Test 6 nejlepších elektrických nůžek na živý plot: Recenze & Jak vybrat

Vybrali jsme nejlepší elektrické nůžky na živý plot na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

Nejlepší elektrické nůžky na živý plot

Výběr nejlepších nůžek na živý plot není vůbec jednoduchý. Nabídka je široká, a navíc se musíte rozhodovat mezi celou řadou faktorů, parametrů a taky typů těchto zařízení. Pokud tento nástroj sháníte a nevíte si rady, připravili jsme pro vás test šesti modelů, které patří v současnosti k nejoblíbenějším a nabízejí co nejzajímavější poměr ceny, kvality a výkonu.

V naší recenzi plotových nůžek neboli plotostřihů vám představíme především elektrické modely, které jsou nejoblíbenější a mohou poskytnout dostatečný výkon pro různé způsoby používání. Při porovnávání jednotlivých produktů jsme se zaměřili na zásadní technické vlastnosti, jako je příkon a výkon, délka lišty, hmotnost nebo například rozestup nožů. To vše jsou údaje, které by při výběru měly hrát zásadní roli. Kromě toho jsme se snažili porovnat i pohodlnost obsluhy, ergonomii, možnosti a samozřejmě kvalitu zpracování vzhledem k pořizovací ceně.

Jestliže zatím nemáte jasno v tom, jaké nůžky potřebujete, nahlédněte do druhé části tohoto článku. Najdete tam průvodce nákupem se spoustou rad a tipů pro správný výběr. Dozvíte se taky výhody a nevýhody různých typů nůžek. Díky tomu si budete schopni vybrat optimální model přesně pro vaše potřeby.

Nejlepší elektrické nůžky na živý plot na trhu

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Black & Decker GT6060
5 out of 5 stars (5 / 5)2190 Kč Číst recenze
#2Makita UH4570
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2970 Kč Číst recenze
#3Bosch AHS 45-16
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)1558 Kč Číst recenze
#4HECHT 610
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1299 Kč Číst recenze
#5Fieldmann FZN 2001-E
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)999 Kč Číst recenze
#6EXTOL PREMIUM HT 72
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)1189 Kč Číst recenze

Recenze TOP 6 elektrických nůžek na živý plot

#1 Black & Decker GT6060 (od 2190 Kč)

 Recenze Black & Decker GT6060 

Na první příčce našeho testu plotostřihů se umístily zajímavě zpracované, inovativní a velmi kvalitní nůžky pocházející z dílny renomované americké firmy Black & Decker. Tento elektřinou poháněný pomocník je určený především pro středně velké ploty a keře a potěší poměrně přívětivou hmotností při zachování dostatečné robustnosti a odolnosti provedení.

Black & Decker GT6060 váží 3 kg a délka stříhací lišty je velmi štědrých 60 cm, takže se můžete směle pustit i do náročnější práce. Tomu odpovídá i nadprůměrný rozestup nožů na liště – a to 25 mm, díky kterému vás nezastaví ani trochu odrostlejší větvě. Přístroj je poháněn elektromotorem poskytujícím slušný a stabilní výkon 600 W. Zpracování rukojetí je dobře vyřešené a manipulace s nůžkami je opravdu pohodlná a praktická i při delší práci.

Bezpečnost při stříhání zajišťuje obouruční spínač, který zamezí nechtěnému spuštění a samozřejmostí je průhledný přední kryt. Nástroj využívá velmi kvalitní asymetrické nože a chod způsobuje jen minimální vibrace, takže můžete zastřihovat s vysokou přesností. Black & Decker GT6060 patří v současnosti mezi nejkvalitnější elektrické nůžky na živý plot, a pokud jim lze vůbec něco vytknout, pak snad jenom poněkud vyšší cenu. Náročnějším uživatelům se ale investice vyplatí.

Video

Co potěší

 • Velmi kvalitní zpracování
 • Praktická hmotnost
 • Silný výkon, delší lišta

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 2190 Kč

Koupit v obchodě

#2 Makita UH4570 (od 2970 Kč)

 Recenze Makita UH4570 

Nářadí a nástroje japonské značky Makita se u nás těší mimořádné oblibě. Za přiměřenou cenu můžete totiž získat výkonný i kvalitně zpracovaný produkt. To je i případ elektrických nůžek na živé ploty Makita UH4570, které si vydobyly druhé místo. Tento přístroj se velmi dobře ovládá a nabízí až překvapivě silný výkon. Můžete se spolehnout, že si hladce poradí i s tlustějšími větvičkami a že práce s ním nebude žádné utrpení – naopak si ji možná budete užívat.

Makita UH4570 přichází s 45 cm dlouhou čepelí opatřenou vysoce kvalitními a oboustranně broušenými noži, které umožňují hladký řez v obou směrech, a navíc disponují ochranou proti zpětnému rázu. Rozestup nožů je přitom velmi solidních 21 mm.

Tento elektrický model je opatřen 550W motorem, který šlape jak hodinky, a velice potěší i ergonomické zpracování – držení je vysloveně komfortní a práce jde od ruky. I hmotnost je na únosné úrovni a činí 3,6 kg. Bezpečnost zajišťují tři vypínače (dva musí být stisknuty pro spuštění). Tyto nůžky představují velmi dobrou volbu zejména pro menší až středně velké ploty, keře nebo okrasné stromky.

Co potěší

 • Vysoká kvalita zpracování, životnost a odolnost
 • Silný výkon
 • Bezpečná a komfortní práce

Co zamrzí

 • Mírně vyšší hmotnost a hlučnost

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 2970 Kč

Koupit v obchodě

#3 Bosch AHS 45-16 (od 1558 Kč)

 Recenze Bosch AHS 45-16 

Velmi lehké a cenově dostupné nůžky pro méně náročné uživatele. Tak by bylo možné shrnout elektrický model německé značky Bosch s označením AHS 45-16, který se v naší recenzi plotostřihů umístil na třetí příčce. Tyto nůžky sice nepatří k těm nejvýkonnějším, ale při méně náročné práci a zastřihování menších plotů a stromků odvedou dobrou práci s minimem úsilí. Do karet jim hraje nízká hmotnost – pouze 2,6 kg – ale i dobré vyvážení a zpracování rukojeti.

Příkon 420 W, délka čepele 45 cm a rozestup mezi noži 16 mm – to jsou základní technické parametry a odpovídají určení pro menší až středně velké okrasné rostlinstvo. Tyto nůžky potěší nejen nízkou hmotností, ale i kompaktními rozměry. Jde o nástroj, který za nevelkou vstupní investici, odvede velice slušnou práci a při správném zacházení může sloužit i velmi dlouho.

Co potěší

 • Velmi lehké a skladné nůžky
 • Výhodná cena
 • Dobrý poměr ceny a kvality zpracování
 • Ideální pro méně náročné použití

Co zamrzí

 • Slabší výkon a menší rozestup nožů

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 1558 Kč

Koupit v obchodě

#4 HECHT 610 (od 1299 Kč)

 Recenze HECHT 610 

HECHT 610 patří mezi vůbec nejprodávanější nůžky na živý plot u nás. Zajisté tomu přispívá nejen solidní kvalita a pěkný výkon, ale i opravdu velmi dostupná cena. A co přesně tyto nůžky nabízejí? V první řadě zaujmou poměrně silným motorem disponujícím výkonem 600 W, což je dostačující hodnota pro hladký a bezproblémový pohon delší 61centimetrové lišty.

HECHT 610 jsou elektrické nůžky dostatečně vybavené, aby si poradili se středními i většími porosty. Taky rozestup nožů 24 mm naznačuje, že se můžete pustit i do náročnější práce. Zejména při stříhání hůře dostupných míst oceníte i poměrně přívětivou hmotnost, která se při značné délce lišty drží na 3,1 kg. Samozřejmostí jsou dostatečné ochranné a bezpečností prvky nevyjímaje přední kryt nebo bezpečnostní spínač.

Německá firma HECHT nabízí zajímavou a přitom levnou alternativu, která rozhodně stojí za pozornost. Při dané ceně ale musíte s některými ústupky ve zpracování počítat. Nejde ale o závažnější problémy a při běžném používání mohou nůžky sloužit dobře a dlouho.

Co potěší

 • Velmi výhodná cena
 • Solidní výkon
 • Pohodlná hmotnost

Co zamrzí

 • Moc dobře si neporadí se silnějšími větvičkami (nad cca 10 mm)
 • Hlučnější
 • Kvalita zpracování odpovídá nižší ceně

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 1299 Kč

Koupit v obchodě

#5 Fieldmann FZN 2001-E (od 999 Kč)

 Recenze Fieldmann FZN 2001-E 

Pokud jde o zahradní nářadí a náčiní, rozhodně nemůžeme opomenout značku Fieldmann, která je u nás obzvlášť oblíbená. Ostatně model elektrických nůžek Fieldmann FZN 2001-E si získal srdce tuzemských uživatelů natolik, že dvakrát zvítězil v anketě „Produkt roku“ pořádané portálem Heureka.cz – a to v letech 2015 a 2017. Zásadní roli v popularitě těchto nůžek jistě sehrála cena, která je bez nadsázky a doslova „lidová“. Přístroj běžně pořídíte pod tisíc korun. A jaký výkon a kvalitu za tento minimální vklad obdržíte?

Samozřejmě nelze čekat žádný kanón, přesto jsou výkony těchto elektrických nůžek poměrně slušné. Těšit se můžete především na velmi pohodlnou manipulaci díky nízké váze, která činí jen 2,7 kg. Pracovní délka lišty je přitom 46 cm a je poháněna elektromotorem poskytujícím výkon 500 W. Přesto nemůžete počítat s tím, že se s těmito nůžkami pustíte do kdovíjak náročných akcí. I rozestup nožů 16 mm svědčí o tom, že nůžky jsou určeny spíše pro běžné úpravy a zastřihování menších porostů.

Elektrické nůžky Fieldmann FZN 2001-E jsou dobře vyvážené, velmi levné a dokážou vám na pár sezón usnadnit práci. Nelze ale očekávat TOP kvalitu zpracování.

Co potěší

 • Nízká hmotnost, snadná manipulace
 • Velmi levné nůžky

Co zamrzí

 • Pro méně náročné stříhání
 • Kvalita odpovídá ceně

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 999 Kč

Koupit v obchodě

#6 EXTOL PREMIUM HT 72 (od 1189 Kč)

 Recenze EXTOL PREMIUM HT 72 

Na posledním místě našeho testu nůžek na ploty uděláme malou změnu a podíváme se na jeden akumulátorový model. Baterií poháněné plotostřihy představují zajímavou alternativu a umožní vám stříhat, aniž byste byli omezování v pohybu síťovým kabelem. Tyto nůžky jsou opatřeny moderní lithium-iontovou baterií o napětí 7,2V a kapacitě 1,3 Ah.

Specialitou tohoto modelu – tedy kromě bateriového pohonu – jsou dvě výměnné lišty. K dispozici je jednak 70 mm široká speciální lišta na trávu a dále 108 mm dlouhá lišta na živé ploty s 8mm rozestupy mezi noži. Jak je už z technických parametrů patrné, nejde o žádný výkonný přístroj, ale spíše o pomocníka pro drobné úpravy a dolaďování okrasné zeleně. Díky hmotnosti pouze 700 g je manipulace naprosto jednoduchá a pohodlná a ani delší práce vás nebude vyčerpávat. Taky výměna lišty je řešena jednoduše, takže by ji měl snadno zvládnout každý.

EXTOL PREMIUM HT 72 představuje jistě atraktivní, ale spíše okrajovou variantu. Své příznivce si však jistě najde.

Co potěší

 • Akumulátorový pohon, nejste omezování kabelem
 • Dvě výměnné lišty
 • Minimální hmotnost
 • Solidní výdrž baterie

Co zamrzí

 • Krátká lišta
 • Nízký výkon
 • Dlouhé dobíjení (3 až 5 hodin)

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 1189 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat plotostřih

recenzi jsme vám představili pět elektrických a jeden akumulátorový model a zahrnuli jsme dražší a výkonné modely stejně jako dostupnější alternativy pro méně náročné použití. Pokud si s výběrem přesto nevíte rady, máme pro vás tipy a informace, které vám pomohou se v nabídce nůžek na živé ploty zorientovat.

Typy nůžek podle pohonu

Zásadním faktorem při výběru je pohon nůžek. V dnešní době máte na výběr hned několik možností. Každá má přitom jiné výhody a nedostatky. Záleží tedy především na tom, jakým způsobem chcete nůžky používat.

 • Elektrické nůžky – Nůžky s elektromotorem představují dnes standardní řešení pro domácí použití pro údržbu zahrady, plotu kolem domu apod. Na této variantě oceníte dobrý poměr ceny, výkonu a pohodlí při práci. Nůžky nebývají příliš těžké, a tak s nimi může pracovat takřka každý. Nabídka je navíc velmi široká a ceny jsou často rozumné, ale i opravdu nízké. Nejlevnější elektrické modely můžete koupit i pod 1000 Kč. Zásadní nevýhodou je omezení síťovým kabelem a dostupností elektrické energie.
 • Benzinové nůžky – Klasické benzínové nůžky jednoznačně vítězí výkonem. Jde o profesionální řešení a nůžky by měly obstát i při velmi náročném a častém používání. Pro domácí a nepravidelné používání mohou však tyto nůžky být až příliš drahé, těžké, ale taky hlučné. Sáhněte po nich, pokud skutečně potřebujete bezkonkurenční výkon.
 • Akumulátorové nůžky – Bateriové nůžky jsou moderní řešení, které se ještě tak docela neprosadilo. Nevýhodou těchto nůžek je obvykle velmi nízký výkon a omezení výdrží baterie. Výhodou může naopak být nízká hmotnost a hlučnost či maximální mobilita. Nůžky s akumulátorem však využijete spíš při drobných úpravách. Cenově mohou být srovnatelné s elektrickými modely.
 • Ruční nůžky – Ani tomuto řešení ještě zcela neodzvonilo. Ve prospěch tradičních mechanických nůžek mluví zejména minimální cena. Pro opravdu sporadické úpravy minimálního množství rostlinstva mohou být plně dostačující.

Výkon/příkon

Kromě pohonu je dalším velmi důležitým faktorem příkon elektromotoru (pokud se budeme bavit o elektrických modelech), který přímo ovlivňuje reálný výkon nůžek. Příkon se nejčastěji pohybuje v rozmezí cca 400 až 700 W a měl by odpovídat délce lišty, rozestupu nožů a určení nůžek.

Přístroj s velmi dlouhou lištou určený i na silnější větve bude pochopitelně potřebovat výrazně více síly než krátké nůžky s minimálním nožovým rozestupem na jemné úpravy. Většina nejoblíbenějších modelů se pohybuje okolo 500-600 W, což je pro běžné použití obvykle dostačující hodnota.

Délka lišty

Další zásadní parametr. Neexistuje žádná obecně platná ideální délka. Délku lišty volte vždy podle toho, jakým způsobem budete nůžky používat. Delší lišta je vhodná pro rozsáhlejší úpravy větších ploch.

Při drobnějších úpravách pár keřů nebo stromků mnohem více oceníte lištu kratší, která umožňuje lepší manévrování a nepřidává zbytečně na váze. Nejčastěji se setkáte s rozpětím od cca 40 do 60 cm, ale jsou i mnohem kratší, nebo naopak delší varianty. Při jemné práci na okrasných dřevinách se budou hodit i nůžky s lištou okolo 10-20 cm.

Rozestup nožů

Rozestup nožů vás informuje především o tom, do jak tlustých větviček nebo větví se můžete pustit, aniž by se nůžky zadrhly nebo se přetížil motor. U elektrických nůžek se nejčastěji setkáte s rozestupem od 15 do 25 mm – u benzinových to může být běžně i 30 a více mm. Tuto hodnotu ale zdaleka nelze brát jako jasně danou maximální sílu větví. Naopak. Velmi záleží na kvalitě zpracování a výkonu nůžek. Vždy je ale potřeba počítat s rezervou.

Hmotnost

Hmotnost zařízení je velmi důležitá, protože nůžky budete neustále držet v rukou, často s nimi budete i předpažovat a jinak „mávat“, abyste se dostali ke vzdálenějším místům, a navíc budete muset snášet i určité vibrace.

Elektrické nůžky mívají nejčastěji hmotnost v rozmezí 2,5 – 6 kg. Okolo 3 kg můžeme mluvit o vcelku optimální hmotnosti. Menší váha může znamenat ošizení výkonu a kvality zpracování, velká váha zas pochopitelně i velkou dřinu.

0 Sdílení

TOPlist
11-13.11. 2019 ALIEXPRESS festival nakupování právě běží (slevy 50-90%)PŘEJÍT NA ALIEXPRESS.COM
+
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin