Pro děti

Test 6 nejlepších dětských tříkolek: Recenze & Jak vybrat

Srovnali jsme nejlepší dětské tříkolky na trhu. Přečetli jsme recenze zákazníků, prohlédli si testy renomovaných organizací v České Republice a Německu, prozkoumali názory odborníků v oboru, abychom vám nakonec mohli doporučit kvalitní produkty v několika cenových kategoriích. Nakonec článku přidáváme návod jak vybrat tříkolku pro dítě. Naše doporučení berte pouze jako inspiraci.

Nejlepší dětské tříkolky Tříkolka patří mezi úplně první dopravní prostředky, za jejichž řídítka usedáme v raném věku, abychom brázdili chodníky a užívali si vítr v dětských kadeřích. Obsluha tříkolky je jednoduchá a díky dvěma zadním kolům poskytuje pohodlí i velkou míru bezpečí. Díky tomu je tato praktická a atraktivní hračka vhodná už od cca dvou let věku. Pro dnešní test jsme vybrali šest nejzajímavějších a nejlepších dětských tříkolek ze současné nabídky.

Pro lepší přehlednost jsme je rozdělili do dvou kategorií: na tříkolky s vodicí tyčí, s níž může mít rodič putování dítěte dokonale pod kontrolou; a na modely bez tyče pro děti dostatečně samostatné a v natolik bezpečném prostředí, aby se mohly volně prohánět. Existují dokonce i tříkolky pro dospělé včetně variant s elektrickým pohonem. Ty ale pro tentokrát vynecháme.

Těžko si představit dětství bez tříkolky. Proto je taky nabídka velmi široká a různorodá. Naše recenze tříkolek vám představí osvědčené produkty jako inspiraci. V testu se zaměříme na věkové určení, celkovou kvalitu provedení i jednotlivé, důležité komponenty každého modelu. Pokud budete stále s volbou na vážkách, můžete nahlédnout do průvodce na konci testu. Zde vám poradíme, na co se při výběru zaměřit a jak se správně rozhodnout pro optimální variantu. Tak hurá do toho!

Nejlepší dětské tříkolky podle redakce

ProduktInformaceHodnoceníCena
Dětské tříkolky s vodicí tyčí
1.Kinderkraft AVEO
✔️ Nejlepší tříkolka s vodící tyčí dle nás
✔️ Několikanásobný vítěz "Produktu roku"
✔️ Skvělé recenze od zákazníků
✔️ otáčení sedadla proti nebo ve směru jízdy
✔️ vysoká, vzdušná zádová opěrka
❌ Trochu složitější montáž
⭐ 100 %do 2500 KčČíst recenze
2.Zopa Citigo 6v1
✔️ Dobré zpracování
✔️ Pro děti od 10 měsíců věku až do 3 let
✔️ Otočení sedátka do protisměru jízdy
✔️ Pěkný design
✔️ 6 v 1 - pokrývá všechny navazující vývojové fáze dítěte
❌ Kola se mohou více sjíždět
⭐ 99 %do 3000 KčČíst recenze
3.Smoby Be Move
✔️ Cenový tip
✔️ Pedály tříkolky se dají zablokovat
✔️ Minimalistický design
✔️ Sedák s bezpečnostním pásem
✔️ Výrobním materiálem je plast a kov
❌ Tyčí nelze ovládat řidítka
⭐ 96 %do 1300 KčČíst recenze
Dětské tříkolky bez vodicí tyče
4.PUKY ® PUKY MOTO
✔️ Nejlepší dětská tříkolka bez vodící tyče podle nás
✔️ Lehká, stylová, cenově dostupná
✔️ Nostnost: 20 kg
✔️ Vhodná od 18 měsíců
✔️ Skvěle tvarované sedátko
❌ Bez větších negativ
⭐ 100 %do 1750 KčČíst recenze
5.Toyz tříkolka York
✔️ Pěkný, čistý design
✔️ Má všechny nezbytné evropské certifikáty
✔️ Nostnost: 25 kg
✔️ Vhodné pro děti od 3 do 5 let
✔️ Nejprodávanější dětská tříkolka ve své kategorii
❌ Pár negativních ohlasů na kvalitu zpracování
⭐ 94 %do 1000 KčČíst recenze
6.Merkur Pája
✔️ Klasická velice oblíbená tříkolka pro děti
✔️ S řetězovým pohonem zadních kol
✔️ Nostnost: 20 kg
✔️ Výškově nastavitelné sedátko a přední vidlice
✔️ Vhodné od 3 let
❌ Křehčí zpracování
⭐ 91 %do 2000 KčČíst recenze

Nejprodávanější dětské tříkolky

Nejprodávanější dětské tříkolky podle nákupního portálu Heureka

Jak vybrat dětskou tříkolku

Tříkolky jsou poměrně velmi jednoduchá vozítka, přesto můžete při výběru narazit na problém. Ve velkém množství modelů se možná budete těžko orientovat, což může vést k nerozhodnosti. Poradíme vám, na co se při srovnávání jednotlivých možností zaměřit.

Tříkolka s vodicí tyčí, nebo bez ní?

Test dětských tříkolek zahrnoval obě alternativy. Která je ale ta správná? Co se týče věkového určení, není zde žádná jasná hranice. Tříkolky s tyčí i bez ní mohou být shodně určeny pro děti v rozmezí od cca 1 roku až do 5 let. Důležitější je spíše způsob použití a prostředí, ve kterém se budete s tříkolkou pohybovat.

Tříkolky s tyčí bývají robustnější a často mohou designem připomínat variaci kočárku. Jejich určení je koneckonců tomuto zařízení blízké. Modely s rukojetí jsou vhodné pro delší cesty například i po městě nebo v přírodě. Je pochopitelné, že v rušném městském prostředí musí rodič převzít většinu „pilotáže“. Naopak na vhodném místě je možné rukojeť pustit a dát dítěti volnost.

Tyto tříkolky bývají i velmi bohatě vybavené a podstatně komfortnější než varianty bez tyče. Obvykle jsou vybaveny i opěrkou pod hlavu, nastavitelným sedátkem nebo stříškou a menším zavazadlovým prostorem. Jejich zpracování je tedy přizpůsobeno pro delší cesty.

Tříkolky bez vodicí tyče jsou tradiční variantou. Design může být velmi různorodý, ale jsou vždy určeny pro použití v bezpečných prostorách – ať už na hřišti, chodníku u domu, zahradě nebo někdy i přímo v interiéru.

Jakmile vaše dítě dospěje do pokročilejšího věku, můžete mu pořídit spíše dětskou koloběžku.

Pohon

Tříkolky mohou být řetězové se zadním šlapáním, anebo mohou pedály vycházet přímo z předního kola a ovládat jej. Volba závisí především na preferencích rodiče. Řetězové provedení je tradičnější, více připomíná jízdní kolo. Přední šlapání se stává u moderních tříkolek rozšířenější variantou a je jednodušší – jak konstrukčně, tak i na ovládání.

Materiál

Právě kvalita konstrukce je u tříkolek zásadní faktor. Vybírat můžete z plastového, kovového nebo kombinovaného provedení. Kovové tříkolky jsou jednoznačně odolnější a zejména pro větší děti se vyplatí, i když jsou oproti plastovým modelům dražší. Plastové řešení vyniká kromě nízké ceny i menší hmotností.

Důležitý je však nejenom typ materiálů, ale zejména úroveň zpracování. Ujistěte se, že všechny části dobře sedí, nic nedrhne, nikde nejsou nebezpečné, ostré hrany nebo výčnělky. Problém často bývá zejména s kvalitou provedení řetězového pohonu.

Hmotnost

Jednoduché plastové tříkolky mohou mít i méně než dva kilogramy. Kovové varianty se pak obvykle pohybují v rozmezí 2 až 10 kg u robustních modelů s vodicí tyčí. Nižší hmotnost je samozřejmě výhodou, ale je třeba hledat spíše rovnováhu mezi kvalitou a odolností provedení a váhou.

Vybavení a funkce

  • Brzda – Brzda je jedním z možných funkčních doplňků tříkolky. U tříkolek pro velmi malé děti do cca 2-3 let není tak zásadní. U vybavenějších modelů pro předškoláky už je přítomnost brzdy výhodou pro větší podobnost s jízdním kolem. U řetězových tříkolek se tradičně brzdí zpětným chodem.
  • Zvonek – Zvonek je u tříkolek spíše atraktivním než bezpečnostním prvkem, ale děti jej jistě ocení.
  • Stříška – Stříškou bývají někdy opatřeny vybavenější tříkolky s vodicí tyčí. Na delších procházkách může být tento doplněk jistě velkou výhodou. Ochrání dítě především před přímým slunečním svitem, ale i v případě dešťové přeháňky.
  • Nastavitelnost řídítek a sedátka – Některé modely tříkolek umožňují výškové nastavení sedátka a řídítek. Je možné tak dosáhnout vyššího komfortu. Tuto možnost oceníte zejména u tříkolek pro větší děti.
  • Bezpečnostní pás – Bezpečnostní pás bývá výsadou tříkolek s vodicí tyčí. Nepředstavuje povinnou součást výbavy, ale rozhodně zvyšuje bezpečnost dítěte. Pásy mohou být tříbodové nebo i pětibodové.
  • Zavazadlový koš – Zavazadlový košík umožňuje například uložení hraček nebo jiných věcí. U tříkolek s tyčí bývá takový prostor přítomen skoro vždy a setkat se můžete i se speciálními taškami.
  • Zámek řídítek – Jedná se o bezpečnostní pojistku, která se uplatňuje u některých tříkolek s vodicí tyčí.
0 Sdílení