Pro děti Sport / outdoor

Recenze a test 10+ nejlepších koloběžek pro děti i dospělé

Nejlepší koloběžky pro děti i dospělé V dřívějších časech byla koloběžka symbolem dětských hrátek a její potenciál coby dopravního prostředku pro dospělé byl přehlížen, ne-li přímo zesměšňován. Doba se ale dávno změnila. Na těchto kompaktních a praktických přibližovadlech dovádějí nebo se přemísťují dospělí stejně tak zdatně jako jejich ratolesti.

Výhodou koloběžky je minimální hmotnost a rozměry, snadné nastupování a seskakování. Ideálně se tedy hodí do členitého městského prostředí, kde každou chvíli narazíte na obrubník, schodiště, neprůjezdný dav lidí nebo cokoli jiného. Protože obliba tohoto prostředku stále roste, připravili jsme pro vás test nejlepších koloběžek, které jsou u nás k dostání.

Protože Česko je tak trochu koloběžkovou velmocí, je výběr značek a typů opravdu široký. Do našeho výběru jsme se snažili zařadit různé druhy a modely, aby si mohl vybrat opravdu každý. Stejně tak jsme se snažili o maximální rozptyl z hlediska cenových kategorií. V recenzi koloběžek tak najdete produkty velmi dostupné a základní i špičkové a skvěle vybavené. Samozřejmě jsme zařadili varianty pro děti i dospělé.

Jízda na koloběžce může být příjemnou zábavou, způsobem dopravy i efektivním fyzickým cvičením. Při výběru je proto nutné dbát i na to, k jakým účelům budete tento nástroj využívat. Abyste se dokázali lépe zorientovat a vybrat si model opravdu podle gusta a potřeb, sepsali jsme pro vás taky průvodce nákupem koloběžky, ve kterém najdete důležité tipy, na co se při pořizování zaměřit.

Test nejlepších klasických koloběžek pro děti i dospělé

ProduktVlastnostiHodnoceníCena (od)
1.Nejoblíbenější model
Spartan Jumbo
Nosnost: 100 kg
Nášlap: 36x12 cm
Řidítka: 78 - 99 cm
Kolečka: 200 mm PU
✔️ certifikace: TÜV GS, N 14619
✔️ kvalitní zpracování
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1350 KčČíst recenze
2.Alternativa
Spartan Jumbo II
Nosnost: 100 kg
Nášlap: 33x15 cm
Řidítka: 82-104 cm
Kolečka: 230 mm x 180 mm
✔️ kvalitní zpracování
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1900 KčČíst recenze
3.WORKER Authico
Nosnost: 100 kg
Nášlap: 35x13,5 cm
Řidítka: 84-104 cm
Kolečka: 230 mm x 200 mm
✔️ snadné přenášení
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2500 KčČíst recenze
4.WORKER City
Nosnost: 100 kg
Nášlap: 36x12,2 cm
Řidítka: 99-112 cm
Kolečka: 16"/16"
✔️ nafukovací kola
✔️ certifikace: TÜV GS, EN-71
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3500 KčČíst recenze
5.Freestyle koloběžka
Street Surfing Torpedo
Nosnost: 100 kg
Nášlap: -
Řidítka: 85 cm
Kolečka: 100 mm
✔️ menší kolečka
✔️ nízká hmotnost
❌ pevná výška
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1900 KčČíst recenze
6.Spartan XC 145
Nosnost: 100 kg
Nášlap: -
Řidítka: 74-97 cm
Kolečka: 145 mm
✔️ snadné přenášení
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1300 KčČíst recenze
7.Nejlevnější pro děti
SPARTAN Formule X
Nosnost: 60 kg
Nášlap: 30x10 cm
Řidítka: 63 - 83 cm
Kolečka: 125 mm
✔️ nízká hmotnost
❌ pouze pro děti
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]900 KčČíst recenze

Test nejlepších sportovních koloběžek

ProduktVlastnostiHodnoceníCena (od)
1.Nejlepší dle srovnání
Crussis ONE Cobra 4.4
Nosnost: 120 kg
Nášlap: - cm
Řidítka: 93 cm
Kolečka: 26“ / 20“
✔️ Ultra lehká hliníková koloběžka
[usr 5 text="true" tooltip="true"]12000 KčČíst recenze
2.Cena / výkon
Kostka TOUR Fun
Nosnost: 100 kg
Nášlap: 42 cm
Řidítka: 96 cm
Kolečka: 26"/20"
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]7000 KčČíst recenze
3.Alternativa
Yedoo RunRun Mula
Nosnost: 150 kg
Nášlap: 40 cm
Řidítka: 95 - 101 cm
Kolečka: 20"/16"
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]7600 KčČíst recenze
4.Yedoo Steel S2016
Nosnost: 150 kg
Nášlap: 40 cm
Řidítka: 92-98 cm
Kolečka: 26"/20"
✔️ Ideální pro začínající koloběžkáře
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]6000 KčČíst recenze
5.Nejoblíbenější
MASTER 26-20
Nosnost: 120 kg
Nášlap: 35x12 cm
Řidítka: 90 - 100 cm
Kolečka: 26"/20"
❌ Méně kvalitní zpracování
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5000 KčČíst recenze

Jak vybrat koloběžku?

Koloběžka je dopravní prostředek, jehož praktické vlastnosti mohou ocenit děti i dospělí. Pro děti jde o zábavnou, jednoduchou a bezpečnou činnost, dospělí ocení pohodlný a flexibilní způsob přepravy, který je rychlejší než chůze, ale zároveň buduje kondici a nezatěžuje klouby. Zkusme si na začátek průvodce výběrem hlavní výhody koloběžek shrnout.

Výhody:

  • Lehký a skladný dopravní prostředek
  • Ideální pro děti i dospělé
  • Snadný pohyb po městě
  • Velmi ovladatelné, bezpečné, stabilní a pohodlné řešení
  • Chytrý kompromis mezi chůzí a kolem
  • Vhodné pro posilování a rozvoj kondice, koordinace a rovnováhy
  • Velký výběr různých druhů
  • Minimální nároky na údržbu
  • Česká republika je koloběžkám zaslíbená
Nevýhody

  • Špatný pohyb v horším terénu
  • Nižší rychlost a často větší fyzická náročnost než u jízdy na kole (což může být i výhoda)

Důležité otázky při výběru koloběžky

Dospělých i dětských koloběžek je v dnešní době mimořádně velký výběr, navíc se vyznačuje obrovskou rozmanitostí. Zdaleka už neplatí, že koloběžka je jen prkno se dvěma koly a řídítky a je jedno, po které sáhnete. Dnes může být volba velmi obtížná a základní podmínkou úspěchu je ujasnit si, jakou koloběžku vlastně chci a co od ní očekávám? Když co nejlépe definujete své potřeby a zájmy, bude srovnávání možností mnohem snazší. Pomoci vám mohou třeba následující otázky:

Koloběžky pro dospělé

  • Kde chci koloběžku používat? – V našem návodu se budeme věnovat různým typům koloběžek podle prostředí, pro které jsou určeny. Existují městské, silniční, ba i „terénní“ koloběžky. Liší se od sebe konstrukcí, velikostí a typem kol, vybavením, ale třeba i designovým zpracováním apod. Otázku, kde budete jezdit, si zodpovězte v první řadě a dobře se nad ní zamyslete.
  • K jakým účelům bude sloužit? – Budete na koloběžce jezdit do práce a část cesty pojedete navíc hromadnou dopravou? Pak se vám bude hodit například skládací koloběžka, která by navíc měla mít blatníky, abyste po dešti nepřijeli do práce v zablácených kalhotách. Koloběžka na delší výlety by zase měla být odolná, pohodlná i dostatečně rychlá. A tak lze pokračovat dále. Ujasněte si, co od koloběžky chcete.
  • Jak intenzivně budu koloběžku používat? – Zde je ve hře (kromě typu koloběžky) především materiálové zpracování a z něj vyplývající odolnost koloběžky. I tímto faktorem se budeme zabývat.
  • Jaké vybavení potřebuji? – Stačí vám základní model, anebo budete chtít nějakou lepší výbavu? Například brzdy, nafukovací kole, nebo dokonce akumulátor a elektromotor? I to je třeba si rozmyslet.
  • Kolik chci investovat? – Otázku nákladu nelze nikdy opomenout a u mnoha lidí bude hrát vždy prim. Stanovte si rozpočet a získejte přehled o tom, co za něj lze pořídit. I s tímto vám poradíme.

Velikost a typ koloběžky

Koloběžky mohou mít dneska různou podobu, od těch úplně klasických s malinkými koly, jednoduchými řídítky a nášlapnou plochou, až po různé modely připomínající na první pohled spíše nějakou mutaci jízdního kola. Jakou variantu si ale vybrat? Záleží samozřejmě na tom, jaké máte na koloběžku nároky a co s ní chcete provádět.

Klasická “skládací” koloběžka s malými koly

Klasická verze v podstatě konstrukcí odpovídá staré dobré dětské koloběžce. Pokud je však určena i pro dospělé, je obvykle možné nastavit výšku řídítek a konstrukce je z odolnějšího materiálu (ocel, hliník apod.). Tyto koloběžky jsou obvykle opatřeny plastovými koly o různé tvrdosti. Kola mívají nejčastěji okolo 200 mm v průměru.

Koloběžky jsou ideální pro pohyb ve spletitém městském prostředí. Můžete velmi snadno manévrovat, kdykoli seskočit a nedosáhnete příliš vysoké rychlosti. Tato varianta je vhodná pro děti nebo pro krátké přesuny např. do práce. Velkou výhodou je skladnost a nízká hmotnost.

Většina modelů je skládacích a váha se pohybuje od cca 3 do 5 kg. Někdy jsou vybaveny i ramenním popruhem. Delší trasu tak snadno můžete překonat třeba v MHD s koloběžkou v podpaží a menší úsek dojet.

Koloběžka s velkými koly (sportovní koloběžky)

Tento typ koloběžek je obvykle vhodný pro dospělé nebo odrostlejší děti. Kola jsou nafukovací a mohou mít různý průměr. Tyto modely jsou robustnější, dokážou vyvinout podstatně větší rychlost a zpravidla překonají i mírný terén. Tento typ koloběžek je vhodný na delší výjezdy a ke sportovnímu a kondičními ježdění. Můžete jezdit rychleji, ale ovládání je poněkud obtížnější a chce cvik.

Freestyle koloběžky

Specifickým typem koloběžek jsou modely pro tzv. freestyle disciplíny, tedy různé skoky a triky na rampách ve skateparcích a podobně. Vcelku logicky je u těchto typů koloběžek kladen důraz především na opravdu vysokou odolnost konstrukce. Rám musí snést vysokou zátěž při nárazech a dopadech a vyrábí se často z oceli, hliníku nebo kvalitních hliníkových slitin. To se týká především dostupných modelů, sportovní verze pro aktivní sportovce mohou využívat i špičkové, moderní materiály.

Nosnost běžných freestyle koloběžek je obvykle okolo 100 kg, jejich hmotnost se pak pohybuje nejčastěji v rozmezí 2,5 až 4 kg. Typickým poznávacím znakem jsou především malá kolečka o velikosti 100 nebo 110 mm, využívá se tvrdost 80 až 88 a kvalitní ložiska. Vzhledem k malým kolům nejsou tyto koloběžky příliš vhodné pro delší ježdění.

Elektrické koloběžky

Zcela samostatnou kategorii pak představují koloběžky s elektrickým pohonem. Disponují elektromotorem poháněným akumulátorem. Princip je stejný jako např. u elektrokol. Při jízdě můžete tento podpůrný pohon zapnout a svištět s minimálním úsilím. To jistě oceníte při delších výletech nebo cestách do práce, kdy spěcháte, ale nechcete dorazit uřícení.

Výkonnost elektrických modelů je dnes už poměrně slušná. Elektromotor často nabízí výkon 300 nebo více Wattů a poradí si i s určitým stoupáním, u některých koloběžek i s mírným terénem. Maximální rychlost výkonnějších modelů je přes 25 km/h. Ty nejsilnější dokážou jet i 40 nebo více km/h. Proměnlivý je i dojezd, který závisí na kapacitě akumulátoru, ale i dalších faktorech – může se pohybovat v rozmezí 10 až 50 km na jedno nabití.

Koloběžky podle způsobu použití

Chystáte se jezdit po městě, cyklostezkách, silnicích nebo i polních cestách či horším terénem? Zde pro vás máme přehled základních typů koloběžek podle způsobu použití a prostředí, pro které jsou určeny.

Koloběžky do města

Jak vypadají městské koloběžky? Konstrukce je obvykle velmi klasického, jednoduchého střihu. Menší až středně velká kola, obvykle obě stejné velikosti, jednoduchá rovná řídítka, kompaktní rozměry i praktická hmotnost, taky nášlap bývá poměrně velmi nízký.

To vše přispívá k hladké cestě městským prostředím, kdy je třeba spíše rychle manévrovat a koloběžku občas i přenést nebo uskladnit. Typickou výbavou mohou být brzdy a blatníky. Většina městských koloběžek je navíc skládacích. Nosnost městských koloběžek bývá okolo 100 kg, hmotnost nejčastěji 4-5 kg. Jako materiál rámu je obvykle použit hliník. Výhodou městských modelů je i relativní cenová dostupnost.

Silniční koloběžky

Koloběžky, které se hodí na delší jízdy po silnicích nebo cyklostezkách a obecně upraveném povrchu. Typická jsou velká kola, přední je často větší než zadní. Profil pneumatik bývá úzký, kvůli dosažení vysoké rychlosti na rovném povrchu – a některé modely dosahují skutečně překvapivých rychlostí.

Konstrukce bývá robustnější, odolnější a sofistikovanější než např. u městských modelů. Taky řídítka mohou připomínat spíš své protějšky z jízdních kol než řídítka obyčejných koloběžek. Samozřejmostí bývají kvalitní brzdy, často na obou kolech. Nosnost těchto modelů dosahuje 120 i více kg, hmotnost se pohybuje v rozmezí cca 7-10 kg. Koloběžky jsou rozměrné a nepříliš skladné.

Koloběžky na výlety

Někdy se lze setkat s pojmem „trekingové“ koloběžky. Jde o modely, se kterými lze jezdit po zpevněných cestách, ale překonají i poněkud horší terén, například polní stezky apod. Konstrukčně bývají velmi podobné silničním modelům – kola jsou velmi rozměrná, přední obvykle větší, rám je odolný a robustní, používají se kotoučové nebo čelisťové brzdy.

Hlavní rozdíl spočívá v širším profilu pneumatik, které mají navíc hrubější vzor. Na upravených silnicích může být tedy rychlost nižší než u silničních modelů. Poměrně běžné je i odpružení vidlice. Nosnost těchto modelů dosahuje i 140 kg nebo více, hmotnost obvykle 9 a více kg.

Horské koloběžky

Jde už de facto jen o další stupeň předchozí varianty. Tyto modely jsou určeny do ještě náročnějšího terénu a liší se především masivnějšími koly (odolnost, šířka profilu, vzor) a obzvlášť odolným rámem. Samozřejmostí je velmi dobré odpružení vidlice. Typický je i vyšší nebo vysoký nášlap.

Koloběžky a terén

Trekingové a horské modely koloběžek existují, to už víte. Ale je tento dopravní prostředek ideální volbou do terénu? Obecně lze říct, že jde spíš o záležitost, kterou byste měli velmi dobře zvážit. Do terénu se mnohem více hodí jízdní kolo. Horské koloběžky jsou sice dostatečně odolné a vybavené tak, aby terén zvládly, ale počítejte s tím, že jde o záležitost spíše pro náročné a dobře trénované jezdce.

Jízda terénem – ani s velmi dobrou koloběžkou – není rozhodně nic jednoduchého ani příliš pohodlného. Jde o dobrou volbu, pokud si chcete dát do těla. Myslete na to předem, ať potom nejste překvapení nebo zklamaní.

Stejná kola, nebo přední větší?

Setkat se můžete s koloběžkami se stejně velkým předním i zadním kolem, ale velmi oblíbená je i varianta s předním kolem výrazně rozměrnějším. Druhá možnost ovšem poněkud zhoršuje některé jízdní vlastnosti a ovládání je tak složitější. Tyto koloběžky jsou většinou určeny pro delší trasy a náročnější jízdu a ocení je spíše zkušení uživatelé. Stejná kola znamenají vyšší stabilitu a lépe sedí na silnici.

Vysoké, nebo nízké stupátko?

Toto je další velmi důležitá otázka. A obecně se dá říct, že je lepší volit nižší stupátko kolem 5 cm od země. Čím je totiž vyšší, tím namáhavější je jízda, protože musíte jít stojnou nohou do hlubšího podřepu. To se zejména na delších trasách projeví na bolesti svalů.
Vyšší nášlap zase umožňuje hladší překonání různých nerovností a snižuje riziko častého škrkání rámem o kdejaký výmol. Koloběžky ale zpravidla nejsou určeny do terénu a příliš vysoko položené stupátko je většinou mnohem víc nevýhodou než předností.

Materiálové zpracování

Materiálové zpracování koloběžky je samozřejmě důležité, ať už jde o kvalitu kol, konstrukce nebo jednotlivých komponentů. Pokud jde o rám, rozmanitost materiálů zatím není příliš velká. Nejčastěji se můžete setkat s rámem ocelovým anebo hliníkovým (potažmo duralovým, což je odolná, odlehčená slitina hliníku často používaná i u jízdních kol).

Ocelové zpracování má výhodu v dostupnější ceně a opravdu vynikající odolnosti a vysoké životnosti. Nevýhodou je pochopitelně vyšší hmotnost a nižší flexibilita tohoto materiálu. Hliníkové zpracování je mimořádně populární, kombinuje dostatečnou odolnost s nižší hmotností a větší flexibilitou. Jiné materiálové varianty se příliš neobjevují. Například karbon je spíše raritní záležitostí a týká se povětšinou jen závodních modelů.

Nosnost a hmotnost

O těchto dvou parametrech už jsme se tu a tam zmínili. U koloběžek jsou velmi důležité. Nosnost nám podává určitou zprávu o celkové odolnosti konstrukce a měly bychom ji volit s dostatečnou rezervou.

  • Když odhlédneme od dětských modelů, koloběžky pro dospělé začínají na nosnosti okolo 80 kg, což je opravdu minimum. Mnohem běžnější nosnost je 100 kg, která se týká zejména městských a freestylových modelů. U silničních modelů je to spíše okolo 120 kg, u trekingových a horských až 140 nebo i více kg.
  • Pokud jde o hmotnost, ta je důležitá zejména při přenášení a tlačení koloběžky. Pokud budete s koloběžkou často manipulovat, měla by vás hmotnost zajímat.
  • Nejlehčí bývají samozřejmě dětské, ale taky freestylové a městské modely. Zde lze počítat s hmotností obvykle v rozmezí 3-6 kg. Silniční, trekingové a horské modely dosahují i 7 a více kg.

Další důležité parametry:

Co ještě je při výběru koloběžky důležité?

Kola

Při výběru koloběžky je třeba se zaměřit na kola, jejich velikost a zpracování. Větší kola jsou vhodná pro delší a rychlejší jízdu nebo do terénu. Menší umožňují lepší manévrování (např. městské modely). Kola mohou být plastová/tvrdá nebo nafukovací.

Plastová jsou běžná u dětských ale i freestyle modelů nebo některých městských koloběžek. Jsou rychlá na tvrdém povrchu, odolná a dobře se s nimi manévruje. Vyrábějí se obvykle z PVC nebo PU.

Nafukovací kola jsou standardem u větších městských, silničních a trekingových či horských modelů. Umožňují mnohem rychlejší jízdu, hladší překonávání překážek a nerovností. Nevýhodou je vyšší cena a riziko propíchnutí.

Brzdy

Velmi jednoduché, zejména dětské koloběžky, žádné brzdy nemají a brzdí se jednoduše patou. Většina lepších dospělých koloběžek ale brzdu má. Přinejmenším nášlapnou, která jednoduše zablokuje zadní kolo. U modelů silničních, trekingových apod. jsou pak samozřejmostí kvalitnější brzdy, obvykle pro obě kola. Mohou být čelisťové, anebo ještě lépe kotoučové – ty jsou ale dražší.

Výška řídítek

Důležitá je především výška řídítek. Ty by vám měly dosahovat cca ke kyčlím, když stojíte vedle koloběžky. Výška je obvykle nastavitelná a je vhodné si ji individuálně upravit tak, aby se vám jelo pohodlně bez bolesti zad.

Délka nášlapu

Je zbytečné, aby byla stojná plocha příliš dlouhá, protože se zhoršuje manévrovatelnost. Optimum je cca 40 cm.

Blatníky

Jsou důležité, pokud chcete na koloběžce jezdit např. do práce.

Ceny koloběžek

Jak jsme slíbili, máme tu pro vás i přehled cenových relací kvalitních koloběžek různého typu, který vám pomůže s výběrem.

✅ Koloběžky do 2000 Kč

Nejlevnější jsou dětské koloběžky, které pořídíte i za pár stovek. Okolo cca 1000 Kč začínají první městské, skládací a taky freestylové modely pro začátečníky. Jde spíše o varianty pro méně náročné zájemce.

✅ Koloběžky do 5000 Kč

Okolo 2 tisíc Kč už lze koupit kvalitní městské modely, od 3 tisíc pak i první silniční nebo trekingové varianty. Dá se říct, že v těchto cenových relacích už si vyberou i poměrně nároční zákazníci.

✅ Koloběžky nad 5000 Kč

Velmi kvalitní až špičkové silniční, horské nebo trekingové modely spíše pro náročné zájemce a pokročilejší jezdce.

Nejlepší značky koloběžek

Vybíráte často podle značky? Tak tady je několik tipů na výrobce, kteří si zaslouží vaši pozornost.

  • Yedoo – Světoznámý český výrobce s extrémním sortimentem. Ceny od 2 tisíc Kč, vynikající kvalita.
  • Kostka – Další výrobce s vynikajícím výběrem, zahrnuje především špičkové silniční modely pro náročné jezdce. Vysoká cena.
  • Spartan – Na opačné části cenového spektra se nachází tato značka. Nabízí základní a velmi dostupné modely, především městské, skládací a dětské.
  • Master – Menší, ale zajímavý výběr dostupnějších trekingových a silničních nebo městských modelů.

Recenze TOP koloběžek

# Crussis Urban 4.2 (od 8790 Kč)

Nejlepší sportovní koloběžka

 Recenze Crussis Urban 4.2  Prvním modelem v testu koloběžek bude Crussis Urban 4.2 – špičkový produkt české výroby, který nadchne krásným designem, vynikajícími parametry a kvalitou zpracování a samozřejmě jízdními vlastnostmi.

Tato navýsost podařená koloběžka je určena pro dospělé a nejvíce ji ocení zkušenější jezdci, model je totiž laděn značně sportovně. Navzdory přídomku „Urban“ s ní můžete bez obav vyrazit i mimo městský asfalt. Díky robustní konstrukci si poradí i s obtížnějším terénem na kamenitých stezkách nebo polních cestách.

Koloběžka Crussis Urban je skvěle ovladatelná a dokážete na ní vyvinout vysokou rychlost. Energie odrazu je opravdu investována do pohybu vpřed a neztrácí se nadarmo. Model je vybaven velmi účinnými brzdami Tektro, osazena je náboji s průmyslovými ložisky a plášti SCHWALBE BIG APPLE s minimálním odporem. Kola jsou nafukovací o velikosti 26 (přední) a 20 (zadní) palců. Hmotnost koloběžky je 10 kg a její nosnost je až 150 kg.

Video

Co potěší

  • Jedna z nejkvalitnějších koloběžek
  • Česká výroba
  • Sportovní model, který ocení i zkušení jezdci
  • Vhodná do města i lehkého terénu
  • Precizní a robustní zpracování
  • Kvalitní komponenty

Co zamrzí

  • Pro začátečníky bude jízda pravděpodobně dost fyzicky náročná
  • Vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 8790 Kč

Koupit v obchodě

# Spartan Jumbo (od 1350 Kč)

Nejlepší klasická koloběžka pro děti i dospělé

 Recenze Spartan Jumbo  Na druhé pozici se umístila koloběžka Spartan Jumbo, kterou si můžete pořídit i za velice příznivou cenu, a navíc je vhodná pro děti i dospělé.

Jedná se o model klasického střihu, který je opatřen řídítky s nastavitelnou výškou a zadní nášlapnou brzdou. Mnoho uživatelů potěší také velmi lehké, skládací provedení. I při hmotnosti jen cca 3,5 kg má však koloběžka nosnost až 100 kg.

Materiál konstrukce je odlehčený, ale velice odolný hliník; výška nášlapu činí 12 cm a řídítka je možné nastavit od 78 do 98 cm, přičemž doporučená minimální výška uživatele je 120 cm. Kolečka jsou polyuretanová, 200milimetrová. Model je vzhledem ke své konstrukci a velikosti a typu kol určen na kvalitní zpevněné povrchy, jako jsou asfaltové cyklostezky. Představuje velmi dobré řešení i pro začínající jezdce, kteří shánějí cenově dostupný a přitom velice kvalitní produkt.

O kvalitách tohoto elegantního dopravního prostředku svědčí i vítězství v anketě portálu Heureka.cz „Produkt roku 2017“ a taky fakt, že se jedná o jednu z vůbec nejprodávanějších koloběžek u nás. Oceníte i vysokou míru bezpečnosti podle normy EN-71.

Video

Co potěší

  • Koloběžka pro děti i dospělé
  • Nastavitelná řídítka
  • Odlehčený, odolný rám
  • Velmi příznivá cena
  • Vysoká míra bezpečnosti
  • Skladná a lehká

Co zamrzí

  • Nevhodná do horšího terénu
  • Slabší brzdy

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1350 Kč

Koupit v obchodě

# WORKER Authico (od 2500 Kč)

Alternativa klasiky pro dospělé i juniory

 Recenze WORKER Authico  A máme tu další koloběžku, která uspokojí stejně tak dospělé jezdce jako juniory. Tento model disponuje předním i zadním odpružením, opět je zde možnost výškového nastavení řídítek a velmi pohodlně je řešené také skládání – koloběžka má dokonce popruh pro zavěšení přes rameno. Rám koloběžky je z odlehčeného hliníku a celková hmotnost je cca 5,5 kg.

Koloběžka je vybavena zadní nášlapnou brzdou, povrch nášlapné plochy je pogumovaný (protiskluzový), a dokonce se můžete těšit na blatníky pro přední i zadní kolo. Díky tomu vás před jízdou nezastaví ani vlhká vozovka. Drobným, ale užitečným prvkem je potom stojánek pro pohodlné odložení.

Výška řídítek je nastavitelná v rozmezí 84-104 cm a doporučená minimální výška jezdce je 125 cm. Nosnost je až 100 kg. Kolečka jsou z polyuretanu (tvrdost 82A) – zadní má průměr 200 mm, přední 230 mm, ložiska jsou ABEC 9.

Koloběžka je poměrně rychlá, ideální je na pěkný asfaltový povrch, ale zejména na menších úsecích zvládne i mírný terén – nemusíte tedy seskakovat kvůli každé nerovnosti.

Co potěší

  • Přední i zadní odpružení
  • Zajímavě řešený systém skládání
  • Lehká, ale odolná konstrukce
  • Kvalitní komponenty
  • Ideální do města
  • Blatníky, stojánek

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2500 Kč

Koupit v obchodě

# WORKER City (od 3500 Kč)

Koloběžka s nafukovacími koly pro děti i dospělé

 Recenze WORKER City  Čtvrtou příčku obsadila další koloběžka značky WORKER – tentokrát model City, který je o něco dražší, ale už na první pohled jde o koloběžku propracovanější, vhodnou i pro náročnější uživatele. Jízdu na ní si však mohou opět užít jak dospělí, tak i děti.

Koloběžka už na pohled upoutá rozměrnějšími koly, která ji předurčují k rychlejší jízdě. Průměr těchto nafukovacích kol s kvalitními hliníkovými ráfky je 400 mm. Brzdy jsou umístěny vpředu i vzadu a konkrétně jsou to hliníkové, čelisťové brzdy V-Brake. Rám koloběžky je ocelový, řídítka jsou nastavitelná v rozmezí 90-110 cm (minimální doporučená výška jezdce je 140 cm).

Model WORKER City nejlépe využijete na asfaltových městských komunikacích a cyklostezkách, na kterých z ní dokážete vytáhnout velmi solidní rychlost. Jízda je přitom pohodlná a překonat můžete i mírnější terénní nerovnosti.

Co potěší

  • Elegantní městská koloběžka
  • Větší kola, vyšší rychlost
  • Pro děti i dospělé

Co zamrzí

  • Bez blatníků
  • Nekvalitní stojánek

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 3500 Kč

Koupit v obchodě

# WILCOX TOURER (od 5600 Kč)

 Recenze WILCOX TOURER  Koloběžka Wilcox Tourer je další z řady univerzálních modelů – v tom smyslu, že na ní mohou jezdit jak děti (od cca 12 let), tak i dospělí (doporučená maximální výška 185 cm). Tato koloběžka na první pohled upoutá výrazným vzhledem a reflexními barvami. To lze při vyjížďkách za šera rozhodně považovat za výhodu.

Model je opatřen koly o dvou velikostech. Zadní má 20 palců, přední 26 palců a obě využívají pneumatiky značky Kenda. Brzdy jsou značky Tektro. Koloběžka je vybavena oběma blatníky a je vhodná především pro městskou jízdu. Díky větším kolám je dostatečně rychlá a překoná i mírné terénní nerovnosti.

Co potěší

  • Koloběžka pro rekreační, městskou jízdu
  • Výrazný design
  • Větší kola pro rychlejší jízdu
  • Brzdy Tektro

Co zamrzí

  • Vyšší cena
  • Nevhodná do terénu

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 5600 Kč

Koupit v obchodě

# Spartan XC 145 (od 1300 Kč)

Tip na dětskou koloběžku

 Recenze Spartan XC 145  Spartan XC 145 je koloběžka, která upoutá především velice výhodnou cenou. Vhodná je opět pro děti i dospělé, ale v tomto případě ji užijí spíše děti. Ostatně výška řídítek je nastavitelná v rozmezí 74-97 cm a nášlapná plocha je poměrně krátká. Model je opatřen hliníkovým rámem a potěší velmi nízkou hmotností okolo 3,7 kg. Maximální nosnost je 100 kg.

Spartan XC lze velmi snadno složit a dobře se přenáší i díky ramennímu popruhu. Kola jsou polyuretanová a poměrně malá (145 mm), takže se model uplatní spíše při poklidných vyjížďkách a přemísťování na krátké vzdálenosti na kvalitních cestách a cyklostezkách. Samozřejmostí je i nášlapná zadní brzda.

Co potěší

  • Velmi nízká cena
  • Vhodná pro děti
  • Velmi lehká konstrukce
  • Snadné přenášení

Co zamrzí

  • Subtilnější konstrukce
  • Slabé brzdy

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1300 Kč

Koupit v obchodě

Nejprodávanější koloběžky pro děti i dospělé na trhu

Nejprodávanější koloběžky pro děti i dospělé na trhu dle portálu Heureka.cz

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové koloběžky. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitní koloběžky pro děti i dospělé na trhu.
0 Sdílení