí výkon 3600 W nezahanbí ani ty nejprodávanější klimatizace. Nízká hlučnost a vysoký průtok vzduchu jsou parametry, které uživatelé oceňují nejvíce. Pokud je vaše domácnost vlhčí, pak vás potěší výkonná odvlhčovací funkce i automatický výparník kondenzátu. Chladicí plyn R410A je navíc velmi šetrný k životnímu prostředí.

Pokud vás zajímají i nedostatky této klimatizace, pak to bude dozajista vyšší cena. Z funkcí chybí pouze topení a čištění vzduchu. Také poukazujeme na vyšší hmotnost, která vám může ztížit manipulaci s přístrojem – ale vestavěná kolečka se snaží tento nedostatek kompenzovat.

Co potěší

  • Výkonné funkce chladicí, ventilační a odvlhčovací
  • Nízká hlučnost
  • Vysoký výkon a průtok vzduchu
  • Automatický výparník kondenzátu
  • Chladicí plyn šetrný k životnímu prostředí
  • Energetická třída A
  • Displej, dálkové ovládání, časovač

Co zamrzí

  • Vyšší cena
  • Vyšší váha
  • Chybí funkce topení a čištění vzduchu

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 21300 Kč

Koupit v obchodě

x Klarstein NEW BREEZE 9 (od 7300 Kč)

Cenový tip pro méně náročné spotřebitele

 Recenze Klarstein NEW BREEZE 9  Klarstein NEW BREEZE 9 je lehký přístroj, který vám pomůže ochladit domácnost za velmi příznivou cenu.

Klarstein NEW BREEZE 9 patří mezi nejlepší mobilní klimatizace svým poměrem cena/výkon. Oproti předešlým klimatizacím má méně funkcí – pouze chladicí (2600 W) a ventilační. Úsporná energetická třída A a ekologický prostředek R34 vás ale určitě potěší. Ovládání přístroje je zajištěno přes dotykový panel nebo dálkové ovládání.

Jak jsme již nastínili, tato klimatizace disponuje pouze základními funkcemi. V její prospěch ale mluví nízká cena. Recenze mobilních klimatizací doporučuje tento model nenáročným zákazníkům, kteří chtějí využít skutečně pouze chladicí funkci.

Co potěší

  • Funkce chladicí a ventilační
  • Energetická třída A
  • Ekologické chladivo
  • Nízká cena
  • Nízká váha
  • Displej, dálkové ovládání, časovač

Co zamrzí

  • Nemá funkci odvlhčovací a topení
  • Vyšší hlučnost

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 8300 Kč

Koupit v obchodě
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové mobilní klimatizace. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitní přenosné klimatizace do bytu na trhu. Rozmysleli jste, že raději pořídíte pevnou klimatizaci? Podívejte se na video firmy Tramonta Klima z montáže klimatizace. Během tří minut zjistíte, co vše to obnáší.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře