Péče o tělo

Nejlepší elektrické brusky a pilníky na paty a nohy – test, recenze, srovnání

Nejlepší brusky na paty Jsou lidé, kteří na svá chodidla nedají dopustit, věnují jim pravidelnou péči a navštěvují salóny, kde se jim dostává odborné pedikúry. Mnoho lidí naopak starost o chodidla až příliš zanedbává. Nelze nad ní přitom mávnout rukou s tím, že jde jen o kosmetický výstřelek. Dlouhodobé přehlížení stavu nohou může vést i ke zdravotním komplikacím a bolestem.

Přitom není zdaleka třeba vyhazovat nepřiměřené částky za všelijaké špičkové přístroje nebo procedury. Stačí vám pár drobností. Skvělou práci mohou odvést například právě elektrické brusky. Jde o cenově poměrně dostupná zařízení, která navíc nezaberou skoro žádné místo, a přesto se díky nim můžete zbavit nepříjemné a nevzhledné zrohovatělé kůže na patách. Proto jsme pro vás připravili následující výběr šesti nejlepších brusek na paty, které jsou v současné době k dostání.

Představíme vám produkty v různých cenových kategoriích – od nejdostupnějších po luxusní modely pro náročné. Stačí si vybrat ten správný. Abychom vám volbu ještě více usnadnili, sepsali jsme taky průvodce nákupem brusky či pilníku. V průvodci, který najdete na konci testu, se dozvíte, jaké jsou důležité parametry těchto přístrojů a jak postupovat při hledání ideální varianty podle vašich možností a představ. A nyní už se vrhněme na samotnou recenzi brusek na paty.

Test nejlepších brusek na paty podle redakce

ProduktInformaceHodnoceníCena (od)
1.Scholl Velvet Smooth Diamond
Náš vítěz testu, nejlepší cena / kvalita
Napájení: 4x AA baterie
Počet nástavců: 1
Počet rychlostí: 1
Pro diabetiky:
✔️ Oblíbený a funkční produkt
✔️ Pozitivní recenze zákazníků
❌ K použití pouze na sucho
[usr 5 text="true" tooltip="true"]420 KčČíst recenze
2.Scholl Velvet Smooth Wet&Dry
Nejlepší pro mokré broušení
Napájení: dobíjecí stanice
Počet nástavců: 1
Počet rychlostí: 2
Pro diabetiky:
✔️ Mokré i suché broušení
✔️ Dobíjení skrze dobíjecí stanici
✔️ Produkt roku 2020
[usr 5 text="true" tooltip="true"]630 KčČíst recenze
3.ETA Fenité 2348
Nejlepší bruska značky ETA
Napájení: Li-ion akumulátor 3,7 V
Počet nástavců: 3
Počet rychlostí: 2
Pro diabetiky: -
✔️ Tři hlavice součástí balení
✔️ Integrovaná baterie vydrží až 90 minut
✔️ Integrované světlo
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]470 KčČíst recenze
4.Beurer MP 62
Profesionální sada na manikúru a pedikúru
Napájení: -
Počet nástavců: 10
Počet rychlostí: -
Pro diabetiky: ✔️ (po konzultaci s odborníkem)
✔️ Praktické LED osvětlení
✔️ Použití i na nehty
✔️ Kvalitně zpracováno
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1600 KčČíst recenze
5.Orava CR-800
Levný
Napájení: 3x 1,5 V AAA baterie
Počet nástavců: 2 (1x náhradní)
Počet rychlostí: 1
Pro diabetiky: -
✔️ Příznivá cena
❌ Baterie se vcelku rychle vybijí
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]280 KčČíst recenze
6.PEDI VAC
Napájení: dobíjecí baterie
Počet nástavců: 1
Počet rychlostí: 1
Pro diabetiky: -
✔️ Odsává kousky odumřelé kůže
❌ Vyšší spotřeba baterie
❌ Nižší výkon
[usr 4.1 text="true" tooltip="true"]260 KčČíst recenze
Recenze TOP oblíbených elektrických brusek na paty

# Scholl Velvet Smooth Diamond (od 420 Kč)

 Recenze Scholl Velvet Smooth Diamond  Model Scholl Velvet Smooth Diamond patří mezi vůbec nejprodávanější brusky na paty u nás. Důvodem je bezesporu opravdu vynikající poměr ceny a kvality.

Tento přístroj má již tradiční tvar rukojeti s válcovou bruskou. Tímto válcem pak pomalými a krouživými pohyby přejíždíte po místech na nohou, kde se nachází ztvrdlá kůže. Díky dostatečnému výkonu můžete výsledky očekávat už po jednom použití.

Bruska Scholl Velvet Smooth Diamond je napájena bateriově a potřebovat budete 4 tužkové články typu AA. Přesto si přístroj zachovává malé rozměry a je skvělý i na cestování. Hlavní devízou tohoto modelu je ale samotný brusný válec, který – jak název napovídá – obsahuje i hrubé diamantové krystalky. Právě ty jsou zodpovědné za vysokou účinnost i na velmi silně zrohovatělé kůži.

Ovládání brusky je naprosto jednoduché. Má jedinou rychlost a zapíná se otočením prstence na rukojeti. Je úsporná a jedny baterie vydrží velmi dlouho. Brusný válec je vyjímatelný a lze jej snadno omýt pod tekoucí vodou. Válec se samozřejmě časem opotřebuje. Není ale na místě zařízení vyhodit. K dokoupení jsou totiž válce náhradní – a dokonce si můžete vybrat z více tvrdostí. Při použití zajistí větší bezpečnost pojistka, která válec zastaví při přílišném zatlačení.

Celkově je tento model velmi povedený a není divu, že se těší tak velké oblibě.

Co potěší

  • Velmi oblíbený model
  • Úsporné bateriové napájení
  • Diamantové krystalky na brusném válci
  • Velmi účinný
  • Kvalitní zpracování

Co zamrzí

  • Pouze pro suché broušení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

# Scholl Velvet Smooth Wet&Dry (od 630 Kč)

 Recenze Scholl Velvet Smooth Wet&Dry  Scholl Velvet Smooth Wet&Dry je blízký „příbuzný“ předchozího modelu a v popularitě a prodejnosti mu šlape na paty. Může se pochlubit několika výhodami navíc, cena je však v některých eshopech totožná.

Pojďme ale nejprve k výhodám, které jsou rozhodně velmi zajímavé. Zásadní předností tohoto modelu je obojživelné použití. Jinak řečeno – Scholl Velvet Smooth Wet&Dry lze použít pro mokré i suché broušení. To určitě potěší každého, kdo není přísným zastáncem pouze jediné varianty.

Pozitivní zprávou je taky možnost nastavení dvou různých rychlostí. Stačí si vybrat podle toho, v jakém stavu vaše paty jsou nebo co vám bude příjemnější. Další nemalou výhodou je bezdrátový, nebateriový provoz. K zařízení dostanete totiž speciální dobíjecí stanici.

A teď k nevýhodám. Model Scholl Velvet Smooth Wet&Dry není opatřen hlavicí s diamantovými krystalky a pro někoho může být příliš málo hrubý. Taky se rychleji opotřebovává. Další nedostatek se pojí s nabíjením, které je třeba provádět až příliš často. Přesto jde o velmi komfortní zařízení vhodné i pro náročnější uživatele.

Co potěší

  • Dobíjecí, bezdrátové řešení
  • Pro suché i mokré broušení, vodotěsné zpracování
  • Dvě rychlosti rotace

Co zamrzí

  • Vyšší cena
  • Kratší výdrž akumulátoru

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

Jak vybrat brusku na paty?

Vybrali jste si z recenzovaných modelů, nebo jste ještě pořád na vážkách? Pokud si nejste nejlepší volbou jistí, možná vám s rozhodnutím pomůže následující průvodce.

Proč si pořídit a používat brusku na paty

Pokud nakupujete s rozumem, jistě se před pořízením jakéhokoli nástroje, přístroje či pomůcky pozastavujete nad tím, zda ho/ji vůbec skutečně potřebujete. Nejinak by tomu mělo být i v případě brusky či pilníku na paty. Zde pro vás máme souhrn zásadních výhod, které můžete umístit na misky vah pro lepší rozhodování.

  • Dostupnost – Velkou výhodou vlastnictví elektrické brusky na pedikúru je dostupnost. Nemyslíme tím jen tu cenovou, ale především fakt, že brusku budete mít stále k dispozici a o nohy můžete pečovat pravidelně, kdykoli cítíte potřebu. Zvlášť v dnešní době, kdy je dostupnost služeb značně nejistá kvůli epidemické situaci, se něco takového vyplatí. Zvlášť lidem, kterým na stavu jejich chodidel záleží.
  • Ekonomická výhodnost – Kompletní pedikúra v salónu je jistě zcela odlišným zážitkem a službou, ale je taky výrazně dražší. Bruska vám umožní o své nohy pečovat průběžně, současně za relativně zanedbatelnou cenu (pořízení plus tu a tam nová hlavice).
  • Skladnost/přenosnost – Brusky jsou drobná zařízení, která se vejdou do tašky či kabelky a lze je mít při sobě, aniž by přidávaly zavazadlům citelnou váhu. Lze s nimi cestovat, v koupelně zaberou minimum místa. Můžete si i vybrat mezi síťovou a akumulátorovou variantou.
  • Pohodlí a bezpečnost – Práce s pemzou či seřezávačem je docela náročná, chce to trochu cviku a nešikovnost může i zabolet. Elektrická bruska je proti tomu pohodlná a bez rizika poranění.

Jak lze pečovat o nohy?

Kromě elektrické brusky existují samozřejmě i jiné nástroje, které vám pomohou zbavit se ztvrdlé a odumřelé kůže na chodidlech. Zkusme se na ty základní podívat a porovnat je mezi sebou.

 Pemza 

Tradiční, přírodní řešení – využívá se kámen vzniklý ztvrdnutím lávové směsi. Má ideální strukturu k provádění pedikúry. Výhodou je velmi dostupná cena. Odstraňování kůže je ale nutné provádět na mokro (s dlouhým odmočením) a je pracnější. Nevýhodou je taky obtížnější údržba. Částice kůže ulpívají v pórech pemzy, a je proto nutné ji po použití velmi pečlivě vyčistit.

 Seřezávač 

Seřezávač kůže je ostrý nástroj, jehož výhodou je velmi příznivá pořizovací cena a taky schopnost poradit si i s velmi zatvrzelou kůží. Nevýhodou je právě práce s břitem, která vyžaduje zručnost. Je zde větší riziko poranění a tato varianta rozhodně není vhodná pro diabetiky.

 Rašple 

Rašple je v podstatě manuální variantou elektrické brusky. Sestává z brusné části a madla. Cena je různorodá, nejlevnější rašple lze pořídit cca od 50 Kč. Nevýhodou je pracné použití a nemožnost výměny brusné části – je třeba koupit celou novou rašpli.

 Elektrická bruska 

A konečně k bruskám, které byly předmětem naší recenze. Jejich zásadní výhodou je vysoká účinnost v kombinaci s pohodlným použitím. Zvolit si můžete variantu pro mokré nebo suché použití – a existují i kombinované modely. Některé brusky jsou vhodné i pro diabetiky. Největší nevýhodou je cena, která začíná až na cca 300 Kč, pokud má mít zařízení reálnou účinnost.

Na mokré, nebo suché broušení?

Důležité rozhodnutí při výběru brusky spočívá v preferovaném způsobu použití. Pokud nejste v pedikúře zběhlí a nejste si jisti, jestli chcete brusku na mokré nebo suché použití, máme pro vás krátké srovnání obou možností.

 Suchá pedikúra 

Výhodou broušení prováděného za sucha je větší šetrnost. Kůže zůstává celistvá a riziko zranění a případně infekce je nižší. Tato metoda je proto jasnou volbou pro diabetiky nebo osoby trpící jinými problémy vyžadujícími zvýšenou opatrnost. Nevýhodou je nižší účinnost zejména při boji s velmi zatvrzelou kůží.

 Mokrá pedikúra 

Výhodu za mokra prováděné pedikúry je vyšší účinnost, možnost odstranit mozoly a velmi silné nánosy tvrdé kůže. Je ale potřeba voděodolná bruska. Brusky vhodné pro mokré použití lze ale zpravidla použít zároveň i za sucha. Bývají nicméně dražší.

Na co se při výběru zaměřit?

Kromě samotného způsobu použití je při výběru vhodné zaměřit se i na další faktory. Nemusíte se ale bát, že na vás výrobce nahrne lavinu technických parametrů, až vám půjde hlava kolem. Brusky jsou velmi jednoduchá zařízení a většinou jsou si dost podobné.

 Napájení 

Způsob napájení patří k nejvýznamnějším faktorům. Každá možnost má své výhody a nedostatky. Bateriové brusky jsou vyloženě cestovní a většina modelů vydrží poměrně dlouho, než je třeba články vyměnit.

Další variantou jsou akumulátorové brusky. U těch se zbavíte nutnosti pořizovat baterie, ale počítejte s tím, že je budete muset dobíjet výrazně častěji. Výhodné je, pokud lze brusku při nabíjení zároveň používat. Poslední možností jsou síťové brusky. Plusem je, že nemusíte řešit žádné baterie ani nabíjení a můžete získat i velmi vysoký výkon. Nevýhoda spočívá v závislosti na zdroji elektrické energie. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, zajímejte se u brusky o samotný napájecí kabel. Je důležité, aby byl dostatečně dlouhý a poddajný.

 Více rychlostí 

Některé brusky nabízejí více rychlostí chodu. Obvykle dvě. Pomalejší variantu můžete využít pro přední část chodidla, kde je kůže jemnější a citlivější. Rychlejší chod oceníte na patách.

 Čeho si ještě všímat? 

Roli by měla jistě hrát také jednoduchost údržby. Brusný kotouč či nástavec by měl jít snadno vyjmout a umýt pod tekoucí vodou. Misky vah může převážit také množství příslušenství nebo cena náhradních hlavic.

Nástavce a jejich zpracování

Hlavice či nástavce jsou plochy, které přicházejí do styku s chodidlem. Jde tedy o stěžejní část přístroje. Tyto hlavice mohou mít více podob:

  • VálečkyVálečkové brusky jsou zřejmě nejoblíbenější a začínají i na velmi dostupných cenách (ale jsou samozřejmě i drahé modely). Nabízejí jednoduché použití a efektivitu na velkých plochách (paty).
  • Kotouče – Taky poměrně oblíbené a vhodné na větší plochy.
  • Kužely a kloboučkové nástavce – Mají menší plochu, jsou vhodné pro pečlivější péči o konkrétní místa, včetně těžko dostupných (meziprstní plochy).

Samozřejmě lze volit i hrubost/jemnost nástavců. Existuje několik variant, od jemných přes střední, hrubší až po velmi hrubé (obvykle černé). Střední a hrubší patří k nejvíce používaným a univerzálním, jemné při časté, pečlivé péči. U velmi hrubých je třeba postupovat opatrně. Zde už může hrozit i poranění. Pozor by si měli dávat především diabetici a ujistit se, že daný přístroj a nástavec je pro ně vhodný a bezpečný.

Funkce a doplňky

Obvykle jsou brusky a pilníky jednoduché a bez zvláštních funkcí. Základem jsou však bezpečnostní pojistky (vypnutí při zablokování, přehřívání). Setkat se můžete s indikátorem vybití baterie, LED přisvícením u dražších a pokročilejších modelů i s funkcí odsávání suché kůže.

Ceny brusek a pilníků na paty

Za kolik lze pořídit kvalitní brusku na paty? Ceny začínají už na velmi přívětivých částkách.

✅ Brusky na paty do 300 Kč

V této ceně koupíte spíše pemzové škrabky a další manuální pomůcky a taky výměnné hlavice brusek. Najdete zde i omezený sortiment nejzákladnějších brusek.

✅ Brusky na paty do 800 Kč

Oblíbená sorta pro běžné domácí použití. V této relaci najdete velké množství nejprodávanějších brusek na paty. Dominuje značka Scholl.

✅ Brusky na paty nad 800 Kč

Pokud chcete něco na vyšší úrovni, mrkněte se zde. Kolem tisícovky začínají velmi pěkné, propracované sady vhodné i na manikúru. Posléze i profesionálnější zařízení.

Nejlepší značky brusek / pilníků na paty

Které značky si v oblasti brusek na paty a pomůcek na pedikúru udělaly dobré jméno?

  • Scholl – Velmi oblíbená značka, která potěší pěkným výběrem a dostupnými i propracovanějšími modely.
  • Beurer – Spíše dražší značka, která nabízí špičkové sady i samostatné brusky vysoké kvality.
  • ETA – Tato domácí značka nabízí například populární model Fenité za cca 600 Kč. Má výborné uživatelské hodnocení.
  • AEG – K oblíbeným bruskám patří model PHE 5642 vhodný i pro diabetiky.

Nejprodávanější elektrické brusky a pilníky na paty dle Heureka.cz

ProduktInformaceHodnoceníCena (od)
1.Scholl Velvet Smooth Diamond
Náš vítěz testu, nejlepší cena / kvalita
Napájení: 4x AA baterie
Počet nástavců: 1
Počet rychlostí: 1
Pro diabetiky:
✔️ Oblíbený a funkční produkt
✔️ Pozitivní recenze zákazníků
❌ K použití pouze na sucho
[usr 5 text="true" tooltip="true"]420 KčČíst recenze
2.Scholl Velvet Smooth Wet&Dry
Nejlepší pro mokré broušení
Napájení: dobíjecí stanice
Počet nástavců: 1
Počet rychlostí: 2
Pro diabetiky:
✔️ Mokré i suché broušení
✔️ Dobíjení skrze dobíjecí stanici
✔️ Produkt roku 2020
[usr 5 text="true" tooltip="true"]630 KčČíst recenze
3.ETA Fenité 2348
Nejlepší bruska značky ETA
Napájení: Li-ion akumulátor 3,7 V
Počet nástavců: 3
Počet rychlostí: 2
Pro diabetiky: -
✔️ Tři hlavice součástí balení
✔️ Integrovaná baterie vydrží až 90 minut
✔️ Integrované světlo
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]470 KčČíst recenze
4.Beurer MP 62
Profesionální sada na manikúru a pedikúru
Napájení: -
Počet nástavců: 10
Počet rychlostí: -
Pro diabetiky: ✔️ (po konzultaci s odborníkem)
✔️ Praktické LED osvětlení
✔️ Použití i na nehty
✔️ Kvalitně zpracováno
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1600 KčČíst recenze
5.Orava CR-800
Levný
Napájení: 3x 1,5 V AAA baterie
Počet nástavců: 2 (1x náhradní)
Počet rychlostí: 1
Pro diabetiky: -
✔️ Příznivá cena
❌ Baterie se vcelku rychle vybijí
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]280 KčČíst recenze
6.PEDI VAC
Napájení: dobíjecí baterie
Počet nástavců: 1
Počet rychlostí: 1
Pro diabetiky: -
✔️ Odsává kousky odumřelé kůže
❌ Vyšší spotřeba baterie
❌ Nižší výkon
[usr 4.1 text="true" tooltip="true"]260 KčČíst recenze
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře