Test 6 nejlepších elektrických mlýnků na maso

Nejlepší elektrický mlýnek na maso Ačkoli si dnes můžete pohodlně koupit v supermarketu maso už umleté, jitrnice a klobásky vyhotovené nebo strouhanku nastrouhanou, stále je spousta lidí, kteří dávají přednost vlastnoruční výrobě. Přece jen, za skutečného kuchaře se těžko může považovat člověk, který jen skládá jídlo z polotovarů. A je tu ještě i druhý zásadní faktor. Pokud si mleté maso na karbanátky, hamburgery nebo jiné pochoutky umelete sami, budete mít vždy dokonalou kontrolu nad tím, co do nich dáváte.

To platí dvojnásob v případě masných výrobků. Kvalita těch kupovaných totiž bývá, mírně řečeno, na pováženou. Mlýnek na maso proto jednoznačně patří k základnímu vybavení každého milovníka nebo milovnice kvalitní a domácí gastronomie. Dnes už ale není potřeba mořit se u mechanického zařízení a točit klikou do úmoru. Hrubou lidskou sílu může nahradit elektřina. Proto jsme pro vás připravili výběr nejlepších elektrických mlýnků na maso ze současné nabídky.

Tyto mlýnky oceníte zejména, pokud se přípravě mletých mas věnujete častěji a ve větším množství – např. pro velkou rodinu. Jejich výkon je totiž skutečně úchvatný a s některými můžete během jediné minuty připravit i několik kilogramů masa. Většinou jsou tato zařízení ale víceúčelová. Disponují nástavci a výměnnými kotouči, takže můžete upravovat např. i zeleninu, ořechy a případně vyrábět klobásky, párky nebo jiné lahůdky.

V naší recenzi elektrických mlýnků na maso najdete modely dražší a lépe vybavené i základní za dostupnou cenu. Připravili jsme pro vás taky průvodce výběrem, který vám pomůže najít optimální model pro vaše potřeby.

Test elektrických mlýnků na maso podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Kenwood MG 700
5 out of 5 stars (5 / 5)5 541 KčČíst recenze
#2Kenwood MG510
5 out of 5 stars (5 / 5)3 266 KčČíst recenze
#3Bosch ProPower MFW68660
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)4 199 KčČíst recenze
#4Sencor SMG 4382
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1 999 KčČíst recenze
#5Clatronic FW 3506
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1 599 KčČíst recenze
#6Gorenje MG 2000
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)3 587 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 elektrických mlýnků na maso

#1 Kenwood MG 700 (od 5541 Kč)

Špičkový model

 Recenze Kenwood MG 700  Kenwood MG 700 patří rozhodně mezi nejoceňovanější a nejkvalitnější elektrické mlýnky na maso vůbec. Britská společnost Kenwood má ostatně ve světě kuchyňských robotů a pomůcek výsadní postavení. Model MG 700 se mimo jiné stal vítězem prestižního německého testu „ETM TESTMAGAZIN“ a nabízí především špičkové zpracování a velmi vysoký výkon.

Tento mlýnek svou odolností a schopnostmi skutečně sahá na paty profesionálním kouskům určeným pro komerční nebo i průmyslové využití. Podíváme-li se na zásadní parametry, příkon činí nadprůměrných 2000 W a stroj je schopen za jedinou minutu zpracovat i více než 3 kilogramy masa!

Kenwood MG 700 nabízí samozřejmě zpětný chod, k dispozici jsou tři výměnné kotouče a taky nástavec na různé druhy mletí a plnění uzenin. Na zařízení oceníte nejen rychlou práci, univerzálnost nebo vysokou kvalitu konstrukce, ale taky například tichý chod a poměrně široké příslušenstvím. Nevýhodou je však vyšší cena a velikost přístroje. Tento model je proto určen spíš pro skutečně náročné fajnšmekry.

Co potěší

 • Špičkový výkon při mletí
 • Perfektní kvalita zpracování z broušeného kovu
 • Velmi dobrá vybavenost
 • Renomovaná značka
 • Elegantní design

Co zamrzí

 • Vyšší cena a rozměry

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 5541 Kč

Koupit v obchodě

#2 Kenwood MG510 (od 3266 Kč)

Levnější alternativa vítěze

 Recenze Kenwood MG510  Druhé místo testu elektrických mlýnků na maso jsme vyhradili ještě jednomu modelu značky Kenwood. Nese označení MG 510, je výrazně cenově dostupnější než jeho „sourozenec“ MG 700, a přesto nadchne obdobnou kvalitou a skvělými vlastnostmi.

Příkon je sice o něco málo nižší, konkrétně 1600 W, ale stroj si stále poradí až se dvěma kilogramy masa za minutu, což je pro domácí použití více než dost.

Konstrukce je opět z velmi kvalitního a odolného broušeného kovu, vyniká stabilitou a snadno se udržuje v čistotě. Z možností, funkcí a vybavení nechybí zpětný chod, tři různé protlačovací kotouče nebo nástavce na plnění uzenin nebo výrobu masových kuliček.

Očekávat můžete i velice jednoduché ovládání a řadu zajímavého příslušenství. Tento model představuje levnější alternativu k MG 700, která dosahuje výkonů plně dostačujících i pro náročnější domácnosti.

Co potěší

 • Velmi dobrý výkon
 • Množství nástavců, kotoučů a příslušenství
 • Vynikající poměr ceny a kvality
 • Odolné a stabilní provedení

Co zamrzí

 • Rozměrnější a hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 3266 Kč

Koupit v obchodě

#3 Bosch ProPower MFW68660 (od 4199 Kč)

Nejvíce vybavený mlýnek na maso. Až 20 funkcí!

 Recenze Bosch ProPower MFW68660  Německou značku Bosch jistě není třeba nikomu představovat, proto se vrhněme rovnou na mlýnek ProPower MFW68660, který si v naší recenzi ulovil třetí příčku. Předně je třeba říct, že tento model zaujme hlavně skutečně pozoruhodným funkčním vybavením, ale i velmi zajímavým výkonem. Příkon motoru činí 800 W, což zdánlivě není mnoho. Za optimálních podmínek ale dosahuje ProPower při mletí rychlosti odpovídající zpracování 4 kg masa za minutu.

Co však ohromí nejvíc, to je množství možností. Funkcí tohoto mlýnku je až 20! Bosch ProPower MFW68660 je vybaven řadou nástavců a příslušenství a je možné jej použít pro mletí masa, ryb, pro přípravu uzenin a masových kuliček, ale dokonce i pro drcení, lisování ovoce a další účely. Nástavce a příslušenství se přitom snadno vyměňují.

Tento mlýnek Bosch si zamilujete zejména v případě, že máte rádi vícefunkční nástroje. Zamrzí možná jen zpracování některých částí a vysoká cena.

Co potěší

 • Velmi dobře vybavený mlýnek
 • Až 20 funkcí
 • Vysoká rychlost mletí

Co zamrzí

 • Nedostatky ve zpracování
 • Vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 4199 Kč

Koupit v obchodě

#4 Sencor SMG 4382 (od 1999 Kč)

Lidová varianta

 Recenze Sencor SMG 4382  Po špičkových modelech vyznačujících se vysokou kvalitou zpracování a často takřka profesionálním výkonem se nyní přesuneme k mlýnku, který představuje spíše lidovou variantu. Tuzemská značka Sencor je velmi oblíbená, protože u svých zařízení dokáže zkombinovat cenovou dostupnost se solidní kvalitou a zajímavými možnostmi. Podobně je tomu i v případě mlýnku SMG 4382.

Tento stroj je opatřen 1500W motorem, který má dostatečnou sílu, aby si poradil s cca 1,5 kg masa za minutu. K zařízení jsou k dispozici tři výměnné disky s různou hrubostí mletí a taky nástavec na odšťavňování ovoce nebo zeleniny (měkké plody). Nechybí ani nástavec pro plnění klobás a párků a potřebné příslušenství ke strouhání.

Lze tedy říct, že co se týče výkonu a funkčního vybavení – Sencor SMG 4382 určitě nezklame a při běžném domácím použití se uplatní více než dobře. Je ale jasné, že nižší cena se musí někde projevit. V tomto případě zejména na řemeslném zpracování.

Co potěší

 • Cenově dostupný mlýnek
 • Všechny potřebné funkce
 • Solidní výkon motoru
 • Lehký, menší rozměry

Co zamrzí

 • Slabší řemeslné zpracování
 • Hlučný

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 1999 Kč

Koupit v obchodě

#5 Clatronic FW 3506 (od 1599 Kč)

Pro příležitostné mletí masa

 Recenze Clatronic FW 3506  S dalším mlýnkem pokračujeme v cenovém poklesu. Tento model představuje základní variantu, která osloví méně náročné uživatele. Pokud potřebujete strojek pro příležitostné mletí masa nebo jiné účely a nechcete se příliš plácnout přes kapsu, může být Clatronic FW 3506 dobrá volba.

Výkon tohoto zařízení je pro domácí účely stále plně dostačující. Motor 1200Wattový a samozřejmě disponuje možností zpětného chodu pro případ vzpříčení náplně. K zařízení jsou k dispozici 3 kotouče pro různou hrubost mletí – zvolit si můžete 3, 5 nebo 7 mm. Očekávat můžete i nástavec na plnění uzenin.

Model Clatronic FW 3506 potěší na první pohled pěkným designem a vzhledem k ceně i relativně solidním zpracováním a použitými materiály.

Co potěší

 • Cenově velmi dostupný mlýnek
 • Obstojné zpracování
 • Základní funkce
 • Dostatečný výkon

Co zamrzí

 • Hlučný

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 1599 Kč

Koupit v obchodě

#6 Gorenje MG 2000 (od 3587 Kč)

 Recenze Gorenje MG 2000  Posledním modelem testu elektrických mlýnků na maso bude výrobek slovinské značky Gorenje. A proč stroj s označením MG 2000 obsadil až poslední příčku? Jednoduše proto, že v našem testu se najdou modely s daleko lepším poměrem ceny a výkonu. Mlýnek Gorenje se sice může pochlubit solidním zpracováním, které mu předpovídá dobrou životnost a nabízí i dostatečný výkon. Cena je ale přece jen vzhledem k celkové kvalitě poměrně vysoká.

Příkon motoru činí 2000 W a stroj je schopný poradit si s cca 2,2 kg masa za minutu. To je velmi příznivý výsledek. Nástavce pro mletí jsou 4 a k tomu získáte 3 nástavce pro výrobu klobás a dalších uzenin. Součástí je i lis na měkké ovoce a zeleninu a nástavec na koláče. Gorenje MG 2000 nabízí v každém ohledu průměrné, někdy až lehce nadprůměrné možnosti (příslušenství) a běžný uživatel jistě nebude zklamán.

Co potěší

 • Dostatečně široké příslušenství
 • Solidní rychlost mletí

Co zamrzí

 • Obtížná údržba, komponenty nelze mýt v myčce

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 3587 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat elektrický mlýnek na maso?

Našli jste mezi recenzovanými výrobky mlýnek, který vás okamžitě nadchnul? Jestliže ano, gratulujeme. Možná si ale stále nevíte s výběrem rady. V takovém případě vám můžeme poskytnout pomoc v podobě průvodce nákupem, který jsme pro vás připravili. Najdete v něm srovnání klasických mechanických mlýnků s moderními elektrickými, popis důležitých možností a parametrů a další informace, které vás nasměrují ke správnému rozhodnutí.

Vyplatí se pořízení elektrického mlýnku?

Mechanické neboli ruční mlýnky představují tradiční možnost a v žádném případě ještě nepatří do starého železa. Pořád mají co nabídnout. Vyráběny jsou dnes z hliníkových slitin, z litinové oceli nebo z nerezu. Protože se jedná v zásadě o velmi jednoduchý nástroj, můžete počítat s vysokou odolností a životností a přitom často i s velmi nízkou cenou.

Výhodou ručních mlýnků jsou taky rozměry a hmotnost. Bývají často velmi kompaktní a nebudou překážet ani v nejmenších kuchyních. Jejich provoz navíc nestojí žádné peníze, pouze vaši námahu.

Nevýhody ručního mlýnku

A teď ta horší stránka. Ruční mlýnky jsou pochopitelně především podstatně méně komfortní variantou. Jejich obsluha je pracná a mletí trvá většinou mnohonásobně déle. Můžete je použít např. i pro přípravu strouhanky nebo drcení ořechů, ale obvykle nenabízejí takové možnosti jako elektrické stroje.

Slabinou bývá také způsob upevnění. Ruční mlýnky se obvykle šroubují svěračem k hraně stolu. Problém může být s nedostatečně pevným uchycením, kdy se mlýnek při práci pohybuje. Příliš pevné uchycení zase může poškodit desku stolu.

Obecně vzato jsou ruční strojky vhodnou variantou zejména, pokud melete maso nebo jiné suroviny spíše sporadicky a v menším množství nebo v případě, že při vaření rádi posilujete.

Výhody a nevýhody elektrického mlýnku

Elektrický mlýnek má několik neoddiskutovatelných nevýhod. Například je to vyšší cena nebo spotřeba elektrické energie. A zejména u levnějších výrobků pak vyšší náchylnost k poruše a poškození a celkově nižší životnost. Tato negativa ale vyvažuje množství možností a předností.

Elektrické mlýnky jsou nesrovnatelně pohodlnější a rychlejší. Lze s nimi připravovat i velké množství surovin bez významných časových nároků nebo velké dřiny. Většina zařízení nabízí navíc značné funkční možnosti. Lze je použít na mletí, drcení, sekání, strouhání i lisování a odšťavňování, případně pohodlné plnění párků a klobás, tvorbu masových kuliček a podobně.

Podle čeho elektrický strojek vybírat?

Jestliže jste se rozhodli pro elektrický mlýnek, stačí si už jen vybrat ten pravý. Na co se ale při výběru soustředit? Příznivou zprávou je, že důležitých parametrů je relativně málo – záleží především na:

 • kvalitě zpracování a použitých materiálech,
 • síle motoru a rychlostí mletí,
 • funkční vybavenosti a příslušenství,
 • hmotnosti, rozměrech, hluku,

Materiály

Elektrické mlýnky jsou vyráběny obvykle buď z kovu, plastu nebo jejich kombinace. Důležité je, aby především vnitřní komponenty (šnek, mlecí systém) byly z kvalitní oceli, jinak se výrazně snižuje životnost výrobku. Tělo zařízení pak bývá u levnějších modelů plastové, u dražších kovové nebo nerezové.

Výhodou celokovového provedení je nižší hlučnost a mnohem vyšší odolnost a stabilita. Nevýhodou je vyšší cena a taky výrazně větší hmotnost. Některé komponenty bývají plastové i u drahých produktů (např. pěchovadlo).

Motor

Motor je srdcem mlýnku na maso a jeho provedení a výkon ovlivňuje všechny další aspekty zařízení. Z parametrů se obvykle uvádí především příkon a rychlost mletí. Příkon se odráží ve spotřebě elektrické energie. Není ale třeba se příliš obávat. Mlýnky obvykle nejsou v provozu po dlouhou dobu, a tak se ani vyšší spotřeba výrazně neprojeví.

Běžně se můžete u domácích zařízení setkat s příkonem od 300 W do 2000 W. Zařízení s příkonem pod cca 800 W bývají velmi levné, jejich výkon je slabý a dostačuje maximálně pro opravdu sporadické použití. 2000W motory jsou už dostatečně silné i pro velmi náročné použití. Rychlost mletí se pohybuje od cca 1 kg až po 3 (výjimečně i více) kg za minutu.

Stroj by měl taky disponovat pojistkou proti přehřátí motoru a zpětným chodem, který lze použít pro rychlé uvolnění mechanismu při zaseknutí.

Funkce a příslušenství

Elektrické mlýnky na maso by měly zvládat víc než jen rozmělnit čerstvé maso. Obvykle je k dispozici více kotoučů (běžně tři) pro různou hrubost mletí a pak tady různé nástavce pro další činnosti. Např. pro plnění klobás a párků, výrobu masových koulí, ale i pro strouhání nebo lisování zeleniny apod. Záleží jen na vás, jaké funkce využijete.

Co by měl dobrý mlýnek splňovat?

Pojďme si na závěr ještě shrnout vlastnosti, kterými by měl kvalitní mlýnek na maso oplývat:

 • Dostatečný výkon motoru, zpětný chod, bezpečnostní pojistka
 • Stabilita, protiskluzové provedení
 • Kvalitní, kovové zpracování vnitřních komponent
 • Snadná údržba (jednoduché rozložení a možnost mytí komponent v myčce)
 • Optimální rozměry a hmotnost podle proporcí vaší kuchyně
 • Přiměřeně hlučný/tichý chod
 • Přítomnost funkcí a příslušenství, které využijete
0 Sdílení

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin