Nejlepší kávovary podle testů a recenzí (2020) & Jak vybrat

Srovnali jsme nejlepší kávovary na trhu. Přečetli jsme recenze zákazníků, prohlédli si testy renomovaných organizací v České Republice a Německu, prozkoumali názory odborníků v oboru, abychom vám nakonec mohli doporučit kvalitní produkty v několika cenových kategoriích. Naše doporučení berte pouze jako inspiraci.

Nejlepší kávovary na trhu Snad nic nerozjasní rozespalé ráno před dlouhým pracovním dnem tak, jako šálek horké a voňavé kávy. V dnes tak uspěchané době jsme však často rádi, když stihneme jedním rychlým zalitím připravit turka a hned hurá do práce. Existuje však řešení, které vám poskytne jak kvalitní kávu, tak ušetří váš čas.

S kávovarem si totiž stiskem jediného tlačítka do minuty vychutnáte například horké cappuccino s čerstvě našlehanou mléčnou pěnou. Dostali jste chuť? Podívejte se tedy na seznam nejlepších kávovarů, který jsme pro vás sestavili.

Jestli stále nemáte konkrétní představu, přečtěte si krátké shrnutí jednotlivých typů. Doufáme, že vám pomůže s rozhodováním, jaký kávovar koupit.

Automatické kávovary

Nejkomfortnější řešení přípravy pravděpodobně nabízí automatický kávovar. Zrnka si sám namele, díky tomu je aroma čerstvé a můžete užít chuť své oblíbené odrůdy (na rozdíl od kapslových kávovarů, kde jste odkázání na nabídku). Řada z nich navíc disponuje zásobníkem na mléko, příprava latte macchiata nebo cappuccina je potom otázkou několika vteřin.

Kapslové kávovary

Rychle a jednoduše připraví kávu i kapslové kávovary. Jsou zpravidla levnější než ty automatické a mají méně možností nastavení přípravy kávy – nemusí to však být pravidlem. I některé kapslové kávovary disponují nádobkou na mléko a připraví tak cappuccino stiskem jediného tlačítka, případně můžete využít pěnič mléka, pokud je součástí balení. Nevýhodou však zůstává, že budete stále odkázáni na předpřipravené kapsle (nebojte, výběr je široký).

Pákový kávovar

Pro někoho je relaxací samotný rituál přípravy kávy. Takoví uživatelé ocení především kávovary pákové. I tyto přístroje však s sebou nesou svá specifika – většina z nich například nemá zásobník na kávovou sedlinu, ani integrovaný mlýnek na kávu. Předem namletá zrnka tak musíte vždy před přípravu napěchovat do sítka ve speciálním držáku. Na oplátku však dostanete kompletní kontrolu nad přípravou kávy a můžete si ji připravit přesně podle svého gusta. Pákové kávovary však patří mezi ty nejpracnější.

Nejlepší kávovary (automatické, kapslové i pákové) podle naší redakce a recenzí zákazníků

 ProduktHodnoceníCena (od) 
AUTOMATICKÉ KÁVOVARY
#1Jura Impressa E8

 Automatický 
5 out of 5 stars (5 / 5)29 990 Kč Číst recenze
#2De'Longhi ECAM 350.55

 VÍTĚZ německého testu 
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)14 990 Kč Číst recenze
#3DeLonghi ECAM 45.760 W

 Automatický 
5 out of 5 stars (5 / 5)16 499 Kč Číst recenze
#4DeLonghi ECAM 23.460

 Automatický 
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)14 990 Kč Číst recenze
#5DeLonghi ECAM 22.110

 Automatický 
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)6 999 Kč Číst recenze
KAPSLOVÉ KÁVOVARY
#1DeLonghi EN 750

 Kapslový 
5 out of 5 stars (5 / 5)12 990 Kč Číst recenze
#2NESPRESSO Krups Essenza Mini XN110

 Kapslový 
5 out of 5 stars (5 / 5)1 999 Kč Číst recenze
#3NESPRESSO De'Longhi Pixie EN125

 Kapslový 
5 out of 5 stars (5 / 5)2 699 Kč Číst recenze
PÁKOVÉ KÁVOVARY
#1DeLonghi EC 850

 Pákový 
5 out of 5 stars (5 / 5)5 497 Kč Číst recenze
#2Sage BES870

 Pákový 
5 out of 5 stars (5 / 5)16 739 Kč Číst recenze
#3De'Longhi EC 685

 Pákový 
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)3 789 Kč Číst recenze
#4Klarstein Espressionata Gusto

 Pákový 
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 499 Kč Číst recenze

Jak vybrat kávovar

Kávovary se pomalu stávají povinným vybavením skoro každé domácnosti, ale třeba i kanceláře nebo jiného pracoviště. Spotřeba a obliba kávy u nás závratně roste a starý dobrý „turek“ už upadá v zapomnění. Pokud jste se taky rozhodli pro pořízení kávovaru, čeká na vás celá řada otázek. V našem průvodci vám pomůžeme najít odpovědi.

Nejdříve se podíváme na specifika, vlastnosti i výhody a nevýhody jednotlivých základních typů kávovaru, které už jsme krátce představili. Dále se podíváme na obecné parametry, možnosti a funkce a taky na cenové hladiny těchto zařízení nebo oblíbené značky.

espresso z pákového kávovaru

Automatické kávovary

Nejlepší kávovary na trhu V domácím (ale i pracovním) prostředí se tento typ těší mimořádné oblibě. Automatické kávovary mohou být poměrně jednoduché, ale i špičkově vybavené. Oproti pákovému provedení je příprava mnohem snazší a pohodlnější, přístroj obstará všechny kroky – kávu namele, upěchuje a naservíruje do šálku se vším všudy.

Tyto stroje dokážou často i předehřát šálky a mohou být vybaveny i systémy pro automatické odvápnění a čištění, takže s přípravou nápojů ani s údržbou nebudete mít prakticky skoro žádné starosti.

Kde se automatické kávovary uplatní?

Tento typ zařízení se hodí především do míst, kde je spotřeba kávy výraznější – a kde je potřeba získat kávu rychle. Ideálním prostředím jsou tedy kanceláře či pracoviště anebo větší domácnosti, kde je více milovníků kávy. Lepší a větší modely se uplatní i v komerčním provozu.

Co by automatický kávovar neměl postrádat?

Automatický kávovar může mít různé funkce a vybavení, mezi ty nejčastější a nejpraktičtější patří:

 • Nastavení výšky výpusti – Tato funkce je velmi důležitá, pokud chcete připravovat různé druhy kávy a používat různě veliké šálky a skleničky.
 • Nahřívání šálků – Káva vydrží déle při správné teplotě.
 • Parní tryska – Tryska slouží k přípravě mléčné pěny. Pokud milujete nápoje jako Cappuccino nebo třeba Latte, rozhodně si přítomnost tohoto prvku pohlídejte (pokud jste však již nový kávovar koupili, můžete si pořídit pěnič mléka zvlášť)
 • Automatizované šlehání mléka – Některé modely umožňují i částečně nebo zcela automatické pěnění mléka. S parní tryskou je totiž třeba umět zacházet.
 • Regulace mletí kávy – Nastavení jemnosti mletí je taky důležité zejména při přípravě různých typů káv.
 • Horká voda – Kávovar by měl umožnit přípravu i např. čaje nebo jiných nápojů z horké vody. Většina automatických modelů to umí. Horká voda vychází parní tryskou při nastavení daného režimu.

Výhody a nevýhody automatických kávovarů

Jaké jsou hlavní přednosti tohoto typu?

 • Automatizovaná výroba kávy
 • Rychlé a komfortní fungování
 • Vhodné i pro větší frekvenci použití
 • Většinou velmi dobré funkční vybavení
 • Ekonomický provoz

A nevýhody?

 • Vyšší pořizovací cena
 • Větší rozměry
 • Káva je v zásobníku uvnitř přístroje (je vystavena vyšším teplotám)

Kapslové kávovary

Nejlepší kapslové kávovary Moderní a v mnoha ohledech poměrně atraktivní variantu představují kapslové kávovary, které se dostaly do popředí zájmu teprve před několika lety. Tyto modely nepracují s kávovými zrny, ale se speciálními kapslemi, které už obsahují vše potřebné. Příprava kávy v takovém zařízení je především velmi jednoduchá a dá se říct, že i poměrně rychlá.

Kam se kapslové kávovary hodí?

Kapslové modely jsou kompaktní zařízení a hodí se především do míst, kde není spotřeba kávy nijak zvlášť vysoká. Tedy například do menších domácností, kde se připravuje jen pár šálků kávy za den. Díky menším rozměrům a nižší pořizovací ceně mohou po tomto typu kávovaru sáhnout i lidé, kteří nejsou do kávy úplní nadšenci.

Výhody a nevýhody kapslových kávovarů

Jaké jsou výhody?

 • Velmi jednoduchá příprava pomocí předpřipravených kapslí. Káva chutná vždy stejně (pokud jde o stejný druh kapsle, samozřejmě).
 • Vhodné do menších domácností, malých kanceláří nebo pracoven.
 • Naprosto minimální potřeba údržby.
 • Nižší pořizovací cena.

Nevýhody:

 • Budete omezeni nabídkou kapslí dané značky. Chuť kávy je předem daná, do receptury a procesu nelze zasahovat.
 • Cena na jeden šálek kávy je nejvyšší ze všech variant. Nejde tedy o zařízení s příliš ekonomickým provozem. Vyplatí se proto jen při nižší spotřebě.
 • Spousta odpadu. Kapsle a zase kapsle. Některé značky už se snaží tento problém různě řešit, ale zatím ne zcela elegantně, natož dokonale.
 • Tyto přístroje obvykle nedisponují žádnou zvláštní funkční výbavou a jsou ryze jednoúčelové.

Na co si dát pozor?

Při výběru kapslového kávovaru je nutné se zaměřit na samotné kapsle a jejich výběr. Kapsle totiž určují veškeré možnosti kávovaru i chuť a kvalitu nápoje. Většina přístrojů navíc umožňuje použití jen jediné značky kapslí. Rozhodujte se tedy pečlivě.

Pákové kávovary

pakový kávovar Delonghi ec685 Nakonec jsme si nechali variantu, kterou ocení především skuteční kávoví nadšenci, kteří chtějí mít celý proces přípravy dokonale pod kontrolou, rozumí mu a neváhají investovat více času a práce do přípravy dokonalé kávy, která bude přesně odpovídat jejich představám.

Pákové kávovary se používají v kavárnách, ale existují i domácí modely. Pro použití na pracovištích, v kancelářích apod. nejsou úplně ideální variantou. Příprava a obsluha přístroje je náročnější a zdlouhavější než v případě předchozích dvou typů.

Chce určitou zručnost a cvik. Mlýnek na kávu ani zásobník na kávu navíc obvykle nejsou integrovanou součástí zařízení, na rozdíl od automatických kávovarů. Při přípravě je nutné kávu namlít na potřebnou hrubost, ručně upěchovat a u některých modelů i hlídat dávkování vody.

Výhody a nevýhody pákových modelů

Jaké jsou výhody?

 • V pákových modelech si můžete připravit kávu přesně na míru, podle vlastní chuti a preferencí. Celý proces přípravy máte pod kontrolou.
 • Pákové kávovary mohou být objemné, vhodné pro profi a komerční použití, ale existuje i velké množství kompaktních domácích modelů.
 • Pořizovací cena malých domácích modelů začíná na nižších hladinách než u automatických přístrojů.
 • Cena na jeden šálek je velmi nízká.

Nevýhody:

 • Náročnější příprava. Vyžaduje jisté schopnosti.
 • Náročnější údržba a obsluha.
 • Mlýnek obvykle není součástí.

Důležité parametry kávovarů

Na jaké technické parametry a vlastnosti se při výběru kávovaru zaměřit?

Namletá káva

Tlak

U kávovarů možná vůbec nejdůležitější parametr. Udáván je v barech. Hodnota tlaku zásadně ovlivní výslednou kvalitu kávy. V drtivé většině případů se u všech typů kávovarů setkáte s hodnotou 15 barů. Ta je považována za v podstatě optimální a pod tímto tlakem vyrobíte vynikající kávu.

Zejména u kapslových modelů se ale můžete často setkat i s výrazně nižšími hodnotami. Maximální tlak některých přístrojů nedosahuje ani 10 barů. Za minimum pro dobrou kávu je považováno 9 barů. Tyto kávovary (s nižším tlakem) netřeba přímo odsuzovat. Méně zkušený jazyk rozdíl možná ani nepostřehne a cena zařízení je výrazně nižší.

Naopak ale existují i exkluzivní modely, které vyvinou tlak třeba i 19 barů. Jde většinou o dražší automatická nebo páková zařízení. Velmi důležité taky je, aby byla hodnota tlaku konstantní.

Příkon

Příkon zařízení ovlivní především rychlost, s jakou se přístroj zahřeje a je připraven k výrobě kávy. Vyšší příkon znamená větší spotřebu elektřiny, ale v domácnosti může být rozdíl zanedbatelný, protože zařízení zřejmě nebude v provozu déle než pár minut denně. Na samotnou kávu nemá příkon vliv. Příkon se nejčastěji pohybuje od cca 1100 W do 1800 W.

Ceny kávovarů

Za kolik lze pořídit kvalitní kávovar? Kolik stojí automatické, pákové a kapslové modely?

Kávovary do 3000 Kč

Pokud jde o pořizovací cenu, nejlevněji jednoznačně vycházejí kávovary kapslové. Je to pochopitelné, protože mají nejomezenější možnosti. Jde o jednoduchá a jednoúčelová domácí zařízení pro málo intenzivní použití. Nejlevnější modely se pohybují okolo 1000 až 1500 Kč.

Kávovary do 10 000 Kč

V této ceně lze pořídit všechny druhy kávovarů. Levné domácí pákové modely začínají někde u cca 3 tisíc korun, automatické pak na hranici 6 tisíc korun.

Kávovary nad 10 000 Kč

Zde najdete taky všechny varianty kávovarů. Nad 10 tisíc začínají modely pro náročnější „publikum“. Špičkové a profesionální stroje ale stojí několik desítek tisíc korun.

Správně vypadající espresso

Nejlepší značky kávovarů

Které značky kávovarů stojí za pozornost? Máme tu výběr několika spolehlivých a ověřených výrobců.

 • DeLonghi – Naprostá klasika a jednoznačně nejoblíbenější výrobce. Tato italská značka má na svém kontě drtivou většinu nejprodávanějších kávovarů. O kvalitě netřeba pochybovat. Výběr je obrovský a zahrnuje všechny typy. Mrkněte na náš srovnávací žebříček nejlepších kávovarů DeLonghi.
 • Krups – Tato značka se zaměřuje především na kapslové modely a mechanické stroje na espresso. Její modely se většinou těší velmi dobrému hodnocení v testech kávovarů.
 • Philips – Tato značka nabízí vesměs automatické modely. Kvalita je na vysoké úrovni. Cenově patří Philips spíše k dražším volbám.
 • Nivona – Méně známá ale zajímavá a moderní značka automatických kávovarů. Spíše vyšší cenová kategorie.

Nejčastější otázky nakupujících (FAQ)

Jaká je ideální teplota pro přípravu kávy?

Za optimální je považována teplota okolo 88 až 90°C – tedy pod bodem varu.

Lze v kapslových kávovarech připravovat i jiné nápoje než espresso?

Samozřejmě. Prakticky každá značka umožňuje přípravu i jiných typů kávy, některé nabízejí i jiné druhy nápojů. Známá značka Nespresso je zaměřená na užší výběr klasických variant kávy. Některé značky jako Tchibo nabízejí širší výběr.

Recenze oblíbených kávovarů

#1 Jura Impressa E8 (od 29 990 Kč)

Nejlepší automatický kávovar pro domácí a kancelářské využití

 Recenze Jura Impressa E8  Automatický kávovar prémiové kvality Jura Impressa E8 je perfektním řešením pro ty nejnáročnější uživatele.

S nádržkou na vodu o objemu 1,9 litru a odpadním zásobníkem na 16 šálků kávy patří kávovar mezi velmi objemné kousky, které se hodí i do firemní kuchyňky. Parní tlak 15 barů patří mezi standardní hodnoty, zcela dostačující je rovněž příkon 1450 W.

V ohledu automatických funkcí jde pravděpodobně nejlepší kávovar naší recenze. Nová technologie P.E.P. zajistí espresso a ristretto špičkové kvality. Latte macchiato a cappuccino vám kávovar připraví jedním stiskem tlačítka. Chybí ale nádobka i tryska na šlehání mléka.

Ty nahrazuje hadička, která mléko nasává přímo z nádoby. Toto na první pohled nestandardní řešení velmi brzy ocení většina uživatelů jako jedno z nejpraktičtějších šlehání mléka, pokud však máte rádi ruční přípravu pomocí parní trysky, můžete být zklamáni.

Kávovaru nechybí ani automatické čištění a odvápňování, navíc automaticky šetří energii tím, že se, když jej nepotřebujete, sám přepne do úsporného režimu.

Klíčové technické parametry: Příkon – 1 450 W | Parní tlak – 15 bar | Objem vody – 1.9 l | Typ ovládání – elektronické | Zásobník na mléko – ano | Displej – ano | Použití kapslí – ne | Nahřívání šálků – ne | Hmotnost – 9.8 kg

Video

Co potěší

 • Objemný zásobník na vodu i sedlinu
 • Připraví dva šálky najednou
 • Nastavení tvrdosti vody
 • Odvápňování a automatické čištění
 • Latte macchiato a cappuccino připraví jedním stiskem tlačítka
 • Široké možnosti nastavení síly kávy
 • Praktická hadička na nasávání mléka

Co zamrzí

 • Chybí parní tryska a zásobník na mléko
 • Vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 29 990 Kč

Koupit v obchodě

#2 DeLonghi ECAM 45.760 W (od 16 499 Kč)

Nejlepší kávovar do kanceláře a větších rodin pro náročné spotřebitele.

 Recenze DeLonghi ECAM 45.760 W  Kvalitní domácí automatický kávovar oblíbené značky DeLonghi patří mezi nejobjemnější přístroje v naší recenzi. Dvoulitrový objem nádobky je výrazně nadstandardní, stejně tak 400gramový zásobník – díky oběma hodnotám se skvěle hodí do společné kuchyňky třeba v kanceláři.

Nijak nezklame ani zásobník na kávovou sedlinu, který pojme až 14 šálků. Parní tlak je solidních 15 barů a lehce nadprůměrný je i příkon s 1450 Watty.

Automatický kávovar dovoluje i využití mleté kávy, nastavení teploty, její síly, a dokonce i tvrdost vody. Uvaří až dva šálky najednou a na výběr máte ze 13 úrovní namletí. Vynikající výbava nabízí automatické šlehání mléka v integrované nádobce. Cappuccino si v něm tak připravíte stiskem jediného tlačítka. Nabízí i funkcí automatického čištění a odvápňování.

Díky skvělému poměru ceny a výkonu je velmi populární mezi uživateli, což dokazuje řada spokojených recenzí. Jde o čtvrtý nejprodávanější kávovar v České republice.

Klíčové technické parametry: Příkon – 1 450 W | Parní tlak – 15 bar | Objem vody – 2 l | Typ ovládání – plnoautomatické | Zásobník na mléko – ano | Displej – ano | Použití kapslí – ne | Nahřívání šálků – ano | Hmotnost – 11 kg

Video

Co potěší

 • Velmi chutná káva
 • Prostorný zásobník na vodu, kávu a sedlinu
 • 13 úrovní namletí
 • Zásobník na mléko
 • Funkce Auto-Cappuccino
 • Tryska na mléko

Co zamrzí

 • Trochu pomalejší start

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 16 499 Kč

Koupit v obchodě

#3 Jura Impressa E6 (od 24 990 Kč)

Nejlepší kávovar do 25 000 Kč a zároveň jeden z nejlešpích kávovarů podle recenzí.

 Recenze Jura Impressa E6  Mezi stěžejní přednosti automatického kávovaru osvědčené značky Jura patří velký objem zásobníku na vodu o 1,9 litru a zásobníku na sedlinu, kam se vejde najednou až 16 šálků.

Nadstandardní je i objem zásobníku na kávu, který činí 280 gramů. Jelikož dokáže najednou plnit i dva šálky kávy najednou, je vhodný do firemních kanceláří. S dopředu namletou kávou si však bohužel neporadí.

Solidní tlak 15 barů a 1450 Wattový výkon patří v naší recenzi kávovarů mezi standardní hodnoty. Nastavitelná je teplota i tvrdost vody, takže nechává mnoho možností otevřených chutím uživatele. Většina uživatelů ocení i funkci automatické přípravy cappuccina.

Postrádá nádobku, mléko si však můžete našlehat pomocí hadičky, která jej nasaje přímo z nádoby, případně pomocí parní trysky. Zachovává i úspornost, při neaktivitě se automaticky přepne do úsporného režimu.

Jedná se o nižší model prvního místa našeho žebříčku.

Klíčové technické parametry: Příkon – 1 450 W | Parní tlak – 15 bar | Objem vody – 1.9 l | Typ ovládání – elektronické | Zásobník na mléko – ano | Displej – ano | Použití kapslí – ne | Nahřívání šálků – ne | Hmotnost – 9.8 kg

Co potěší

 • Objemný zásobník na sedlinu, vodu i kávu
 • Tryska i hadička na mléko
 • Zpracuje kávu ve dvou šálcích najednou
 • Při neaktivitě se přepne do úsporného režimu
 • Hadička i tryska na šlehání mléka
 • Funkce automatické přípravy cappuccina

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Chybí nádobka na mléko, tu však nahrazuje hadička
 • Nezpracuje mletou kávu

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 24 990 Kč

Koupit v obchodě

#4 DeLonghi ECAM 23.460 (od 14 290 Kč)

Nejlepší automatický kávovar s mlýnkem do 15 000 Kč (+/-).

 Recenze DeLonghi ECAM 23.460  Automatický kávovar střední cenové kategorie je ve všech ohledech skvělým kompromisem, který nezklame žádnou skupinu uživatelů. Vysoký parní tlak 15 barů, solidní příkon 1450 Wattů a nádržka na vodu o objemu 1,8 litru a 14šálkový zásobník na sedlinu – každý z parametrů je zcela dostačující a dělá z DeLonghi Intensa ECAM 23.460 přístroj, který zapadne do jakéhokoli prostředí od kancelářské kuchyňky po rodinný dům.

Jediným drobným nedostatkem je menší kapacita zásobníku na kávu, kam se vejde jen 150 gramů zrnek.

Vybrat si můžete ze 13 úrovní hrubosti namletí a umožní naplnění dvou šálků naráz. Nejenže pěnu ušlehá sám, ale disponuje i tryskou, díky které si ji můžete připravit tak, aby lépe vyhovovala vašim představám. Vynikající cappuccino připraví rovněž stiskem jediného tlačítka.

Energii šetří tím, že automaticky totiž přechází do úsporného režimu. Disnuje i funkcí automatického odvápnění.

Podtrženo a sečteno, kávovar je vítězem naší recenze v kategorii cena-výkon.

Klíčové technické parametry: Příkon – 1 450 W | Parní tlak – 15 bar | Objem vody – 1.8 l | Typ ovládání – automatické | Zásobník na mléko – ano (600 ml) | Displej – ano | Použití kapslí – ne | Nahřívání šálků – ano | Hmotnost – 9 kg

Video

Co potěší

 • Úsporný režim
 • Poměr cena – výkon
 • 13 hrubostí kávy
 • Automatické odvápnění
 • Miska na mléko i tryska
 • Funkce Auto-Cappuccino

Co zamrzí

 • Menší kapacita zásobníku na kávu

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 14 290 Kč

Koupit v obchodě

#5 DeLonghi EN 750 (od 12 990 Kč)

Nejlepší automatický kapslový kávovar

 Recenze DeLonghi EN 750  Nespresso De’Longhi EN 750 je nejkvalitnějším kapslovým kávovarem naší recenze.

Díky svým parametrům vyniká nad konkurencí od prvního pohledu. Objem nádrž na vodu činí 1,3 litru. I když se to ve srovnání s automatickými kávovary jeví jako poměrně nízká hodnota, průměrný objem nádržky kapslových je takřka poloviční. Velmi praktická je objemná nádobka na mléko, ve které kávovar sám od sebe připraví vynikající pěnu. Za pochvalu stojí i skvělý parní tlak 19 barů.

Na přípravu kávy používáte Nespresso kapsle, kterých je 24 druhů + čas od času speciální edice, takže si mezi nimi vybere v podstatě každý. Mezi přednosti patří výborné čištění. Kávovar totiž nemá záhyby a drážky, které by při něm mohly jakkoli překážet.

Klíčové technické parametry: Příkon – 1 400 W | Parní tlak – 19 bar | Objem vody – 1.3 l | Typ ovládání – elektronické | Zásobník na mléko – ano (500 ml) | Displej – ne | Použití kapslí – ANO | Nahřívání šálků – ne | Hmotnost – 7.2 kg

Co potěší

 • Velmi kvalitní, chutná káva
 • Snadné čištění, disponuje i funkcí odvápnění
 • Nádobka na mléko
 • Dobrý výkon a rychlé nahřátí kávovaru
 • Příprava cappuccina stiskem jediného tlačítka
 • 24 druhů kapslí + (nově od roku 2018 kapsle od Starbucks)

Co zamrzí

 • Cena jedné kávy je cca 10 Kč (oproti automatickým kávovarům s mlýnkem je to cca 3x více), nehodí se tedy například do kanceláří

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 12 990 Kč

Koupit v obchodě

#6 DeLonghi ESAM 3200 (od 6 999 Kč)

Nejlepší automatický kávovar do 10000 Kč (+/-)

 Recenze DeLonghi ESAM 3200  Automatický kávovar DeLonghi ESAM 3200 se hodí na přípravu zrnkové kávy. Navzdory jeho nízké ceně tak nejste odkázáni na kapsle, jejichž chuť nemusí všem uživatelům vyhovovat.

V případě potřeby můžete použít i předem namletou kávu – zásobník v obou případech uchová aroma po dlouhou dobu díky obvodu potaženému těsnící pryží.

Dostačující je i kapacita na skladování kávové sedliny, která pojme až 14 šálků. Méně prostorný je však zásobník na kávová zrna, který pojme jen 120 gramů. Vynahrazuje to však poměrně objemnou 1,8litrovou nádržkou na vodu.

Nemá sice zásobník na mléko, disponuje však parní tryskou, takže šlehané mléko si připravit můžete. Při zapnutí a vypnutí se kávovar sám automaticky propláchne.

Klíčové technické parametry: Příkon – 1 350 W | Parní tlak – 15 bar | Objem vody – 1.8 l | Typ ovládání – mechanické | Zásobník na mléko – NE | Displej – NE | Použití kapslí – NE | Nahřívání šálků – ANO | Hmotnost – 9.52 kg

Co potěší

 • Dovoluje použití zrnkové i mleté kávy
 • Velká kapacita zásobníku na vodu
 • Po každém použití se automaticky proplachuje
 • Parní tryska na mléko
 • Nízká cena

Co zamrzí

 • Menší kapacita zásobníku na kávu
 • Chybí nádobka na mléko, ale má trysku, čímž to vynahrazuje

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 6 999 Kč

Koupit v obchodě

#7 DeLonghi EN 550 (od 4 999 Kč)

Nejlepší kapslový kávovar ve střední cenové kategorii s nádobkou na mléko a funkcí cappuccino stiskem jediného tlačítka

 Recenze DeLonghi EN 550  Kapslový kávovar střední cenové kategorie splňuje všechny důležité funkce, které můžete od přístroje tohoto typu očekávat. Nad konkurencí v jeho cenové kategorii jej však vyzdvihují dvě přednosti – nádobka na mléko a příprava cappuccina stiskem jediného tlačítka. Kapsle Nespresso nabízejí 24 možných chutí kávy, takže i když jste stále do jisté míry limitování, vyberete si.

Velmi solidní je i parní tlak 19 barů a vysoká hodnota příkonu, který činí 1400 Wattů. Na kapslový kávovar je poměrně nadstandardní i nádobka na vodu s objemem 0,9 litru. Zásobník na sedlinu však pojme pouze 10 kapslí, což je spíše slabší hodnota. Funkce automatického odvápnění značně zjednoduší čištění.

Klíčové technické parametry: Příkon – 1 400 W | Parní tlak – 19 bar | Objem vody – 0.9 l | Typ ovládání – elektronické | Zásobník na mléko – ANO (350 ml) | Displej – NE | Použití kapslí – ANO | Nahřívání šálků – NE | Hmotnost – 4 kg

Video

Co potěší

 • Vysoký parní tlak
 • Prostorná nádobka na vodu
 • Nádobka na mléko
 • Příprava cappuccina stiskem jediného tlačítka
 • Funkce odvápnění
 • Poměr cena-výkon

Co zamrzí

 • žádná větší negativa, snad jen cena kávy cca 10 Kč

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 4 999 Kč

Koupit v obchodě

#8 DeLonghi ECAM 22.110 (od 7 100 Kč)

Nejprodávanější kávovar na trhu

 Recenze DeLonghi ECAM 22.110  DeLonghi ECAM 22.110 je špičkový a plně automatický kávovar s vynikajícími možnostmi a parametry. Jde o nejprodávanější kávovar současnosti a taky vítězný model v anketě „Produkt roku 2017“ pořádané portálem Heureka.cz. Tento skvělý italský výrobek ocení i opravdoví milovníci a znalci dobré kávy.

DeLonghi ECAM 22.110 je opatřen nádobkou až na 1,8 l vody a zásobníkem na kávu o kapacitě 250 g. Kávu pak dokáže připravovat pod tlakem 15 barů, což je zcela optimální hodnota pro skvělé espresso. Odtok lze nastavit, a tak si můžete připravovat nápoje do různě velkých šálků. Samozřejmě nechybí ani parní tryska pro přípravu husté mléčné pěny.

Funkční vybavení tohoto kávovaru je na vynikající úrovni a vše ovládáte na přehledném čelním panelu. Možnosti nastavení jsou vysoké (od úspory energie až po tvrdost vody). Přístroj je vybaven automatickým odvápněním a čištěním, vyjímatelným filtrem a taky 13stupňovým ocelovým mlýnkem. Nechybí ani funkce jako Auto-cappuccino nebo „Aroma systém“, který dokáže z kávy dostat to nejlepší.

Co potěší

 • Nejprodávanější kávovar u nás
 • Skvělá funkční výbava
 • 15 barů
 • Velkokapacitní zásobník

Co zamrzí

 • bez větších nedostatků

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 7 100 Kč

Koupit v obchodě

#9 DeLonghi EC 850 (od 5 699 Kč)

Nejlepší pákový kávovar do 5000 Kč s řadou přídavných funkcí, které potěší

 Recenze DeLonghi EC 850  Mezi přednosti výkonného pákového kávovaru DeLonghi EC 850 patří vysoký příkon 1450 Wattů, který jej řadí mezi kávovary s nejkratší dobou přípravy.

Nastavení umožňuje nastavit nejenom množství kávy, ale i její sílu, teplotu a tvrdost vody. Dvě trysky navíc umožní připravit kávy do dvou šálků současně. Nádobka na vodu s objemem 1 litr jej však řadí spíše mezi kávovary s menší kapacitou.

Skutečně výjimečný je kávovar díky své funkci šlehání mléka, která je u pákových kávovarů velmi nadstandardní. Je drobnější, díky tomu je velmi dobře skladný, na druhou stranu se však pod něj nevejdou vyšší sklenice. Nechybí ale samozřejmě ani parní tryska.

Stejně jako u drtivé většiny pákových kávovarů bohužel nemá integrovaný mlýnek. To znamená, že kávu si musíte dopředu namlít zvlášť. Při čištění oceníte speciální odvápňovací program, který vám ušetří spoustu času.

Klíčové technické parametry: Příkon – 1 450 W | Parní tlak – 15 bar | Objem vody – 1 l | Typ – pákový | Zásobník na mléko – ANO | Displej – NE | Použití kapslí – NE | Nahřívání šálků – ANO | Hmotnost – 7 kg

Video

Co potěší

 • Vysoký příkon
 • Automatické šlehání mléka
 • Parní tryska na mléko
 • Krátká doba přípravy díky vysokému příkonu
 • Odvápňovací program
 • Možnost přípravy dvou káv najednou

Co zamrzí

 • Nízký, větší sklenice se pod něj nevejdou
 • Nemá mlýnek, tudíž je třeba si kávu nejdříve namlýt

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 5 699 Kč

Koupit v obchodě

#10 Catler ES 8013 (od 14 790 Kč)

Nejlepší pákový kávovar na trhu, vhodný i do firemních kuchyní se zabudovaným mlýnkem

 Recenze Catler ES 8013  Catler ES 8013 je v kategorii těch pákových nejlepším kávovarem naší recenze, což se však samozřejmě podepisuje i na ceně.

Mimořádně objemná je dvoulitrová nádržka, díky které se nemusíte bát častého doplňování vody. Kávovar také zaujme obrovským příkonem 1850 Wattů, díky kterému je nahřátí kávovaru a tudíž i příprava kávy nejrychlejší v celé naší recenzi. Můžete v něm navíc připravit dva šálky kávy najednou. Díky tomu se výborně hodí do firemních kuchyněk.

Čím kávovar rozhodně zaujme je zabudovaný mlýnek na zrnkovou kávu, který je mezi pákovými kávovary skutečnou raritou. Díky tomu vám odpadne starost se sháněním samostatného mlýnku a neustálou oddělenou přípravou mleté kávy. Bohužel však nedisponuje funkcí automatického šlehání mléka, to si musíte připravit samostatně pomocí parní trysky.

Kávovar se snaží šetřit energii. Při neaktivitě se automaticky přepne do úsporného režimu.

Klíčové technické parametry: Příkon – 1 850 W | Parní tlak – 15 bar | Objem vody – 2 l | Typ – pákový | Zásobník na mléko – NE (parní tryska ano) | Displej – NE | Použití kapslí – NE | Nahřívání šálků – ANO | Hmotnost – 9.7 kg

Video

Co potěší

 • Nádržka na vodu s objemem 2 litry
 • Nejvýkonnější kávovar v naší recenzi díky příkonu 1850 Wattů
 • Zabudovaný mlýnek
 • Parní tryska na šlehání mléka
 • Automatický přechod do úsporného režimu

Co zamrzí

 • Chybí odvápňovací program
 • Vysoká cena, která snižuje celkové hodnocení, jinak by hodnocení bylo daleko vyšší

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 14 790 Kč

Koupit v obchodě

#11 DeLonghi EC 685 (od 3 497 Kč)

Nejlepší základní pákový espresovač na trhu

 Recenze DeLonghi EC 685  Tento italský pákový kávovar představuje kvalitní a cenově relativně dostupné řešení, které uspokojí i náročnější kávové nadšence. Disponuje 1litrovou nádobkou na vodu, takže nemusí být napojen přímo na přívod vody a lze jej snadno umístit kamkoli. Model dokáže připravovat lahodné nápoje pod tlakem 15 barů.

Součástí DeLonghi EC 685 je pochopitelně tryska na výrobu pevné mléčné pěny a velkou výhodou je značný odstup odkapávače od tácku, takže můžete používat nejen malé šálky, ale i vysoké sklenice (až 12 cm). Do kávovaru lze přitom použít stejně tak mletou i porcovanou kávu díky několika přibaleným sítkům.

Velmi zajímavou možností je funkce „Flow-Stop“ – pokud si dopřáváte stále stejnou kávu, umožní vám tento systém uložit nastavené parametry do paměti. Součástí výbavy je i odvápňovací a čisticí systém a dva termostaty, které zvlášť hlídají vodu a páru. Kávovar DeLonghi EC 685 disponuje příkonem 1450 W a váží jen něco málo přes 4 kg.

Co potěší

 • Velmi kvalitní pákový kávovar
 • Možnost uložení velikosti kávy do paměti
 • Tlak 15 barů
 • Elegantní design

Co zamrzí

 • Spíše pro menší domácnosti

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 3 497 Kč

Koupit v obchodě
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového automatického, pákového nebo kapslového kávovaru. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího kávovaru na trhu.
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin