Sport / outdoor

Nejlepší běžecké pásy – test, recenze, srovnání

Nejlepší běžecké pásy Rádi byste si pořídili ten nejlepší běžecký pás, ale nevíte který typ vybrat? Rozhodli jsme se udělat menší průzkum, abychom vás postrčili tím správným směrem. Dobrá rada je nad zlato, čehož se držíme i my.

Běžecký pás je poměrně náročnou investicí, to není, jako když kupujete třeba tyčový mixér nebo kulmu na vlasy. To je také důvod, proč byste neměli podceňovat základní a nejdůležitější technické parametry.

Pro začátek jsme vám chtěli výběr usnadnit, a zajímali se o nejlepší modely vyhovující po všech stránkách. Musíte si rozmyslet, jak často budete běžecký pás používat, jakou chcete celkovou zátěž a také kolik jste ochotni do nákupu investovat.

Mějte na paměti, že vaše volba ovlivní nejen běžecký zážitek, ale i komfort při využívání cvičebního stroje. V našem testu běžeckých pásů zohledňujeme velikost běžecké plochy, její sklon, odpružení atd.

Které pásy bychom vám doporučili mi? Pojďme se na ně společně podívat.

Kategorie: Běžecké pásy Rotopedy Steppery Vibrační plošiny Eliptické trenažéry

Nejlepší běžecké pásy na trhu podle nás

ProduktInfoHodnoceníCena (od)
1.inSPORTline inCondi T400i
Náš vítěz, nejlepší běžecký pás do domu
✔️ tichý, odhlučněný a odpružený pás
✔️ lze propojit s mobilem i aplikacemi
✔️ robustní a prostorná konstrukce
✔️ velmi snadná manipulace
✔️ skvěle hodnoceno zákazníky
❌ zabere vcelku dost prostoru
[usr 5 text="true" tooltip="true"]39000 Kč Číst recenze
2.inSPORTline Gilavar
Skvělý poměr cena / výkon
✔️ jeden z nejoblíbenější běžeckých pásů na trhu
✔️ tichý stroj s odpruženým rámem
✔️ vysoký počet programů
✔️ snadné a přehledné ovládání
✔️ skvěle hodnoceno zákazníky 4,9/5
❌ chybí pauza při cvičení
[usr 5 text="true" tooltip="true"]29600 Kč Číst recenze
3.Tunturi Cardio Fit T40
TOP běžecký pás do 20000 Kč
✔️ cenově dostupný běžecký pás
✔️ vybaven tichým motorem
✔️ nastavitelný sklon i rychlost
✔️ kvalitní mechanické zpracování
✔️ motor o síle 1,1 kW (1,5 HP)
❌ manuální nastavení sklonu
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]20000 Kč Číst recenze
4.Housefit SPIRO 20 iRun
Alternativa do 20000 Kč
✔️ 92% spokojenost uživatelů s produktem
✔️ výkonný motor
✔️ automatické naklápění pásu dle profilu tratě
✔️ relativně snadná montáž
✔️ stabilní a tichý
❌ horší návod
❌ umístění větráku
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]16700 Kč Číst recenze
5.inSPORTline Lavister
Nejlépe hodnocený běžecký pás
✔️ šampion v poměru ceny a kvality
✔️ rychlost až 14 km/h
✔️ vcelku tichý chod (vhodný do paneláku)
✔️ pás je skládací / rozkládací
✔️ zabudované repráčky
❌ hlasité pípání při ovládání
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]17700 Kč Číst recenze
6.MASTER F-35
✔️ prodloužená záruka 5 let
✔️ výkon: 3,5 HP (až 22 km/h)
✔️ elektronicky ovládaný sklon
✔️ plocha běžícího pásu: 145 x 50 cm
✔️ super silent motor pro tichý chod
❌ bez větších negativ
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]26000 Kč Číst recenze
7.Acra GB3900
Nejlepší levný běžecký pás
✔️ odpružená běžecká plocha
✔️ použití pro nenáročné uživatele
✔️ nízká cena
✔️ 12 přednastavených programů
❌ horší zpracování oproti špičce
[usr 4 text="true" tooltip="true"]7600 Kč Číst recenze

Recenze běžeckých pásů Decathlon

Běžecký pás Domyos z Decathlonu Eshop Decathlon nabízí na svém eshopu několik modelů běžeckých pásů pod značkou Domyos. Nejprodávanější je model Domyos T540C, nabízí 24 přednastavených programů, max. rychlost 16 km/h se sklonem do 10% a rozměry plochy 125×44 cm. Jedním z nejkvalitnějších modelů je Domyos Intense Run, který zakoupíte za 30000 Kč. Těšit vás může až 40 přednastavených programů, maximální rychlost 22 km/h se sklonem až 15% a běžeckou plochou 150 x 51 cm. Naopak nejlevnějším běžeckých pásem je model Domyos compact W500, který jak už název napovídá, je skvělý pro hubnutí za pomocí chůze.

# inSPORTline inCondi T50i

Nejlepší běžecký pás pro většinu spotřebitelů za rozumnou cenu ve vysoké kvalitě provedení.

 Recenze inSPORTline inCondi T50i  K nejlepším běžeckým pásům rozhodně patří inSPORTline inCondi T50i, který je vybaven propracovaným počítačem, který má podsvícený LCD displej.

Nášlapy jsou protiskluzové a motor má maximální výkon 2,5 HP. Nastavit lze až 15 poloh sklonu. Pás je možné propojit s iPadem či tabletem nebo Android zařízením, k čemu poslouží technologie Bluetooth a aplikace FitShow.

Displej zobrazuje rychlost, čas, vzdálenost, počet spálených kalorií či tepovou frekvenci. Výhodou je extrémně tichý motor. V rukojetích je snímač tepu. Pás dosahuje maximální rychlosti 20 km / h a ještě je vybaven kolečky, aby se dal snadno transportovat. Nosnost je 140 kg a široká běžecká plocha (140 x 51 cm) zajišťuje pohodlný běh i odolnost pásu.

Disponuje magnetickou bezpečnostní pojistkou, ta zamezí chodu pásu při jejím odpojení. V nabídce najdete 24 přednastavených programů, 3 uživatelské a 2 HRC programy. Součástí je i držák na tablet o max. úhlopříčce 10″.

Klíčové parametry – běžecká plocha: 140 x 51 cm; max. rychlost: 20 km/h; motor: 2,5 HP; nosnost: 140 kg; max. sklon: 6,5° (11,35 %).

Video

Podívejte se na představení tohoto modelu na videu:

Co potěší

  • skvělý poměr cena / kvalita
  • robustní provedení, které vydrží každodenní používání
  • tichý
  • připojení USB a tabletu
  • výborné odpružení
  • skvělé recenze zákazníků (na Heurece například 98%)

Co zamrzí

  • hůře se posouvá po podlaze i přes malá kolečka vespodu

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 34500 Kč

Koupit v obchodě

# inSPORTline Gilavar

 Recenze inSPORTline Gilavar  Běžecký pás Gilavar patří stále mezi dražší varianty, a ocení ho proto spíše náročnější uživatelé, kteří hledají výkonný a odolný model pro intenzivnější trénink. Gilavar se těší vynikajícím hodnocením v recenzích běžených pásů a obstojí nejen v domácnosti, ale i při použití např. v tělocvičnách a posilovnách nebo sportovních klubech. Běžecká plocha je při rozměrech 140 x 53 cm dostatečně komfortní a poskytne autentický pocit běhu i při vyšších rychlostech. A tento pás skutečně nabídne velmi slušnou intenzitu. Motor disponuje výkonem 3,5 koňských sil a rychlost si můžete nastavit v širokém rozpětí od 1 do 22 km/h. Pás lze tedy použít jak při lehkém cvičení nebo rehabilitaci, tak i při vysoce výkonnostním tréninku. Cvičení můžete ztížit ještě nastavením sklonu od 0 do 22 %.

Veškeré nastavení je prováděno elektronicky přes ovládací panel s LCD displejem. Počítač je mimořádně dobře vybavený a nabídne 99 nastavených programů, včetně dynamického HRC programu. Snímače tepu jsou nejen v rukojetích, ale součástí je i hrudní pás, měření je tedy velmi přesné. Kromě tepu vám zařízení vypočítá i BMI. Samozřejmostí je zobrazení rychlosti, doby a délky běhu i orientační výpočet spálených kalorií. Součástí výbavy je i držák na láhev a stojánek například na čtení. Konstrukce je velmi masivní a odolná. Maximální váhový limit je 150 kg, hmotnost přístroje pak 97 kg. Jde o velmi dobrou volbu – pás je sice dražší, ale vybavení a kvalita ceně odpovídá.

Video

Podívejte se na představení tohoto modelu na videu:

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 29600 Kč

Koupit v obchodě

# Housefit SPIRO 20 iRun

 Recenze Housefit SPIRO 20 iRun  Mezi už poněkud dostupnější, ale stále velmi výkonné, varianty běžeckých pásů patří i model Spiro 20 iRun značky Housefit. V současnosti patří dokonce mezi nejprodávanější běžecké pásy na českém trhu a rozhodně má za cenu okolo 17 tisíc korun co nabídnout – uspokojit by měl i náročné cvičence při intenzivním domácím použití. Rozměr běžecké plochy je stále dostatečných 130 x 46 cm a zařízení potěší dobrým výkonem motoru, který dosahuje 2,5 HP. Díky tomu může pás dosahovat rychlosti až 16 km/h – a to je slušný standard, který vás jistě nezklame. Obtížnost cvičení můžete ještě zvýšit náklonem, a to až na 15 %. Náklon je ovládán pohodlně elektronicky, stejně jako rychlost.

A jak je na tom funkční a programové vybavení? Model Spiro 20 iRun je opatřený 7palcovým LCD displejem, na kterém můžete nastavit až 12 speciálních programů a také 2 HRC režimy. Zaujmou ale i některé modernější vychytávky. Především možnost bezdrátového propojení se speciálními cvičebními aplikacemi na mobilních zařízeních. V aplikaci iConsole+ můžete sledovat své pokroky a spoustu zajímavých statistik a údajů. Housefit Spiro 20 iRun je kvalitní model pro domácí použití se zajímavou výbavou a solidní konstrukcí. Maximální nosnost je 135 kg, váha samotného zařízení pak 85 kg.

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 19700 Kč

Koupit v obchodě

# inSPORTline Lavister

Nejlepší základní běžecký pás pro nenáročné spotřebitele pro běhání 2-3x týdně bez zbytečných funkcí navíc. Skvělý také na základní chůzi.

 Recenze inSPORTline Lavister  K nejlepším běžeckým pásům jsme připojili také inSPORTline Lavister jako náš cenový tip, neboť jeho poměr cena / výkon je vynikající.

Běžecký pás inSPORTline Lavister má prostornou (avšak již menší) běžeckou plochu (130 x 41 cm) s kvalitním odpružením a manuálním sklonem ve 2 polohách. Celkově je k dispozici 13 programů.

Z funkcí je zajímavý program Matrix. Ten vám spočítá kola na 400 m dlouhé trati. Informace zobrazí podsvícený LCD displej (čas, puls, rychlost, vzdálenost a další). Skvělá je funkce Pauza, která umožňuje pozastavení pásu v průběhu tréninku, pokud potřebujete někam odběhnout, a zase po návratu pokračovat tam, kde jste skončili, aniž by bylo nutné začínat celý trénink od začátku.

Tento kvalitní běžecký pás je možné složit, takže když ho nepoužíváte, zabírá jen minimum místa. Jestliže patříte k nenáročným uživatelům a zejména běháte jen občas, pak je inSPORTline Lavister přesně pro vás.

Klíčové parametry – běžecká plocha: 130 x 41 cm; max. rychlost: 14 km/h; motor: 1,5 HP; nosnost: 120 kg; max. sklon: 2° (3,5 %).

Video

Co potěší

  • ideální pro domácí použití (2x – 3x týdně)
  • poměr cena / výkon
  • slušný výběr programů
  • vestavěné reproduktory
  • snadné ovládání
  • jednoduchá montáž
  • moderní a velmi přehledný displej

Co zamrzí

  • nepřesně měří tepy pokud je člověk například spocený
  • displej se po ukončení cvičení brzy vynuluje
  • manuální nastavení sklonu jen ve 2 polohách
  • u tohoto modelu už je malinko znát vyšší hlučnost – nic vhodného do paneláku

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 17700 Kč

Koupit v obchodě

# inSPORTline Excel Run

Nejlepší bezmotorový běžecký pás. Dobrý například na chůzi i s hůlkami.

 Recenze inSPORTline Excel Run  Jedním z nejlepších bezmotorových běžeckých pásů na trhu je bezesporu inSPORTline Excel Run, který rovněž vyniká vynikajícím poměrem cena a výkon. Výrobce si sice nijak nelámal hlavu s designem, protože na první pohled nám přijde tak trochu obyčejný a nevýrazný, ale pod tou nenápadnou slupkou se skrývá nadupaná mašinka.

Nádech elegance dodává kombinace černé a šedé barvy. Pás inSPORTline Excel Run je vybaven počítačem, který má tvar i barvu přizpůsobené vzhledu celého přístroje a dokonale ladí.

Nepatří sice k robustním, ale i tak má vynikající stabilitu, takže se nemusíte bát o bezpečnost, ani když poběžíte maximální rychlostí. Běžecký pás má dvě pohyblivá řídítka, která byla speciálně navržena pro možnost severské chůze a běhu na lyžích, což umožňuje používat řídítka jako pomůcku při chůzi. Tím spálíte více kalorií, neboť zapojíte větší část svalů.

Zásluhou mechanického pohonu, kterým byl tento bezmotorový pás obdařen, si můžete rychlost pásu nastavit sami. Nechybí ani 2 úrovně náklonu běžeckého pásu o rozměrech 110 x 35 cm. Hmotnost přístroje je oproti jiným modelům pouhých 30 kilogramů, navíc má transportní kolečka, tudíž není problém s ním jakkoliv manipulovat. Je velmi skladný, protože jej rozložíte tak, že zabere minimální prostor. Pokud jde o zátěž, tu je možné nastavit na 8 úrovních. Nosnost inSPORTline Excel Run je 100 kg.

Přední rám je vybaven jednoduchým počítačem se základními funkcemi. Na displeji sledujete celkový čas, auto scan, vzdálenost, aktuální rychlost, počet spálených kalorií i tepovou frekvenci, tu monitorují snímače v řídítkách, kde se zároveň dá i samostatně nastavit zátěž.

Co potěší

  • stabilní konstrukce
  • cenová dostupnost
  • lehce ovladatelný
  • kvalitní zpracování
  • možnost rozložit a uspořit místo
  • tichý chod
  • přijatelná váha

Co zamrzí

  • jednoduchý počítač se základními funkcemi
  • úzký běžecký prostor
  • při běhu je nutné držet madla
  • pás se během běhu zastaví, pokud se na něj netlačí nohami
  • příliš stručná příručka

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.4 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 8000 Kč

Koupit v obchodě

Shrnutí

Když naší recenzi shrneme, dá se říci, že vítězů testu je hned několik. Ostatně jsme se šťourali v opravdu kvalitních produktech a nevynechali jsme ani ty nejprodávanější na trhu, stejně jako ty nejoblíbenější atd. Zkrátka jsme zohlednili všechny důležité vlastnosti a rozhodli se.

Prvním vítězem je ACRA 05-GB4600 jehož nosnost je až 150 kg, což je výhoda, když ho chce někdo použít v rámci hubnoucího procesu. Má pořádnou nálož programů, skvělé odpružení a je maximálně tichý. Ještě si můžete pustit i nějakou tu pecku, při které se vám dobře poběží, takže za nás ideální běžecký pás. Ostatně třeba na heureka.cz je TOP jedničkou mezi oblíbenými běžeckými pásy s hodnocením 92 %.

Druhé místo u nás získal inSPORTline inCondi T50i, který je podle recenzí nejlepším běžeckým pásem. Dá se snadno propojit s tabletem i iPadem, má širokou plochu, robustní provedení a jeho cena odpovídá kvalitě.

Jak vybrat běžecký pás

V našem průvodci se zaměříme především na výběr běžeckého pásu pro domácí použití. Postup je nicméně obdobný jako při výběru profesionálního zařízení například do fitness centra. Alespoň pokud jde o parametry, na které se zaměřit.

Rozdíl pak bude spočívat především ve „výkonnosti“, míře výbavy, odolnosti a hmotnosti zařízení – a samozřejmě v ceně. V našem návodu se proto podíváme na všechny důležité faktory, jako je:

  • Výkon motoru
  • Velikost plochy
  • Rychlost
  • Nosnost
  • Odpružení
  • Ovládání
  • Sklon
  • Funkce, vybavení a možnosti
  • Hmotnost, rozměry, skladnost

Zdá se toho být poměrně dost, ale pokusíme se o co nejsrozumitelnější a nejjednodušší představení jednotlivých vlastností. Kromě toho vás seznámíme s cenovými relacemi běžeckých pásů a s některými osvědčenými značkami.

Profesionální běžecký pás

Proč pořizovat běžecký pás? VÝHODY

Podívejme se nejdříve na výhody a nevýhody tohoto zařízení a taky na to, pro koho je běžecký pás vhodná volba:

  • Pás poměrně věrně simuluje pohyb při běhu a umožňuje přirozený trénink především aerobního typu.
  • Cvičení na pásu vede ke zlepšení celkové kondice, posilování prakticky všech svalů těla, vytrvalosti a taky prevenci některých civilizačních onemocnění (nemoci srdce a cév, obezita apod.).
  • Nemusíte se řídit počasím.
  • Pokud bydlíte v centru města, nemusíte běhat podél silnic, kde je nezdravý vzduch. Rovněž nemusíte zápolit o prostor s chodci nebo cyklisty.
  • Nemusíte vymýšlet vhodné běžecké trasy. Běháte, jak dlouho potřebujete.

Proč nepořizovat běžecký pás? NEVÝHODY

Běžecký pás je skvělou volbou pro osoby, které chtějí budovat a udržovat kondici, ale k běhání venku nemají časové možnosti anebo žijí v místech, kde k tomu nejsou vhodné podmínky. A jaké jsou nevýhody pásu?

  • Pořizovací cena
  • Rozměry a hmotnost
  • Nutnost občasné údržby
  • Spotřeba elektřiny

Pás vs. jiné trenažery

Rotoped, stepper, orbitrek anebo třeba veslovací trenažér. To jsou zřejmě nejznámější „alternativy“ běžeckého pásu – resp. trenažery vhodné pro budování kondice a posilování celého (nebo většiny) těla.

Rozhodně nelze jednoznačně říct, které zařízení je nejlepší. Každé má svá pro i proti a bude vyhovovat někomu jinému. Stepper je nejskladnější a taky zpravidla nejlevnější, ale cvičení na něm není příliš záživné.

Orbitrek šetří klouby, ale většinou je vhodný spíše pro méně intenzivní trénink. Veslovací trenažér se zaměřuje na velice specifický pohyb a dává více zabrat horní polovině těla. Rotoped napodobuje jízdu na kole, ale může poněkud izolovat určité svalové partie. Běhací pás umožní atraktivní, lehké i poměrně intenzivní cvičení, samozřejmě osloví především milovníky běhání jako takového.

Běžecké pásy pro komerční užití

Typy běžeckých pásů

Existují dva základní typy běžeckých pásů z hlediska principu fungování. Na první pohled se příliš neliší, ale mechanismus je zásadně odlišný.

Magnetický pás

Magnetický pás představuje bezmotorovou variantu. Jde o jednodušší a taky cenově dostupnější možnost. Tento typ pásu nemá vlastní pohon, takže ho musíte „rozběhat“ sami. Nemá tak pokročilé možnosti, neumožňuje nastavení a udržování přesného tempa a taky počítejte s poněkud omezeným sortimentem. Přesto jde o velmi zajímavou, především domácí, alternativu.

Motorový pás

Motorové modely jsou pokročilejší. Vlastní pohon umožňuje regulaci rychlosti a taky její udržování. Většinou je taky možné nastavení náklonu plochy. Cvičení s tímto pásem může být sofistikovanější a efektivnější. Má to však svá ale. Motorové pásy jsou dražší. A taky spotřebovávají elektrickou energii. Jde tedy o volbu spíše pro náročnější uživatele.

Výkon motoru

A nyní už k prvnímu konkrétnímu parametru. Výkon motoru se samozřejmě týká pouze motorových modelů, těch je ovšem drtivá většina, takže se na ně zaměříme přednostně.

Výkony motorů běžeckých pásů se v současnosti pohybují cca v rozmezí 1 až 6,5 HP tedy koňských sil. Pro domácí použití nemusíte pořizovat hned nejvýkonnější model, ale neměli byste na výkonu ani příliš šetřit. Ovlivní totiž kvalitu tréninku i životnost zařízení. Proto se raději zaměřte na pásy okolo 2-3 HP, což jsou ostatně i nejčastější výkonnostní varianty, takže o dostatečný výběr nebudete mít nouzi.

Pásy s nižším výkonem mohou posloužit nenáročným uživatelům, kteří vědí, že budou pás používat spíš nepravidelně a nepříliš intenzivně.

Rozměry plochy

Čím větší plocha, tím více možností, větší pohodlí a intenzivnější, efektivnější trénink. Pokud se budete muset vměstnat na podměrečnou plochu (vzhledem ke svým tělesným proporcím), trénink zřejmě nebude příliš kvalitní a takové cvičení vás taky brzy omrzí. Větší plocha je taky bezpečnější.

Na druhou stranu větší plocha zvyšuje cenu a nároky na prostor. Je tedy třeba hledat přiměřený kompromis. U domácího použití je vhodné uvažovat o délce pásu aspoň 120 cm a šířce 42 cm. Samozřejmě jsou i komfortnější pásy, které mají na délku i 155 a více cm, na šířku pak až cca 60 cm. Na druhou stranu existují i kompaktnější varianty, než je doporučený základ.

Rychlost pásu

Maximální rychlost hraje samozřejmě taky roli. Týká se opět motorových pásů a nejčastěji se pohybuje v rozmezí od 16 do 22 km/h. Zde záleží na vašich nárocích a očekávané intenzitě tréninku.

Sklon plochy

Jednou z funkcí lepších běžeckých pásů je možnost nastavení sklonu plochy. Účel je celkem zřejmý. Nakloněná rovina umožňuje simulaci běhu do kopce a významně zvyšuje intenzitu cvičení. Pokud jde o nastavení sklonu, jsou dvě možnosti.

  • Manuální – Levnější možnost. Cvičení musíte vždy přerušit a pás opustit, abyste sklon změnily.
  • Automatické – Sklon ovládáte pomocí ovládacího panelu a můžete ho plynule regulovat kdykoli v průběhu cvičení. Jde o pokročilejší a dražší variantu.

Složený běžecký pás

Nosnost

Jakou nosnost pásu požadovat? Nejčastěji se setkáte s nosností od cca 125 do 150 kg. To se zdá být hodně, ale pamatujte, že je vždy nutné myslet na patřičnou rezervu, která by měla být minimálně 20procentní vůči hmotnosti nejtěžšího uživatele.

Kupovat pás s nosností „na míru“ není vhodné řešení. Nosnost taky podává jistou zprávu o kvalitě zpracování a odolnosti zařízení – a tudíž i o jeho životnosti.

Hmotnost a skladnost

Běžecké pásy jsou poměrně těžká a nepříliš skladná zařízení. Pokud máte v domácnosti dost prostoru a vyčleníte pro pás stálé místo, nemusíte tyto faktory až tak řešit. Pokud jej ale budete chtít uklízet nebo přemísťovat, už je to něco jiného.

Domácí modely často umožňují složení, takže se vejdou třeba pod postel nebo do skříně. V takovém případě je důležité, jak náročné je složení – a kolik přístroj váží, aby bylo možné ho pohodlně uskladnit a kdykoli zase vytáhnout.

Ovládání

Ovládání pásů bývá digitální, někde s displejem, případně i s dotykovým displejem. Základem ovládání je regulace výkonu pomocí tlačítek (symbolů) plus a mínus. Některé pásy mohou mít ale i různé přednastavené režimy nebo nabízet speciální funkce a programy, jako je např. HRC, který reaguje na tepovou frekvenci.

Funkce

Jaké funkce může běžecký pás nabízet? Zde jsou alespoň nejčastější nebo nejzajímavější možnosti.

  • Měření tepu – Většina běžeckých pásů tuto možnost nabízí. Rozdíl je ale v kvalitě a způsobu měřené. Základem jsou snímače v rukojetích, ty jsou různě přesné podle konkrétního modelu. Obecně výrazně vyšší přesnost poskytuje hrudní pás, který bývá součástí lepších pásů.
  • Displej – I ten je běžnou součástí pásů. Informuje o rychlosti pásu, tepové frekvenci, čase tréninku a uběhnuté vzdálenosti, případně i o množství spálených kalorií a možnostech nastavitelných režimů a programů.
  • Přehrávač hudby – Doména dražších modelů, které mohou mít integrované reproduktory.
  • Kolečka – Pro vyšší mobilitu a snazší přemísťování pásu.
  • Ventilace – Chcete se nechat při běhu ovívat? Některé modely umí i toto.

Cena běžeckých pásů

Jaké jsou ceny kvalitních běžeckých pásů a na jakou investici se při pořizování tohoto přístroje připravit? Zde jsou tři základní cenové kategorie se shrnutím nabídky.

Běžecké pásy do 10 000 Kč

Běžecký pás není levná sranda. Ty úplně nejlevnější pořídíte někdy už cca okolo 4 tisíc korun. Jde o bezmotorové modely s nízkou nosností kolem 100 kg (a tedy nepříliš bytelným zpracováním). Jsou vhodné pro vysloveně nenáročné uživatele (především pro osoby s nižší hmotností) a „rekreační“ použití. Pod hranicí 10 tisíc lze však pořídit i některé motorové modely. Obvykle mají nižší výkon, slabší výbavu a nepříliš rozměrnou plochu.

Běžecké pásy do 20 000 Kč

V této ceně se pohybuje drtivá většina nejprodávanějších běžeckých pásů. Výběr je opravdu vynikající a jistě si přijdou na své i nároční domácí uživatelé, kteří požadují vyšší výkon, dobrou výbavu i komfortní plochu a poctivé zpracování.

Běžecké pásy nad 20 000 Kč

Zde už se dostáváme do sféry přístrojů pro velmi náročné uživatele nebo profesionální (komerční) použití. Výběr je obrovský. Počítejte s tím, že nejkvalitnější modely vyjdou i na 50 nebo více tisíc korun.

Nejlepší značky běžeckých pásů

Kteří výrobci nabízejí vysokou kvalitu, cenovou dostupnost nebo velký sortiment? Máme pro vás tipy na několik oblíbených značek, u nichž můžete dobře nakoupit.

  • InSportLine – Velmi oblíbený český výrobce, který nabízí velmi široký sortiment. Nechybí cenově dostupné modely s velmi příjemným poměrem ceny a kvality, ale ani špičkově vybavené modely.
  • Acra – Modely Acra patří mezi nejprodávanější běžecké pásy u nás. Výhodou je opět široký výběr, který zahrnuje jak přístroje pro nenáročné použití, tak i vysoce výkonné a perfektně vybavené kousky.
  • HouseFit – Další velmi populární značka. Modely HouseFit se obvykle těší mimořádně vysokému hodnocení v testech běžeckých pásů. Cenově se pohybují převážně ve střední kategorii.
  • Spokey – Značka Spokey nabízí i bezmotorová a velmi levná zařízení od cca 5000 Kč. Sortiment ale zahrnuje i několik vysoce kvalitních, výkonných modelů.

Nejčastější otázky nakupujících

Při jaké tepové frekvenci je cvičení nejúčinnější?

Záleží na tom, o jaký typ tréninku a jaké výsledky vám jde. V případě běžeckých pásů je to většinou vytrvalost, celková kondice a v neposlední řadě hubnutí. Pro takové cvičení je optimální tzv. „aerobní“ pásmo, při kterém tělo čerpá energii převážně z tukových zásob.

Jde o cvičení větší délky, ale nižší intenzity. Tepová frekvence by se měla držet v rozmezí 65-75 % vašeho maxima. Orientační výpočet maximální tepové frekvence získáte odečtením svého věku od čísla 220 (muži) nebo 230 (ženy).

Nejprodávanější běžecké pásy podle Heureka.cz

Tip: Běháte na páse a máte kvalitní boty? Co takhle běžecké boty Nike?

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového běžeckého pásu. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího běžeckého pásu na trhu.
0 Sdílení
Téma